Banyo Renovasyonu Yazıları Fikir & İpuçları | homify Banyo Renevasyonu Yazıları Fikir & İpuçları

Banyo Renevasyonu Yazıları Fikir & İpuçları

Her türlü beklentinin ötesine geçen süper lüks bir villa dekorasyonu

Lüks kavramı her insanın kafasında bir şeyler çağrıştırsa da aslında oldukça da esnek ve değişkendir. Biriktirdiği biraz parayla ilk defa bir akıllı telefon sahibi olan bir genç, bunun için başkaca ihtiyaçlarından kısmak zorunda kaldıysa bu onun için…

30 Mart, 2020

İddialı renkleriyle çizgi ötesi bir malikane

Yabancı dekorasyon ve mimarlık dergilerine bakıp şaşırdığımız, bizde bunlar asla olmaz diye düşünerek hayıflandığımız günler epey gerilerde kaldı. Bugünlerde yalnızca büyük kentlerde değil hemen her şehrimizde çok etkileyici konut projeleri, gösteriş…

30 Mart, 2020

İç tasarımlarda mermer kullanmanın 9 farklı yolu

80li ve 90lı yıllarda mermer en lüks ve gösterişli evlerin vazgeçilmezi olan bir tasarım malzemesiydi. Ancak 2000li yıllar geldiğinde, üretim teknolojilerinin de gelişmesiyle daha ekonomik ve pratik malzemeler iç mimari ve dekorasyon dünyasında popül…

24 Mart, 2020

Osmanlı esintileri taşıyan çarpıcı bir daire dekorasyonu

Tasarımla ilgili hemen her alanda olduğu gibi ev dekorasyonunda da küresel ve yereli, geleneksel ve moderni bir potada eritebilmek çoğu zaman başarıya kapı aralar. Elbette bunu yapmak söylemek kadar kolay değildir.

23 Mart, 2020

Önce & Sonra: 5 etkileyici iç mekan yenileme projesi

Yenileme ve tadilat projeleri, iç mimari ve dekorasyonla bir şekilde ilgili olan hemen herkes için oldukça ilgi çekicidir. Boş bir tuval gibi tasarımcının aklına teslim edilmiş yeni bir evin döşenmesi kadar, belki ondan daha da fazla cezbedici olan t…

18 Mart, 2020

Sapanca'da mimarisiyle büyüleyen süper lüks bir villa

Marmara Bölgesi'nde yıllardan beri hiç azalmayan bir ilgiye mazhar olan Sapanca, çevre iller için önemli bir sayfiye yeridir. Gölüyle, havasıyla ve ormanlarıyla bir nefes alma alanı olarak hem yazlık hem de haftasonu evlerinin değişmeyen adreslerinde…

09 Mart, 2020

Çağdaş bir konut projesi: Sıradışı, etkileyici ve aydınlık!

Sayfalarımızda öne çıkan iç tasarımlara sahip evlere konuk olmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda konuk olacağımız ev ise dokuları ve geçişleriyle adeta benzersiz bir görünüme sahip.

07 Mart, 2020

İlhamını doğadan alan bir villa dekorasyonu

İstanbul, içinde yaşayan 15 milyondan fazla insanın çok önemli bir bölümü için yalnızca evlerinin ve iş yerlerinin bulunduğu semtlerden ibarettir. Pek çok kişi bu kentin en çok görülmesi gereken ve en kolay ulaşabilecek yerlerini bile ziyaret etmeden…

28 Şubat, 2020

Banyo keyfini katlayacak muhteşem duş, küvet ve sauna modelleri

Banyonuzda bir şeyleri değiştirmenin zamanı geldiğini mi düşünüyorsunuz? Şık küvetler, iddialı saunalar, tarz sahibi duş kabinleri aklınızı mı çeliyor? O halde doğru yere geldiniz demektir.

26 Şubat, 2020

Daha güzel bir banyo için 14 dolap modeli

Banyoların genellikle ev dekorasyonları söz konusu olduğunda son sırada kalan alanlardan biri olduğunu kabul edebiliriz. Bunun en önemli nedeni de banyoların genellikle küçük alanlara sahip olması ve bu küçük alanlarda belirli unsurların yer alması.

