Işıklandırma Fikir & İpuçları | homify Işıklandırma Yazıları Fikir & İpuçları

Işıklandırma Yazıları Fikir & İpuçları

İstanbul'da bir firmadan Amsterdam'da çok özel bir villa tasarımı

Sayfalarımızda öne çıkan iç mimari tasarım ve dekorasyon örneklerine imza atan başarılı firmaların ortaya çıkarmış olduğu projelere siz okurlarımızla birlikte sık sık konuk oluyoruz.

23 Eylül, 2019

İç mekanlar için 10 yeni nesil aydınlatma fikri

İç mekan dekorasyonlarında en önemli ve belirleyici unsurlardan biri de ışıklandırmadır. Doğru ışıklandırma düzeni bir evin ya da iş yerinin dekoratif özelliklerini ön plana çıkarır ve mekanların işlevselliğini arttırır.

29 Haziran, 2019

Evinizin havasını değiştirecek 15 pratik çözüm

Ev dekorasyonu ne kadar özenli yapılmış olursa olsun zamanla eskiyip güzelliğini kaybedebilir. Rengi solan eşyalar, kirlenen duvarlar, eskiyen mobilyalar ya da modası geçen tekstil ürünleri evinizi olduğundan daha boğucu ve kullanışsız gösterecektir.

26 Haziran, 2019

İstanbul'da bir firmadan sauna imalatı hakkında bilmeniz gereken her şey!

Banyo kültürünün en eski parçalarından biri olan spa ve saunalar, terleme yolu ile vücuttaki gözenekleri açarak su ve toksin dengesini sağlamaya yarayan yüksek sıcaklıktaki buhar odalarıdır.

25 Haziran, 2019

İstanbul’da bir firmadan çağdaş, ferah ve şık mekan tasarımları

Bir mekanın kullanıcının isteklerine uygun şekilde oluşturulması süreci, iç mimari tasarımdan başlar ve mobilya ve aksesuar seçimlerine kadar uzanır. Pencerelerin boyutlarından zemin döşemesinde kullanılan malzemeye, duvar renklerinden odada kullanıl…

30 Mayıs, 2019

İstanbul'daki firmadan göz kamaştırıcı sauna ve hamam projeleri

Saunalar, hamamlar ve havuzlar, insan sağlığı açısından pek çok olumlu özelliği bünyesinde barındıran, ayrıca konfor ve yaşam kalitesini yükseltmek için de benzersiz mekânlardır.

15 Nisan, 2019

Kullanışlı ve keyifli balkon aydınlatma seçenekleri

Balkonlar yaz ve bahar mevsimlerinde en çok vakit geçirdiğimiz yaşam alanlarından biridir. Özellikle yaz gecelerinde, evin içindeki sıcaklıktan bunalanlar balkon keyfi ile açık havanın keyfini çıkarabilir.

01 Ocak, 2019

Aydınlatma seçerken dikkat edilmesi gereken temel unsurlar

Aydınlatma ev dekorasyonlarında son derece güçlü ve önemli bir faktördür. Yalnızca dekoratif açıdan değil aynı zamanda uyku programınızdan algılarınıza ve beyin fonksiyonlarınıza kadar her şeyi etkileyebilen ışıklandırma unsurları da bu yüzden özenle…

21 Aralık, 2018

Aydınlatma ünitelerinde enerjiden tasarruf etmek için 8 ekonomik çözüm

Aydınlatma sistemlerinde enerji tasarrufu sağlamak ekonomik açıdan avantaj sağlar. Dünyadaki enerji tüketimi bakımından tasarrufun sağlanması ise kaynakların tüketimini azaltır ve uzun ömürlülük sağlar.

30 Kasım, 2018

Evinizde enerji tasarrufu sağlamanın temel prensipleri

Sanayi devriminden bu yana insanlığın en önemli gündemlerinin başında enerji yer alıyor. Bugün gündelik olarak kullandığımız, hayatımızın en temel parçası haline gelen hemen her şey enerjiye bağımlı.

27 Kasım, 2018