Bebek Odası Yazıları Fikir & İpuçları Bebek Odası Yazıları Fikir & İpuçları
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Bebek Odası Yazıları Fikir & İpuçları

Çocuklarınızın hayallerini gerçekleştirebilecek 14 çocuk odası dekorasyonu fikri

Çocuk odası dekorasyonu pek çok farklı parametrenin gözetilmesi gereken oldukça özel bir tasarım alanıdır. Çocuk odalarında her şeyden önce herhangi bir risk taşımayan en doğal ve sağlıklı malzemeler tercih edilmelidir.

26 Ağustos, 2020

Doğal malzemelerle sağlıklı ve şık bir çocuk odası

Çocuk odası tasarımı pek çok dekorasyon projesinde üzerinde fazla durulmayan bir alandır. Kimi zaman yalnızca klişe renk ve figürler kullanılır, bazen de evin genel çizgisine uydurmak adına çocukları gözetmeyen bir tasarım yapılır.

01 Ağustos, 2020

İstediğiniz yüzeyi yazı tahtasına çevirin!

Teknoloji bugünlerde takip edilmesi oldukça güç bir hızla ilerliyor ve gündelik hayatımızı da süratle değiştiriyor. Teknolojinin nimetleri hemen her alanda bildiklerimizi geçersiz kılıyor ve yerine yeni ürünler, yeni yöntemler, yeni süreçler getiriyo…

30 Temmuz, 2020

Sıcak ve samimi bir dekorasyon projesi

Pek çok dilde ev kelimesi aynı zamanda yurt, memleket, vatan gibi anlamlara da gelir. Bunun sebebini dilin oluşumundan ziyade duygularda arayabiliriz. Evde olmak, en iyi tanıdığınız, en iyi bildiğiniz ve en rahat ettiğiniz yerde olmaktır.

27 Temmuz, 2020

Ders kitaplarına girecek nitelikte bir modern daire dekorasyonu

Dekorasyon pek çok insanın dışarıdan bakıp düşündüğünün aksine başarılı olmanın hiç de kolay olmadığı bir çalışma alanıdır. Geniş bir bütçe ve yeterince zaman verilen herhangi biri ortaya iyi bir dekorasyon çıkaramaz.

18 Haziran, 2020

Kadıköy'de rafine tarzıyla göz kamaştıran bir daire dekorasyonu

İyi bir dekorasyon yapmak pek çok insanın düştüğü çok kolaydır yanılgısının aksine oldukça zor bir iştir. Mimari, iç mimari, renk ve desen bilgisi, malzeme çeşitleri, mobilyalar, uygulama teknikleri gibi çok farklı alanlarda belli bir donanım sahib…

03 Haziran, 2020

Yetişkinleri kıskandıracak harika bir çocuk odası

Çocuk odası denince aklımıza genellikle bulutlar, gökkuşağı, güneş ve kalp desenleri gibi şeyler ve her zaman da rengarenk bir ortam gelir. Çocuklar için ayrılmış odalar, özellikle de 10 yaşından küçük çocuklar için hazırlandılarsa gerçekten böyle ol…

15 Mayıs, 2020

Bursa'dan rafine bir dekorasyon projesi

Bir dekorasyon projesi estetik ve fonksiyonel olmayı hedeflediği kadar ev sahibinin tarzıyla bütünleşme amacını da taşımalıdır. Bir kişi için muhteşem güzellikte ve kusursuz olan bir dekorasyon, bir başkası için büsbütün anlamsız olabilir.

10 Mayıs, 2020

Çağdaş tasarımıyla hayran bırakan bir daire

Bu sıralar pek çoğumuz internette daha fazla zaman geçiriyoruz. Belki uzun zamandır ihmal ettiğimiz bloglara göz gezdiriyor, merak ettiğimiz konuları araştırıyor, belki de artık görmekten biraz da sıkılmaya başladığımız evimizin dekorasyonunda ne gib…

29 Nisan, 2020

Her türlü beklentinin ötesine geçen süper lüks bir villa dekorasyonu

Lüks kavramı her insanın kafasında bir şeyler çağrıştırsa da aslında oldukça da esnek ve değişkendir. Biriktirdiği biraz parayla ilk defa bir akıllı telefon sahibi olan bir genç, bunun için başkaca ihtiyaçlarından kısmak zorunda kaldıysa bu onun için…

30 Mart, 2020

Her ebeveyn ; çocuğu için bu hayatta her şeyin en iyi olmasını ister. Hamileliğin son aylarında Bebek odası dekorasyonu heyecanı sarar. Her bir seçimin bebeğinizin zeka gelişimini ve psikolojisini etkileyebileceğini göz ardı etmemelisiniz. En ufak ayrıntıyı bile çok iyi düşünerek ve araştırarak işe başlamalısınız. Son yıllarda herşeyde olduğu bebek odası dekorasyonundada bir moda ve trend  vardır. Ancak her zaman bebek odası dekorasyonuna girişilemeyeceğinden kararlarınızı verirken en doğru, en güncel ve en az 4, 5 sene gibi bir süre kullanabileceğiniz şekilde olmasına dikkat etmelisiniz. Bu hassas durum için Homify ekibince hazırlanmış fikir yazılarını okuyarak aklınızdaki sorulara çözüm bulabilirsiniz.

