Banyo Dekorasyonu Yazıları Fikir & İpuçları | homify Banyo Dekorasyonu Yazıları Fikir & İpuçları

Banyo Dekorasyonu Yazıları Fikir & İpuçları

Özel tasarım mobilyalarla sınıf atlayan bir daire

Gündelik hayatta kullandığımız hemen her şey bir fabrikada üretiliyor. Evdeki eşyalarımızdan teknolojik ürünlere ve hatta mutfağımızdaki gıdalara kadar geçerli bu durum. Üstelik günümüz teknolojisiyle bu üretim çok büyük bir hızla gerçekleşiyor.

19 Şubat, 2020

Ebeveyn banyosu ve giyinme odasıyla dört dörtlük bir yatak odası

Yatak odaları ev dekorasyonunda çoğu zaman ihmal edilen veya diğer odalar kadar üzerine düşülmeyen bir alandır. Bunun da sebebi yatak odasının yalnızca bize özel olması ve dışarıdan görülmemesidir.

02 Şubat, 2020

Gelişen İzmir’in gözdesi olacak bir apartman projesi

Ege’nin tam kalbinde yer alan ve tüm Akdeniz havzasının en önemli liman kentlerinden biri olan İzmir, bugünlerde hızlı bir değişim yaşıyor. Bundan yalnızca 5 sene öncesinde bile ekonomisi diğer büyük metropollere göre daha durgun olarak kabul edilen…

30 Ocak, 2020

Siyah-beyaz asaletiyle göz kamaştıran bir daire

İnşaat sektörünün son 15 yıla yayılan yükselişi bugünlerde kısmen durgunlaşmış olsa da devam ediyor. Bu sürecin ilk yıllarında daha ziyade nicelik olarak büyüme gösteren, yani üretilen konut sayısındaki artışla kendini gösteren sektör, son yıllarda b…

27 Ocak, 2020

Banyo tasarımlarına doğallık katan fikirler

Banyo tasarımı ev dekorasyonu içinde nispeten daha az imkânlar sunan bir alandır. İşlevselliğin ön planda olduğu, bir şeyler eklemek ya da çıkarmanın nadiren mümkün olduğu ve çoğu zaman gün ışığı dahi almayan banyolarda sıradanlığın dışına çıkarak or…

27 Ocak, 2020

İzmir'de örnek bir kentsel dönüşüm projesi

İnsanlığın tarihi, aynı zamanda insanın doğayla mücadelesinin tarihidir. İlk günden bu yana gerçekleşen her gelişme doğa karşısında bir zafer olarak telakki edilmiştir. Dünyanın çok yakın geleceğe ilişkin şiddetli değişiklik sinyalleri verdiği son yı…

26 Ocak, 2020

Lüksü yeniden tanımlayan bir daire

Lüks kavramı gündelik hayatta pek çok alanda sıklıkla karşımıza çıkar. Hemen her türden mal veya hizmet için lüks dendiğine şahit oluruz. İşin aslı lüksün gerçek bir tanımı ve ölçütü olduğunu söylemek mümkün değildir.

24 Ocak, 2020

İstanbul’da ışıltılı ve modern bir banyo&mutfak tasarımı

Bir oda, bir ev, küçük bir ofis ya da çok daha geniş kapsamlı bir işyeri… Tüm bu mekanların nasıl göründüğü, mobilyaların nerede duracağı, aksesuar seçimleri, iç mimari tasarım unsurları öncelikle kağıda dökülen tasarım ile belirleniyor.

25 Aralık, 2019

Banyosunu yenilemek isteyenlere ilham verecek 10 örnek fotoğraf

Banyo tadilatları Türkiye’de en sık ihtiyaç duyulan yenileme projelerinin başında geliyor. Bunun en önemli nedenlerinin başında elbette ki banyoların fonksiyonları dolayısıyla diğer yaşam alanlarından daha hızlı yıpranmaları geliyor.

17 Aralık, 2019

İzmir firmasından Stockholm'de muhteşem dekorasyon projesi

İnşaat sektörü ve onu çevreleyen iç mimari, peyzaj, dekorasyon gibi diğer alanlar hız kesmeden gelişmeye devam ediyor. Bu gelişim yalnızca yapılan bina, üretilen daire ve ofis sayısı ya da giderek daha büyük projelerin ortaya çıkmasıyla kendini göste…

12 Aralık, 2019

Banyo dekorasyonu bir ev dekorasyonunda en hassas noktalardan biridir. Yapımının ve değişiminin zor olduğu banyo dekorasyonları dönüşü olmayan ve modernliğini sürekli sürdüren seçimlerden oluşmalıdır. Günümüzde modernliğin getirdiği tasarımlar sonucu envai çeşitleri olan banyo dekorasyonlarını tercih ederken birçok dikkat edilmesi gereken konu vardır. Homify  mimari alanda her konuda olduğu gibi bu konudada  hassas bir şekilde çalışıp derlediği bilgilerle sizlere en ince noktasına kadar yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Böylelikle aklınızdaki banyo dekorasyonu hakkındaki fikirlerinizi işleme geçirirken olaya mantıklı bir şekilde yaklaşıp doğru kararlar vereceksiniz.

