Merdiven Yazıları Fikir & İpuçları | homify Merdiven Yazıları Fikir & İpuçları
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Merdiven Yazıları Fikir & İpuçları

Sıcak yaz günleri için serinletici teras fikirleri

Hasretle beklediğimiz yaz nihayet gelip çattı. Tatilin, denizin, güneşin ve eğlencenin mevsimi yazın elbette negatif yönleri de var. Bunların başında da kuşkusuz baş edilmesi güç sıcaklar geliyor.

26 Mayıs, 2020

Bursa'dan büyüleyici bir villa dekorasyon projesi

Villalar lüks bir ev dendiğinde hemen herkesin aklına ilk gelen konut tipleridir. Yalnızca çok katlı olmaları ya da geniş bir iç hacme sahip olmalarından ötürü değildir bu. Villalar aynı zamanda müstakil konutların da en güzel örnekleridir.

16 Mayıs, 2020

Alan kullanımı konusunda ilham veren iç tasarım örnekleri

Oturma odaları, otel odaları, ofisler, çalışma odaları, çocuk odaları ya da mutfaklar… Fonksiyonu ve tarzı ne olursa olsun özellikle belirli mimari kısıtlamalara sahip olan yaşam alanlarının iç tasarımında alan kullanımı, estetiği ve fonksiyonelliğ…

28 Nisan, 2020

Çelik, ahşap ve camı buluşturan merdiven projesi

Merdivenler ilk bakışta oldukça basit yapılar olarak görünmelerine karşın mühendislik hesaplamaları hassas ve tasarımları da oldukça güçtür. Küçük bir hesap veya tasarım hatası merdivenin kullanımını çok zorlaştırabilir, dahası tehlikeli bir hale get…

22 Nisan, 2020

Siyahın gücünü hissettiren bir dekorasyon projesi

Son yıllarda iç mimari ve dekorasyon alanlarında ülkemizde ciddi gelişmeler yaşanıyor. Belli bir seviyenin üstüne çıkmayı başaran projelerle artık çok daha sık karşılaşıyoruz. Dünyanın farklı yerlerindeki benzer evler için yapılan muadil projelerle r…

19 Mart, 2020

Gelişen İzmir’in gözdesi olacak bir apartman projesi

Ege’nin tam kalbinde yer alan ve tüm Akdeniz havzasının en önemli liman kentlerinden biri olan İzmir, bugünlerde hızlı bir değişim yaşıyor. Bundan yalnızca 5 sene öncesinde bile ekonomisi diğer büyük metropollere göre daha durgun olarak kabul edilen…

30 Ocak, 2020

İstanbul’da kusursuz tasarımıyla muhteşem bir daire dekorasyonu

Dekorasyon hemen her insanın az çok ilgi alanına giren, pek çoğumuz için oldukça keyifli görünen bir alandır. Gerçekten de yeterli bütçeniz varsa evinizi yeni eşyalarla dekore etmek pek çok açıdan eğlenceli olabilir.

13 Ocak, 2020

İstanbul Darıca'da muhteşem bir kış bahçesi

Özellikle giderek kalabalıklaşan ve konut sayısının da her geçen gün arttığı büyük şehir merkezlerinde yaşayanlar için balkonlu bir ev büyük bir konfor ve lüks kaynağı sayılabilir.

30 Kasım, 2019

İstanbul’da bir firmadan kapalı balkonlar için yerden ısıtma sistemleri

Türkiye’de en sık uygulanan tadilat ve dönüşüm projelerinin başında balkon kapatma uygulamaları geliyor. Özellikle apartman dairelerinde yaşam alanlarını genişletebilmek ve daha konforlu bir kullanım yaratabilmek için açık balkonlar farklı şekillerde…

17 Kasım, 2019

Etkileyici ve stil sahibi bir antre için 7 fikir

İlk izlenim her zaman önemlidir ve bir eve girdiğinizde ilk gördüğünüz yer olan antreler de evin genel atmosferini yansıtmaları açısından dekorasyonda oldukça büyük bir yer tutar.

