İç Mimari Fikir & İpuçları | homify İç Mimari Yazıları Fikir & İpuçları

İç Mimari Yazıları Fikir & İpuçları

Mutfak Masası Nasıl Olmalı? Türk Evlerinden 9 Farklı Model

Mutfak dekorasyonunun en önemli parçası olan mutfak masası aynı zamanda mutfağa hayat veren ve pratiklik kazandıran mobilya konumundadır. Bu nedenle işinin ehli mutfak planlayıcıları ile çalışmak doğru adım olacaktır.

10 Haziran, 2021

Fikir alabileceğiniz 8 farklı giysi dolabı kullanımı

Dekorasyonlarda takım mobilya kullanımı son yıllarda popülerliğini kaybetmeye başladı, artık parçaların tek tek seçildiği ve sıra dışı bir kombinasyon oluşturulan tasarımlar daha çok ilgi çekiyor.

02 Haziran, 2021

İç mimari tasarım nedir, nasıl yapılır?

İç mimarlık nedir? Yaşam alanlarını dekore ederken, binanın yapısından ziyade, estetik unsurlarla donanım sağlamak iç mimarların işidir. Kullanım ihtiyaçlarını göz önüne alarak kişisel zevk ve beğeniler, ihtiyaçlar, doğrultusunda uygulanacak stil ve…

22 Mayıs, 2021

Daha aydınlık bir koridor için 10 etkili dekorasyon çözümü

Evinizin giriş koridoru size biraz kasvetli mi görünüyor? Evinizin girişini aydınlatmak için ipuçları mı arıyorsunuz? Eğer öyleyse bu konuda yalnız olmadığınıza emin olabilirsiniz. Koridorlar, dizayn etmenin en zor olduğu yaşam alanlarından biridir.

13 Mayıs, 2021

Kırmızı duvarlarla cesur, sıradışı ve göz alıcı yaşam alanları

Ev dekorasyonlarında kırmızı renk tonlarını kullanmanın pek çok farklı yolu var. Mobilyalar, aksesuarlar, perde ve nevresim takımları gibi ev tekstili ürünleri vs… Bugün artık bu rengin çekiciliğini yansıtan kırmızı beyaz eşyalar bile üretiliyor.

09 Mayıs, 2021

Huzurlu, ferah ve modern bir ev için Japon tarzı dekorasyon fikirleri

Dekorasyon ve tasarım söz konusu olduğunda Japon tarzı her zaman çok özeldir ve diğer tüm dekorasyon stillerinden farklıdır. Japon tarzının en belirgin özelliği çok estetik bir sadeliği ve doğallığı temsil etmesi.

11 Nisan, 2021

Evinizin havasını değiştirecek asma tavan modelleri

Evinizi dekore ederken tavan için birbirinden modern, rustik, otantik tasarımlara sahip asma tavan modelleri tercih edebilirsiniz. Asma tavan aynı zamanda aydınlatma tasarımlarına yardımcı olan unsurlar olduğundan özellikle oturma odası başta olmak ü…

08 Nisan, 2021

Daha sıcak bir ev için 13 ahşap dekorasyon fikri

Evimi nasıl daha sıcak ve daha samimi dekore edebilirim diye düşünüyorsanız, dekoratif ahşap kullanımı imdadınıza yetişecektir. Oturma odası, yatak odası, mutfak, misafir odası, çocuk odası gibi iç mekanlar için ahşap fikirleri tercih edebilir, sıcak…

07 Nisan, 2021

Birbirinden güzel küçük ev modelleri

Minik evler, son yıllarda tüm dünyada giderek daha da yaygınlaşan bir trend haline geldi. Küçük evler inşa etmek ve küçük evlerde yaşamak öylesine yaygınlaştı ki bu artık bir sosyal hareket olarak görülüyor.

05 Nisan, 2021

Koyu renk duvar boyasını nasıl uygulayabilirim?

Ev dekorasyonlarında renk kullanımı hayati öneme sahiptir. Canlı renkleri kullanırken koyu renkler ile kombinlemek profesyonellik gerektirir. Duvarlar için koyu renk seçimini yaparken birden fazla renk ile birlikte kullanmak akıllıca olacaktır.

02 Nisan, 2021