Modern Banyolar Yazıları Fikir & İpuçları | homify Modern Banyolar Yazıları Fikir & İpuçları
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Modern Banyolar Yazıları Fikir & İpuçları

Bursa'dan büyüleyici bir villa dekorasyon projesi

Villalar lüks bir ev dendiğinde hemen herkesin aklına ilk gelen konut tipleridir. Yalnızca çok katlı olmaları ya da geniş bir iç hacme sahip olmalarından ötürü değildir bu. Villalar aynı zamanda müstakil konutların da en güzel örnekleridir.

16 Mayıs, 2020

Lüks ve stili buluşturan bir daire dekorasyonu

İyi bir dekorasyon yaratmak için iyi bir bütçe hiçbir zaman yeterli değildir. Aslında bu durum tasarımın konusu olan hemen her alan için geçerlidir. Maddi kaynakların çokluğu ne olursa olsun tasarım becerisi ve emeğinin yerini tutmaz.

03 Mayıs, 2020

Zemin kaplamalarında yeni bir dönem başlıyor: Epoksi zeminler

Gün geçmiyor ki teknoloji hayatımızın yeni bir alanında daha karşımıza çıkmasın. Teknolojik ürünlerle artık fazlasıyla içli dışlı olduğumuz şu dönemde bile halen bizi şaşırtacak uygulamalarla karşılaşabiliyoruz.

02 Mayıs, 2020

Stil sahibi duş bölmesi alternatifleri

Evlerimizdeki yaşam alanlarının tasarımlarında yeni trendlerini belirleyen ana unsur çağa uygunluktur. Çağa uygunluk da hem estetik açıdan günümüz standartlarını yakalamak, hem de işlevsel olarak bugün insanların ihtiyaç duyduğu özellikleri tasarımda…

01 Mayıs, 2020

İzmirli inşaat firmasından banyo ve mutfak tasarımları

Banyo ve mutfaklar evlerimizin en yoğun kullanılan ve en fazla yıpratıcı etkene maruz kalan bölümleridir. Sıcak, soğuk, su, kir, nem, kimyasal temizleyiciler gibi pek çok dış etken banyo ve mutfaklarımızı durmaksızın aşındırır.

30 Nisan, 2020

Çağdaş tasarımıyla hayran bırakan bir daire

Bu sıralar pek çoğumuz internette daha fazla zaman geçiriyoruz. Belki uzun zamandır ihmal ettiğimiz bloglara göz gezdiriyor, merak ettiğimiz konuları araştırıyor, belki de artık görmekten biraz da sıkılmaya başladığımız evimizin dekorasyonunda ne gib…

29 Nisan, 2020

Önce & Sonra: Bayılacağınız 5 banyo tadilatı

Banyolar evlerimizin mutfaklarla birlikte en çok ve en hızlı yıpranan bölümleridir. Su, kir, nem, buhar, temizlik malzemeleri gibi pek çok dış etkene çok sık maruz kalan banyolar belli bir süre sonra tadilat gerektirirler.

28 Nisan, 2020

En kullanışlı ve şık banyo dolapları

Banyolar hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Banyomuzun temizliği, şıklığı ve ferahlığı yaşam kalitemize doğrudan etki eder. Bu yüzden bir banyonun bütün detayları üzerinden atlanamayacak kadar önemlidir. Banyo dolapları da bunun istisnası değildir.

17 Nisan, 2020

Country tarzda sıradışı bir banyo projesi

Dünyanın hemen her yerinde güncelliğini hiç kaybetmeden daima ilgi gören country stil dekorasyonlar son yıllarda Türkiye'de de giderek popülerleşiyor. Bu tarzla karşılaştığımız yerlerin başında mutfaklar ve sonra oturma odaları ve nihayet yatak odala…

13 Nisan, 2020

İstanbul'un saklı cennetinde muhteşem bir villa dekorasyonu

Dünyanın en büyük kentlerinden biri olan İstanbul'da 15 milyonu aşkın insan yaşıyor. Nüfusuyla olduğu kadar ekonomisiyle de devasa bir büyüklüğe sahip olan bu şehrin her yerine yayılmış sayısız tarihi ve doğal güzelliğe rastlamak mümkün.

