Led aydınlatma Yazıları Fikir & İpuçları | homify Led aydınlatma Yazıları Fikir & İpuçları

Led aydınlatma Yazıları Fikir & İpuçları

İstanbul'daki firmadan göz kamaştırıcı sauna ve hamam projeleri

Saunalar, hamamlar ve havuzlar, insan sağlığı açısından pek çok olumlu özelliği bünyesinde barındıran, ayrıca konfor ve yaşam kalitesini yükseltmek için de benzersiz mekânlardır.

15 Nisan, 2019

Kullanışlı ve keyifli balkon aydınlatma seçenekleri

Balkonlar yaz ve bahar mevsimlerinde en çok vakit geçirdiğimiz yaşam alanlarından biridir. Özellikle yaz gecelerinde, evin içindeki sıcaklıktan bunalanlar balkon keyfi ile açık havanın keyfini çıkarabilir.

01 Ocak, 2019

Aydınlatma seçerken dikkat edilmesi gereken temel unsurlar

Aydınlatma ev dekorasyonlarında son derece güçlü ve önemli bir faktördür. Yalnızca dekoratif açıdan değil aynı zamanda uyku programınızdan algılarınıza ve beyin fonksiyonlarınıza kadar her şeyi etkileyebilen ışıklandırma unsurları da bu yüzden özenle…

21 Aralık, 2018

Aydınlatma ünitelerinde enerjiden tasarruf etmek için 8 ekonomik çözüm

Aydınlatma sistemlerinde enerji tasarrufu sağlamak ekonomik açıdan avantaj sağlar. Dünyadaki enerji tüketimi bakımından tasarrufun sağlanması ise kaynakların tüketimini azaltır ve uzun ömürlülük sağlar.

30 Kasım, 2018

Evinizde enerji tasarrufu sağlamanın temel prensipleri

Sanayi devriminden bu yana insanlığın en önemli gündemlerinin başında enerji yer alıyor. Bugün gündelik olarak kullandığımız, hayatımızın en temel parçası haline gelen hemen her şey enerjiye bağımlı.

27 Kasım, 2018

21 farklı şamdan modeli ile romantik ve şık dekorasyonlar

Sayfalarımızda sizlerle paylaştığımız dekorasyon ipuçlarında her zaman söylediğimiz temel şeylerden biri de ayrıntıların ne kadar önemli olduğu. Dekorasyonunuzu oluştururken duvar renklerinden mobilyaların tasarımına, kapı ve pencereler gibi iç mimar…

27 Eylül, 2018

Fark yaratan özellikleriyle 12 ahşap merdiven modeli

Doğallığı ev dekorasyonuna taşımanızı kolaylaştıran malzemeler, huzur veren bir atmosfer oluşturmayı kolaylaştırıyor. Yapı elemanlarından biri olan merdivenler için modernden klasiğe birçok stil ve tarz unsurları, dekorasyonda fark yaratmaktadır.

21 Ağustos, 2018

Dekorasyonda niş kullanımı ile ilgili farklı tarzlarda örnekler

Ev dekorasyonunda niş kullanımı, geçmişten günümüze süregelmektedir. Çok eski zamanlarda duvar kalınlıkları daha fazla olduğundan, oluşan derinlik niş kullanımına ayrılırdı. Günümüzde duvar dekorları hem dekoratif amaçlı hem de işlevsel amaçlı kullan…

13 Ağustos, 2018

Led aydınlatma, gün geçtikçe gelişen teknolojinin yaşamlarımıza kattığı bir aydınlatma türüdür. Gerek dekoratif gerekse ticari amaçlarla birçok sektörde kullanılan led aydınlatmalar, günümüzde televizyonlarda bile tercih edilir fakat yaygın olarak kullanımı dekorasyon sektöründe kullanılmasıdır. İçindeki ışığı yaymaya yarayan çipli yapısı sayesinde bölgesel olarak aydınlatma sağlayabilen, aydınlatmanın yetmediği alanlarda bölgesel aydınlatma tercihi olarak kullanılabilen led aydınlatma, birçok evde ve ticari alanda dikkat çekici bir dekoratif detay olarak kullanılıyor. Homify dergi yazıları arasında bulabileceğiniz birçok led aydınlatma yazısında led aydınlatmanın kullanım alanlarını, doğru aydınlatma seçeneklerini, ev de iş yerlerinde kullanılabilecek aydınlatma türlerini ve daha birçok fikri bulabilirsiniz.

