Mimari Fikir & İpuçları | homify Mimari Yazıları Fikir & İpuçları

Mimari Yazıları Fikir & İpuçları

Apartman ortak alanlarında örnek olacak bir yaklaşım

İnşaat sektörü müşteri taleplerinin neredeyse hiç sınır tanımadığı bir iş koludur. İnsanların hayatlarına doğrudan dokunan böyle bir alanda bu durum aslında çok da şaşırtıcı değil.

25 Mart, 2020

Bursa'nın merkezinde yeni bir şehir

Bir şehrin oluşumunda iki temel unsur etkilidir. Bunlardan ilki bir ekonomik faaliyet olur. Kimi zaman yeni bir madenin çevresinde, bazen bir fabrikanın ya da tarım havzasında etrafında şekillenir şehirler.

15 Mart, 2020

İzmir'in kalbinde yeşil odaklı bir konut projesi

Türkiye'nin üçüncü büyük kenti ve tüm Akdeniz havzasının en önemli limanlarından biri olan İzmir, son yıllarda giderek artan bir ilgiye mazhar olmaya başladı. Tarih boyunca sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış bu kültür kenti bir dönemin durgunluğu…

13 Mart, 2020

Sapanca'da mimarisiyle büyüleyen süper lüks bir villa

Marmara Bölgesi'nde yıllardan beri hiç azalmayan bir ilgiye mazhar olan Sapanca, çevre iller için önemli bir sayfiye yeridir. Gölüyle, havasıyla ve ormanlarıyla bir nefes alma alanı olarak hem yazlık hem de haftasonu evlerinin değişmeyen adreslerinde…

09 Mart, 2020

3D mimari tasarımlar: 9 dış cephe örneği

Bilgisayar teknolojisi oldukça uzun bir zamandır tasarım dünyasının omurgası görevini üstleniyor. Artık üst düzey teknolojik donanımlar olmaksızın herhangi bir konuda tasarım yapmak neredeyse imkansız hale geldi.

07 Mart, 2020

Modern mimarisiyle göz kamaştıran hafif çelik villa projesi

Modern mimari, gelişen teknoloji ve yeni inşa yöntemleri ile her geçen gün daha da zenginleşiyor. Artık inşaat sektörü yenilikçi uygulamalarıyla kullanıcılara çok daha pratik, sağlıklı ve şık ev modelleri sunuyor.

05 Mart, 2020

Bodrum'da köy yaşantısını lüksle buluşturan muhteşem bir villa projesi

Villanın görsellerine göz attığınızda köy yaşantısı bunun neresinde? diye sorabilirsiniz. Doğrusu bu hiç de haksız bir soru sayılmaz. Ama bu projenin esprisi tam da burada başlıyor.

27 Şubat, 2020

Kentsel dönüşümde bina güvenliğini önceleyen bir yaklaşım

Zaman zaman aklımızdan çıkarıyor olsak da ülkemizin en önemli gündemlerinden biri deprem. Her yıl yüzlerce depremin yaşandığı, birkaç yılda bir yıkıcı denebilecek depremlerle karşılaştığımız gerçeğini göz ardı etmemiz mümkün değil.

26 Şubat, 2020

Gelişen İzmir’in gözdesi olacak bir apartman projesi

Ege’nin tam kalbinde yer alan ve tüm Akdeniz havzasının en önemli liman kentlerinden biri olan İzmir, bugünlerde hızlı bir değişim yaşıyor. Bundan yalnızca 5 sene öncesinde bile ekonomisi diğer büyük metropollere göre daha durgun olarak kabul edilen…

30 Ocak, 2020

İzmir'de örnek bir kentsel dönüşüm projesi

İnsanlığın tarihi, aynı zamanda insanın doğayla mücadelesinin tarihidir. İlk günden bu yana gerçekleşen her gelişme doğa karşısında bir zafer olarak telakki edilmiştir. Dünyanın çok yakın geleceğe ilişkin şiddetli değişiklik sinyalleri verdiği son yı…

26 Ocak, 2020