İç Mimari Yazıları Fikir & İpuçları

İspanya'da Mimarlık Ofisinden Geleneksel Bir İspanyol Konutu

Kalabalık ve beton yapılarla ile yoğunlaşmış olan şehirlerin çok hızlı ve yorucu bir yaşam sunuyor olması insanları kırsal alanlara yaşamaya itmektedir. Durum böyle olunca şehirlerden uzakta, sakin ve doğa ile iç içe tasarlanmış olan evler, villalar…

31 Mayıs, 2022

Ayna ile Dekorasyon Fikirleri ve 15 Kritik Tasarım İpucu

Ev dekorasyonlarınızda aynalara yer vermek, size nasıl göründüğünüzü kontrol edebilmek için kendinize bakabileceğiniz bir alan sunmaktan çok daha fazla fayda sağlar. Aynalar, çok yönlü tasarım özellikleri sayesinde, içinde bulundukları yaşam alanları…

14 Nisan, 2022

Bir ev kiralarken nelere dikkat edilmeli?

Yaşayacağınız konutu seçerken, gelecekte pişmanlık, ya da olası bir problemle karşılaşmamak için dikkat etmeniz gereken konuları bu yazımızda sizler için bir araya getirmeye çalıştık.

22 Mart, 2022

Karanlık Evleri Aydınlatmak için Kullanabileceğiniz 13 Aydınlatma Yöntemi

Ev dekorasyonu yaparken genel olarak ikinci planda kalan aydınlatma tasarımları, evinizin temel dekorasyonunu ortaya koyan unsurlardır. Dekorasyon içinde kullanacağınız mobilyalar, oturma grupları, aksesuarlar kadar aydınlatma tasarımları ve aydınlat…

23 Şubat, 2022

Dekorasyona Ahşap Sıcaklığı Katmanın En Güzel Yolları

Ahşap, eski çağlardan beri yaygın olarak kullanılan bir yapı malzemesidir. Gize Piramitlerini çevreleyen kakmalardan Rönesans döneminin evlerini kaplayan oymalara kadar ahşap, binlerce yıldır küresel mimarinin bir parçası olmuştur.

23 Şubat, 2022

Her Devrin en Zarif ve Görkemli Seçimi: Zamana Meydan Okuyan Mermer Zeminler

Mermer döşeme, doğal zarafeti ve lüks estetiği nedeniyle uzun zamandır evlerde, iş yerlerinde ve apartman girişlerinde tercih edilen bir malzeme. Mimaride tarihi olarak her dönemde çok önemli bir rol oynamış olan mermer, her zamankinden daha fazla dö…

22 Şubat, 2022

Sıcak Kış Geceleri için 13 Kış Dekorasyon Fikri

Yılın her mevsimi için özel dekorasyonlar yapmak hem yaşam konforunuz açısından hem de evinizin kullanışlılığı açısından önemlidir. Bu nedenle ilkbahar ve sonbahar için ayrı, yaz için ayrı ve kış mevsimi için ayrı dekorasyonlar yapılmalıdır.

07 Şubat, 2022

Yüksek Tavan ve Alçak Tavan: Avantajlar, Dezavantajlar ve Doğru Tasarım İpuçları

Kendi evinizi inşa ettirirken, yeni bir ev ya da apartman dairesi satın alırken düşünmeniz ve karar vermeniz gereken pek çok olduğu bir gerçek. Tavan yüksekliği de gündelik yaşamımızı etkileyen önemli faktörlerden biri.

05 Şubat, 2022

Eviniz için Parke Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Temel Kural!

Evinizde belirli bir tarz yaratmak istiyorsanız zemin döşemesi seçimi bu tarzın oluşmasında kilit nokta olabilir. Üzerinde yürüdüğümüz zeminlerin ne ile kaplı olduğu hem konfor ve yaşam kalitesini, hem de estetik stili belirler.

23 Ocak, 2022

Boş Alanları Dekorasyona Kazandıracağınız 13 Alternatif Fikir

Evinizi yenilerken veya dekore ederken profesyonel tasarımlar yapmayı istemek en doğal hakkınız. Evinizde yapacağınız yerleşim planı, dekorasyon ve tasarım projeleri içinde boş alan bıraktığınızda beklediğiniz sonuçlara ulaşamazsınız.

20 Ocak, 2022