homify Dergi

9 başlıkta mutfak tezgahı karşılaştırması

Tezgahların mutfakların görünümüne büyük etkisi vardır. Bu etkiyi güçlendirmek için mutfak tezgahının rengi, dokusu, malzemesi ve şekliyle mutfağın diğer bileşenleriyle uyumlu olması önemlidir.

22 Ocak, 2021

Mutfak tezgahı için granit mi, mermer mi tercih edilmeli?

Mutfak tezgahları yemek hazırlıklarının yapıldığı, pişirim işlemleri için gerekli olan araç ve gereçlerin yer aldığı, rengi, dokusu ve estetiği ile mutfağa zarafet kazandıran alanlardır.

22 Ocak, 2021

Prefabrik evler: Satın almadan önce mutlaka bilmeniz gereken 7 şey!

Kolay tasarımı ve kısa süre de inşa edilebilir olması nedeniyle tercih edilen prefabrik evler aynı zamanda ekonomik oldukları içinde sizlere avantaj sağlar. Dilerseniz müstakil ev olarak dilerseniz villa tipi prefabrik ev modellerini tercih ederek ha…

22 Ocak, 2021

Evi aydınlık gösteren iç açıcı duvar renkleri

Aydınlık bir ev mutluluk kaynağı olduğu gibi evin estetiğini ve görselliğini ön plana çıkaran bir detaydır. Aydınlık bir oturma odası için başta duvar renkleri olmak üzere aydınlatma sistemleri, mobilyalar, aksesuarlar gibi çok sayıda detayı bir bütü…

21 Ocak, 2021

Dolap yaptırmak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken 21 fotoğraf

Başta yatak odası dolapları olmak üzere, aslında evimizin her yaşam alanında kullandığımız dolaplar yaşam kalitemiz ve evimizin görünümü için büyük bir önem taşır. En temel depolama alanları olan dolaplar etrafın düzenli olmasını sağlarken aynı zaman…

21 Ocak, 2021

Kırmadan dökmeden değişim: Fayans nasıl boyanır?

Islak hacimlerde su yalıtımı ve estetik görünümü nedeni ile kullanılan fayanslar zamanla nem ve farklı etkenlerden dolayı aşınır ve rengini kaybeder. Özellikle banyo aksesuarları için aşınmış ve rengini kaybetmiş fayanslar olumsuz etkenlerdir.

21 Ocak, 2021

​Mdf ve sunta arasındaki fark nedir?

Mobilyalarda kullanılan malzemelerin başında gelen suntalar ve mdfler kolay şekillenebilen malzemelerdir. Bu nedenle mobilyalarda en fazla kullanılan ahşap malzemeler olmuşlardır.

20 Ocak, 2021

Kendin-yap: Evde parafinsiz mum yapımı!

Bir ev aksesuarı olarak veya romantizmin sembolü olarak kullanılan mumlar her evde mutlaka yer alan özel unsurlardır. Renkleri ve desenleri ile oldukça hoş görünen mumları hazır olarak satın alabileceğiniz gibi evde de yapabilirsiniz.

20 Ocak, 2021

Mutfak dolabı modelleri: Akrilik mi membran mı?

Bir mutfağın görünümünde kapılar ve pencerelerden mutfak tezgahlarına varana kadar pek çok önemli tasarım unsuru bulunur. Mutfak dolapları ise yalnızca mutfaklarımızın en önemli parçaları değil, aynı zamanda evimizin genelindeki en önemli depolama al…

20 Ocak, 2021

En güzel örneklerle dekorasyon rehberi: Bebek odası nasıl tasarlanır?

Bir bebek odası hazırlamak dünyanın en eğlenceli, mutluluk veren ve tatmin edici deneyimlerinden biri ama aynı zamanda bazen göz korkutucu da olabiliyor; özellikle de eğer işe nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız.

20 Ocak, 2021