Hol, Giriş ve Koridor Yazıları Fikir & İpuçları | homify Hol, Giriş ve Koridor Yazıları Fikir & İpuçları

Hol, Giriş ve Koridor Yazıları Fikir & İpuçları

İstanbul Kurtköy'deki dairenin gri tonlarındaki dekorasyonu

Modern konut projeleri tasarım çizgileriyle son yıllarda ön plana çıkıyor. Kullanıcı ihtiyaçlarını muntazam karşılayan bir proje için deneyimli mimarlık firmalarıyla çalışmak ise avantaj sağlıyor.

28 Mart, 2019

İstanbul'dan 360° sanal tur imkânıyla birlikte suit konut projesi

Konut projeleri ve ticari yapılar için, kullanıcıların nasıl bir yapıya sahip olacağını önceden görmesi ve gözlemlemesi büyük bir avantajdır. Gelişen teknolojilerle birlikte mimari görselleştirme ve mekân tasarımı konularında uzmanlaşan firmalar, kul…

22 Şubat, 2019

Ayakkabılarınızı depolamak için kullanılacak 10 yol

Depolama ihtiyacı bir evin düzenini sağlayan en önemli unsurlardan biridir. Ayakkabı ve portmanto gereçlerini depolanması için, giriş holü ya da koridorlar için özel tasarlanan ayakkabılık modelleri kullanılır.

11 Ocak, 2019

Yatak karyolasını yatak odası merkezi ve duvar hizasına ortalamak için 10 neden

Yatağınızı odanın merkezi ya da duvar hizasına ortalamayı hiç düşündünüz mü? Fonksiyonellik katması bakımından bir stil yakalamanın yanı sıra, konfor sağlayan unsurlar yakalayabilirsiniz.

01 Aralık, 2018

Aydınlatma ünitelerinde enerjiden tasarruf etmek için 8 ekonomik çözüm

Aydınlatma sistemlerinde enerji tasarrufu sağlamak ekonomik açıdan avantaj sağlar. Dünyadaki enerji tüketimi bakımından tasarrufun sağlanması ise kaynakların tüketimini azaltır ve uzun ömürlülük sağlar.

30 Kasım, 2018

Konut ve işletmeler için 14 manzaralı duvar kağıdı örneği

Manzaralı duvar kağıtları dekorasyonda kullanıldığında, yalın çizgilerle doğallık hakim olur. Aranılan niteliklerde doğayı davet eden, huzur veren bir atmosfer oluşturmak kolaylaşır.

27 Kasım, 2018

Somon rengi kullanarak yapabileceğiniz ev dekorasyonu fikirleri

Dingin bir atmosfer oluşturmak için yumuşak renk tonlarını dekorasyonda kullanabilirsiniz. Pastel renk tonları yumuşak renkler arasındadır. Somon rengi ise açıktan koyuya uzanan renk tonları ile ev dekorasyonuna sıcaklık katar.

16 Kasım, 2018

Evinizdeki odayı spor odasına çevirmek için bilmeniz gerekenler

Şehir yaşamını seçenler için günlük aktivitelerin ardından stres atma ve sağlıklı bir yaşam yolunu seçmek için spor yapmak gerekiyor. Yaşamın bir parçası haline getirmek ise sanıldığı kadar zor değil.

24 Ekim, 2018

Balkonunuzu kışın da kullanabilmek için 11 çözüm önerisi!

Evinizin balkon, teras gibi açık hava alanları yaz ve bahar mevsimlerinde günlerinizin çoğunu geçirdiğiniz alanlardır ve evinizde ekstra bir oda gibidirler. Kış mevsiminin en tatsız yönlerinden biri de elbette ki bu alanları kullanamıyor ve açık hava…

06 Ekim, 2018

Doğal gaz tesisatı döşenirken nelere dikkat edilmelidir?

Doğal gaz, yerden çıkarılan gaz halindeki doğal hidrokarbonların sıvılaştırılarak, basınçlaştırılarak ya da fiziksel işlemlere tabi tutularak piyasalardaki ısıtma sistemlerinde yaygın olarak kullanılır.

01 Ekim, 2018

Evinizde misafirlerinizi ilk ağırladığınız yer olan evinizin girişi ve bu girişi odalara bağlayan koridorları  dekore ederken birçok noktaya dikkat etmelisiniz. Misafirlerinizi ağırlarken kullandığınız ilk alan olan bu mekanları doğru dekore ederek evinizin dekorasyonunda bir adım önde başlayabilirsiniz.  Renk, mobilya ve aksesuarları girişlerinize en uygun şekilde yerleştirerek şık ve ferah bir giriş sağladığınız taktirde misafirlerinize iyi bir karşılama sağlayabilirsiniz.

