Banyo Dekorasyonu Yazıları Fikir & İpuçları | homify Banyo Dekorasyonu Yazıları Fikir & İpuçları

Banyo Dekorasyonu Yazıları Fikir & İpuçları

İç tasarımlarda mermer kullanmanın 9 farklı yolu

80li ve 90lı yıllarda mermer en lüks ve gösterişli evlerin vazgeçilmezi olan bir tasarım malzemesiydi. Ancak 2000li yıllar geldiğinde, üretim teknolojilerinin de gelişmesiyle daha ekonomik ve pratik malzemeler iç mimari ve dekorasyon dünyasında popül…

24 Mart, 2020

Osmanlı esintileri taşıyan çarpıcı bir daire dekorasyonu

Tasarımla ilgili hemen her alanda olduğu gibi ev dekorasyonunda da küresel ve yereli, geleneksel ve moderni bir potada eritebilmek çoğu zaman başarıya kapı aralar. Elbette bunu yapmak söylemek kadar kolay değildir.

23 Mart, 2020

Yerlerine özel tasarlanan mobilyalar

Mobilyalar evlerimizin en önemli parçalarıdır. İçinde mobilyaların olmadığı bir evi hayal etmek bile güçtür. Orası ancak henüz ev haline gelmemiş boş bir daire olabilir. Evin içinde oturmak, yatmak, yemek yemek, depolamak ve akla gelebilecek her türl…

22 Mart, 2020

Önce & Sonra: 5 etkileyici iç mekan yenileme projesi

Yenileme ve tadilat projeleri, iç mimari ve dekorasyonla bir şekilde ilgili olan hemen herkes için oldukça ilgi çekicidir. Boş bir tuval gibi tasarımcının aklına teslim edilmiş yeni bir evin döşenmesi kadar, belki ondan daha da fazla cezbedici olan t…

18 Mart, 2020

Sapanca'da mimarisiyle büyüleyen süper lüks bir villa

Marmara Bölgesi'nde yıllardan beri hiç azalmayan bir ilgiye mazhar olan Sapanca, çevre iller için önemli bir sayfiye yeridir. Gölüyle, havasıyla ve ormanlarıyla bir nefes alma alanı olarak hem yazlık hem de haftasonu evlerinin değişmeyen adreslerinde…

09 Mart, 2020

Çağdaş bir konut projesi: Sıradışı, etkileyici ve aydınlık!

Sayfalarımızda öne çıkan iç tasarımlara sahip evlere konuk olmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda konuk olacağımız ev ise dokuları ve geçişleriyle adeta benzersiz bir görünüme sahip.

07 Mart, 2020

İlhamını doğadan alan bir villa dekorasyonu

İstanbul, içinde yaşayan 15 milyondan fazla insanın çok önemli bir bölümü için yalnızca evlerinin ve iş yerlerinin bulunduğu semtlerden ibarettir. Pek çok kişi bu kentin en çok görülmesi gereken ve en kolay ulaşabilecek yerlerini bile ziyaret etmeden…

28 Şubat, 2020

Banyo keyfini katlayacak muhteşem duş, küvet ve sauna modelleri

Banyonuzda bir şeyleri değiştirmenin zamanı geldiğini mi düşünüyorsunuz? Şık küvetler, iddialı saunalar, tarz sahibi duş kabinleri aklınızı mı çeliyor? O halde doğru yere geldiniz demektir.

26 Şubat, 2020

Daha güzel bir banyo için 14 dolap modeli

Banyoların genellikle ev dekorasyonları söz konusu olduğunda son sırada kalan alanlardan biri olduğunu kabul edebiliriz. Bunun en önemli nedeni de banyoların genellikle küçük alanlara sahip olması ve bu küçük alanlarda belirli unsurların yer alması.

24 Şubat, 2020

Özel tasarım mobilyalarla sınıf atlayan bir daire

Gündelik hayatta kullandığımız hemen her şey bir fabrikada üretiliyor. Evdeki eşyalarımızdan teknolojik ürünlere ve hatta mutfağımızdaki gıdalara kadar geçerli bu durum. Üstelik günümüz teknolojisiyle bu üretim çok büyük bir hızla gerçekleşiyor.

19 Şubat, 2020

Banyo dekorasyonu bir ev dekorasyonunda en hassas noktalardan biridir. Yapımının ve değişiminin zor olduğu banyo dekorasyonları dönüşü olmayan ve modernliğini sürekli sürdüren seçimlerden oluşmalıdır. Günümüzde modernliğin getirdiği tasarımlar sonucu envai çeşitleri olan banyo dekorasyonlarını tercih ederken birçok dikkat edilmesi gereken konu vardır. Homify  mimari alanda her konuda olduğu gibi bu konudada  hassas bir şekilde çalışıp derlediği bilgilerle sizlere en ince noktasına kadar yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Böylelikle aklınızdaki banyo dekorasyonu hakkındaki fikirlerinizi işleme geçirirken olaya mantıklı bir şekilde yaklaşıp doğru kararlar vereceksiniz.

