Garaj Yazıları Fikir & İpuçları | homify Garaj Yazıları Fikir & İpuçları

Garaj Yazıları Fikir & İpuçları

İstanbul Kurtköy'deki dairenin gri tonlarındaki dekorasyonu

Modern konut projeleri tasarım çizgileriyle son yıllarda ön plana çıkıyor. Kullanıcı ihtiyaçlarını muntazam karşılayan bir proje için deneyimli mimarlık firmalarıyla çalışmak ise avantaj sağlıyor.

28 Mart, 2019

İstanbul'dan 360° sanal tur imkânıyla birlikte suit konut projesi

Konut projeleri ve ticari yapılar için, kullanıcıların nasıl bir yapıya sahip olacağını önceden görmesi ve gözlemlemesi büyük bir avantajdır. Gelişen teknolojilerle birlikte mimari görselleştirme ve mekân tasarımı konularında uzmanlaşan firmalar, kul…

22 Şubat, 2019

Ayakkabılarınızı depolamak için kullanılacak 10 yol

Depolama ihtiyacı bir evin düzenini sağlayan en önemli unsurlardan biridir. Ayakkabı ve portmanto gereçlerini depolanması için, giriş holü ya da koridorlar için özel tasarlanan ayakkabılık modelleri kullanılır.

11 Ocak, 2019

Yatak karyolasını yatak odası merkezi ve duvar hizasına ortalamak için 10 neden

Yatağınızı odanın merkezi ya da duvar hizasına ortalamayı hiç düşündünüz mü? Fonksiyonellik katması bakımından bir stil yakalamanın yanı sıra, konfor sağlayan unsurlar yakalayabilirsiniz.

01 Aralık, 2018

Aydınlatma ünitelerinde enerjiden tasarruf etmek için 8 ekonomik çözüm

Aydınlatma sistemlerinde enerji tasarrufu sağlamak ekonomik açıdan avantaj sağlar. Dünyadaki enerji tüketimi bakımından tasarrufun sağlanması ise kaynakların tüketimini azaltır ve uzun ömürlülük sağlar.

30 Kasım, 2018

Konut ve işletmeler için 14 manzaralı duvar kağıdı örneği

Manzaralı duvar kağıtları dekorasyonda kullanıldığında, yalın çizgilerle doğallık hakim olur. Aranılan niteliklerde doğayı davet eden, huzur veren bir atmosfer oluşturmak kolaylaşır.

27 Kasım, 2018

Somon rengi kullanarak yapabileceğiniz ev dekorasyonu fikirleri

Dingin bir atmosfer oluşturmak için yumuşak renk tonlarını dekorasyonda kullanabilirsiniz. Pastel renk tonları yumuşak renkler arasındadır. Somon rengi ise açıktan koyuya uzanan renk tonları ile ev dekorasyonuna sıcaklık katar.

16 Kasım, 2018

Evinizdeki odayı spor odasına çevirmek için bilmeniz gerekenler

Şehir yaşamını seçenler için günlük aktivitelerin ardından stres atma ve sağlıklı bir yaşam yolunu seçmek için spor yapmak gerekiyor. Yaşamın bir parçası haline getirmek ise sanıldığı kadar zor değil.

24 Ekim, 2018

Balkonunuzu kışın da kullanabilmek için 11 çözüm önerisi!

Evinizin balkon, teras gibi açık hava alanları yaz ve bahar mevsimlerinde günlerinizin çoğunu geçirdiğiniz alanlardır ve evinizde ekstra bir oda gibidirler. Kış mevsiminin en tatsız yönlerinden biri de elbette ki bu alanları kullanamıyor ve açık hava…

06 Ekim, 2018

Doğal gaz tesisatı döşenirken nelere dikkat edilmelidir?

Doğal gaz, yerden çıkarılan gaz halindeki doğal hidrokarbonların sıvılaştırılarak, basınçlaştırılarak ya da fiziksel işlemlere tabi tutularak piyasalardaki ısıtma sistemlerinde yaygın olarak kullanılır.

