Giyinme Odası Yazıları Fikir & İpuçları | homify Giyinme Odası Yazıları Fikir & İpuçları

Giyinme Odası Yazıları Fikir & İpuçları

İstanbul'dan 360° sanal tur imkânıyla birlikte suit konut projesi

Konut projeleri ve ticari yapılar için, kullanıcıların nasıl bir yapıya sahip olacağını önceden görmesi ve gözlemlemesi büyük bir avantajdır. Gelişen teknolojilerle birlikte mimari görselleştirme ve mekân tasarımı konularında uzmanlaşan firmalar, kul…

22 Şubat, 2019

Ayakkabılarınızı depolamak için kullanılacak 10 yol

Depolama ihtiyacı bir evin düzenini sağlayan en önemli unsurlardan biridir. Ayakkabı ve portmanto gereçlerini depolanması için, giriş holü ya da koridorlar için özel tasarlanan ayakkabılık modelleri kullanılır.

11 Ocak, 2019

Yatak karyolasını yatak odası merkezi ve duvar hizasına ortalamak için 10 neden

Yatağınızı odanın merkezi ya da duvar hizasına ortalamayı hiç düşündünüz mü? Fonksiyonellik katması bakımından bir stil yakalamanın yanı sıra, konfor sağlayan unsurlar yakalayabilirsiniz.

01 Aralık, 2018

Aydınlatma ünitelerinde enerjiden tasarruf etmek için 8 ekonomik çözüm

Aydınlatma sistemlerinde enerji tasarrufu sağlamak ekonomik açıdan avantaj sağlar. Dünyadaki enerji tüketimi bakımından tasarrufun sağlanması ise kaynakların tüketimini azaltır ve uzun ömürlülük sağlar.

30 Kasım, 2018

Konut ve işletmeler için 14 manzaralı duvar kağıdı örneği

Manzaralı duvar kağıtları dekorasyonda kullanıldığında, yalın çizgilerle doğallık hakim olur. Aranılan niteliklerde doğayı davet eden, huzur veren bir atmosfer oluşturmak kolaylaşır.

27 Kasım, 2018

Somon rengi kullanarak yapabileceğiniz ev dekorasyonu fikirleri

Dingin bir atmosfer oluşturmak için yumuşak renk tonlarını dekorasyonda kullanabilirsiniz. Pastel renk tonları yumuşak renkler arasındadır. Somon rengi ise açıktan koyuya uzanan renk tonları ile ev dekorasyonuna sıcaklık katar.

16 Kasım, 2018

​Açık dolap yaptırmanız için 10 neden

Yatak odasını yeniden tasarlamayı düşünen ev sahipleri, giderek açık dolap sistemlerine ve giyinme odalarına yöneliyor. Haklılar, çünkü açık dolap sistemlerinin popülerliği evinize değer katabilecekleri anlamına geliyor.

09 Kasım, 2018

Evinizdeki odayı spor odasına çevirmek için bilmeniz gerekenler

Şehir yaşamını seçenler için günlük aktivitelerin ardından stres atma ve sağlıklı bir yaşam yolunu seçmek için spor yapmak gerekiyor. Yaşamın bir parçası haline getirmek ise sanıldığı kadar zor değil.

24 Ekim, 2018

Balkonunuzu kışın da kullanabilmek için 11 çözüm önerisi!

Evinizin balkon, teras gibi açık hava alanları yaz ve bahar mevsimlerinde günlerinizin çoğunu geçirdiğiniz alanlardır ve evinizde ekstra bir oda gibidirler. Kış mevsiminin en tatsız yönlerinden biri de elbette ki bu alanları kullanamıyor ve açık hava…

06 Ekim, 2018

Doğal gaz tesisatı döşenirken nelere dikkat edilmelidir?

Doğal gaz, yerden çıkarılan gaz halindeki doğal hidrokarbonların sıvılaştırılarak, basınçlaştırılarak ya da fiziksel işlemlere tabi tutularak piyasalardaki ısıtma sistemlerinde yaygın olarak kullanılır.