Öyle bir banyo dekorasyonu seçmelisiniz ki gün içinde topladığınız negatif enerjiyi, yorgunluğunuzu ve stresinizi bir duşla atabilesiniz. Güzel, modern ve kullanışlı bir banyoyu dekore ederken artık korkmanıza hiç gerek yok. İşte sizlere yardımcı olacak Homify’ deki sayısız yardımcı konudan birkaçı…

Minimum Alandan Maksimum Verimi Sağlayın 

Mimarinin bir denklemi olan minimum alandan maksimum verim şüphesiz genellikle küçük alanlar olan banyolar için en önemli kriterlerden biridir. Herşeyden önce banyo dekorasyonlarınıza başlarken elinizdeki alana göre ekipmanlar seçmeli ve alanınızın uygun noktalarına yerleştirmelisiniz.  Günümüzde birçok ebatta bulunan banyo aksesuarlarından en uygununu banyonuza seçerek rahat hareket edilebilecek bir orta alan bırakmalısınız.

Banyo Dekorasyonlarında Hangi Renkler Tercih Edilmeli? 

Banyo dekore ederken en önemli nokta renk tercihidir. Yanlış seçilen renkler banyo duvarlarında su lekelerine neden olurken sizlere temizlikte sıkıntı yaratabilir. Ayrıca huzuru yakaladığınız alanlardan biri olan banyolarda psikolojiye etki eden renklerin de iyice araştırılması yapılmalıdır.

Küçük ve dar bir banyonuz var ise temizliğe de aşırı önem veriyorsanız; daha geniş görünümlü ve temiz bir banyo için beyaz rengini tercih etmelisiniz. Aşırı stresli bir hayatınız var ise; huzuru yakalamak için yeşil ve tonajları ilk tercihiniz olmalı. Son yıllarda fayans yerine suya dayanıklı duvar kağıtları banyo dekorasyonlarında ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Zevkinize ve banyo ölçülerinize en uygun seçimler yaparak dilediğiniz desenleri, resimleri banyolarınıza rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Homify ’de bulacağınız envai örneğe bakarak banyolarınız için en doğru renk kararını verebilirsiniz.

Uzun Ömürlü Bir Banyo Dekorasyonu İçin Ne Yapmalı? 

Banyo dekorasyonu zor olduğu kadar fazla işçilik gerektirdiği için maddi açıdan bir o kadarda külfetlidir. Banyonuzu yenilemek veya sıfırdan dekore edecekseniz zamanla sıkılmayacağınız ve eskimeyen tercihleri belirleyerek işe başlamalısınız. Aşırı şekilde suyun kullanıldığı ve yıpranmaya en açık olan banyolarda kullanılan malzemenin özellikleri çok iyi bilinmelidir. Aksi taktirde yakın zamanda yeniden dekor işlemlerine girişebilirsiniz.

Suya, neme, sıcaklığa dayanıklı izolasyonlu malzemeler tercih edilmelidir. Ahşap yerine PVC malzemeler ilk  seçeneğiniz olurken en az geçirgenli fayanslar kullanılmalıdır. Homify’ de en doğru kararları vereceğiniz birçok yardımcı konuyu banyo dekorasyonuna  başlamadan önce bulabilirsiniz.

Sıradışı Bir Banyo İçin İlk Adımda Doğru Karar 

Banyo dekorlarınızın ihtiyaçtan öte zevklerinize de hitap etmesi artık neredeyse hemen hemen herkes için günümüzün zorunluluklarındandır. Bu nedenle sıradışı ve rahatlatıcı bir banyo için sadece birkaç seçimle bunu yapabilirsiniz. Değişik dekorasyon stillerini banyonuza yansıtarak bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Son yılların dekorasyonda moda rengi olan yeşilin fazla kullanıldığı Tropikal stili şuan banyolar için de bir hayli revaçta.  

Banyolarda Türk Hamamı Akımı 

Türk Hamamı dünyaca kendine özel bir yer bulmuş ve tanınmış bir kültürdür. Türklerin yıkanma yeri ötesinde sosyal bir kültürün olgusu sonucu ortaya çıkan Türk Hamamı kültürü son yıllarda bir hayli ilgi görmektedir. Bu kültürü artık evlerinize kolaylıkla taşıyabilir, hamamı minyatür olarak banyolarınızda yaşayabilirsiniz. Mermer görünümlü fayanslarla bunu yapabileceğiniz gibi direkt olarak mermerlerle bunu gerçekleştirebilirsiniz. Isı emiliminin minimum olduğu mermerleri banyolarınızda kullandığınız taktirde yıkanmadan öte huzuru iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Bu ve bunun gibi birçok örneği Homify ‘i yakından takip ederek bulabilirsiniz.