Mimari Fikir & İpuçları | homify Mimari Yazıları Fikir & İpuçları

Mimari Yazıları Fikir & İpuçları

Ev yaptırmayı düşünenlere ilham verecek 14 inşaat planı

Bir ev yaptırmak, müstakil bir eve sahip olmak, evimizin mimarisinden peyzajına, zemininden çatısına her şeyini kendi zevkimize göre yapmak hepimizin ortak hayalidir. Hatta pek çok insanın hayatındaki en büyük amacın bu olduğunu, yıllar boyu emeklili…

17 Ocak, 2021

Nefesinizi kesecek 44 bahçeli ev modeli

Müstakil ve bahçeli bir eve sahip olmak sanıldığı kadar zor olmayabilir. Şehir içindeki sıradan apartman dairelerine ödeyeceğiniz tutarlar ile kendinize kırsalda bir bahçeli müstakil ev inşa ettirebilirsiniz.

16 Ocak, 2021

Bursa’da dünya standartlarında bir proje

Ülkemizde her geçen gün daha da ilgi çekici konut ve ofis projeleri hayata geçiriliyor. Gelişen mimari tasarım anlayışı, kentsel doku ve inşaat teknolojileri sayesinde profesyonel mimarlar ve inşaat şirketleri tüm dünyada öne çıkan başarılı projeler…

11 Ocak, 2021

Sofistike ve modern bir mimari görünüm: Gri dış cepheli evler

Gri dış cephe seçeneği, evinizin zarif görünmesini, zamana meydan okuyan bir estetiğe sahip olmasını ve sıra sıra beyaz evlerin arasından sıyrılmasını istiyorsanız en iyi seçeneklerden biri olarak öne çıkıyor.

10 Ocak, 2021

Bahçe ve balkonlarda hemen uygulayabileceğiniz 13 Kendin Yap fikri

Bahçe, balkon ve teras gibi alanlarda kullanılacak mobilyaların açık hava şartlarına dayanıklı olması gerekeceğinden genelde sert malzemelerden ve endüstriyel özelliklerde üretilirler.

25 Aralık, 2020

Türkiye'den herkesi kıskandıracak 9 müstakil ev projesi

Günümüzde apartman daireleri modern ev projeleri olarak rağbet görürken, beton hapishanelerden kaçmak ve bahçeli küçük müstakil evlerde huzurlu bir yaşam sürmek isteyenler şirin ve küçük müstakil evleri tercih ediyorlar.

21 Aralık, 2020

Küçük evlere kullanışlı çocuk odaları için 9 öneri

Çocuk odası dekorasyonu yaparken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç önemli kural var. Bu kuralları birçok kez duymuş olabilirsiniz ancak bu kadar güzel örnekleri ilk kez göreceksiniz! Çok sayıda depolama alanı, ferahlık sağlayan bir aydınlatma,…

20 Aralık, 2020

Düşük bütçeyle inşa edilebilecek 7 müstakil ev

Ev sahibi olmak için yeni bir satın almak veya yeni bir ev inşa etmek yöntemlerinden birini tercih edebilirsiniz. Ekonomik maliyetlerle ucuz bir ev sahibi olmak için ev inşa etmek daha doğru bir tercih olacaktır.

19 Aralık, 2020

Daha temiz bir ev için hangi renkleri tercih etmeliyim

Bütün günü temizlik yaparak geçirseniz bile, dönüp baktığınızda hiçbir yer temizlenmemiş gibi görünebilir. Çabuk tozlanan ve tozu çok belli eden mobilya ve döşemeler bir evin en büyük düşmanıdır.

17 Aralık, 2020

Çok seveceğiniz 15 şahane ve yaratıcı yatak başlığı

Yatak odası dekorasyonlarında detay olarak düşünülen ancak yatak odasının ana unsurlarından biri olan yatak başlığı hem yatağın hem de dekorasyonun zarafetinin sembolüdür. Bu nedenle yatak odanız için başlık seçerken başlık modelleri arasında dikkatl…

15 Aralık, 2020