Küçük Banyo Yazıları Fikir & İpuçları | homify Küçük Banyo Yazıları Fikir & İpuçları

Küçük Banyo Yazıları Fikir & İpuçları

Banyonuzda çamaşır makinesini saklamak için 6 parlak fikir

Buzdolabı gibi mutfak beyaz eşyaları bugün artık yalnızca fonksiyonel bir gereklilikle değil, aynı zamanda dekorasyona katkıda bulunan estetik unsurlar olarak tasarlanıyorlar ve dolayısıyla da bu beyaz eşyalar da sergilenmek istenen birer dekoratif ö…

09 Şubat, 2021

Fayanssız banyolar için 10 alternatif zemin ve duvar kaplaması

İyi dekorasyon ve tasarımları, sıradan olanlarından ayıran en önemli şeylerden biri de ezber bozan ve farklılık yaratan ögeler içermeleridir. Hemen hemen her evde gördüğümüz ve alışık olduğumuz dekorasyon unsurları estetik olarak ne kadar avantajlı o…

05 Şubat, 2021

Banyo zemini türleri ve kullanımına dair bilinmesi gerekenler

Banyonuz için en iyi zemin kaplamasını seçmek için, uygulanacak stil, beğeni ve tarzınız ile bütçenizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Banyo zemini kaplamaları için alternatif fikirler derlediğimiz bu yazımızda birbirinden farklı modeller bulabilir…

29 Ocak, 2021

Banyo dekorasyonlarında teknesiz duşakabin tercih etmek için 10 neden!

Henüz içinde yaşanılan yapılarda su dağıtıcı bir tesisat sisteminin bulunmadığı eski zamanlarda insanlar kişisel temizliklerini bağımsız küvetlerin içine taşıma su doldurarak yaparlarmış.

25 Ocak, 2021

Klozet modeli seçerken dikkat etmeniz gereken 7 faktör

Banyo dekorasyonu yaparken tarzınıza göre klozet seçmeniz çok önemlidir. Seçeceğiniz klozet veya diğer adıyla alafranga tuvalet, banyonuzun zarafetini belirleyecektir. Mutfak banyo aksamları birbirinden özel tasarımlara sahip olduğu için seçim yapmak…

25 Ocak, 2021

Kırmadan dökmeden değişim: Fayans nasıl boyanır?

Islak hacimlerde su yalıtımı ve estetik görünümü nedeni ile kullanılan fayanslar zamanla nem ve farklı etkenlerden dolayı aşınır ve rengini kaybeder. Özellikle banyo aksesuarları için aşınmış ve rengini kaybetmiş fayanslar olumsuz etkenlerdir.

21 Ocak, 2021

Duş teknelerinde en iyi malzeme hangisi?

Banyonuzu yenilerken yeni bir duş teknesi ve duşakabin seçmek çok kolay görünüyor değil mi? Aslında seçeneklerinizi değerlendirdiğinizde bunun pek de kolay bir seçim olmadığını görebilirsiniz.

03 Ocak, 2021

Duşakabin alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Banyo kabin modelleri, işlevsel unsurları aksatmayacak şekilde dekorasyon stiline uygun seçilmelidir. Eğer duşakabin almak istiyor ve hangi modeli alacağınıza karar veremiyorsanız, kullanım ihtiyaçlarını muntazam karşılayan modellerle ilgili yazımız…

22 Aralık, 2020

Banyolar için 10 duvar kaplaması fikri

Banyo dekorasyonu yaparken değerlendirebileceğiniz harika bir yöntemle tanışmak ister misiniz? Bu yazımızda size banyolar için duvar kaplama fikirlerinden bahsedeceğiz. Banyo duvar kaplaması her bütçeye uyabilen ve her stilde banyoya güzellik katan h…

11 Aralık, 2020

Küçük banyolar için ideal 11 duşakabin modeli

Banyolar her zaman şık ve dekoratif görünen hijyenik alanlardır. Bu nedenle dekore edilirken mutlaka titiz bir şekilde dekore edilmesi ve duşakabin modelinin banyo ile uyumlu olması gereklidir.

27 Kasım, 2020

Küçük banyolar, birçok evin büyük sorunlarından biridir. Dar alanların sıkışıklığı, kullanım zorluğu, dekoratif sıkıntılar gibi birçok soruna yol açan küçük banyolar, bazı değişiklikler sayesinde daha kullanışlı ve geniş alanlara dönüşebilir. Homify dergi yazıları arasında yer alan 'Küçük banyo' yazılarında bu soruna dair birçok yaratıcı çözümle karşılaşabilirsiniz. Küçük bir banyoyu nasıl olduğundan daha geniş gösterebileceğinizi öğrenebilir, dekorasyonda yapacağınız değişiklikler sayesinde banyonuzda fazladan alan açabilir ya da banyonuzu olduğundan daha çekici bir hale sokabilirsiniz.