06 Kasım, 2019

Çok katlı evlerde üst kata çıkmak için bir zorunluluk olan merdivenler, günümüzde zorunluluk olmaktan çıkarak birçok farklı tasarımla evlerin dekoratif birer tamamlayıcısı haline geliyor. Camından metaline, duvara monte olanından gizlenebilene kadar birçok farklı merdiven tasarımı hayalgücünün sınırlarını zorlayarak evlerimizin bir parçası oluyor. Peki eviniz için en uygun merdiven modelini nasıl bulabilir, merdivenlerinizi nasıl daha kullanışlı hale getirebilirsiniz? Homify, dergi yazıları kategorisiyle birlikte mimariye dair her türlü detayı görseller ve dikkat çekici fikirlerle birlikte sunarak bu tür sorulara cevap bulmanızda yardımcı olmayı amaçlıyor. Birçok farklı kategorideki yazılar arasında, merdiven tasarımlarından yardımcınız olacak ipuçlarına kadar birçok detayı bulabilirsiniz.

Evim İçin Hangi Merdiveni Tercih Etmeliyim?

Evinizin büyüklüğü, tarzı ve ihtiyaçları doğrultusunda farklı merdiven modellerini tercih edebilirsiniz. Döner basamaklarıyla daha az yer kaplayan sarmal merdivenler ya da daha büyük evlerde rahatlıkla kullanılabilecek düz merdiven modellerini kullanabilirsiniz. Merdiven seçerken evinizin genel mimarisi ve dekorasyon stilini de göz önünde bulundurmanızda fayda var. Örneğin; endüstriyel tarzda dekore edilmiş bir evde metal merdiven modelleri daha iyi durabilecekken rustik ya da country tarzı olan bir evde ahşap basamaklı ve taş döşemeli merdiven modelleri uygun durabilir. Modern evlerde cam, visal ya da özel tasarım merdiven modellerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Eviniz için hangi merdiven modelini tercih edeceğinize karar veremiyorsanız; “Eviniz için doğru merdiven tasarımını nasıl bulabilirsiniz?” yazısı gibi referans olabilecek birçok yazı içeriğindeki farklı merdiven modellerine ve fikirlerine göz gezdirebilirsiniz.

Küçük Evler İçin Hangi Merdiven Tasarımı Uygun?

Küçük evlerde alt katı üst kata bağlayan merdivenin ekstra yer kaplaması istenmeyecektir. Bu nedenle küçük evlere uygun olan bazı merdiven fikirlerinden ilham alarak evinizde alandan kazanabilirsiniz. Spiral merdivenler, daha küçük evlerde ilk tercih edilen merdiven modelidir. Dönerek çıkan yapısı sayesinde düz merdivenlere oranla daha az yer kapladıklarından birçok evde bu merdiven modeline rastlayabilirsiniz. Bununla birlikte asma katlara çıkan ince ve düz merdivenler de fazla yer kaplamayacağından bir tercih olabilir. Cam merdiven tasarımları, modern bir tasarım olmakla birlikte şeffaf oluşuyla farklı bir algı yaratarak daha geniş bir ev havası oluşturabilir. Duvara monte olan bağımsız merdivenler, özel merdiven tasarımları ve daha birçok modern merdiven modeli küçük evlerde kurtarıcı olabilir. Bu tarz merdiven fikirlerine göz gezdirebileceğiniz Homify dergi yazıları arasında yer alan “Küçük Bir Ev İçin En Uygun Merdiven Tasarımı Hangisidir?” yazısından eviniz için uygun merdiven modelini detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Merdiven Altını Nasıl Değerlendirebilirim?

Birden çok katlı evlerde merdivenler bir zorunluluk olmakla birlikte çoğu zaman hazır bir şekilde inşaa edilmiş, düz ve çok yer kaplayan merdiven modelleriyle karşılaşabiliyoruz. Böyle bir durumda merdivenin işgal ettiği alanı değerlendirmek için farklı fikirler arayabilirsiniz. İşte bu fikirleri kolaylıkla bulabileceğiniz Homify dergi yazıları arasında, birçok merdiven altı değerlendirme ipucuna rastlayabilirsiniz. Bunlardan biri; merdiven altını gömme dolap olarak inşaa etmek. Yerden tasarruf ederken evinizdeki fazlalıkları da saklayabileceğiniz bu dolaplar çok işinize yarayacaktır. Bunun yerine boydan boya raflarla döşenmiş bir merdiven altı sayesinde kendi kütüphanenize de sahip olabilirsiniz. Eğer çocuklarınız ya da evcil hayvanlarınız için özel bir alan oluşturmak istiyorsanız; merdiven altınızı onlar için eğlenceli bir oyun odasına dönüştürmeniz de mümkün. Bütün bunları ve daha fazlasını nasıl yapabileceğinizi merak ediyorsanız; dergi yazıları arasındaki “Merdiven” fikir yazılarında birçok iç açıcı tasarımla karşılaşabilirsiniz.