Bahçe Yazıları Fikir & İpuçları

Bahçeli eve sahip olmak için adım adım yapılması gerekenler

Bahçeli bir eve sahipseniz çok şanslı olduğunu kabul etmelisiniz. Günümüzde yeşil alanların azalması ve her yerin beton yapılar ile çevrelenmiş olması bahçeli bir evin ne kadar değerli bir öge olduğunu gösteriyor.

18 Aralık, 2018

Eğimli arazide bahçe düzenlemesi için 8 teknik

Bahçe düzenlemesi, bahçe peyzajı yapmak veya dört mevsim yeşil kalacak bahçe için tasarımlar yapmak, bitki seçmek zorlu bir süreçken eğimli arazilere bahçe yapmak ise daha zorlu bir süreçtir.

15 Aralık, 2018

Bahçenizi bahar aylarına nasıl daha iyi hazırlayabilirsiniz?

Bahçede vakit geçirmeyi seviyorsanız ve doğa ile iç içe vakit geçirmek sizi mutlu ediyor ise bahçelerinizde yapabileceğiniz ufak dokunuşlar sayesinde bu alanı bahar aylarına daha iyi şekilde hazırlayabilirsiniz.

12 Aralık, 2018

Bahçeniz için duvar modelleri

Bahçeli bir eve sahipseniz doğal hayatın hazzını bir parça da olsa hayatınıza katmışsınız demektir. Bahçeli evler diğer ev modellerine göre çok daha fonksiyonel özelliklere sahiptir.

22 Ekim, 2018

Modern yaşam alanlarında brüt beton etkisi

Mimari yapılarda beton kullanmak oldukça yaygın ancak söz konusu iç dekorasyonlar olduğu zaman brüt beton zemin ya da duvar kaplamalarına rastlamak o kadar kolay olmuyor. Gelgelelim iç mekanlarda endüstriyel stilin popülerleşmeye başlaması ile brüt b…

13 Ekim, 2018

Balkonunuzu kışın da kullanabilmek için 11 çözüm önerisi!

Evinizin balkon, teras gibi açık hava alanları yaz ve bahar mevsimlerinde günlerinizin çoğunu geçirdiğiniz alanlardır ve evinizde ekstra bir oda gibidirler. Kış mevsiminin en tatsız yönlerinden biri de elbette ki bu alanları kullanamıyor ve açık hava…

06 Ekim, 2018

Bahçe mobilyalarını muhafaza etmek için depolama çözümleri, koruma kılıfı ve alternatifleri

Sonbahar aylarına girdik ve sıcak yaz günlerine veda ediyoruz. Havalar soğuduğunda açık alanlar kullanılmamaya başlayacaktır. Soğuk hava koşullarında bahçeler, balkonlar ve teraslar yağış alır.

18 Eylül, 2018

Balkon korkulukları için farklı malzeme ve model seçenekleri

Eğer yaşadığınız apartman dairesinde küçük de olsa bir balkon varsa gerçekten şanslısınız demektir çünkü bugünlerde şehirlerde açık alanı olan evlerde yaşamak konut fazlalığı nedeniyle ayrıcalıklı bir durum haline geldi.

04 Eylül, 2018

Açık alanları daha kullanışlı ve keyifli hale getiren teras kapama modelleri

Balkon ve teraslar bir evin güzelliğini, konforunu, keyfini ve kullanım alanını arttıran açık alanlardır. Bu yüzden de dünyanın her yerinde balkonu veya terası olan bir ev her zaman daha çok rağbet görür.

29 Ağustos, 2018

Balkonları kışa hazırlayacak 8 dekorasyon önerisi

Havalar soğuduğunda açık alanlar kullanışsız hale gelir. Özellikle balkon ve teraslar için daha kullanışlı hale getirecek ve ısı kaybını önleyecek çözümler mevcut. Sıcak havalarda güneşin zararlı ışınlarından korunmak için bir tavan görevi gören kapa…

24 Ağustos, 2018