İç Mimari Yazıları Fikir & İpuçları

Muğla'dan 3D modellenmiş iç mekan tasarımları

Mimariden iç mimariye, 3D görselleştirme, iç ve dış mekan tasarımı alanlarında hizmet veren uygulama firmaları, homify'da projelerine yer veriyor. Bu yazımızda, Muğlalı firma Sky İç Mimarlık & Mimarlık Tasarım Stüdyosu tarafından dizayn edilen iç…

22 Ocak, 2019

İstanbul'da eklektik stil döşenen 220 m²'lik mağaza tasarımı

Bu yazımızda 1986 yılından beri mimarlık sektöründe hizmet veren Arterra imzası taşıyan mağaza tasarımı projesine yer verdik. Proje tasarım, uygulama ve kontrolörlük alanlarında hizmet veren firma, kullanıcı ihtiyaçlarını muntazam karşılayan eklektik…

14 Ocak, 2019

İstanbul'dan duvar kağıdı tasarımları

Duvar dekorasyonları yaşam alanlarının dokusunu baştan aşağı değiştirebilen, odaların tarzını vurgulayan ve karakterini belirleyen oldukça önemli tasarım unsurlarıdır. Duvar dekorasyonu denilince de akla elbette ilk olarak duvar kağıtları geliyor.

06 Ocak, 2019

Profesyonel iç mimarlardan 20 göz alıcı yatak odası tasarımı

Evlerimizdeki odalara mobilya ve aksesuar seçerken, onları odanın içine yerleştirirken, odadaki renk hakimiyetine karar verirken genellikle sevdiğimiz özellikleri göz önünde bulundururuz.

06 Ocak, 2019

İstanbul Göktürk'te bir gayrimenkul geliştirme projesi

Konut projelerinde gayrimenkul değerini arttırmak hem kullanıcılara hem de ev sahiplerine kazanç sağlar. Bu yazımızda, İstanbul'un gözde bölgelerinden biri olan Göktürk'te yer alan göz alıcı bir daire projesini ele aldık.

31 Aralık, 2018

Ofis dekorasyonu için uygulayabileceğiniz 10 dekorasyon fikri

Konut projelerinin yanı sıra, çalışanlar için günün önemli bir kısmı ofiste geçer. Ofis dizaynı, günlük çalışma motivasyonunu doğrudan etkiler. Bu yazımızda ofis dekorayonu için uygulanabilecek dekorasyon fikirlerini bir araya getirdik.

31 Aralık, 2018

Dekorasyonda doğal taşları kullanmanın 17 yolu

Doğal taşlar evlerimizde dekorasyon unsurları olarak kullanıldığında yaşam alanlarına sıcaklık ve stil katan malzemeler. Taş, kendi yapısı gereği doğal bir çekiciliğe sahiptir ve doğanın ve toprağın yaşamla bağlantısını temsil eder.

28 Aralık, 2018

İzmir'de bir cafenin iç mekan projelendirme ve uygulama aşamaları

Bu yazımızda İzmir'de bulunan 60 metrekarelik bir cafenin Bider Mimarlık İnşaat. Ltd. Şti. tarafından projelendirme işlemini ve bu projenin uygulama dekorasyonunu inceliyoruz. Mimari projelendirme, proje yönetimi ve denetleme, inşaat uygulamaları, el…

27 Aralık, 2018

Pencere değişimi nasıl yapılır?

Oturduğunuz evde birkaç yıl geçirmedikçe pencereleri değiştirip değiştirmemek üzerine hiç düşünmeniz gerekmeyebilir. Çünkü pencerelerin lojistiği ve işleyişiyle ilgili bir şeyler ters gidene kadar ev sahipleri nadiren pencere hakkında düşünürler.

27 Aralık, 2018

Fethiye'de kat planlarıyla birlikte 3 katlı modern bir villa projesi

Türkiye’nin en gözde turizm ve tatil mekanlarından birine, Muğla’nın Fethiye ilçesine konuk olacağız bugünkü yazımızda. Mimari detaylarını ve kat planlarını inceleyeceğimiz bahçeli ve zemin ve çatı katıyla 3 katlı bu harika yazlık villa projesi, Muğl…

26 Aralık, 2018