homify Dergi

Depozito ve İadesi Hakkında Bilmeniz Gereken 12 Nokta

Yeni bir eve taşınmak istediğinizde yerine getirmeniz gereken çok sayıda prosedür bulunuyor. Yasal olarak kiracı olarak öncelikle bir kira sözleşmesi yapmanız ve kira sözleşmesinde yer alan şartları sağlamanız gereklidir.

19 Eylül, 2021

Müstakil Ev Mimarisinde Yeni Ufuklar: Şehirli ve Çağdaş Tasarım Örnekleri

Müstakil evler bugün modern ve büyük şehirlerin telaşından ve apartman yaşamından sıkılanların özlem duyduğu bir mimari form. Türkiye’de yakın geçmişe kadar müstakil evler genellikle şehir dışında, yazlıklarda ve yayla gibi tatil yerlerinde kır evi o…

15 Eylül, 2021

Kemik Rengi Kullanımı ile İlgili 16 Örnek

Günlük yaşantımızda, evimizde, iş yerimizde veya eğitim gördüğümüz okullarda çok sayıda renk ile karşılaşıyoruz. Her renk özel kriterler ile seçilmiş olsa da bazı renkler diğerlerine göre daha enerjik, daha dinamik özelliklere sahiptir.

12 Eylül, 2021

Bahçe Aksesuarları ile Muhteşem bir Bahçeye Sahip Olmanın 15 Farklı Yolu

Eğer bahçeli bir evde yaşıyorsanız ne mutlu size! Çünkü yaz ve bahar aylarında bahçeler yaşam kalitemizi arttıran en önemli yaşam alanları haline geliyorlar. Açık havanın, yemyeşil çimlerin ve bitkilerin, renkli ve mis kokulu çiçeklerin tadını çıkara…

03 Eylül, 2021

Evine Köşe Lambası Almak İsteyen Herkesin İlham Alabileceği 14 Model

Ev dekorasyonları ve yaşam alanı dizaynı yaparken aydınlatma tasarımları hayati öneme sahip olmaktadır. Dekorasyonun bir parçası olan aydınlatma sistemleri eksikliğinde istediğiniz ışıltı ve pırıltı kaybolacağı için çok dikkatli olmak zorundasınız.

15 Ağustos, 2021

Musluk seçimi: Mutfak ve Banyolarınız için En Kullanışlı ve Şık Musluk Modelleri

Mutfak ve banyoların tasarım ya da tadilat süreçleri oldukça stresli olabilir çünkü bu süreçte temel olarak kısa sürede alınması gereken çok sayıda önemli karar vardır. Ancak, herhangi bu kararları vermeden önce mevcut seçenek alternatifleri hakkında…

15 Ağustos, 2021

Soft Renkler ile Oluşturabileceğiniz Dingin, Pozitif ve Huzur Dolu Dekorasyonlar Fikirleri

Evinizin dekorasyonunu tasarlarken neye dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Belirlediğiniz dekorasyon tarzı, mobilya modelleri ve yerleşim elbette dekorasyonunuzun özel ve güzel olması için oldukça önemli faktörler.

12 Ağustos, 2021

Hasır Dekorasyon Unsurlarını Evinizde Kullanmanın 16 Muhteşem Örneği

Özgür ruhun, gezgin yaşamın, doğallığın ve dünyayla bir bütün olmanın temsilcisi olan bir dekorasyon tarzı arıyorsanız son yıllarda dünyanın her yerinde giderek yaygınlaşan bohem stil tam size göre olabilir.

07 Ağustos, 2021

Geleneksel Kilim Motifleri ile Benzersiz, Modern, Sofistike Dekorasyonlar

Eklektik dekorasyon stili, son yılların çağdaş dekorasyon anlayışını en iyi özetleyen stil diyebiliriz. Eklektik dekorasyon ve tasarım ögelerinde ana fikir, farklı tarz, malzeme ve tekniklerin bir arada kullanılarak ezber bozan ve kendine has bir kar…

02 Ağustos, 2021

Dekorasyonda Konsept Arayanlara İlham Olabilecek 14 Fikir

Bir fikre, bir temaya göre tasarımı yapılan ve belirli fikirler ışığında düzenlenerek mekana dikkat çekici, göz alıcı bir güzellik katan mobilyalar her zaman tercih edilmiştir.

31 Temmuz, 2021