Kendin yap Fikirleri & İpuçları | homify Kendin yap Fikirleri & İpuçları

Kendin yap Fikirleri & İpuçları

Aynen kullanabileceğiniz 40 palet fikri

Yeni dekorasyonunuz için ihtiyaç duyacağınız mobilya ve eşyaları her zaman satın almak zorunda değilsiniz. Elinizde bulunan bir takım eşyaları yenileme ya da farklı eşyalara dönüştürerek değerlendirme şansınız da var.

26 Ocak, 2021

Duvar sıvası nasıl yapılır: Kısa ve pratik duvar sıvama rehberi

İç cephe sıvası, bina duvarlarının iç yüzeylerini düzgün bir hale getirmek ve estetik bir görünüm elde etmek için yapılan sıvalardır. Kaba sıva ve ince sıva olmak üzere iki kat olarak yapılırlar.

23 Ocak, 2021

Kırmadan dökmeden değişim: Fayans nasıl boyanır?

Islak hacimlerde su yalıtımı ve estetik görünümü nedeni ile kullanılan fayanslar zamanla nem ve farklı etkenlerden dolayı aşınır ve rengini kaybeder. Özellikle banyo aksesuarları için aşınmış ve rengini kaybetmiş fayanslar olumsuz etkenlerdir.

21 Ocak, 2021

Kendin-yap: Evde parafinsiz mum yapımı!

Bir ev aksesuarı olarak veya romantizmin sembolü olarak kullanılan mumlar her evde mutlaka yer alan özel unsurlardır. Renkleri ve desenleri ile oldukça hoş görünen mumları hazır olarak satın alabileceğiniz gibi evde de yapabilirsiniz.

20 Ocak, 2021

Bahçe ve balkonlarda hemen uygulayabileceğiniz 13 Kendin Yap fikri

Bahçe, balkon ve teras gibi alanlarda kullanılacak mobilyaların açık hava şartlarına dayanıklı olması gerekeceğinden genelde sert malzemelerden ve endüstriyel özelliklerde üretilirler.

25 Aralık, 2020

Klima kullanırken daha fazla enerji sarfetmenize neden olan 9 hata

Evlerinizde yer alan iklimlendirme sistemleri doğru kullanılmadığında, bakımları yapılmadığında veya oda içinde doğru konumlandırılmadığında normal enerji tüketiminden fazla enerji tüketirler.

10 Aralık, 2020

Bahçenizde tuğladan bir barbeküyü nasıl inşa edebilirsiniz?

Bugünkü yazımızda güzel bir bahçe barbeküsü ve köy fırınının nasıl inşa edilebileceğini inceleyeceğiz. Tuğladan şömine nasıl yapılır ve tuğladan barbekü nasıl yapılır soruları bugünlerde internette sıklıkla aratılıyor.

09 Aralık, 2020

Ahşap ev yaptırmak isteyenlerin örnek alabileceği 8 model

Şehrin gürültüsünden kaçma ve aynı zamanda doğal bir yaşam sürmek isteyenler için son zamanların en moda tercihi ahşap ev modelleri olmuştur. Ahşap ev, kütük ev gibi doğal malzemeler kullanılarak hayata geçirilen bu evler hem maliyet açısından avanta…

25 Kasım, 2020

6 adımda ahşap zemin nasıl boyanır?

Ahşap parkeleriniz eskidiyse ya da renginden hoşnut değilseniz, renklerini değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Parkeler zaman için yıpranır ve eski güzel görünümlerini kaybedebilir.

22 Kasım, 2020

Bu yazıyı okuduktan sonra cam temizliğini asla eskisi gibi yapmayacaksınız!

Ev işlerini sürekli yapan ev hanımları için temizliğin en zorlu kısmı cam temizliğinin yapıldığı kısımdır. Cam silme işlemi bir kaç aşamadan oluşan ve herkesin profesyonel bir şekilde yapamadığı bir işlemdir.

22 Kasım, 2020