Neden Led Aydınlatma Tercih Etmeliyim?

Led aydınlatma, diğer aydınlatma türlerine göre sağladığı tasarruf, uzun ömürlü yapısı ve diğer aydınlatma türlerine göre daha ekolojik oluşuyla tercih sebebidir. Aydınlattığı alanı vurgulaması, farklı renk seçenekleriyle dikkat çekici bir algı yaratması ve her ortamda rahatlıkla tercih edilebilmesiyle evlerden reklam sektörüne kadar birçok kullanım alanı olması, led aydınlatmanın çok tercih edilmesine neden oluyor. Su, ısı, nem ve fiziksel dış etkenlere karşı dayanıklı oluşu nedeniyle zaman zaman dış aydınlatma olarak da tercih edilebilir. Tek renkte led aydınlatma ürünleri tercih edilebileceği gibi farklı renklerin bileşiminden oluşan çok renkli aydınlatmalar da kullanılabilir. Siz de yazılarımızda karşınıza çıkabilecek birçok farklı kullanım alanıyla led aydınlatmaya dair daha geniş bilgi sahibi olabilir, evinizden iş yerinize kadar dilediğiniz alanda led aydınlatma sayesinde dikkat çekici bir hava yaratabilirsiniz.

Led Aydınlatma Nerelerde Kullanılır?

Led aydınlatma kullanımı için bir sınır yoktur. Yatak odasından banyoya kadar her iç mekanda ve dış mekanlarda led aydınlatma tercih edilebilir. Gün geçtikçe gelişen teknoloji, bu tarz modern aydınlatma sistemlerinin hayatımızın birçok alanında kullanımına olanak sağladığından led aydınlatmanın gün geçtikçe daha geniş alana yayıldığını söyleyebiliriz. Siz de evinizde led aydınlatma tercih etmek istiyor fakat led aydınlatmayı nasıl doğru şekilde kullanabileceğinizi merak ediyorsanız; “Evinizde ideal aydınlatma için 6 ipucu” , “Evim için en uygun aydınlatma hangisi?” ya da “Oturma odası için aydınlatma seçimi nasıl olmalı?” gibi yazılarımızda detaylı anlatıldığı gibi evinizin hangi odasına hangi aydınlatmanın uygun olduğunu ve led aydınlatmayla aydınlatabileceğiniz alanları öğrenebilirsiniz.

Led Aydınlatma Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

“Led aydınlatma seçerken nelere dikkat etmeliyim ?” yazımızda detaylarıyla öğrenebileceğiniz led aydınlatma seçimine dair birçok ipucu bulunuyor. Doğru led modelinin satın alınmasından hangi derecedeki aydınlatmanın hangi alana uygun olacağına, led türlerinden hangi türün hangi ortamda daha iyi duracağına kadar led aydınlatma seçimine dair aklınıza gelebilecek her türlü detayı görebilirsiniz. Bununla birlikte evinizde kullanabileceğiniz birçok farklı aydınlatma türünü ve hangi oda için hangi türün ideal olduğunu, Homify dergi yazıları arasında yer alan aydınlatma yazılarından okuyabilirsiniz. “Eşsiz aydınlatma fikirleri” gibi farklı ev ve dekorasyonlardan birçok yaratıcı fikri size sunan yazılarla ise yeni aydınlatma türlerini tanıyabilir, kullanım örneklerini görseller halinde görürken ipuçlarından faydalanabilirsiniz.