Ev ofis Yazıları Fikir & İpuçları | homify Ev ofis Yazıları Fikir & İpuçları

Ev ofis Yazıları Fikir & İpuçları

İstanbul Kurtköy'deki dairenin gri tonlarındaki dekorasyonu

Modern konut projeleri tasarım çizgileriyle son yıllarda ön plana çıkıyor. Kullanıcı ihtiyaçlarını muntazam karşılayan bir proje için deneyimli mimarlık firmalarıyla çalışmak ise avantaj sağlıyor.

28 Mart, 2019

İstanbul'dan 360° sanal tur imkânıyla birlikte suit konut projesi

Konut projeleri ve ticari yapılar için, kullanıcıların nasıl bir yapıya sahip olacağını önceden görmesi ve gözlemlemesi büyük bir avantajdır. Gelişen teknolojilerle birlikte mimari görselleştirme ve mekân tasarımı konularında uzmanlaşan firmalar, kul…

22 Şubat, 2019

Ayakkabılarınızı depolamak için kullanılacak 10 yol

Depolama ihtiyacı bir evin düzenini sağlayan en önemli unsurlardan biridir. Ayakkabı ve portmanto gereçlerini depolanması için, giriş holü ya da koridorlar için özel tasarlanan ayakkabılık modelleri kullanılır.

11 Ocak, 2019

Yatak karyolasını yatak odası merkezi ve duvar hizasına ortalamak için 10 neden

Yatağınızı odanın merkezi ya da duvar hizasına ortalamayı hiç düşündünüz mü? Fonksiyonellik katması bakımından bir stil yakalamanın yanı sıra, konfor sağlayan unsurlar yakalayabilirsiniz.

01 Aralık, 2018

Aydınlatma ünitelerinde enerjiden tasarruf etmek için 8 ekonomik çözüm

Aydınlatma sistemlerinde enerji tasarrufu sağlamak ekonomik açıdan avantaj sağlar. Dünyadaki enerji tüketimi bakımından tasarrufun sağlanması ise kaynakların tüketimini azaltır ve uzun ömürlülük sağlar.

30 Kasım, 2018

Konut ve işletmeler için 14 manzaralı duvar kağıdı örneği

Manzaralı duvar kağıtları dekorasyonda kullanıldığında, yalın çizgilerle doğallık hakim olur. Aranılan niteliklerde doğayı davet eden, huzur veren bir atmosfer oluşturmak kolaylaşır.

27 Kasım, 2018

Somon rengi kullanarak yapabileceğiniz ev dekorasyonu fikirleri

Dingin bir atmosfer oluşturmak için yumuşak renk tonlarını dekorasyonda kullanabilirsiniz. Pastel renk tonları yumuşak renkler arasındadır. Somon rengi ise açıktan koyuya uzanan renk tonları ile ev dekorasyonuna sıcaklık katar.

16 Kasım, 2018

Evinizdeki odayı spor odasına çevirmek için bilmeniz gerekenler

Şehir yaşamını seçenler için günlük aktivitelerin ardından stres atma ve sağlıklı bir yaşam yolunu seçmek için spor yapmak gerekiyor. Yaşamın bir parçası haline getirmek ise sanıldığı kadar zor değil.

24 Ekim, 2018

Balkonunuzu kışın da kullanabilmek için 11 çözüm önerisi!

Evinizin balkon, teras gibi açık hava alanları yaz ve bahar mevsimlerinde günlerinizin çoğunu geçirdiğiniz alanlardır ve evinizde ekstra bir oda gibidirler. Kış mevsiminin en tatsız yönlerinden biri de elbette ki bu alanları kullanamıyor ve açık hava…

06 Ekim, 2018

Doğal gaz tesisatı döşenirken nelere dikkat edilmelidir?

Doğal gaz, yerden çıkarılan gaz halindeki doğal hidrokarbonların sıvılaştırılarak, basınçlaştırılarak ya da fiziksel işlemlere tabi tutularak piyasalardaki ısıtma sistemlerinde yaygın olarak kullanılır.

