Havuz Fikir & İpuçları | homify Havuz Yazıları Fikir & İpuçları

Havuz Yazıları Fikir & İpuçları

Lüks, konfor ve huzurun bir araya geldiği modern bir villa projesi

Yemyeşil ve düzenli bir bahçe, keyifli bir havuz, konforlu ve huzurlu dış mekanlar ve çağdaş mimarisi ile büyüleyen bir ev… Bu yazımızda sizlerle herkesin hayallerini süsleyecek bir projeye konuk olmak için Bursa'dayız.

14 Şubat, 2020

Bahçe ve balkonları güneş ve yağmurdan korumanın yolları

Kışın en soğuk günlerini yavaş yavaş geride bırakmaya başlıyoruz. İçimizi ısıtacak bahar güneşini bolca göreceğimiz günlere haftalar kaldı. Bahar demek aynı zamanda doğaya, kırlara, ormanlara ve korulara koşmak, temiz havaya doymak demek.

28 Ocak, 2020

Bodrum’da bir firmadan imar barışı ile hayata geçirilen anahtar teslim projeler

Türkiye’de tatil, deniz ve doğa denildiğinde ilk akla gelen yer elbette ki Bodrum. Yılın neredeyse yarısında sıcak havasıyla yaz mevsiminin güzelliklerini yaşatan Bodrum, birbirinden güzel arazilerin ve uçsuz bucaksız deniz manzarasının içindeki, her…

12 Eylül, 2019

Bahçe düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları ile ilgili sık sorulan sorular

Yaşadığımız yerlerin iç mekanlarının dekorasyon ve tasarımları gündelik hayatımızda pratiklik ve rahatlık sağlar. Dış mekanlardaki tasarım ve düzenlemelerin ise aslında genelde yalnızca estetik bir avantaj olduğu düşünülür ancak bu düşünce aslında ya…

10 Ağustos, 2019

Ev tipi sauna tasarımına dair göz alıcı fikirler!

Günümüzde bir evin lüks kriterleri arasında sayılabilen buhar odaları aslında banyo kültürünün çok eski ve kapsamlı bir parçasıdır. Neredeyse her coğrafyada kendine yer edinmiş olan buhar odaları, spa, hamam, sauna gibi farklı isimlerde varlığını sür…

09 Ağustos, 2019

Villa, site veya oteller için muhteşem havuz projeleri

Yaşam alanında bir yüzme havuzuna sahip olmanın son birkaç yıla kadar ayrıcalık olarak adlandırıldığına kimse itiraz etmez diye tahmin ediyoruz. Ancak son yıllarda plaza ve site tipi toplu konutlarda yüzme havuzları oldukça yaygınlaştı.

24 Haziran, 2019

İstanbul'daki firmadan göz kamaştırıcı sauna ve hamam projeleri

Saunalar, hamamlar ve havuzlar, insan sağlığı açısından pek çok olumlu özelliği bünyesinde barındıran, ayrıca konfor ve yaşam kalitesini yükseltmek için de benzersiz mekânlardır.

15 Nisan, 2019

Edremit’te rüya gibi bir modern villa projesi

Çoğumuzun hayallerinde huzurlu, konforlu, doğayla iç içe, deniz manzaralı, geniş bir bahçesi olan, havuzlu ve modern yaşam alışkanlıklarına uyumlu bir evde yaşamak var. Elbette böyle bir ev için hem coğrafi konum hem de mimari tasarım çok büyük bir ö…

25 Mart, 2019

​Bahçenize yaptırabileceğiniz 10 havuz modeli

Havalar ısındıkça havadar alanların kullanımı artar. Yaz aylarından güneşe maruz kalan bünyeler için bir ferahlama alternatifi ise yüzmektir. Konut projelerinde bahçe alanı eğer uygun ise havuz modelleri inşa edilebiliyor.

01 Ağustos, 2018

İstanbullu mimarlarımızdan modern ve lüks bir havuzlu villa projesi

Şehir yaşamını tercih edenler için, giderek küçülen daire projelerine nazaran villa projeleri birçok avantaj sunuyor. Müstakil bir ev sahibi olmak ise birçok insanın hayalini süslüyor.

03 Temmuz, 2018