Küçük Banyomu Nasıl Daha Geniş Gösterebilirim?

Küçük banyoları olduğundan daha geniş göstermek için Homify yazıları arasındaki birçok ipucundan faydalanabilirsiniz. Küçük bir banyoda büyüklük algısı yaratmak için açık renk fayans ve döşemeler, iç açıcı duvar kağıtları, açık tonlardaki dolaplar gibi birçok fikirden yardım alabilirsiniz. Banyolarda mutlaka yer alan aynalar, yansımalar sayesinde alanın daha büyük görünmesini sağladığından olabildiğince büyük ve detaysız bir ayna tercih ederek banyonuzu daha geniş gösterebilirsiniz. Doğru bir aydınlatma seçimi, her zaman alanın ferah görünmesini sağladığından banyolar için uygun bir aydınlatma seçmenizde de fayda var. Bununla birlikte akıllıca kullanılmış alanları doğru yöneterek kendi depolama fikirlerinizi oluşturabilir, fazlalıklardan kurtularak banyonuzun düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz. Şeffaf duşakabinlerin banyonuzu daha geniş göstereceğini aklınızdan çıkarmayın. Eğer nasıl olduğunu merak ediyorsanız; Homify yazıları arasında yer alan “Şeffaf Duşakabinlerle Ferah Banyolar” yazısı ve bunun gibi birçok yazıdan fikir alabilirsiniz.

Küçük Banyomu Nasıl Daha Kullanışlı Hale Getirebilirim?

Küçük banyolarda yeteri kadar alan olmaması, banyoların sıkışık ve dağınık görünmesine neden olabilir. Banyolarda yer alan klozet, duşakabin, küvet ve lavaboların yanı sıra çamaşır makinesi ya da dolaplar gibi birçok ekstra eşya banyoların daha dar hale gelmesine yol açar. Banyolarda doğru konumlandırma yaparak sıkışık görünümden kurtulabilir, doğru dekoratif dokunuşlar sayesinde banyonuzu kullanışlı hale getirebilirsiniz. Öncelikle hazır bir banyonuz varsa; banyo demirbaşlarından arta kalan yerleri değerlendirmeye çalışmanız gerektiğini unutmayın. Dar alanları olabildiğince değerlendirmenizi sağlayacak alternatif depolama fikirleri banyodaki fazla dağınıklığı yok ederken alandan kazanmanızı sağlayacaktır. Eğer imkanınız varsa evinizdeki küçük bir odayı ardiye ve çamaşır odasına dönüştürebilir, çamaşır makinesinin fazlalığını banyonuzdan atabilirsiniz. Banyonuzu daha kullanışlı hale getirmenizi sağlayacak fikirler için “Küçük Banyolar Nasıl Dekore Edilir?” gibi yazılarımızdan ilham alabilirsiniz.

Küçük Banyoma Eşyalarım Sığmıyor; Ne Yapabilirim?

Küçük banyolarda dağınıklığı ortadan kaldırmak adına alternatif depolama alanı fikirlerine başvurabilirsiniz. Eğer banyonuzda ayrı bir boy dolabı koyabileceğiniz kadar alan yoksa, banyonuzdaki her küçük alanı kullanışlı depolama alanlarına dönüştürebilirsiniz. Kullanılmayan kör köşelere köşe rafları, lavabo altına ya da klozet üstüne özel hazırlanmış dolap alternatifleri, duş içi rafları, nişler ve gömme dolaplar gibi fazla yer kaplamayacak alternatiflerden yararlanabilirsiniz. Küçük banyonuza daha fazla eşyanın sığmasını sağlayacak farklı depolama fikirleri için Homify dergi yazıları arasındaki “Küçük Banyolar İçin 11 Depolama Tüyosu” ya da “Küçük Banyolar İçin akıllı Depolama Çözümleri” tarzındaki küçük banyolara özel hazırlanmış içeriklere göz gezdirebilir, kendi banyonuza en uygun olan fikirleri kullanabilirsiniz.

Küçük Banyomu Yenilerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Küçük banyonuzu yenilerken birçok noktaya dikkat ederek daha kullanışlı bir banyo yaratabilirsiniz. Öncelikle banyonuzda kullanacağınız fayansların tek renk ve düz olmasına dikkat etmekle işe başladıktan sonra, doğru konumlandırma için bir plan yapmanız gerekir. Banyonuzda yer alacak olan kılozet, lavabo ve duşakabinlerden banyonuzun şekline en uygun olanları, mümkünse köşeli ve geniş modeller yerine dar, oval ve az yer kaplayacak modelleri seçmeniz daha doğru olacaktır. Homify dergi yazılarının bir çoğunda banyo yenileme fikirlerine, yenilenmiş banyolarda tercih edilen dekoratif dokunuşlara, küçük banyoları daha büyük gösterecek yeni fikirlere ve nicesine rastlayabilirsiniz.