01 Ekim, 2018

Günümüz teknolojisi, artık birçok kişinin evinden çalışmasına olanak sağlıyor. İnternetin hayatımızın büyük ve ayrılmaz bir parçası haline gelmesiyle birlikte, iş dünyası da internet üzerinden halledilebilecek seviyeye ilerliyor; bunun sonucu olarak evden çalışan kişilerin bir ev ofisi ihtiyacı doğuyor. “Home office” olarak da bilinen ev ofisleri, ev hayatıyla iş hayatını bir nevi birbirinden ayırarak kaliteli çalışma saatleri yaratabilecek özel bir alan yaratma fikriyle başlıyor. Evden çalışma fikri cazip bir fikir olsa da, yaşam alanınızın içine dahil olan ve bölünebilecek bir iş hayatını korumak zaman zaman zor olabiliyor. Bu nedenle belirlediğiniz çalışma saatlerinde yalnız kalabileceğiniz, evin geri kalanından soyutlanmanızı sağlayacak, çalışırken size enerji verecek ve tam bir ofis havasını size yaşatabilecek özel bir ev ofisi oluşturmanız çok önemli. İşte ev ofisiniz için her türlü dekorasyon fikrini bulabileceğiniz Homify dergi yazılarından bazı ipuçları…

Ev Ofisinin Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Homify dergi yazıları arasında yer alan “Evinizde Bir Ofis Alanı Yaratmak İçin 6 Harika İpucu” ve “Konforlu Home Ofisler İçin Dikkat Edilecek Noktalar” gibi fikir yazılarından yola çıkarak edinebileceğiniz ipuçları arasında; öncelikle ev ofisinizin konumu önem taşıyor. Evin genelinden ayrı bir alanda, gün içinde çalışırken bölünmenizi sağlamayacak bir konumda yer alması gereken ev ofisinizin konumunu belirledikten sonra, her alanda etkisi olan renklerden yardım alarak sizi dinginleştirecek ve yaratıcılığınızı arttıracak renk kombinasyonlarını içeren genel bir dekorasyon stili yaratabilirsiniz. Çalışma saatlerinizin kalitesi, sizin ev ofisinizdeki rahatınıza bağlı; bu nedenle rahatlıkla çalışmanızı sağlayabilecek kaliteli bir masa ve sandalye tercihi kurtarıcınız olacaktır. Doğru bir aydınlatma, yeterli depolama alanı ve işinizle ilgili birçok aksesuar sayesinde ev ofisiniz profesyonel bir ofis havasına bürünecektir.

Küçük Evler İçin Düşük Bütçeli Ev Ofisi Fikirleri Nelerdir?

Küçük bir eviniz fakat ev ofisi ihtiyacınız varsa; kendinize ait bir ofis oluşturma fikrinden vazgeçmek zorunda değilsiniz. Homify dergi yazıları arasında bulabileceğiniz birbirinden yaratıcı birçok fikirle kendi küçük ev ofisinizi oluşturabilirsiniz. Bunun için evinizde sessiz, sakin bir köşe bulmanız; alanı iyi değerlendirmeniz gerektiğini unutmayın. Evinizde kullanılmayan bir köşe ya da kimsenin uğramadığı bir odanın yarısı harika bir ev ofisine dönüşebilir. Küçük evlerde daha minimal ve portatif çalışma alanı fikirleri kurtarıcı olacaktır. Kapanıp açılabilen modüler bir çalışma masası, perde ya da paravanla odanızdan ayrılan ufak bir alan ya da kolonların arasına konumlandırılmış bir çalışma masası fikri ofisinize dönüşebilir.

Ev Ofisimi Nasıl Profesyonel Bir Ofise Dönüştürebilirim?

Ev ofisleri, her zaman evden çalışabileceğiniz bir alan olarak kalmayabilir; bazı kişiler için müşterilerini ağırlayabilecekleri, profesyonel bir iş yerine de dönüşebilir. Bu gibi durumlarda ofisinizde bazı değişiklikler yapmanız ve birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekebilir. Öncelikle müşteri ağırlayacağınız ve profesyonel ofisiniz olarak kullanacağınız özel bir odaya ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Bu odanın imkanlar dahilinde ayrı bir girişi olması harika olacak olsa da, bu mümkün değilse evinizin en ayrı ve kapıya en yakın odalarından birini tercih edebilirsiniz. Ev ofisinizi profesyonel bir ofis havasında dekore etmeniz, müşterilerinizin ve işbirlikçilerinizin sizi ciddiye almasında önemli bir rol oynayacaktır. Ofisiniz için en doğru dekorasyon stilini merak ediyorsanız; “Home Ofisler Nasıl Dekore Edilmeli?” gibi ilham verici fikir yazılarımızdan birçok ipucunöğrenebilirsiniz.