Banyo Fikir & İpuçları | homify Banyo Yazıları Fikir & İpuçları

Banyo Yazıları Fikir & İpuçları

Özel tasarım mobilyalarla sınıf atlayan bir daire

Gündelik hayatta kullandığımız hemen her şey bir fabrikada üretiliyor. Evdeki eşyalarımızdan teknolojik ürünlere ve hatta mutfağımızdaki gıdalara kadar geçerli bu durum. Üstelik günümüz teknolojisiyle bu üretim çok büyük bir hızla gerçekleşiyor.

19 Şubat, 2020

Ebeveyn banyosu ve giyinme odasıyla dört dörtlük bir yatak odası

Yatak odaları ev dekorasyonunda çoğu zaman ihmal edilen veya diğer odalar kadar üzerine düşülmeyen bir alandır. Bunun da sebebi yatak odasının yalnızca bize özel olması ve dışarıdan görülmemesidir.

02 Şubat, 2020

Gelişen İzmir’in gözdesi olacak bir apartman projesi

Ege’nin tam kalbinde yer alan ve tüm Akdeniz havzasının en önemli liman kentlerinden biri olan İzmir, bugünlerde hızlı bir değişim yaşıyor. Bundan yalnızca 5 sene öncesinde bile ekonomisi diğer büyük metropollere göre daha durgun olarak kabul edilen…

30 Ocak, 2020

Siyah-beyaz asaletiyle göz kamaştıran bir daire

İnşaat sektörünün son 15 yıla yayılan yükselişi bugünlerde kısmen durgunlaşmış olsa da devam ediyor. Bu sürecin ilk yıllarında daha ziyade nicelik olarak büyüme gösteren, yani üretilen konut sayısındaki artışla kendini gösteren sektör, son yıllarda b…

27 Ocak, 2020

Banyo tasarımlarına doğallık katan fikirler

Banyo tasarımı ev dekorasyonu içinde nispeten daha az imkânlar sunan bir alandır. İşlevselliğin ön planda olduğu, bir şeyler eklemek ya da çıkarmanın nadiren mümkün olduğu ve çoğu zaman gün ışığı dahi almayan banyolarda sıradanlığın dışına çıkarak or…

27 Ocak, 2020

İzmir'de örnek bir kentsel dönüşüm projesi

İnsanlığın tarihi, aynı zamanda insanın doğayla mücadelesinin tarihidir. İlk günden bu yana gerçekleşen her gelişme doğa karşısında bir zafer olarak telakki edilmiştir. Dünyanın çok yakın geleceğe ilişkin şiddetli değişiklik sinyalleri verdiği son yı…

26 Ocak, 2020

Lüksü yeniden tanımlayan bir daire

Lüks kavramı gündelik hayatta pek çok alanda sıklıkla karşımıza çıkar. Hemen her türden mal veya hizmet için lüks dendiğine şahit oluruz. İşin aslı lüksün gerçek bir tanımı ve ölçütü olduğunu söylemek mümkün değildir.

24 Ocak, 2020

Önce & Sonra: Banyoda baş döndüren değişim

Banyo tasarımı iç mimari ve dekorasyon dünyasının en zengin alanıdır dersek pek inandırıcı olmayız herhalde. Gerçekten de banyolar diğer odalara ve hatta mutfağa kıyasla bile tasarım açısından geniş bir çalışma alanı sunan mekânlar değildir.

23 Ocak, 2020

İstanbul’da ışıltılı ve modern bir banyo&mutfak tasarımı

Bir oda, bir ev, küçük bir ofis ya da çok daha geniş kapsamlı bir işyeri… Tüm bu mekanların nasıl göründüğü, mobilyaların nerede duracağı, aksesuar seçimleri, iç mimari tasarım unsurları öncelikle kağıda dökülen tasarım ile belirleniyor.

25 Aralık, 2019

Banyosunu yenilemek isteyenlere ilham verecek 10 örnek fotoğraf

Banyo tadilatları Türkiye’de en sık ihtiyaç duyulan yenileme projelerinin başında geliyor. Bunun en önemli nedenlerinin başında elbette ki banyoların fonksiyonları dolayısıyla diğer yaşam alanlarından daha hızlı yıpranmaları geliyor.

17 Aralık, 2019