Evlerin girişleri ve koridorları sadece misafir perverlik açısından önemli değil birçok işlevsel faktör için de oldukça hassas bir konudur. Genellikle küçük olan bu alanları ufak dokunuşlarla daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz. Homify ’nin uzman ekibince hazırlanmış birçok konu gibi koridor, hol ve giriş dekorasyonu hakkında bilgiler edinebilir ve evlerinizde kolayca uygulayabilirsiniz.

Nasıl Bir Dekor Tercih Etmeliyim? 

Evinizin koridorunu veya girişini dekore ederken mekanın ölçüsünü belirleyerek işe başlayın. Bu ölçüye göre uygun ebatlarda eşyalar seçin. Bu alanlarda pencere olmadığı için açık, ferah renklere fazla miktarda yer verin. Ufak zıtlıklar yaparak aksesuarlarınızda koyu renkler tercih edebilirsiniz. Renkli ve leke göstermez zeminler tercih edin. Dışarıdan gelen kire bu alanlar en fazla şekilde maruz kaldığı  için zeminlerinizin koyu renkli olmasında fayda vardır. Şık ve dikkat çekici olmasına özen gösterin. Birçok alternatiften faydalanacağınız Homify’ i ziyaret ederek bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgilere ve görsellere ulaşabilirsiniz.

Dar Bir Koridor Nasıl Geniş Gösterilebilir? 

Evlerin koridoru ve holü genellikle küçük alanlardır. Bu alanları daha geniş gösterebilmeyi birkaç adımda sağlayabilirsiniz. Herşeyden önce ışık alamayan bu alanları açık renklerle dekore etmelisiniz. Odaları birbirine bağlayan koridorunuz çok dar ise odalarınızın kapısını kesinlikle beyaz seçmelisiniz. Koridorunuzda genellikle eşya kullanmaktan kaçının, zorunlu bulunması gereken eşyaları ise minimum ölçüde özel ebatlarda yaptırarak en uygun alanlara yerleştirmelisiniz. Ayrıca aynaların yansıma özelliğinden faydalanarak bu alanlara bolca ayna yerleştirerek göz yanılması ile daha ferah bir koridor elde edebilirsiniz.

Olmazsa Olmaz Giriş Aksesuarları 

Giriş ve koridorlarda bulunan eşyalar genellikle zorunluluktan ötürüdür. Ancak bu eşyaları uygun yerleştirmek ve seçmek çok önemli bir konudur. Dekorasyon amaçlı fayda sağlamayan süs aksesuarlarından başka aksesuarları seçmek alanınızı daraltabilir.  Ayakkabılık, portmanto gibi eşyaları alanınızın büyüklüğüne uygun seçmelisiniz. Alanınız dar ise bu eşyaları en açık tonajlarda veya ayna kaplamaları ile kaplatmalısınız. Boy aynası olmazsa olmazdır. Evden çıkarken son bir kontrolün yapıldığı bu aynalar ile hem alanda genişlik hem de işlevsel bir fayda sağlayabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiler için Homify’ i ziyaret edebilirsiniz.

Şık Bir Ev Girişi Nasıl Yapılır?

Ev girişleri genelde dekorasyonda en son plana atılır. Ancak bu doğru bir karar değildir. Sizler de evlerinizde şık bir giriş dekore ederek misafirlerinize verdiğiniz önemi vurgulayabilir ve onları şaşırtabilirsiniz. Şık bir giriş için birçok yöntemden faydalanabilirsiniz. Homify’ den alıntı yaparak birçok iç mimarın belirttiği gibi evinizin girişinde sıradışı tasarılar kullanabilirsiniz. İnce ebatta bir dekoratif masayı doğru aksesuarlarla girişinize yerleştirebilirsiniz. Girişinize renk katacak bu dekoratif yöntem ile anahtarlık vs. gibi eşyalarınızı koyacak işlevsel bir alanda elde etmiş olursunuz. Kocaman bir kitaplığa ne dersiniz? Evet doğru okudunuz, girişinize yerden tavana kadar kocaman bir kitaplık yaptırarak sıradışı bir görünüm elde edebilirsiniz. Uzun koridorlarınıza ve girişlerinize yerleştireceğiniz çok sayıda fotoğraflarla adeta bir resim müzesi yapabilirsiniz. Böylelikle misafirlerinize anılarınızdan unutulmaz bir görsel gösteri sunabilirsiniz. Canlı bitkiler ile de girişinizi renklendirebilirsiniz.