Garaj Yazıları Fikir & İpuçları | homify Garaj Yazıları Fikir & İpuçları
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Garaj Yazıları Fikir & İpuçları

Sıcak yaz günleri için serinletici teras fikirleri

Hasretle beklediğimiz yaz nihayet gelip çattı. Tatilin, denizin, güneşin ve eğlencenin mevsimi yazın elbette negatif yönleri de var. Bunların başında da kuşkusuz baş edilmesi güç sıcaklar geliyor.

26 Mayıs, 2020

Bursa'dan büyüleyici bir villa dekorasyon projesi

Villalar lüks bir ev dendiğinde hemen herkesin aklına ilk gelen konut tipleridir. Yalnızca çok katlı olmaları ya da geniş bir iç hacme sahip olmalarından ötürü değildir bu. Villalar aynı zamanda müstakil konutların da en güzel örnekleridir.

16 Mayıs, 2020

Alan kullanımı konusunda ilham veren iç tasarım örnekleri

Oturma odaları, otel odaları, ofisler, çalışma odaları, çocuk odaları ya da mutfaklar… Fonksiyonu ve tarzı ne olursa olsun özellikle belirli mimari kısıtlamalara sahip olan yaşam alanlarının iç tasarımında alan kullanımı, estetiği ve fonksiyonelliğ…

28 Nisan, 2020

Siyahın gücünü hissettiren bir dekorasyon projesi

Son yıllarda iç mimari ve dekorasyon alanlarında ülkemizde ciddi gelişmeler yaşanıyor. Belli bir seviyenin üstüne çıkmayı başaran projelerle artık çok daha sık karşılaşıyoruz. Dünyanın farklı yerlerindeki benzer evler için yapılan muadil projelerle r…

19 Mart, 2020

Gelişen İzmir’in gözdesi olacak bir apartman projesi

Ege’nin tam kalbinde yer alan ve tüm Akdeniz havzasının en önemli liman kentlerinden biri olan İzmir, bugünlerde hızlı bir değişim yaşıyor. Bundan yalnızca 5 sene öncesinde bile ekonomisi diğer büyük metropollere göre daha durgun olarak kabul edilen…

30 Ocak, 2020

İstanbul’da kusursuz tasarımıyla muhteşem bir daire dekorasyonu

Dekorasyon hemen her insanın az çok ilgi alanına giren, pek çoğumuz için oldukça keyifli görünen bir alandır. Gerçekten de yeterli bütçeniz varsa evinizi yeni eşyalarla dekore etmek pek çok açıdan eğlenceli olabilir.

13 Ocak, 2020

İstanbul Darıca'da muhteşem bir kış bahçesi

Özellikle giderek kalabalıklaşan ve konut sayısının da her geçen gün arttığı büyük şehir merkezlerinde yaşayanlar için balkonlu bir ev büyük bir konfor ve lüks kaynağı sayılabilir.

30 Kasım, 2019

İstanbul’da bir firmadan kapalı balkonlar için yerden ısıtma sistemleri

Türkiye’de en sık uygulanan tadilat ve dönüşüm projelerinin başında balkon kapatma uygulamaları geliyor. Özellikle apartman dairelerinde yaşam alanlarını genişletebilmek ve daha konforlu bir kullanım yaratabilmek için açık balkonlar farklı şekillerde…

17 Kasım, 2019

Etkileyici ve stil sahibi bir antre için 7 fikir

İlk izlenim her zaman önemlidir ve bir eve girdiğinizde ilk gördüğünüz yer olan antreler de evin genel atmosferini yansıtmaları açısından dekorasyonda oldukça büyük bir yer tutar.

06 Kasım, 2019

Adanalı firmadan göz kamaştırıcı bir renovasyon tasarım ve uygulama örneği

Ev yenileme projeleri, işinin ehli profesyoneller tarafından gerçekleştirildiğinde ev sahiplerinin konfor düzeyini arttıran, alan kullanımını çok daha verimli hale getiren, evin yaşam alanlarının işlevini çoğaltan ve evin maddi olarak da değerini yük…

31 Ekim, 2019

Garajlar arabalarımız ve birçok eşyamız için koruyucu bir sığınak niteliğindedir. Bir ev dekorasyonu yapılırken 2. Planda kalan  garaj dekorasyonu aslında doğru dekore edildiğinde birçok ihtiyaç için kullanılabilmektedir. Kimi zaman bir toplanma alanı, kimi zamanda bir depo niteliğinde rahatça kullanabilirsiniz. Garajları sadece otomobillerinizin sığınağı gibi düşünmekten çok zevkinize göre belirleyeceğiniz özellikler doğrultusunda birçok amaçla kullanabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiler ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek fikirler için Homify’ i yakından takip edebilirsiniz. Homify ‘nin uzman ekibince hazırlanmış ve tecrübelendirilmiş onlarca garaj dekorasyonu konusundan aklınızdaki tüm sorulara yanıt bulacağınızdan şüpheniz olmasın.