01 Ekim, 2018

Garajlar arabalarımız ve birçok eşyamız için koruyucu bir sığınak niteliğindedir. Bir ev dekorasyonu yapılırken 2. Planda kalan  garaj dekorasyonu aslında doğru dekore edildiğinde birçok ihtiyaç için kullanılabilmektedir. Kimi zaman bir toplanma alanı, kimi zamanda bir depo niteliğinde rahatça kullanabilirsiniz. Garajları sadece otomobillerinizin sığınağı gibi düşünmekten çok zevkinize göre belirleyeceğiniz özellikler doğrultusunda birçok amaçla kullanabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiler ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek fikirler için Homify’ i yakından takip edebilirsiniz. Homify ‘nin uzman ekibince hazırlanmış ve tecrübelendirilmiş onlarca garaj dekorasyonu konusundan aklınızdaki tüm sorulara yanıt bulacağınızdan şüpheniz olmasın.

En Uygun Ölçüler Nedir? 

Genellikle arabalarınızı yerleştirdiğiniz garajlarda en ideal ölçü standart bir arabanın minimum 1,5 katı büyüklüğündeki garajlardır. Ancak bu ölçü ihtiyaçlarınıza ve mevcut kullanılabilir alanınıza göre belirleyebilirsiniz. Eğer garajlarınıza sadece araçlarınızı koymayı planlıyorsanız 4,00*6,00 m ölçülerinde bir alan yeterli olacaktır. Evlerinizin önünde yeterli ölçüde bir alan yoksa evinizin zemin katından ön kapıya yakın bir odasını evden bağımsızlaştırarak otopark haline getirebilirsiniz. Yapacağınız garajın ölçüleri tamamen depo ihtiyacınızı düşünerek yapmalısınız. Sıkışık ve kalabalık bir garaj aracınıza zarar verebilir.

Dekorasyonunun Olmazsa Olması Stillerin Garaj Uyarlaması 

Herhangi bir mekanda dekorasyon yapacak iseniz mutlaka ihtiyaçlarınız ve zevkiniz doğrultusunda bir tarz veya stil belirlemelisiniz. Garaj stilleri ise zevkten öte ihtiyaçlarınızı karşılama niteliğindedir. Son yılların en gözde  stilleri garajınızın karşılamayı beklediğiniz ihtiyaçları doğrultusunda Homify garaj sayfalarındaki uzmanlarca hazırlanmış yazıları ve görselleri inceleyerek istediğiniz şekilde garajınızı dekore edebilirsiniz. Klasikten minimaliste kadar onlarca stili garajınıza uyarlayabilirsiniz.

Klasik Tarz Garaj mı Modern Tarz  Garaj mı? 

Dekorasyonda her aşamada olduğu gibi garaj stilinde de karar vermek zordur. Yapacağınız garajın stilini belirlerken birçok kriteri göz önünde bulundurmalısınız. En çok tercih edilen iki stil olan klasik ve modern tarzdan birine karar verirken elinizdeki mevcut alan ilk eleme kriteriniz olmalı.  Elinizdeki alan kısıtlıysa betonarme ile duvar yapılarak basit bir düzenekten sadece araçlarınızın geçebileceği garaj yapabilirsiniz. Eğer yeterli bir alanınız var ise modern tarzı uygulayarak ayrı bir oda gibi düşünerek hem depolama alanı hem de araçlarınızın sığınağı olabilecek nitelikte garajlar yapabilirsiniz. Alanınız uygun olduğu taktirde modern tarzdaki garajları seçmenizde fayda vardır. Lükslüğün ve rahatlığın birleşimi olan modern tarzdaki garajlara zevkinize göre dokunuşlar yaparak ihtiyaçlarınızı maksimum düzeyde karşılayabilirsiniz.

Sıradışı Garaj Uygulamaları 

Basit bir mimari proje gibi görünse de garajlar aslında ufak dokunuşlarla çok keyifli alanlara dönüştürebilir. 2 katlı bir evin alt katındaki duvarları komple yıkarak bir köşesinde aracınıza sığınak bir köşesinde oturum ve eğlence alanları yapabilirsiniz. Garajlarınıza klasik elektrikli kepenkler yerine zırhlı kırılmaz cam düzenekleri yaparak özel bir ışıklandırma sistemi ile evlerinizin dıştan görünümlerinde adeta bir canlılık yaratabilirsiniz.  Eğer alanınız kısıtlıysa evinizin bodrumunu kazıtarak bir garaj yaratabilir hem de büyük bir parti alanı yaratabilirsiniz. Bu örnekler ve daha birçok garaj içi dekorasyon fikrine Homify’ den ulaşabilirsiniz.