Kendin yap Fikirleri & İpuçları

Aydınlatma ünitelerinde enerjiden tasarruf etmek için 8 ekonomik çözüm

Aydınlatma sistemlerinde enerji tasarrufu sağlamak ekonomik açıdan avantaj sağlar. Dünyadaki enerji tüketimi bakımından tasarrufun sağlanması ise kaynakların tüketimini azaltır ve uzun ömürlülük sağlar.

30 Kasım, 2018

Konut ve işletmeler için 14 manzaralı duvar kağıdı örneği

Manzaralı duvar kağıtları dekorasyonda kullanıldığında, yalın çizgilerle doğallık hakim olur. Aranılan niteliklerde doğayı davet eden, huzur veren bir atmosfer oluşturmak kolaylaşır.

27 Kasım, 2018

Modern yaşam alanlarında brüt beton etkisi

Mimari yapılarda beton kullanmak oldukça yaygın ancak söz konusu iç dekorasyonlar olduğu zaman brüt beton zemin ya da duvar kaplamalarına rastlamak o kadar kolay olmuyor. Gelgelelim iç mekanlarda endüstriyel stilin popülerleşmeye başlaması ile brüt b…

13 Ekim, 2018

Evdeki eski gardıroplar nasıl yenilenir?

Zamanla birlikte eşyalarınız eskiyebilir ya da görünümlerinden sıkılabilirsiniz. Dönemsel izler, trendler, mevsimsel geçişler gibi faktörler mobilyalarınızı değiştirmenizde etkin rol oynar.

09 Ekim, 2018

Soğuk hava sızıntılarına karşı pencerelerde ısı yalıtımı için yapılması gerekenler

Havalar soğumaya başladığında temeli ihtiyaçlardan biri olan ısı kaybı problemini çözmek gerekir. Pencereler ise ısı kaybının sıklıkla rastlandığı alanlardır ve bu alanları izole edecek bazı çözümler mevcut.

06 Ekim, 2018

Pastel renkleri kullanarak yapabileceğiniz dekorasyon önerileri

Güne başlarken nasıl bir evin nasıl atmosfere sahip olduğu, renkler, dokular ve kısaca dekorasyonla ilgilidir. Dingin bir atmosfer arayanlar için ev dekorasyonunda renk tonlarıyla huzur veren örnekler ilham verebilir.

04 Ekim, 2018

Ev dekorasyonunda yaz etkisini ve enerjisini sürdürmek için 13 farklı öneri

Dekorasyonda farklı temalar kullanmak evin havasını değiştirecektir. Yaz havasını evinize taşıyacak dekoratif fikirler derledik. Akdeniz stil etkileriyle yazlık evler döşeyebileceğiniz gibi, renklerin dizi ve desenlerle bir evin atmosferini değiştirm…

06 Eylül, 2018

Dekorasyonda niş kullanımı ile ilgili farklı tarzlarda örnekler

Ev dekorasyonunda niş kullanımı, geçmişten günümüze süregelmektedir. Çok eski zamanlarda duvar kalınlıkları daha fazla olduğundan, oluşan derinlik niş kullanımına ayrılırdı. Günümüzde duvar dekorları hem dekoratif amaçlı hem de işlevsel amaçlı kullan…

13 Ağustos, 2018

Duvar kağıdı kaplamaları nasıl uygulanır? Örneklerle uygulama fikirleri

Ev dekorasyonu denilince akla ilk gelenlerden biri zemin kaplamalarıdır. Duvar dekorlarını daha şık hale getirecek dekoratif öneriler ve kaplama örnekleri uygulanacak stil ve tarza göre belirlenebilir. Duvar boyamak bir hayli zahmetli bir iştir.

11 Temmuz, 2018

Kırmadan dökmeden değişim: Fayans nasıl boyanır?

Genellikle banyo ve mutfaklarda kullandığımız fayans ve seramiklerin zaman geçtikçe sararması, renklerinin solması ve aralarındaki harç malzemesi olan derzlerin kirlenmesi ve kararması hepimizin bildiği oldukça yaygın bir problem.

30 Haziran, 2018