Öyle bir banyo dekorasyonu seçmelisiniz ki gün içinde topladığınız negatif enerjiyi, yorgunluğunuzu ve stresinizi bir duşla atabilesiniz. Güzel, modern ve kullanışlı bir banyoyu dekore ederken artık korkmanıza hiç gerek yok. İşte sizlere yardımcı olacak Homify’ deki sayısız yardımcı konudan birkaçı…

Minimum Alandan Maksimum Verimi Sağlayın 

Mimarinin bir denklemi olan minimum alandan maksimum verim şüphesiz genellikle küçük alanlar olan banyolar için en önemli kriterlerden biridir. Herşeyden önce banyo dekorasyonlarınıza başlarken elinizdeki alana göre ekipmanlar seçmeli ve alanınızın uygun noktalarına yerleştirmelisiniz.  Günümüzde birçok ebatta bulunan banyo aksesuarlarından en uygununu banyonuza seçerek rahat hareket edilebilecek bir orta alan bırakmalısınız.

Banyo Dekorasyonlarında Hangi Renkler Tercih Edilmeli? 

Banyo dekore ederken en önemli nokta renk tercihidir. Yanlış seçilen renkler banyo duvarlarında su lekelerine neden olurken sizlere temizlikte sıkıntı yaratabilir. Ayrıca huzuru yakaladığınız alanlardan biri olan banyolarda psikolojiye etki eden renklerin de iyice araştırılması yapılmalıdır.

Küçük ve dar bir banyonuz var ise temizliğe de aşırı önem veriyorsanız; daha geniş görünümlü ve temiz bir banyo için beyaz rengini tercih etmelisiniz. Aşırı stresli bir hayatınız var ise; huzuru yakalamak için yeşil ve tonajları ilk tercihiniz olmalı. Son yıllarda fayans yerine suya dayanıklı duvar kağıtları banyo dekorasyonlarında ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Zevkinize ve banyo ölçülerinize en uygun seçimler yaparak dilediğiniz desenleri, resimleri banyolarınıza rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Homify ’de bulacağınız envai örneğe bakarak banyolarınız için en doğru renk kararını verebilirsiniz.

Uzun Ömürlü Bir Banyo Dekorasyonu İçin Ne Yapmalı? 

Banyo dekorasyonu zor olduğu kadar fazla işçilik gerektirdiği için maddi açıdan bir o kadarda külfetlidir. Banyonuzu yenilemek veya sıfırdan dekore edecekseniz zamanla sıkılmayacağınız ve eskimeyen tercihleri belirleyerek işe başlamalısınız. Aşırı şekilde suyun kullanıldığı ve yıpranmaya en açık olan banyolarda kullanılan malzemenin özellikleri çok iyi bilinmelidir. Aksi taktirde yakın zamanda yeniden dekor işlemlerine girişebilirsiniz.

Suya, neme, sıcaklığa dayanıklı izolasyonlu malzemeler tercih edilmelidir. Ahşap yerine PVC malzemeler ilk  seçeneğiniz olurken en az geçirgenli fayanslar kullanılmalıdır. Homify’ de en doğru kararları vereceğiniz birçok yardımcı konuyu banyo dekorasyonuna  başlamadan önce bulabilirsiniz.

Sıradışı Bir Banyo İçin İlk Adımda Doğru Karar 

Banyo dekorlarınızın ihtiyaçtan öte zevklerinize de hitap etmesi artık neredeyse hemen hemen herkes için günümüzün zorunluluklarındandır. Bu nedenle sıradışı ve rahatlatıcı bir banyo için sadece birkaç seçimle bunu yapabilirsiniz. Değişik dekorasyon stillerini banyonuza yansıtarak bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Son yılların dekorasyonda moda rengi olan yeşilin fazla kullanıldığı Tropikal stili şuan banyolar için de bir hayli revaçta.  

Banyolarda Türk Hamamı Akımı 

Türk Hamamı dünyaca kendine özel bir yer bulmuş ve tanınmış bir kültürdür. Türklerin yıkanma yeri ötesinde sosyal bir kültürün olgusu sonucu ortaya çıkan Türk Hamamı kültürü son yıllarda bir hayli ilgi görmektedir. Bu kültürü artık evlerinize kolaylıkla taşıyabilir, hamamı minyatür olarak banyolarınızda yaşayabilirsiniz. Mermer görünümlü fayanslarla bunu yapabileceğiniz gibi direkt olarak mermerlerle bunu gerçekleştirebilirsiniz. Isı emiliminin minimum olduğu mermerleri banyolarınızda kullandığınız taktirde yıkanmadan öte huzuru iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Bu ve bunun gibi birçok örneği Homify ‘i yakından takip ederek bulabilirsiniz.