01 Ekim, 2018

Genellikle yatak odalarının bir köşesini işgal eden ve fazlasıyla yer kaplayan büyük gardıroplar, kıyafetlerimizi depolamamızı sağlarken alan kısıtlamasına yol açar. Bunun yerine hemen hemen herkesin hayallerini süsleyen güzel bir giyinme odası, bütün eşyaların depolanmasını sağlarken giyinebileceğiniz özel bir alan da oluşturabilir. Birçok evde giyinme odalarına ayrı bir alan ayırmak mümkün olmasa da, Homify yazıları arasında yer alan birbirinden yaratıcı fikirler sayesinde her evde bir giyinme odası inşaa etmek mümkün. Bunun için sadece elinizdeki imkanları değerlendirmek ve fırsatları görmek yeterli olacaktır. Öncelikle evinizi dolaşıp giyinme odanız için ayırabileceğiniz bir oda ya da bir köşe arayışına girebilirsiniz fakat hepsinden önce, size ilham verecek “Giyinme odası” yazılarımıza bir göz gezdirmenizde ve aklınıza gelmemiş olabilecek birbirinden yaratıcı fikirlerden eviniz için en uygununu seçmenizde fayda var.

Giyinme Odası Nasıl Dekore Edilir?

Giyinme odaları, sadece gardıroplardan oluşan bir alan olarak düşünülmemelidir. Bir giyinme odasını evin ve dekorasyon stilinin bir parçası olarak görürseniz, bu odayı dekore etmekten büyük zevk alabilirsiniz. Giyinme odalarında depolama alanının fazla olması işinize yarasa da, birçok farklı dekoratif dokunuşla bu odayı daha güzel hale getirebilirsiniz. Dekoratif raflar, tasarım aynalar, makyaj yapabileceğiniz özel bir köşe, arkasında giyinebileceğiniz bir paravan, eşyalarınızı daha düzenli hale getirebilecek kutu ve sepetler… Giyinme odanızı kendi zevkinize ve evinizin olanaklarına göre döşerken, “Evinizde Deneyebileceğiniz Fikirlerle 9 Muhteşem Giyinme Odası” ve “Herkesin İlham Alabileceği 23 Giyinme Odası” gibi farklı giyinme odası tasarımlarını bulabileceğiniz fikir yazılarımıza bir göz atmanızı öneririz. Belki de hayallerinizdeki giyinme odasını ve onu nasıl dekore edebileceğinizi fikirlerimiz arasında görebilirsiniz; kim bilir?

Küçük Evlerde Giyinme Odası Nasıl Yapılır?

Her evde giyinme odasına ayrılabilecek fazladan bir oda bulunmayabilir. Bu durumda kendi yaratıcı giyinme bölümünüzü oluşturabilirsiniz. Bunlardan en çok tercih edileni; odanın bir köşesinin ayırıcı bir paravan, duvar ya da tül gibi farklı alternatiflerle bölünerek açık raf sistemleriyle küçük bir giyinme odası haline getirilmesidir. Eğer küçük bir alana sahipseniz; yerden tavana dek uzanacak dolaplar sayesinde fazladan depolama alanına sahip olabilir, ayrı bir giyinme odasının alabileceği kadar eşyayı tek bir dolaba sığdırabilirsiniz. Bu tarz fikirleri hayata geçirirken bunaltıcı havadan kurtulmak adına açık tonda mobilyalar ve aksesuarlar tercih etmeniz, alanın daha ferah görünmesini sağlayacaktır. Evinizde büyük bir gömme dolap ya da kullanışsız, boş bir alan varsa onları değerlendirebilecek fikirlere de göz gezdirebilirsiniz. “Küçük Evler İçin 19 Farklı Gardırop ve Giyinme Odası Örneği” yazımızda size fikir verebilecek tasarımlarla karşılaşabilirsiniz.

Düşük Bütçeli Giyinme Odası Fikirleri Nelerdir?

Giyinme odaları, çoğu zaman ekstra olarak görülebilirler ve maaliyet açısından epey yüksek bütçelere ihtiyaç olacağı düşünülebilir. Yazılarımız arasındaki birçok yaratıcı fikir, sizi bu yüksek beklentilerden kurtararak düşük bütçeli giyinme odası fikirleriyle harika alanlar oluşturma olanağı sunuyor. Fazla bir maliyete ihtiyacınız olmadan, sadece birkaç raf ya da modüler bir mobilyayla yapabileceğiniz, yeni bir oda inşaa etmeden de yaşam alanınızdan farklı yollarla ayırarak sahip olabileceğiniz giyinme odası fikirlerini değerlendirebilirsiniz.