Banyo Dekorasyonu Yazıları Fikir & İpuçları | homify Banyo Dekorasyonu Yazıları Fikir & İpuçları

Banyo Dekorasyonu Yazıları Fikir & İpuçları

İstanbul'daki firmadan göz kamaştırıcı sauna ve hamam projeleri

Saunalar, hamamlar ve havuzlar, insan sağlığı açısından pek çok olumlu özelliği bünyesinde barındıran, ayrıca konfor ve yaşam kalitesini yükseltmek için de benzersiz mekânlardır.

15 Nisan, 2019

İstanbul'dan 360° sanal tur imkânıyla birlikte suit konut projesi

Konut projeleri ve ticari yapılar için, kullanıcıların nasıl bir yapıya sahip olacağını önceden görmesi ve gözlemlemesi büyük bir avantajdır. Gelişen teknolojilerle birlikte mimari görselleştirme ve mekân tasarımı konularında uzmanlaşan firmalar, kul…

22 Şubat, 2019

Eviniz için birbirinden güzel 17 banyo tasarımı

Yoğun ve stresli bir günün sonunda en büyük isteğimiz eve gidip ayaklarımızı uzatmak ve sıcak bir duş almaktır. Bu nedenle her evde banyo en önemli bölümlerden birdir. Ancak banyoyu sadece işlevsel özelliğiyle sınırlandıramayız.

07 Ocak, 2019

Konuk ağırlamayı sevenler için 9 büyük yemek masası

Yemek masaları, konukların ağırlandığı ve kullanıcıları bir araya getiren oturma alanlarıdır. Davetleriniz için büyük yemek masaları son derece kullanışlı ve konukseverliği yansıtacak dekoratif özelliklere sahip olmalıdır.

01 Ocak, 2019

10 örnek fotoğrafla banyo aynası modelleri

Aynaya bakmak günlük rutinimizin önemli bir parçasıdır diyebiliriz. Sabahları uyanır uyanmaz kişisel temizlik ve bakımımız için banyo aynalarını kullanırız. Banyo aynaları sadece fonksiyonel açıdan değil aynı zamanda estetik açıdan da banyoların deko…

26 Aralık, 2018

Nötr renk tonlarıyla her eve yakışan 10 gri halı modeli

Halılar, günümüzde stillerine ve malzemelerine göre ayrılırlar. Yün halılar, olefin halılar, polyester halılar, ipek halılar, akrilik halılar ve naylon halılar mevcuttur. Dekorasyona uygun stillerde de modern tip halılar, klasik ya da geleneksel halı…

21 Aralık, 2018

Aydınlatma seçerken dikkat edilmesi gereken temel unsurlar

Aydınlatma ev dekorasyonlarında son derece güçlü ve önemli bir faktördür. Yalnızca dekoratif açıdan değil aynı zamanda uyku programınızdan algılarınıza ve beyin fonksiyonlarınıza kadar her şeyi etkileyebilen ışıklandırma unsurları da bu yüzden özenle…

21 Aralık, 2018

2019'a damgasını vuracak banyo dekorasyonu trendleri

Yeni bir seneye merhaba derken önümüzdeki aylarda dekorasyon dünyasında öne çıkacak olan 2019’un trendlerine sayfalarımızda yer vermeye devam ediyoruz. Her geçen gün değişen dekorasyon trendleri hem estetik hem de kullanım kolaylığı açısından modern…

20 Aralık, 2018

Banyolar için alan tasarrufu sağlayan 10 şık depolama alanı

Banyolar, odalara oranla daha küçük bir alana sahip olduğu için depolama ihtiyacını karşılayacak dolaplar, çekmeceler ve raf sistemlerine ihtiyaç duyulur. Banyo gereçleri, cihazlar, havlular, temizlik ürünleri ve daha birçok ıvır zıvırın depolandığı…

20 Aralık, 2018

Banyoları renklendirecek 12 fikir

Banyolar, yoğun bir günün sonunda yorgunluğumuzu atmak için sıcak bir duş aldığımız rahatlatıcı ortamlardan biridir. Bu yüzden banyoları sadece temel işleviyle ele alamayız. Çünkü banyolar temel işlevleri dışında yaşam alanımızın bir parçasıdır.

17 Aralık, 2018

Banyo dekorasyonu bir ev dekorasyonunda en hassas noktalardan biridir. Yapımının ve değişiminin zor olduğu banyo dekorasyonları dönüşü olmayan ve modernliğini sürekli sürdüren seçimlerden oluşmalıdır. Günümüzde modernliğin getirdiği tasarımlar sonucu envai çeşitleri olan banyo dekorasyonlarını tercih ederken birçok dikkat edilmesi gereken konu vardır. Homify  mimari alanda her konuda olduğu gibi bu konudada  hassas bir şekilde çalışıp derlediği bilgilerle sizlere en ince noktasına kadar yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Böylelikle aklınızdaki banyo dekorasyonu hakkındaki fikirlerinizi işleme geçirirken olaya mantıklı bir şekilde yaklaşıp doğru kararlar vereceksiniz.

