Yüzme Havuzu İnşaat Yazıları Fikir & İpuçları | homify Yüzme Havuzu İnşaat Yazıları Fikir & İpuçları

Yüzme Havuzu İnşaat Yazıları Fikir & İpuçları

Bodrum’da bir firmadan imar barışı ile hayata geçirilen anahtar teslim projeler

Türkiye’de tatil, deniz ve doğa denildiğinde ilk akla gelen yer elbette ki Bodrum. Yılın neredeyse yarısında sıcak havasıyla yaz mevsiminin güzelliklerini yaşatan Bodrum, birbirinden güzel arazilerin ve uçsuz bucaksız deniz manzarasının içindeki, her…

12 Eylül, 2019

Bahçe düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları ile ilgili sık sorulan sorular

Yaşadığımız yerlerin iç mekanlarının dekorasyon ve tasarımları gündelik hayatımızda pratiklik ve rahatlık sağlar. Dış mekanlardaki tasarım ve düzenlemelerin ise aslında genelde yalnızca estetik bir avantaj olduğu düşünülür ancak bu düşünce aslında ya…

10 Ağustos, 2019

Ev tipi sauna tasarımına dair göz alıcı fikirler!

Günümüzde bir evin lüks kriterleri arasında sayılabilen buhar odaları aslında banyo kültürünün çok eski ve kapsamlı bir parçasıdır. Neredeyse her coğrafyada kendine yer edinmiş olan buhar odaları, spa, hamam, sauna gibi farklı isimlerde varlığını sür…

09 Ağustos, 2019

Villa, site veya oteller için muhteşem havuz projeleri

Yaşam alanında bir yüzme havuzuna sahip olmanın son birkaç yıla kadar ayrıcalık olarak adlandırıldığına kimse itiraz etmez diye tahmin ediyoruz. Ancak son yıllarda plaza ve site tipi toplu konutlarda yüzme havuzları oldukça yaygınlaştı.

24 Haziran, 2019

İstanbul'daki firmadan göz kamaştırıcı sauna ve hamam projeleri

Saunalar, hamamlar ve havuzlar, insan sağlığı açısından pek çok olumlu özelliği bünyesinde barındıran, ayrıca konfor ve yaşam kalitesini yükseltmek için de benzersiz mekânlardır.

15 Nisan, 2019

Edremit’te rüya gibi bir modern villa projesi

Çoğumuzun hayallerinde huzurlu, konforlu, doğayla iç içe, deniz manzaralı, geniş bir bahçesi olan, havuzlu ve modern yaşam alışkanlıklarına uyumlu bir evde yaşamak var. Elbette böyle bir ev için hem coğrafi konum hem de mimari tasarım çok büyük bir ö…

25 Mart, 2019

​Bahçenize yaptırabileceğiniz 10 havuz modeli

Havalar ısındıkça havadar alanların kullanımı artar. Yaz aylarından güneşe maruz kalan bünyeler için bir ferahlama alternatifi ise yüzmektir. Konut projelerinde bahçe alanı eğer uygun ise havuz modelleri inşa edilebiliyor.

01 Ağustos, 2018

İstanbullu mimarlarımızdan modern ve lüks bir havuzlu villa projesi

Şehir yaşamını tercih edenler için, giderek küçülen daire projelerine nazaran villa projeleri birçok avantaj sunuyor. Müstakil bir ev sahibi olmak ise birçok insanın hayalini süslüyor.

03 Temmuz, 2018

Şehir dışında ev yaptırmak isteyenler için Türkiye'den 6 model

Şehir yaşamı beraberinde karmaşa ve kalabalık da getirir. Yaşam alanları daralır ve apartman daireleri küçülür. Birçok insanın rüyalarını şehirden uzak, bahçeli bir müstakil ev süsler.

07 Haziran, 2018

Bu yaz bahçeniz için ne yapabilirsiniz?

Soğuk kış günleri nihayet geride kaldı ve bahara da oldukça hızlı bir başlangıç yaptık. Aslında küresel iklim değişikliklerinden payına düşeni fazlasıyla almakta olan coğrafyamızda bahar ayları giderek daralıyor son yıllarda.

