Ev Döşeme & Dekorasyon Yazıları Fikir & İpuçları

Ahşap ve cam masa modelleri ile ilgili fark yaratan özellikler

Ahşap masalarla cam masaların kullanım avantajları bulunduğu ortama göre değişmektedir. Yüksek ısıya karşı dirençli özellikler barındıran masalar için farklı malzeme türlerinin bir araya geldiği örnekler de mevcuttur.

21 Haziran, 2018

Bordo rengi kullanabileceğiniz dekorasyon önerileri

Renkler; evinize karakter kazandıran, dekorasyonun şık ve insana huzur veren bir dekorasyon olmasının ötesinde gören herkesi etkileyecek bir güzelliğe sahip olmasını sağlayan ana unsurlardır.

20 Haziran, 2018

Hayatınızdaki stresi azaltacak 10 ev dekorasyon önerisi

Modern dünyada yaşamanın hayatımıza kattığı sayısız avantajdan bahsedebiliriz; teknoloji, konfor, estetik vs… Gelgelelim elbette ki her çağın kendine has iyi ve kötü yanları olduğu gibi, bugünün yoğun temposunda yaşamanın da belirli dezavantajları…

20 Haziran, 2018

Romantik şıklık: Shabby chic salon dekorasyonu

Shabby chic kavramı, son yıllarda dekorasyon ve mobilya tasarımı konularında sık sık karşımıza çıkan kavramlardan biri. Kelime anlamı olarak bire bir çevirdiğimizde ‘eski püskü şıklık’ ya da ‘salaş şık’ anlamını veren bu kavram romantik, nostaljik ve…

19 Haziran, 2018

​Kum beji rengi ile dekoratif dokunuşlar

Nasıl ki her sene kozmetik ve giyim ürünlerinde belli renkler ön plana çıkıyorsa, aynı durum dekorasyon için de geçerli. Bazen bir malzeme bazen bir tasarım bazen de bir renk, diğer her şeyden daha çok moda oluyor.

19 Haziran, 2018

Shabby Chic dekorasyon tarzıyla döşenen şık mutfak modelleri

Monotonluktan kurtulmak ve dönem ruhunu yansıtacak tarzda bir mutfak mı döşemek istiyorsunuz? Shabby Chic dekorasyon tarzı size hitap ediyor olabilir. Evinizin en sık kullanıldığı yaşam alanlarından biri mutfaklar ise mutlaka bir özeni hak ediyordur.

18 Haziran, 2018

Kahverenginin griyle buluşması: Vizon rengi ile dekorasyon

Dekorasyon ve moda anlayışı geliştikçe hayatımıza giren estetik kavramlar da çoğalıyor elbette. Özellikle renkler konusunda her sene yeni bir rengin öne çıktığını görebiliyoruz.

18 Haziran, 2018

Halı seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz ?

Evin süs aksesuarlarından biri olan halılar kullanıldığı odaya göre asli bir dekorasyon unsuru olurken kimi zamanda evin süsü, dekorasyonun dekoratif ögelerinden biri olur. Halı seçimi başlı başına bir dekorasyon konusu iken kimi ev hanımları çok faz…

17 Haziran, 2018

​Dekorasyonda hardal sarısı nasıl kullanılır?

Yeni bir eve taşındığımızda veya dekorasyonu değiştirmek istediğimizde genellikle mobilya ve aksesuar odaklı hareket ederiz. Oysa sadece renkleri kullanarak da yaşam alanınıza yepyeni bir hava katabilirsiniz. Modern, klasik, minimalist, rustik vb.

17 Haziran, 2018

Modern salon aksesuarları ile ilgili örneklerle alternatif fikirler

Yenilikçi yaklaşımlarla modern stil bir ev dizayn etmek isteyebilirsiniz. Ev dekorasyonu deyince akla gelen ilk yerlerden biri salonlardır. Geçmişten günümüze salon dekorasyonuna gösterilen özen, hem konuklar hem de kullanıcıların konforunu esas alır.

16 Haziran, 2018