Genel Olarak Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? 

Her dekorasyonda işleme başlarken olduğu gibi bebek odası dekorasyonlarınızdada işe odanızın mevcut koşullarını değerlendirerek başlamalısınız. Ebeveynler genel olarak çocuklarının odasını döşerken cinsiyet bakımından karakteristik seçimler yapar. Ancak bu durum yanlış bir seçimdir. Bu nedenle daha çok unisex tarzda olan renkler ve eşyalar seçilmelidir. Mavi, pembe yerine her iki cinsiyetinde kullanabileceği gri, sarı ve bu renklerin açık tonajları tercih edilmelidir. Temiz ve düzen ilk kuralınız olmalı. Bilindiği üzere çocuklar ebeveynlere göre daha hareketli ve daha çok ev kazası yaşamaktadır. Bu nedenle en fazla vakit geçirdikleri kendi odaları dekore edilirken her şeyin düzenli bir şekilde dizilmiş ve temizliği belli edecek eşyalardan oluşmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca bilindiği üzere bebekler için hijyen hassas bir konudur. Mobilyalar duvarlara monte edilmeli, aşırı dağınıklık yaratacak fazla aksesuardan uzak durulmalıdır. Daha çok pelüş eşyalar tercih edilmelidir. Çocuk odaları çok fazla deforme olabileceğinden boya yerine duvar kağıtlarını tercih etmelisiniz.  böylelikle çizilen ve yıpranan duvarları kolaylıkla yenileyebilirsiniz. 

Çocuğunuzun Zeka Gelişimini Olumlu Etkileyecek Seçimler

Çocuk psikolojisi savunmasızdır ve her şeyden kolaylıkla etkilenebilirler. Bu nedenle odasını döşerken onun psikolojisini düşünerek ,olumlu etkileyecek renkleri tercih etmelisiniz. Aşırı koyu renkler yerine, çocuğunuzun enerjisini dengeleyecek daha soft ve ferah olan beyaz, açık gri, sarı gibi renkleri tercih etmelisiniz. Renklerin bebekler üzerindeki etkilerini iyice araştırarak, öyle karar vermelisiniz. Bebeğinizin ilk yıllar hassas olan gözlerini yormayacak renkler seçmelisniz. Çocuk odası dekorasyonu yaparken odanın işlevsel özelliklerinin yanı sıra çocuğunuzun ilgisini çekecek tasarımları düşünmelisiniz. Böylelikle çocuğunuzun zeka gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Küçük Ama Kullanışlı Çocuk Odası Nasıl Yapılır? 

Eğer çocuk odanız normal ebatlara göre küçük ise sizin için tavsiyem son yıllarda bolca kullanılan portatif mobilyaları tercih etmeniz. Duvar rafı olarak yerleştirilen çıkarıldığında küçük bir masa olan yapboz mobilyalar gibi eşyalar sizin için ideal olacaktır. Küçük oda için daha açık ve ferah renkleri tercih etmelisiniz. Uzun perdeler yerine stor perdeler alanınızı bir nebze geniş gösterecektir.

Geniş bir depolama alanı için; bolca raf kullanın. Küçük olan alanlarda raflar kurtarıcıdır. Çocuğunuzun eşyaları ve oyuncakları için raflardan faydalanabilirsiniz. Böylelikle oda daha düzenli görünecektir.

Son Yılların Sıradışı Bebek Odaları 

Bebek odaları ne kadar sıradışı olursa çocuğunuzun hayal dünyasını genişleterek zeka gelişimine o kadar katkı sağlayabilirsiniz. Homify’ deki tasarılardan esinlenerek bakılacak olursak son yıllarda oyun alanı geniş olan bebek odaları bir hayli ilgi görmektedir. Örneğin; çadırlı yataklar, tavandan asılarak dönebilen şekilli oyuncaklar, çocuğunuzun yürümesini ve iskelet sisteminin gelişmesini sağlayacak minik ebattaki ev eşyalarından döşenmiş odalar sıradışı odalar olarak sayılabilir.