Havuz Yazıları Fikir & İpuçları

​Bahçenize yaptırabileceğiniz 10 havuz modeli

Havalar ısındıkça havadar alanların kullanımı artar. Yaz aylarından güneşe maruz kalan bünyeler için bir ferahlama alternatifi ise yüzmektir. Konut projelerinde bahçe alanı eğer uygun ise havuz modelleri inşa edilebiliyor.

01 Ağustos, 2018

İstanbullu mimarlarımızdan modern ve lüks bir havuzlu villa projesi

Şehir yaşamını tercih edenler için, giderek küçülen daire projelerine nazaran villa projeleri birçok avantaj sunuyor. Müstakil bir ev sahibi olmak ise birçok insanın hayalini süslüyor.

03 Temmuz, 2018

Şehir dışında ev yaptırmak isteyenler için Türkiye'den 6 model

Şehir yaşamı beraberinde karmaşa ve kalabalık da getirir. Yaşam alanları daralır ve apartman daireleri küçülür. Birçok insanın rüyalarını şehirden uzak, bahçeli bir müstakil ev süsler.

07 Haziran, 2018

Türkiye'den herkesin yaşamak isteyeceği 10 ev projesi

Müstakil evlerin yaygın olduğu ülkelerdeki ev projelerine bakarken, siz de, neden bizde böyle evler yapılmadığını düşünüyor musunuz? Şehirlerdeki yaygın konut tipi apartman şeklindeki toplu konutlar olsa da aslında ülkemizde de bahçeli, müstakil evle…

04 Haziran, 2018

Bu yaz bahçeniz için ne yapabilirsiniz?

Soğuk kış günleri nihayet geride kaldı ve bahara da oldukça hızlı bir başlangıç yaptık. Aslında küresel iklim değişikliklerinden payına düşeni fazlasıyla almakta olan coğrafyamızda bahar ayları giderek daralıyor son yıllarda.

17 Nisan, 2018

Yüzme havuzlarında son trend: Ekolojik ve doğal havuzlar

Kendimize ait bir yüzme havuzuna, daha doğrusu önünde bir de havuzu bulunan lüks bir villaya sahip olmak pek çok insanın paylaştığı bir hayaldir. Ancak özel bir yüzme havuzuna sahip olmak pek de kolay değil.

12 Nisan, 2018

Antalya'lı bir peyzaj tasarım firmasından hayranlık uyandıran projeler

Peyzaj mimarlığı, mimarlığın diğer alanlarından farklı olarak, doğa ve çevrenin insan ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmesine yönelik çözümler üretir. Çevrenin, ekonomik, işlevsel, ekolojik ve estetik ölçülere uygun olarak planlanması, düzenl…

22 Mart, 2018

Sınırların ötesine geçen tasarım markaları

Birçok yerde duyarız marka olmanın çok önemli olduğunu. Marka olmak Türkçe'ye de işinde usta olmak, alanının en iyisi olmak anlamında bir kalıp ifade olarak yerleşmiş durumda.

24 Şubat, 2018

Böylesini görmediniz: Çarpıcı mimari, akıcı tasarım, karakteristik dekorasyon!

Arjantin’de Mendoza’nın güneyinde yer alan, And Dağları’nın eşsiz manzarasına karşı Tunuyan Nehri ile sulanan ve şahane üzüm bağları ile meşhur Uco Vadisi… Ve o muhteşem manzaranın ve doğanın içinde gelenekle geleceği bir araya getiren benzersiz ta…

08 Kasım, 2017

Çeşme'de çok özel bir villa sitesi

İnşaat sektörünün hız kesmeden büyümeye ve yeni alanlara açılmaya devam ettiği bu günlerde, pek çoğumuz tarım alanlarının ve kıymetli toprakların yerleşime açılmasından zaman zaman şikayet ediyoruz.

13 Ekim, 2017