Genç Yatak Odaları Yazıları Fikir & İpuçları

Kusursuz bir Çocuk Odası için Yeni Nesil Ranza Modelleri

Bir yaşam alanını verimli bir şekilde tasarlamak için öncelikle alanı yalnızva yatay bir düzlem olarak düşünmememiz gerekiyor. Dikey olarak doğru değerlendirilen yaşam alanlarında ferah ve kullanışlı dekorasyonlardan söz edebiliriz.

19 Kasım, 2021

Yürümeye başlayan çocuk odası tasarımları ve 15 dekorasyon fikri

Çocuk odası dekorasyonlarında çocuğun gelişimi ve yaşı göz önünde bulundurulmalıdır. Yürümeye başlayan çocuk odası tasarımları ile bebek çağındaki çocuk odası tasarımları birbirinden farklı özelliklere sahiptir.

12 Mart, 2021

Somon rengi kullanarak yapabileceğiniz ev dekorasyonu fikirleri

Dingin bir atmosfer oluşturmak için yumuşak renk tonlarını dekorasyonda kullanabilirsiniz. Pastel renk tonları yumuşak renkler arasındadır. Somon rengi ise açıktan koyuya uzanan renk tonları ile oturma odasından banyo dizaynına her odada ev dekorasyo…

18 Şubat, 2021

Küçük evler için 6 çocuk odası fikri

Evin en özel odalarından biri olan çocuk odaları dekore edilirken kız çocuk yatak odası ve erkek çocuk yatak odası dekorasyon fikirleri dikkate alınır. Çocuk odası ranzalı mobilyalar ile daha fonksiyonel olarak dekore edilebilir veya küçük çocuk odal…

10 Şubat, 2021

En güzel örneklerle dekorasyon rehberi: Bebek odası nasıl tasarlanır?

Bir bebek odası hazırlamak dünyanın en eğlenceli, mutluluk veren ve tatmin edici deneyimlerinden biri ama aynı zamanda bazen göz korkutucu da olabiliyor; özellikle de eğer işe nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız.

20 Ocak, 2021

Yatak ölçüleri ile ilgili standartlar ve dekorasyona uygun yatak modeli seçimi

Günün önemli bir kısmı uykuda geçer. Yatak satın alırken ebatlar göz önünde bulundurulmalıdır. Dekorasyondaki konumu ve yatak odası dizaynında uygulanacak stil ya da tarzın yanı sıra, kullanıcı ihtiyaçlarını esas alan yatak tasarımları burada ön plan…

19 Ocak, 2021

Küçük evlere kullanışlı çocuk odaları için 9 öneri

Çocuk odası dekorasyonu yaparken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç önemli kural var. Bu kuralları birçok kez duymuş olabilirsiniz ancak bu kadar güzel örnekleri ilk kez göreceksiniz! Çok sayıda depolama alanı, ferahlık sağlayan bir aydınlatma,…

20 Aralık, 2020

Düşük bütçeyle stil sahibi çocuk odası dekorasyonları

Hepimiz çocuklarımız için her şeyin en iyisini istiyoruz şüphesiz. Tabii ki odalarının da onların en seveceği şekilde dizayn edilmiş olmasını arzu ediyoruz. Çocuk odalarının özellikle çocukların gelişme çağında çok büyük etkisi var; odaları çocukları…

18 Aralık, 2020

​İki kişilik genç ve çocuk odası için 12 dekorasyon çözümü

Çocuk odası dekore etmek kafa karışıklığına yol açabilir. Bir yandan çocuğun seveceği ve vakit geçirmek isteyeceği bir oda olmasını istersiniz, bir yandan da derslerini aksatmamasını. Ancak her şeyden önce küçüğün rahat bir uyku alması önemli.

03 Kasım, 2020

Çocuklarınızın hayallerini gerçekleştirebilecek 14 çocuk odası dekorasyonu fikri

Çocuk odası dekorasyonu pek çok farklı parametrenin gözetilmesi gereken oldukça özel bir tasarım alanıdır. Çocuk odalarında her şeyden önce herhangi bir risk taşımayan en doğal ve sağlıklı malzemeler tercih edilmelidir.