Öyle bir banyo dekorasyonu seçmelisiniz ki gün içinde topladığınız negatif enerjiyi, yorgunluğunuzu ve stresinizi bir duşla atabilesiniz. Güzel, modern ve kullanışlı bir banyoyu dekore ederken artık korkmanıza hiç gerek yok. İşte sizlere yardımcı olacak Homify’ deki sayısız yardımcı konudan birkaçı…

Minimum Alandan Maksimum Verimi Sağlayın 

Mimarinin bir denklemi olan minimum alandan maksimum verim şüphesiz genellikle küçük alanlar olan banyolar için en önemli kriterlerden biridir. Herşeyden önce banyo dekorasyonlarınıza başlarken elinizdeki alana göre ekipmanlar seçmeli ve alanınızın uygun noktalarına yerleştirmelisiniz.  Günümüzde birçok ebatta bulunan banyo aksesuarlarından en uygununu banyonuza seçerek rahat hareket edilebilecek bir orta alan bırakmalısınız.

Banyo Dekorasyonlarında Hangi Renkler Tercih Edilmeli? 

Banyo dekore ederken en önemli nokta renk tercihidir. Yanlış seçilen renkler banyo duvarlarında su lekelerine neden olurken sizlere temizlikte sıkıntı yaratabilir. Ayrıca huzuru yakaladığınız alanlardan biri olan banyolarda psikolojiye etki eden renklerin de iyice araştırılması yapılmalıdır.

Küçük ve dar bir banyonuz var ise temizliğe de aşırı önem veriyorsanız; daha geniş görünümlü ve temiz bir banyo için beyaz rengini tercih etmelisiniz. Aşırı stresli bir hayatınız var ise; huzuru yakalamak için yeşil ve tonajları ilk tercihiniz olmalı. Son yıllarda fayans yerine suya dayanıklı duvar kağıtları banyo dekorasyonlarında ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Zevkinize ve banyo ölçülerinize en uygun seçimler yaparak dilediğiniz desenleri, resimleri banyolarınıza rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Homify ’de bulacağınız envai örneğe bakarak banyolarınız için en doğru renk kararını verebilirsiniz.

Uzun Ömürlü Bir Banyo Dekorasyonu İçin Ne Yapmalı? 

Banyo dekorasyonu zor olduğu kadar fazla işçilik gerektirdiği için maddi açıdan bir o kadarda külfetlidir. Banyonuzu yenilemek veya sıfırdan dekore edecekseniz zamanla sıkılmayacağınız ve eskimeyen tercihleri belirleyerek işe başlamalısınız. Aşırı şekilde suyun kullanıldığı ve yıpranmaya en açık olan banyolarda kullanılan malzemenin özellikleri çok iyi bilinmelidir. Aksi taktirde yakın zamanda yeniden dekor işlemlerine girişebilirsiniz.

Suya, neme, sıcaklığa dayanıklı izolasyonlu malzemeler tercih edilmelidir. Ahşap yerine PVC malzemeler ilk  seçeneğiniz olurken en az geçirgenli fayanslar kullanılmalıdır. Homify’ de en doğru kararları vereceğiniz birçok yardımcı konuyu banyo dekorasyonuna  başlamadan önce bulabilirsiniz.

Sıradışı Bir Banyo İçin İlk Adımda Doğru Karar 

Banyo dekorlarınızın ihtiyaçtan öte zevklerinize de hitap etmesi artık neredeyse hemen hemen herkes için günümüzün zorunluluklarındandır. Bu nedenle sıradışı ve rahatlatıcı bir banyo için sadece birkaç seçimle bunu yapabilirsiniz. Değişik dekorasyon stillerini banyonuza yansıtarak bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Son yılların dekorasyonda moda rengi olan yeşilin fazla kullanıldığı Tropikal stili şuan banyolar için de bir hayli revaçta.  

Banyolarda Türk Hamamı Akımı 

Türk Hamamı dünyaca kendine özel bir yer bulmuş ve tanınmış bir kültürdür. Türklerin yıkanma yeri ötesinde sosyal bir kültürün olgusu sonucu ortaya çıkan Türk Hamamı kültürü son yıllarda bir hayli ilgi görmektedir. Bu kültürü artık evlerinize kolaylıkla taşıyabilir, hamamı minyatür olarak banyolarınızda yaşayabilirsiniz. Mermer görünümlü fayanslarla bunu yapabileceğiniz gibi direkt olarak mermerlerle bunu gerçekleştirebilirsiniz. Isı emiliminin minimum olduğu mermerleri banyolarınızda kullandığınız taktirde yıkanmadan öte huzuru iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Bu ve bunun gibi birçok örneği Homify ‘i yakından takip ederek bulabilirsiniz.