12 Nisan, 2020

Modern banyolar, klasik parçalar yerine daha modern parçaların tercih edildiği; lavabodan duşakabine, küvetten banyo dolaplarına, armatürlerden dekoratif aksesuarlara kadar tamamı ile dönemin etkilerini taşıyan modern ve çekici parçaların kullanıldığı banyolardır. Günümüzde ev dekorasyonunun bir parçası haline gelen banyolar, her detayıyla düşünülmüş alanlara dönüşerek, en az diğer odalar gibi göz alıcı hale gelebiliyor. Modern banyolarda genellikle düz ve net çizgiler, minimal parçalar, farklı tasarım banyo mobilyaları ve yine modern dekorasyon ürünleri tercih ediliyor. Siyah, gri, kahverengi gibi evlerde genellikle zor tercih edilen birçok koyu ton, modern banyoların vazgeçilmezi haline gelerek farklı ve çekici bir hava yaratıyor. Modern banyolarda yer ve duvar döşemeleri, genellikle modern fayans modelleri, ahşap kaplamalar ya da desenli duvar kağıtları olarak kendini gösteriyor. Değişik kesimleri olan küvet, lavabo, klozet ya da duşakabinler; klasik modellerin yerini alarak daha dikkat çekici parçalara dönüşüyor. Modern banyolarda kullanabileceğiniz dekoratif aksesuarlarla ilgili ipuçlarını, modern banyo tasarımlarını, uzmanların hazırladığı banyo fikirleri yazılarını Homify'da bularak ilham alabilirsiniz. Banyo dekorasyonuna dair yeni fikirleri ya da uzmanların tasarımlarının yer aldığı görselleri inceleyerek kendi banyonuz için kullanabilirsiniz.

Modern Banyolar İçin En Güncel Fikirler Nelerdir?

Modern bir banyo dekorasyonu için sürekli değişen dekorasyon trendlerini takip etmek gerekir. Homify yazılarında güncel dekorasyon trendlerini bulabilir, modern banyolarda tercih edilebilecek birçok yeni tasarımı görebilirsiniz. Modern banyo fayansları, renkli lavabo ve klozet fikirleri, modern dekoratif aksesuarlar, evinize en uygun duşakabin ve küvet modelleri gibi modern banyolara dair her türlü detayı evinize uygulayabilirsiniz. Kontrast ya da beton görünümlü fayanslar, ahşap ya da taş gibi doğal malzemelerden oluşan lavabo, küvet ve duvar kaplamaları gibi modern banyo fikirlerini Homify banyo yazılarından detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Modern Banyolarda Hangi Aksesuarlar Kullanılır?

Modern banyolar, klasiğe kaçan her türlü fazlalıktan arınmış olan daha minimalist alanlardır. Parlak yüzey kaplamaları tercih edilen modern banyo ya da lavabo dolapları, modern banyolara farklı bir hava katarken aynı zamanda ışığı yansıtarak daha geniş bir banyo algısı yaratacaktır. Tasarım küvet, klozet, lavabo ve duşakabin tercihlerinin ardından modern tarza uygun bir aydınlatma, banyonuzu fazlalıklardan arındıracak dekoratif sepet ve kutular ya da banyoların vazgeçilmezi aynalar dekorasyonun tamamlanmasında yardımcınız olacaktır. Modern banyolarda hangi dekoratif aksesuarları tercih edeceğinizi merak ediyorsanız; dergi yazıları arasındaki tüm “Modern banyo dekorasyonu” fikir yazılarına göz gezdirebilirsiniz.

Banyo Yenilerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eski bir banyoyu yenilerken birçok detaya dikkat etmeniz, banyonuzun yeni haliyle daha kullanışlı ve iç açıcı bir mekana dönüşmesinde yardımcı olacaktır. Homify dergi yazıları arasında bulabileceğiniz banyo dekorasyon modelleri, modern banyo fikirleri, yeniden yaratılan şahane banyolar ya da banyo yenilerken dikkat edilmesi gerekenler gibi birçok banyo yenileme yazısından fikir alabilir, banyonuzu yenilerken yazılarda ve görsellerde gördüğünüz birçok stil önerisini kendi banyonuzda kullanabilirsiniz. Banyoyu yenilerken yapılacak olan tadilata dair ipuçlarını, hatta bu tadilatı yapabilecek birçok profesyoneli de yine Homify üzerinden bulabilir; banyonuzu yenilerken uzmanlardan yardım alabilirsiniz.

Küçük Banyolar Nasıl Daha Modern Olabilir?

Günümüzün kalabalık şehir hayatı, apartmanlar ve eskiye göre daha da küçüklen daireler büyük ve ferah banyolar yerine daha küçük fakat işlevsel banyolara sahip olmamıza neden oluyor. Eğer küçük bir banyonuz varsa, onu modern tarzda döşeyerek hem dikkat çeken, hem de olduğundan daha geniş görünen bir banyoya dönüştürebilirsiniz. Parlak banyo mobilyaları tercih etmek, açık renk fayans ve yer döşemesi kullanmak, doğru bir konumlandırma ya da doğru aydınlatma ve aksesuar seçimi gibi noktalara dikkat etmek gibi birçok detay sayesinde küçük banyonuz modern ve göz alıcı bir banyoya dönüşebilir. Küçük banyolarda daha küçük parçalar tercih edilmesi gerekir. Özellikle fazla yer kaplayan duşakabinler ve lavabolar doğru seçilmelidir. Doğru duşakabin seçimi, küçük banyolar için lavabo tercihleri ya da modern banyolarda hangi parçaların seçileceğini anlatan fikir yazılarından banyonuz için en uygun parçaların hangilerini olduğunu öğrenebilir, ufkunuzu açacak yeni fikirlerle karşılaşabilirsiniz.