Banyo Renovasyonu Yazıları Fikir & İpuçları | homify Banyo Renevasyonu Yazıları Fikir & İpuçları

Banyo Renevasyonu Yazıları Fikir & İpuçları

İstanbul'daki firmadan göz kamaştırıcı sauna ve hamam projeleri

Saunalar, hamamlar ve havuzlar, insan sağlığı açısından pek çok olumlu özelliği bünyesinde barındıran, ayrıca konfor ve yaşam kalitesini yükseltmek için de benzersiz mekânlardır.

15 Nisan, 2019

İstanbul'dan 360° sanal tur imkânıyla birlikte suit konut projesi

Konut projeleri ve ticari yapılar için, kullanıcıların nasıl bir yapıya sahip olacağını önceden görmesi ve gözlemlemesi büyük bir avantajdır. Gelişen teknolojilerle birlikte mimari görselleştirme ve mekân tasarımı konularında uzmanlaşan firmalar, kul…

22 Şubat, 2019

Konuk ağırlamayı sevenler için 9 büyük yemek masası

Yemek masaları, konukların ağırlandığı ve kullanıcıları bir araya getiren oturma alanlarıdır. Davetleriniz için büyük yemek masaları son derece kullanışlı ve konukseverliği yansıtacak dekoratif özelliklere sahip olmalıdır.

01 Ocak, 2019

10 örnek fotoğrafla banyo aynası modelleri

Aynaya bakmak günlük rutinimizin önemli bir parçasıdır diyebiliriz. Sabahları uyanır uyanmaz kişisel temizlik ve bakımımız için banyo aynalarını kullanırız. Banyo aynaları sadece fonksiyonel açıdan değil aynı zamanda estetik açıdan da banyoların deko…

26 Aralık, 2018

Nötr renk tonlarıyla her eve yakışan 10 gri halı modeli

Halılar, günümüzde stillerine ve malzemelerine göre ayrılırlar. Yün halılar, olefin halılar, polyester halılar, ipek halılar, akrilik halılar ve naylon halılar mevcuttur. Dekorasyona uygun stillerde de modern tip halılar, klasik ya da geleneksel halı…

21 Aralık, 2018

Aydınlatma seçerken dikkat edilmesi gereken temel unsurlar

Aydınlatma ev dekorasyonlarında son derece güçlü ve önemli bir faktördür. Yalnızca dekoratif açıdan değil aynı zamanda uyku programınızdan algılarınıza ve beyin fonksiyonlarınıza kadar her şeyi etkileyebilen ışıklandırma unsurları da bu yüzden özenle…

21 Aralık, 2018

2019'a damgasını vuracak banyo dekorasyonu trendleri

Yeni bir seneye merhaba derken önümüzdeki aylarda dekorasyon dünyasında öne çıkacak olan 2019’un trendlerine sayfalarımızda yer vermeye devam ediyoruz. Her geçen gün değişen dekorasyon trendleri hem estetik hem de kullanım kolaylığı açısından modern…

20 Aralık, 2018

Banyolar için alan tasarrufu sağlayan 10 şık depolama alanı

Banyolar, odalara oranla daha küçük bir alana sahip olduğu için depolama ihtiyacını karşılayacak dolaplar, çekmeceler ve raf sistemlerine ihtiyaç duyulur. Banyo gereçleri, cihazlar, havlular, temizlik ürünleri ve daha birçok ıvır zıvırın depolandığı…

20 Aralık, 2018

Modern bir banyo dizayn etmek için 10 şık fayans önerisi

Banyolarda fayans seçimi tüm atmosferi değiştirir ve dekorasyonu doğrudan etkiler. Banyo dizaynını değiştirmek ya da fayansları yenilemek istiyorsanız doğru fayans modelini seçmeniz gerekir.

16 Aralık, 2018

Siyah ve tonlarının kullanıldığı 10 şık ve elegan banyo modeli

Siyah, dekorasyonda elegan ve şık bir çizgi katar. Buna nazaran cesur bir renktir. Özellikle kontrast uygulanan zeminlerde siyahın farklı tonları ağırlıkla kullanılır. Bu yazımızda siyah ve şık banyo dekorlarını ele aldık.

