Led aydınlatma Yazıları Fikir & İpuçları | homify Led aydınlatma Yazıları Fikir & İpuçları
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Led aydınlatma Yazıları Fikir & İpuçları

Modern dokunuşlarla hayal gibi yaşam alanları

Evlerimiz bizim yeryüzündeki bize ait olan sığınaklarımızdır. Evimizde kendimizi rahat, konforlu, iyi hissetmemiz yaşam kalitemizi arttıran en önemli unsurların başında geliyor. İşte doğru iç mimari tasarım da bu yüzden bu kadar hayati bir konu.

26 Temmuz, 2020

Yemek alanları için tavan aydınlatma modelleri

Yemek odaları ve yemek alanlarının en önemli tasarım unsurlarından biri de aydınlatmadır. Işıklandırma elbette her yaşam alanı için büyük bir önem taşıyor ancak yemek masalarının doğru bir aydınlatma ile vurgulanması o alanın kullanımı açısından oldu…

16 Haziran, 2020

Klasik ve modern çizgileri harmanlayan bir dekorasyon projesi

Dekorasyon projeleri hemen herkes için ilgi çekicidir. Özellikle sıfırdan yapılan dekorasyonlar boş bir tuvalin canlı bir resme dönüşme süreci gibi bir heyecan yaşatır insana. Bir evi dekore etmek gerçekten de bir resim yapmakla benzerdir.

28 Nisan, 2020

İzmir'de gerçek bir saray yavrusu

Sizlerle birlikte birbirinden güzel pek çok eve konuk oluyoruz. Her biri farklı yönleriyle öne çıkan, bazen tarzlarıyla, bazen asaletleri veya lüks dekorasyonlarıyla iddialı olan bu evlerin sayısı da giderek artıyor.

05 Nisan, 2020

Evinizde konforlu, dinlendirici ve keyifli küçük köşeler yaratmak

Evde vakit geçirmek kimileri için büyük bir keyif, kimileri içinse dışarı çıkana kadar geçici bir hapislik gibidir. Bu durum kişilerin karakter özelliklerine, hobilerine, zevk ve beğenilerine göre değişmekle birlikte aslında evlerimiz de bunda belirl…

01 Nisan, 2020

Evinizin havasını değiştirecek asma tavan modelleri

İnşaat sektörü teknolojik gelişmelerden en çok yararlanan sektörlerin başında geliyor. Özellikle yeni nesil malzemeler, gelişmiş üretim ve uygulama teknikleri sektörün çehresini değiştiriyor.

28 Mart, 2020

3D modelleme ile tasarlanan ışıl ışıl bir daire

Teknoloji, hayatımızı kolaylaştırır, konfor ve yaşam kalitemizi arttırır ve hayal gücünü gerçeğe dönüştürür. Teknolojinin inşaat sektöründeki yansımaları ise tasarım ve uygulama yöntemlerini tamamen başka bir boyuta taşıdı.

01 Mart, 2020

10 çarpıcı örnekle iç tasarımda bitki kullanımı

Evinizi güzelleştirmenin en doğal yolu, bitkilerle yaşam alanlarına canlılık katmaktır. Özellikle dekorasyona uyum sağlayan bitki seçimleriyle bir odanın konfor ve ferahlık düzeyi çarpıcı şekilde değişebilir.

14 Şubat, 2020

Bahçe ve balkonları güneş ve yağmurdan korumanın yolları

Kışın en soğuk günlerini yavaş yavaş geride bırakmaya başlıyoruz. İçimizi ısıtacak bahar güneşini bolca göreceğimiz günlere haftalar kaldı. Bahar demek aynı zamanda doğaya, kırlara, ormanlara ve korulara koşmak, temiz havaya doymak demek.