24 Şubat, 2020

Banyo renovasyonu, banyonun yenilenmesi anlamına gelir. Genellikle “belirli bir alanın korunularak bütünün aslına uygun olarak değiştirilmesi” anlamına gelen renovasyon, banyo değişimleri için de kullanılan bir kelimedir. Banyonuzu yenilemeye karar verdiyseniz; öncelikle size fikir verebilecek birçok ipucu ve yaratıcı tasarıma göz gezdirmeniz banyonuz için doğru tasarımı bulmanızda yardımcınız olabilir. Bunun için işe Homify yazılarını incelemekle başlayabilirsiniz. Banyo yenileme işlemine başlamadan önce banyonuz için belirli bir tema ve dekorasyon stili benimseyerek planlama yapmanızda fayda var. Dekorasyon stilleri ve trendleri için dergi yazılarımızdan fikir alabilirsiniz. Banyonuzu eskisinden daha çekici ve canlı hale getirmek istiyorsanız, eski sıradan fayanslarınızın yerine belli bir tarza hizmet eden, renkli ve desenli fayanslar tercih edebilirsiniz. Hangi fayansı seçmeniz gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşıyorsanız; dergi yazıları arasından fayans fikirlerine göz gezdirebilirsiniz. Banyonuzu yenilerken trendlere uygun, modern bir banyo inşaa edebilir; fayanslar yerine yer için sudan etkilenmeyen parkeler, duvarlar için renkli iç mekan boyaları ve duvar kağıtları tercih edebilirsiniz. Bunun yerine tuğla ve taş döşemelerden, ahşap duvar panellerinden de yardım alabilirsiniz. Ardından banyonuz için en uygun parçaları bularak doğru konumlandırma yardımıyla ana hatları bitirebilirsiniz.

Küçük Banyomu Yenilerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Küçük banyoları yenilerken, eskisine göre daha ferah ve olduğundan daha geniş görünmesini sağlayacak doğru bir dekorasyon ve planlama yapmanız gerekir. Küçük banyolarda koyu renkli fayanslar yerine olabildiğince açık tonlar tercih etmek mekanı genişletecektir. Bunun yerine modern duvar kağıtlarını da tercih edebilirsiniz. Klozet, lavabo ve duşakabin modellerini olabildiğince küçük ve köşesiz modellerden tercih ederek yine banyonuzda yer açabilir, depolama sorununuz için Homify yazıları arasında bulabileceğiniz yaratıcı banyo depolama fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

Düşük Bütçeli Banyo Yenileme Fikirleri Nelerdir?

Banyonuzda düşük bütçeli küçük değişiklikler yaparak da yenilenme etkisi yaratabilirsiniz. Homify banyo yenileme fikirleri arasında görebileceğiniz birçok düşük bütçeli fikri kendi banyonuzda rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ufak tefek dokunuşlar ve küçük aksesuar değişiklikleri sayesinde banyonuzu bambaşka bir banyoya dönüştürebilirsiniz. Fayans ya da zemin değişimi için bütçe ayıramıyorsanız; aynadan duş perdesine, aydınlatmadan banyo takımlarına kadar birçok aksesuar değişikliğiyle banyonuza sihirli bir dokunuş yapabilirsiniz. Eski banyo dolaplarınızı tamamı ile değiştirmek yerine boyayarak ya da kaplayarak yenileyebilirsiniz.

Eski Banyo Ürünlerimi Yenileyebilir miyim?

Belli bir ömrü olan ve bu ömrünü tamamlamış banyo eşyalarını bir süre sonra değiştirmek gerekse de; banyonuzda bulunan birçok aksesuarı yenileyebilirsiniz. Örneğin duşakabininizi tamamen değiştirmek yerine temizleyerek sadece kapak kısmını değiştirebilir ya da banyo dolaplarınızı boyayabilirsiniz. Aydınlatma, havluluk ya da banyo paspası gibi küçük aksesuarları küçük dokunuşlarla yenileyerek banyonuzda güzel bir etki yaratabilirsiniz. Bunun için Homify dergi yazılarında birçok yaratıcı fikir bulabilirsiniz.

Homify Yazılarında Hangi Banyo Fikirlerini Bulabilirim?

Homify dergi bölümü, iç ve dış mimarinin hemen hemen her alanında fikir veren birçok yazıyı barındırıyor. Bu nedenle banyo değişiklikleri için ihtiyacınız olabilecek her türlü yazıyı bulmanız ve onlardan fikir almanız mümkün. Banyolardaki en büyük değişimlerden biri olan fayans değişiminin bütçenizi yormasından korkuyorsanız; “Banyo Fayansı Nasıl Döşenir?” yazımızdan fikir alarak bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. “Sıra dışı Banyo Küvetleri” gibi yazılardan banyonuz için doğru parçaların hangileri olduğunu öğrenebilir, “Banyo Dekorasyonunda Farklı Örnekler” yazısındaki gibi birçok dekorasyon fikriyle banyonuza hareket katabilirsiniz. “Enfes Banyo Modelleri” arasındaki tasarımlardan hayallerinizi süsleyen banyoya uygun modeller bulabilir, dünyanın her köşesinden birçok banyo renovasyonunu görmek için “5 Çirkin Banyo, 5 Büyük Değişim” ve “7 Göz alıcı Banyo Yenileme Projesi” gibi değişim yazılarından ilham alabilirsiniz.