Banyo Yazıları Fikir & İpuçları

Küçük ve kare banyo dekorasyonu için 10 öneri ve örnek

Uzun ve stresli bir günün sonunda rahatlamak ve yenilenemek için ya da her sabah yoğun bir güne hazırlanmak için konforlu bir banyo dekorasyonunun ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz.

15 Ağustos, 2018

Dekorasyonda niş kullanımı ile ilgili farklı tarzlarda örnekler

Ev dekorasyonunda niş kullanımı, geçmişten günümüze süregelmektedir. Çok eski zamanlarda duvar kalınlıkları daha fazla olduğundan, oluşan derinlik niş kullanımına ayrılırdı. Günümüzde duvar dekorları hem dekoratif amaçlı hem de işlevsel amaçlı kullan…

13 Ağustos, 2018

Banyoları güzelleştiren küvet modelleri

Küvetler pratik ve hızlı duşakabin ünitelerine rahatlatıcı ve keyifli bir alternatif olarak banyo dekorasyonlarında her zaman kendilerine yer buluyorlar. Bugünün modern tasarımlarında her ne kadar pratik ve az yer kaplayan uygulamalar ana odak noktas…

12 Ağustos, 2018

Şık ve pratik hilton banyo modellerine 15 örnek

Son yıllarda banyosunu yenileyecekler yeni nesil banyo modellerine bakarken ve yeni bir eve taşınacaklar emlak sitelerinde yer alan ev ilanlarının açıklamalarında sık sık hilton banyo kavramı ile karşılaşıyorlar.

10 Ağustos, 2018

İstanbul'dan cam duşakabin modelleri

Modern banyo dekorasyonlarının olmazsa olmazlarından biri de duş kabinleri pek tabii ki. 90’lı yıllardan itibaren yaygınlaşmaya başlayan, duşakabin olarak da adlandırdığımız duş kabinleri artık banyoların baş rollerinde bulunuyor diyebiliriz.

10 Ağustos, 2018

Doğayı evinize getiren taş lavabolar

Tasarım ve dekorasyon dünyası gelişen trendlerle birlikte belirli sınırları da beraberinde getiriyor. Yenilikçi dekorasyonlar bile aslında yıllar içinde bilinçaltımızda belirli dekorasyon şablonlarının oluşmasını sağlıyor.

09 Ağustos, 2018

Banyolar için aplik modelleri

Banyo deyince akla ilk olarak işlevsellik gelir. Konfor ve hijyen de her banyoda olması gereken özelliklerdir. Ancak görsel çekicilik de banyoların olmazsa olmazı. Dolayısıyla tıpkı diğer odalar gibi banyoların dekorasyonuna da özen göstermek…

06 Ağustos, 2018

Banyo lambaları ile ilgili 14 şık aydınlatma fikri

Banyolar için aydınlatma üniteleri dekorasyon tamamlanırken seçildiğinde işlerinizi kolaylaştırır. Mobilya ve aksesuarların konumu belirlendikten sonra alanlar görevlerine göre ayrılır.

03 Ağustos, 2018

Zemin döşemelerinde doğal taş kaplama uygulamalarıyla ilgili ilham verecek örnekler

Doğal taş, zemini kaplamasında olduğu gibi bina cephelerinde iç ya da dış duvar zemini, iç mimaride kullanılmaktadır. TV ünitesi için duvar panellerinden mutfak duvarlarına birçok alanda doğal bir kaplama malzemesi olarak kullanılagelmektedir.

28 Temmuz, 2018

İstanbul'dan doğal ahşap ve taşla dekore edilmiş banyo modelleri

Banyolar kullanım sınırları açısından düşünüldüğünde oldukça spesifik mekanlar; dolayısıyla dekorasyonları söz konusu olduğunda da belirli noktaların es geçilmemesi gerekiyor. Temizlendiğimiz, yenilendiğimiz, enerjimizi tazelediğimiz yaşam alanları o…

27 Temmuz, 2018