28 Ocak, 2020

LED aydınlatma ögeleriyle ışıltılı iç mekanlar

Bir mekanın aydınlatma tasarımı, o mekanın algılanan boyutundan atmosferine, dekoratif ögelerin görünümünden mekanın sunduğu konfor düzeyine kadar pek çok şeyi değiştirir. Dekorasyon ve iç tasarımda mükemmel sonuca ulaşmak için renk seçimleri, oda bo…

15 Ocak, 2020

Led aydınlatma, gün geçtikçe gelişen teknolojinin yaşamlarımıza kattığı bir aydınlatma türüdür. Gerek dekoratif gerekse ticari amaçlarla birçok sektörde kullanılan led aydınlatmalar, günümüzde televizyonlarda bile tercih edilir fakat yaygın olarak kullanımı dekorasyon sektöründe kullanılmasıdır. İçindeki ışığı yaymaya yarayan çipli yapısı sayesinde bölgesel olarak aydınlatma sağlayabilen, aydınlatmanın yetmediği alanlarda bölgesel aydınlatma tercihi olarak kullanılabilen led aydınlatma, birçok evde ve ticari alanda dikkat çekici bir dekoratif detay olarak kullanılıyor. Homify dergi yazıları arasında bulabileceğiniz birçok led aydınlatma yazısında led aydınlatmanın kullanım alanlarını, doğru aydınlatma seçeneklerini, ev de iş yerlerinde kullanılabilecek aydınlatma türlerini ve daha birçok fikri bulabilirsiniz.

Neden Led Aydınlatma Tercih Etmeliyim?

Led aydınlatma, diğer aydınlatma türlerine göre sağladığı tasarruf, uzun ömürlü yapısı ve diğer aydınlatma türlerine göre daha ekolojik oluşuyla tercih sebebidir. Aydınlattığı alanı vurgulaması, farklı renk seçenekleriyle dikkat çekici bir algı yaratması ve her ortamda rahatlıkla tercih edilebilmesiyle evlerden reklam sektörüne kadar birçok kullanım alanı olması, led aydınlatmanın çok tercih edilmesine neden oluyor. Su, ısı, nem ve fiziksel dış etkenlere karşı dayanıklı oluşu nedeniyle zaman zaman dış aydınlatma olarak da tercih edilebilir. Tek renkte led aydınlatma ürünleri tercih edilebileceği gibi farklı renklerin bileşiminden oluşan çok renkli aydınlatmalar da kullanılabilir. Siz de yazılarımızda karşınıza çıkabilecek birçok farklı kullanım alanıyla led aydınlatmaya dair daha geniş bilgi sahibi olabilir, evinizden iş yerinize kadar dilediğiniz alanda led aydınlatma sayesinde dikkat çekici bir hava yaratabilirsiniz.

Led Aydınlatma Nerelerde Kullanılır?

Led aydınlatma kullanımı için bir sınır yoktur. Yatak odasından banyoya kadar her iç mekanda ve dış mekanlarda led aydınlatma tercih edilebilir. Gün geçtikçe gelişen teknoloji, bu tarz modern aydınlatma sistemlerinin hayatımızın birçok alanında kullanımına olanak sağladığından led aydınlatmanın gün geçtikçe daha geniş alana yayıldığını söyleyebiliriz. Siz de evinizde led aydınlatma tercih etmek istiyor fakat led aydınlatmayı nasıl doğru şekilde kullanabileceğinizi merak ediyorsanız; “Evinizde ideal aydınlatma için 6 ipucu” , “Evim için en uygun aydınlatma hangisi?” ya da “Oturma odası için aydınlatma seçimi nasıl olmalı?” gibi yazılarımızda detaylı anlatıldığı gibi evinizin hangi odasına hangi aydınlatmanın uygun olduğunu ve led aydınlatmayla aydınlatabileceğiniz alanları öğrenebilirsiniz.

Led Aydınlatma Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

“Led aydınlatma seçerken nelere dikkat etmeliyim ?” yazımızda detaylarıyla öğrenebileceğiniz led aydınlatma seçimine dair birçok ipucu bulunuyor. Doğru led modelinin satın alınmasından hangi derecedeki aydınlatmanın hangi alana uygun olacağına, led türlerinden hangi türün hangi ortamda daha iyi duracağına kadar led aydınlatma seçimine dair aklınıza gelebilecek her türlü detayı görebilirsiniz. Bununla birlikte evinizde kullanabileceğiniz birçok farklı aydınlatma türünü ve hangi oda için hangi türün ideal olduğunu, Homify dergi yazıları arasında yer alan aydınlatma yazılarından okuyabilirsiniz. “Eşsiz aydınlatma fikirleri” gibi farklı ev ve dekorasyonlardan birçok yaratıcı fikri size sunan yazılarla ise yeni aydınlatma türlerini tanıyabilir, kullanım örneklerini görseller halinde görürken ipuçlarından faydalanabilirsiniz.