En Uygun Ölçüler Nedir? 

Genellikle arabalarınızı yerleştirdiğiniz garajlarda en ideal ölçü standart bir arabanın minimum 1,5 katı büyüklüğündeki garajlardır. Ancak bu ölçü ihtiyaçlarınıza ve mevcut kullanılabilir alanınıza göre belirleyebilirsiniz. Eğer garajlarınıza sadece araçlarınızı koymayı planlıyorsanız 4,00*6,00 m ölçülerinde bir alan yeterli olacaktır. Evlerinizin önünde yeterli ölçüde bir alan yoksa evinizin zemin katından ön kapıya yakın bir odasını evden bağımsızlaştırarak otopark haline getirebilirsiniz. Yapacağınız garajın ölçüleri tamamen depo ihtiyacınızı düşünerek yapmalısınız. Sıkışık ve kalabalık bir garaj aracınıza zarar verebilir.

Dekorasyonunun Olmazsa Olması Stillerin Garaj Uyarlaması 

Herhangi bir mekanda dekorasyon yapacak iseniz mutlaka ihtiyaçlarınız ve zevkiniz doğrultusunda bir tarz veya stil belirlemelisiniz. Garaj stilleri ise zevkten öte ihtiyaçlarınızı karşılama niteliğindedir. Son yılların en gözde  stilleri garajınızın karşılamayı beklediğiniz ihtiyaçları doğrultusunda Homify garaj sayfalarındaki uzmanlarca hazırlanmış yazıları ve görselleri inceleyerek istediğiniz şekilde garajınızı dekore edebilirsiniz. Klasikten minimaliste kadar onlarca stili garajınıza uyarlayabilirsiniz.

Klasik Tarz Garaj mı Modern Tarz  Garaj mı? 

Dekorasyonda her aşamada olduğu gibi garaj stilinde de karar vermek zordur. Yapacağınız garajın stilini belirlerken birçok kriteri göz önünde bulundurmalısınız. En çok tercih edilen iki stil olan klasik ve modern tarzdan birine karar verirken elinizdeki mevcut alan ilk eleme kriteriniz olmalı.  Elinizdeki alan kısıtlıysa betonarme ile duvar yapılarak basit bir düzenekten sadece araçlarınızın geçebileceği garaj yapabilirsiniz. Eğer yeterli bir alanınız var ise modern tarzı uygulayarak ayrı bir oda gibi düşünerek hem depolama alanı hem de araçlarınızın sığınağı olabilecek nitelikte garajlar yapabilirsiniz. Alanınız uygun olduğu taktirde modern tarzdaki garajları seçmenizde fayda vardır. Lükslüğün ve rahatlığın birleşimi olan modern tarzdaki garajlara zevkinize göre dokunuşlar yaparak ihtiyaçlarınızı maksimum düzeyde karşılayabilirsiniz.

Sıradışı Garaj Uygulamaları 

Basit bir mimari proje gibi görünse de garajlar aslında ufak dokunuşlarla çok keyifli alanlara dönüştürebilir. 2 katlı bir evin alt katındaki duvarları komple yıkarak bir köşesinde aracınıza sığınak bir köşesinde oturum ve eğlence alanları yapabilirsiniz. Garajlarınıza klasik elektrikli kepenkler yerine zırhlı kırılmaz cam düzenekleri yaparak özel bir ışıklandırma sistemi ile evlerinizin dıştan görünümlerinde adeta bir canlılık yaratabilirsiniz.  Eğer alanınız kısıtlıysa evinizin bodrumunu kazıtarak bir garaj yaratabilir hem de büyük bir parti alanı yaratabilirsiniz. Bu örnekler ve daha birçok garaj içi dekorasyon fikrine Homify’ den ulaşabilirsiniz.