Mimari Fikir & İpuçları | homify Mimari Yazıları Fikir & İpuçları
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Mimari Yazıları Fikir & İpuçları

Taş ev sevenler için Türkiye'den 10 süper örnek

Sayfalarımızda sizlerle sık sık farklı dış cephe tasarımlarıyla öne çıkan ev projelerine konuk oluyoruz. Bu yazımızın konusu da birbirinden güzel taş ev modelleri. En güzel kısmı da bu harika taş ev projeleri örneklerinin ülkemizde inşa edilmesi.

28 Eylül, 2020

Sürdürülebilir mimari ile merak edilen her şey

Sürdürülebilirlik çağımızın en önemli gündemlerinden biri. Pek çok kişi ve giderek artan sayıda ticari kurum bu konuya ilgi göstermeye başlıyor ve adımlar atmaya çalışıyor. Gezegenimizin sırtına en çok yük bindiren sektörlerden biri olarak inşaat sek…

24 Eylül, 2020

İnşaat izni olmayan arsalar için uygun mobil evler

Daha önce mobil ev kavramını duymuş muydunuz? Mobil evler prefabrik ev olarak da bilinen modüler ev türlerinden biridir ve taşınabilir ev olarak da tanımlanabilir. Son yıllarda ülkemizde de oldukça yaygınlaşan prefabrik evler, önceden atölyelerde ima…

24 Eylül, 2020

Küçük evler için 13 büyük dekorasyon önerisi

Azalan topraklar, artan nüfus ve giderek küçülen aileler beraberinde çok daha ufak ve minimal yaşam alanı ihtiyacını da getirdi. Bu ihtiyaca en iyi çözümü üretmek için kolları sıvayan mimar ve tasarımcılar ise, küçük alanları her ihtiyacı karşılayaca…

22 Eylül, 2020

Mimari fotoğraflara yatırım yapmanız için 10 sebep!

Müthiş bir teknoloji çağında yaşıyoruz ve artık herkesin elinde her an kullanabileceği bir kamerası var. İstediğimiz zaman gördüğümüz her şeyin fotoğrafını cep telefonlarımızla çekebiliyoruz.

17 Eylül, 2020

Prefabrik evler: Satın almadan önce mutlaka bilmeniz gereken 7 şey!

Çağımız artık prefabrik evlerin çağı. Ülkemizde de oldukça yaygınlaşan prefabrik evler, önceden atölyelerde imal edilmiş yapılara verilan addır ve modüler ev olarak da anılırlar.

11 Eylül, 2020

Hayallerinizi süsleyecek kadar eşsiz bir villa tasarımı

Sayfalarımızda sık sık estetik ve fonksiyonellik açısından Türkiye’de öne çıkan mimari ve iç mimari projelere yer veriyoruz. Bugünün ilham veren projesi ise Sapanca’da konumlanan rüya gibi bir villa.

07 Eylül, 2020

Bursa'da çağdaş ve sürdürülebilir kentsel dönüşüm örneği bir proje

Kentsel dönüşüm ülkemizin en önemli gündemlerinden biri. Daha doğrusu öyle olması gerekiyor ama bu hayati konu maalesef diğer gündemler arasında kendini yer bulmayı pek nadiren başarabiliyor.

21 Ağustos, 2020

En güzel dış cephe kaplama modelleri

Dış cepheler her yapının estetik olarak en önemli unsurları arasında yer alırlar. İster konut isterse ticari ya da kamusal bir yapı olsun, çıplak gözle ilk gördüğünüz şey daima dış cephesidir.

12 Ağustos, 2020

İzmirli firmadan iki harika kır evi örneği

Emekliliğimizde yemyeşil bir bahçeyle çevreli küçük bir kır evinde yaşamak pek çoğumuz ortak hayalidir. Hatta bu hayali yıllar sonrasına ertelemeden gerçekleştirmenin yollarını bulmaya çalışırız kimi zaman.

30 Temmuz, 2020