homify Dergi

Muğla'dan yeni nesil mimari tasarımlar

Sanatın ve bilimin iç içe geçtiği ve estetik bir yaratıcılıkla insanların yaşadıkları yerlerin temel yapılarını oluşturan mimari, yüzyıllar boyunca insanların daha konforlu, daha kolay ve daha yüksek bir estetik anlayışı ile yaşamalarına olanak sağlı…

08 Kasım, 2018

Bağ evi yaptırmadan önce bilmeniz gereken her şey

Hepimizin hayali olan köy evi sahibi olmak, hayatımızın geri kalanını bir bağ evinde geçirmek ve mutlu bir hayat sürmek düşüncesi, şehirlerin kalabalıklaşmış olması ve betonarme yapıların insanları boğacak duruma gelmiş olmasından dolayı günümüzün te…

30 Ekim, 2018

Evinizdeki odayı spor odasına çevirmek için bilmeniz gerekenler

Şehir yaşamını seçenler için günlük aktivitelerin ardından stres atma ve sağlıklı bir yaşam yolunu seçmek için spor yapmak gerekiyor. Yaşamın bir parçası haline getirmek ise sanıldığı kadar zor değil.

24 Ekim, 2018

İstanbul Çekmeköy'de modern villa dekorasyonu

Huzur veren bir yaşam için konut tasarımında sıcak bir atmosfer oluşturmak isteriz. Villalar, şehir yaşamını seçenler için apartman dairelerine nazaran bazı avantajlar sunar. Konfor ve estetik unsurların bir araya geldiği villa projeleri farklı still…

19 Ekim, 2018

Sağlıklı bir ısıtma sisteminin anahtarı: Kombi bakımı

Sonbahar artık yerini kışa bırakmaya hazırlanırken yatak odalarından oturma odaları ve mutfaklara kadar her yaşam alanı için evlerimizdeki kış hazırlıkları da yoğun bir şekilde devam ediyor.

18 Ekim, 2018

Kış temizliği nasıl olmalıdır? Kışa hazırlık için yapılması gerekenler

Kış ayları yaklaşıyor. Peki kışa hazır mısınız? Soğuk hava koşulları, kapalı mekanları daha kullanışlı hale getiriyor. Evi kışa hazırlamak ise plan yapmak ve detaylı temizlik gerektirebilir.

16 Ekim, 2018

Hızlı ve kolayca ev satmak için gereken 7 şey

Hayatınıza yeni bir evde devam etmek veya daha büyük bir eve taşınmak istiyorsanız evinizi hızlı bir şekilde satmak zorundasınız. Satış işlemi uzun sürdüğü zaman hayal kırıklığı yaşayabilir, sürüncemede kalan süre de tüm hevesinizi kaybedebilirsiniz.

15 Ekim, 2018

Betonarme evlerin özellikleri ve maliyet hesabı

Geçmişten günümüze kadar ev tasarımları ve inşaat yöntemleri sürekli değişmiş, eskiden sadece ahşap kullanılarak inşa edilen evler yangın ve nem gibi olumsuz durumlardan çok çabuk etkilendiği için betonarme evler haline dönüşmüştür.

12 Ekim, 2018

Giriş kat daireler hakkında bilmeniz gereken her şey: Avantajları ve dezavantajları

Ekonomik olarak orta sınıfın alt tabakasında yer alan ailelerin ve ev sahibi olmak isteyenlerin çoğunlukla tercih ettikleri giriş kat daireler ev fiyatları göz önüne alındığında daha ekonomik fiyatlara satılıyor.

10 Ekim, 2018

İç mekanda kapı seçerken nelere dikkat edilmeli?

Evinizin henüz yapım aşamasında belirlenmesi gereken ve yaşam alanınızın kalitesini belirleyecek en önemli öğe olan iç mekan kapılarını seçerken evinizin tarzına uyum sağlayacak örnekler bulmak çok önemlidir.

07 Ekim, 2018