homify Dergi

Yüksek Tavan ve Alçak Tavan: Avantajlar, Dezavantajlar ve Doğru Tasarım İpuçları

Kendi evinizi inşa ettirirken, yeni bir ev ya da apartman dairesi satın alırken düşünmeniz ve karar vermeniz gereken pek çok olduğu bir gerçek. Tavan yüksekliği de gündelik yaşamımızı etkileyen önemli faktörlerden biri.

05 Şubat, 2022

Ev Yapımı: Farklı Tarz ve Bütçelere Göre Yeni Nesil Ev Modelleri

Diğer tüm endüstriler gibi inşaat endüstrisi de her geçen yıl biraz daha gelişiyor. İnşaat teknolojilerinin ve tasarım anlayışının gelişmesiyle artık çok farklı tarz ve özelliklere sahip ev modelleri ile karşılaşabiliyoruz.

15 Kasım, 2021

Kusursuz bir Ev için Enerji Tasarrufu ve Konfor Sunan İzolasyon Uygulamaları

Enerji tasarrufu bugün artık hem bireysel düzeyde hem de çevresel açıdan dikkat etmemiz gereken oldukça önemli bir unsur. Küresel ısınma ile birlikte evresel olarak enerji kaynaklarının maksimum seviyede korunması artık hemen hemen tüm devlet ve ülke…

10 Kasım, 2021

Mobil Ev Modelleri: Dış Cephe ve İç Planlarıyla 9 Farklı Tasarım!

Bugünlerde bir arazi satın alıp (ya da halihazırda sahip olduğumuz boş araziyi değerlendirerek) üzerine haftasonlarını ve tatil günlerini geçirmek için minik ama konforlu ve yuva hissi veren bir ev yaptırmak oldukça revaçta.

03 Kasım, 2021

Ev Yaptırmak İsteyenler için İnşaat Sürecine Dair 5 Temel Adım

Türkiye’de inşaat sektörü her geçen gün biraz daha gelişiyor, pek tabii ki inşa teknolojileri de… Konut projelerinin çoğaldığı ve emlak alım satımının da oldukça yoğunlaştığı günümüzde geçmişte olmayan ya da ulaşılması güç imkanlardan söz etmek müm…

28 Eylül, 2021

Ev Yenileme Rehberi: Evimi Yenilerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ev yenilemek yorucu, zaman zaman sinir bozucu, zahmetli ve tabii ki belirli bir bütçenin ayrılmasını gerektiren ve hatta çoğu durumda bu bütçenin aşıldığı bir süreçten ibarettir.

27 Eylül, 2021

Depozito ve İadesi Hakkında Bilmeniz Gereken 12 Nokta

Yeni bir eve taşınmak istediğinizde yerine getirmeniz gereken çok sayıda prosedür bulunuyor. Yasal olarak kiracı olarak öncelikle bir kira sözleşmesi yapmanız ve kira sözleşmesinde yer alan şartları sağlamanız gereklidir.

19 Eylül, 2021

Müstakil Ev Mimarisinde Yeni Ufuklar: Şehirli ve Çağdaş Tasarım Örnekleri

Müstakil evler bugün modern ve büyük şehirlerin telaşından ve apartman yaşamından sıkılanların özlem duyduğu bir mimari form. Türkiye’de yakın geçmişe kadar müstakil evler genellikle şehir dışında, yazlıklarda ve yayla gibi tatil yerlerinde kır evi o…

15 Eylül, 2021

Sıfırdan bir Ev Döşemek Ne Kadara Mal Olur?

Evinizi yenilemek ve sıfırdan dekore etmek istediğinizde öncelikle aklınızda maliyet ne kadar olacak sorusu gelecektir. Evinizi yeniden dekore etmek istediğinizde dekorasyon maliyetini kusursuz bir şekilde hesaplamak her anlamda size avantaj sağlayac…

19 Temmuz, 2021

Yeni bir Ev İnşa Etmek için İlham Veren Fikirler

Hayal ettiğiniz gibi bir eve sahip olmak için ilk tercihiniz yeni bir ev inşa etmektir. Yeni bir ev inşa etmeden önce istek v ihtiyaçlarınıza göre projelendirmek çok önemlidir.

11 Temmuz, 2021