14 Aralık, 2018

Banyo renovasyonu, banyonun yenilenmesi anlamına gelir. Genellikle “belirli bir alanın korunularak bütünün aslına uygun olarak değiştirilmesi” anlamına gelen renovasyon, banyo değişimleri için de kullanılan bir kelimedir. Banyonuzu yenilemeye karar verdiyseniz; öncelikle size fikir verebilecek birçok ipucu ve yaratıcı tasarıma göz gezdirmeniz banyonuz için doğru tasarımı bulmanızda yardımcınız olabilir. Bunun için işe Homify yazılarını incelemekle başlayabilirsiniz. Banyo yenileme işlemine başlamadan önce banyonuz için belirli bir tema ve dekorasyon stili benimseyerek planlama yapmanızda fayda var. Dekorasyon stilleri ve trendleri için dergi yazılarımızdan fikir alabilirsiniz. Banyonuzu eskisinden daha çekici ve canlı hale getirmek istiyorsanız, eski sıradan fayanslarınızın yerine belli bir tarza hizmet eden, renkli ve desenli fayanslar tercih edebilirsiniz. Hangi fayansı seçmeniz gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşıyorsanız; dergi yazıları arasından fayans fikirlerine göz gezdirebilirsiniz. Banyonuzu yenilerken trendlere uygun, modern bir banyo inşaa edebilir; fayanslar yerine yer için sudan etkilenmeyen parkeler, duvarlar için renkli iç mekan boyaları ve duvar kağıtları tercih edebilirsiniz. Bunun yerine tuğla ve taş döşemelerden, ahşap duvar panellerinden de yardım alabilirsiniz. Ardından banyonuz için en uygun parçaları bularak doğru konumlandırma yardımıyla ana hatları bitirebilirsiniz.

Küçük Banyomu Yenilerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Küçük banyoları yenilerken, eskisine göre daha ferah ve olduğundan daha geniş görünmesini sağlayacak doğru bir dekorasyon ve planlama yapmanız gerekir. Küçük banyolarda koyu renkli fayanslar yerine olabildiğince açık tonlar tercih etmek mekanı genişletecektir. Bunun yerine modern duvar kağıtlarını da tercih edebilirsiniz. Klozet, lavabo ve duşakabin modellerini olabildiğince küçük ve köşesiz modellerden tercih ederek yine banyonuzda yer açabilir, depolama sorununuz için Homify yazıları arasında bulabileceğiniz yaratıcı banyo depolama fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

Düşük Bütçeli Banyo Yenileme Fikirleri Nelerdir?

Banyonuzda düşük bütçeli küçük değişiklikler yaparak da yenilenme etkisi yaratabilirsiniz. Homify banyo yenileme fikirleri arasında görebileceğiniz birçok düşük bütçeli fikri kendi banyonuzda rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ufak tefek dokunuşlar ve küçük aksesuar değişiklikleri sayesinde banyonuzu bambaşka bir banyoya dönüştürebilirsiniz. Fayans ya da zemin değişimi için bütçe ayıramıyorsanız; aynadan duş perdesine, aydınlatmadan banyo takımlarına kadar birçok aksesuar değişikliğiyle banyonuza sihirli bir dokunuş yapabilirsiniz. Eski banyo dolaplarınızı tamamı ile değiştirmek yerine boyayarak ya da kaplayarak yenileyebilirsiniz.

Eski Banyo Ürünlerimi Yenileyebilir miyim?

Belli bir ömrü olan ve bu ömrünü tamamlamış banyo eşyalarını bir süre sonra değiştirmek gerekse de; banyonuzda bulunan birçok aksesuarı yenileyebilirsiniz. Örneğin duşakabininizi tamamen değiştirmek yerine temizleyerek sadece kapak kısmını değiştirebilir ya da banyo dolaplarınızı boyayabilirsiniz. Aydınlatma, havluluk ya da banyo paspası gibi küçük aksesuarları küçük dokunuşlarla yenileyerek banyonuzda güzel bir etki yaratabilirsiniz. Bunun için Homify dergi yazılarında birçok yaratıcı fikir bulabilirsiniz.

Homify Yazılarında Hangi Banyo Fikirlerini Bulabilirim?

Homify dergi bölümü, iç ve dış mimarinin hemen hemen her alanında fikir veren birçok yazıyı barındırıyor. Bu nedenle banyo değişiklikleri için ihtiyacınız olabilecek her türlü yazıyı bulmanız ve onlardan fikir almanız mümkün. Banyolardaki en büyük değişimlerden biri olan fayans değişiminin bütçenizi yormasından korkuyorsanız; “Banyo Fayansı Nasıl Döşenir?” yazımızdan fikir alarak bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. “Sıra dışı Banyo Küvetleri” gibi yazılardan banyonuz için doğru parçaların hangileri olduğunu öğrenebilir, “Banyo Dekorasyonunda Farklı Örnekler” yazısındaki gibi birçok dekorasyon fikriyle banyonuza hareket katabilirsiniz. “Enfes Banyo Modelleri” arasındaki tasarımlardan hayallerinizi süsleyen banyoya uygun modeller bulabilir, dünyanın her köşesinden birçok banyo renovasyonunu görmek için “5 Çirkin Banyo, 5 Büyük Değişim” ve “7 Göz alıcı Banyo Yenileme Projesi” gibi değişim yazılarından ilham alabilirsiniz.