26 Ağustos, 2020

Genç odaları, dekore edilmesi en zor olan alanlardan biridir. Öyle ki sizin beğenileriniz ve çocuğunuzun istekleri çakışabilir. Gençlik çağında farklı beğeni ve istekleri olan çocuklar, sizin için yapması zor olan birçok dekorasyon fikrini isteyebilir ya da dekore ettiğiniz odadan çok çabuk sıkılarak bir süre sonra farklı bir dekorasyon isteğiyle size gelebilir. Bu nedenle genç odası dekorasyonunda orta yolu bulmak gerekir. Genç odası dekorasyonunda çocuğunuzun fikirlerine önem verdiğinizi belli ederek onu mutlu edecek bir oda yaratmaya çalışmanız çok önemlidir. Bununla birlikte gençlik çağının getirdiği 'yalnız kalma isteği' gibi durumlarda kendini ait hissedebileceği bir alana sahip olması onu huzurlu hissettirecektir. Genç yatak odalarında nasıl bir dekorasyon stilini izleyeceğinizi keşfetmek için Homify dergi yazıları arasında bulabileceğiniz “Genç Yatak Odası Dekorasyonu İçin Öneriler” gibi onlarca fikir yazısına göz atabilirsiniz.

Genç Yatak Odaları Nasıl Olmalı?

Gençlerin kendi dünyalarını oluşturacakları, içinde mutlu olacakları bir alan yaratmak için öncelikle çocuğunuzun beğenilerinden yola çıkmanız gerekir. Onların dünyasını yansıtabilecek bir temanın ardından mobilyaları da yine yaş ve beğenilerine göre seçmeniz doğru olacaktır. Genç odası mobilyalarında odanızın genişliği doğrultusunda birçok farklı modeli tercih edebilir, beğenisinin değişeceği dönemde dahi sıkılmayacağı mobilya tercihlerine yönelebilirsiniz. Gençlerin hobilerine ve kendilerine zaman ayırabilecekleri bir köşe yaratmayı da ihmal etmeyin. Gençlik çağında genellikle insanların pek düzenli olmadıkları düşünülürse; genç odalarında geniş bir depolama alanı imkanı oluşturmak da doğru bir hamle olacaktır. Homify dergi yazılarında yer alan yaratıcı depolama alanı fikirlerine ya da çocuğunuzun cinsiyetine göre genç kız odaları ve genç erkek odaları konularına bakarak değişik tasarımlarla karşılaşabilirsiniz.

Çocuğum Büyüyor; Çocuk Odasını Nasıl Genç Odasına Dönüştürebilirim?

Çocuğunuz büyüyor ve beğenileri değişiyorsa; onun yaşına ve yeni beğenilerine uyum sağlayabilecek bir oda hazırlamanız gerekir. Çocukluk mobilyalarını değiştirebileceğiniz gibi düşük bir bütçeyle boyayıp tadilat yaparak onları yenileyebilir, yeniden kullanılır hale getirebilirsiniz. Odanın çocuksu duvar kağıtlarını ya da rengarenk mobilyalarını gençlere uygun renk ve desenlerde yeniden düzenleyebilirsiniz. Yeni aksesuarlar sayesinde odayı farklı bir havaya sokabilirsiniz. Bu konuda yardım almak istiyorsanız; dergi yazılarında yer alan “10 Göz Alıcı Genç Odası Aksesuar Örneği” yazısındaki yaratıcı aksesuarlara göz atabilirsiniz.

Çok Çocuklu Aileler İçin Genç Odası Fikirleri Nelerdir?

İki ya da daha çok çocuğun birlikte kaldığı odalarda, çocukların yaş ve cinsiyetlerine göre farklı tercihler yapmak gerekir. Örneğin bir çocuğunuz gençse, bir diğeri ise çok daha küçükse; birbirleriyle aynı alanı paylaşmalarını bekleyemezsiniz. Bunun yerine her ikisi için özel alanlar oluşturabilir, bir odayı iki oda haline dönüştürecek fikirlerden yardım alabilirsiniz. Bunun için “ Aynı Alandaki Odaları Nasıl Ayırabilirim?” yazımızda da yer alan oda ayırıcı fikirlerinden yararlanabilirsiniz. Küçük odalarda aynı yaş grubundaki birden çok çocuğun kalması söz konusuysa, akıllı modüler mobilyalar ve ranzaları kullanabilirsiniz. “Ranzalı Genç Odası Takımları” size bu konuda ilham verebilir.