17 Nisan, 2018

Yüzme havuzları, eskiden olduğu gibi büyük bir lüks olmaktan çıkarak artık birçok evin sahip olduğu keyif alanlarından biri haline geldi. Yüzme havuzunu kullanmak her ne kadar keyifli olsa da, inşaat aşamasının oldukça zor olduğunu ve mutlaka bir uzman çalışması gerektirdiğini söyleyebiliriz. Yüzme havuzu inşaatı, birçok zor aşamadan oluşan uzun bir yolculuk: Arsa ve konum belirlemesinden havuzda kullanılacak sisteme, yalıtımından ışıklandırmasına, fayansından motoruna kadar bir havuzun içinde, üzerinde görülen serin sulardan çok daha ötesi bulunuyor. Yüzme havuzu inşaatı konusunda aklınıza takılan, merak ettiğiniz her türlü fikri bulabileceğiniz Homify dergi yazıları, kendi havuzunuzu inşa edemeseniz bile bir havuz inşaatına dair ihtiyacınız olabilecek birçok konuda yardımcınız olabilir. Yüzme havuzu inşaatının aşamalarını görebileceğiniz ya da tasarlanmış havuz fikirlerine göz gezdirebileceğiniz birçok yazı, hayallerinizdeki havuza ulaşmanız için basamağınız olacaktır.

Yüzme Havuzu Nasıl İnşa Edilir?

Yüzme havuzu inşa etmeden önce yapılan ilk iş, havuzun yapılacağı alan araştırması ve havuz yaptıracak kişinin nasıl bir tasarım istediğini belirlemektir. Yüzme havuzu inşası oldukça zor ve uzmanlık isteyen bir iş olduğundan, mutlaka bir uzmandan yardım almanız ve kendi fikirlerinize sahip olmanız gerekir. Bunun için öncelikle Homify dergi yazıları arasından size yardımcı olabilecek, teknik ve tasarım konularında ufkunuzu açabilecek fikir yazılarına göz gezdirebilirsiniz. Alana ve beğenilere uygun bir havuz modeli belirlendikten sonra uzmanların çalışmalarıyla alanın kazılması, havuzun su filtresinden sistemine kadar iç aksamlarının monte edilmesi, yalıtımın ve inşanın yapılması, ardından fayans döşenmesi ve merdiven gibi dekoratif detayların hazırlanması gibi birçok zor ve uzman çalışması gerektiren aşama gerçekleşir. Bir yüzme havuzunun inşa aşamalarını merak ediyorsanız; “Arka bahçeye yüzme havuzu nasıl yapılır: Adım adım inceleyelim” gibi fikir verici yazılarımızdan aşama aşama havuz yapımını görselleriyle ve açıklamalarıyla inceleyebilirsiniz.

Yüzme Havuzu Modeline Nasıl Karar Vermeliyim?

Yüzme havuzu modeline karar verirken bu havuzun nerede ve kaç kişinin kullanımında olacağı düşünülmelidir. Bir evin özel havuzu ya da bir sitenin genel havuzu arasında yapısal ve sistemsel birçok farklılık bulunacağı aşikardır. Yüzme havuzu modeline karar verirken, havuzun yapılacağı alanın ölçüleri de havuzun ölçülerini ve şeklini belirleyen en önemli etkenlerdendir. Havuz modeline karar verirken sadece beğeninizi göz önünde bulundurarak farklı tasarımlara bakmanız, havuz inşaatında oluşacak birçok sorunu doğurabileceğinden öncesinde bir inceleme yapmanızda fayda var. Bunun için “Lüks yüzme havuzları” ya da “En göz alıcı villa havuz planları” gibi fikir yazılarımızdan ilham alabilir, birbirinden farklı havuz tasarımlarıyla tanışabilirsiniz.

Düşük Bütçeli Yüzme Havuzu Fikirleri Neler?

Yüzme havuzu inşa etmek bir lüks olduğundan her zaman ne yazık ki yüksek bütçelere ihtiyaç duyar fakat dergi yazıları arasında da görebileceğiniz bazı havuz fikirleri, diğerlerine göre bir nebze de olsa daha düşük bir bütçeyle inşa edilebilir. Örneğin; prefabrik havuz modelleri, toprağı kazarak içine inşa edilen havuzlar yerine toprak üstüne monte edilen küçük ve pratik havuz seçenekleri gibi… Bu tarz havuzlar genellikle düşük bir bütçeyle kendi özel havuzuna sahip olmak isteyen, az kişili ailelerin tercihidir. Havuz tasarımında fazla detaya ve tasarıma kaçmadan, küçük metrekareli ve sade bir havuz tercih ederek de bütçenizden kazanabilirsiniz. Düşük bütçeli yüzme havuzu fikirlerini görebileceğiniz dergi yazıları arasında birçok farklı tasarımla tanışabilir ve fikir alabilirsiniz. Havuz inşaatı ve dekorasyonunun ardından, ömür boyu bakımının yapılması gereken havuzlara dair inşaat sonrası için bilgilendirici ve fikir verici detayları da dergi yazıları arasında görebilirsiniz.