Mimari Yazıları Fikir & İpuçları

İzmir'den 3D modellenmiş ticari projeler

Ticari yapılar ve kamusal binalar, mimarinin asırları aşmayı başaran pek az sanat alanından biri olmasından büyük öneme sahiptir. Konutlar, tarihsel olarak kısa sayılabilecek dönemlerde değişen insan ihtiyaçlarına göre tekrar tekrar şekillenir ve gör…

15 Kasım, 2018

Dekorasyonda mermer kullanım alanları ve çeşitleri

Mermer, uzun yıllar dekorasyonda kullanılagelen güzel ve doğal bir malzemedir. Pencere önü denizlikten mutfak tezgahlarına birçok alanda sıklıkla kullanılır. Zengin doku ve renk alternatifleriyle her eve yakışacak mermer tonları mevcuttur.

14 Kasım, 2018

Ankara'dan çocuk odası tasarımları

Konut tasarımları, bünyesinde oturma odalarından yatak odalarına birçok yaşam alanını kapsar. Çocuk odası tasarımı  ise keyifli bir iştir. Fonksiyonel ve estetik unsurları bir araya getirmek gerekir.

10 Kasım, 2018

Muğla'dan yeni nesil mimari tasarımlar

Sanatın ve bilimin iç içe geçtiği ve estetik bir yaratıcılıkla insanların yaşadıkları yerlerin temel yapılarını oluşturan mimari, yüzyıllar boyunca insanların daha konforlu, daha kolay ve daha yüksek bir estetik anlayışı ile yaşamalarına olanak sağlı…

08 Kasım, 2018

Kolon ve kirişleri yatak odası dekorasyonuna dahil etmenin 9 yolu

Evlerimizin görünümlerini ve odalarımızın fonksiyonel özelliklerini dizayn ederken belirli fiziki sınırlara takılırız ve tasarımlarımızı bu sınırlar dahilinde yapmak zorunda kalırız.

08 Kasım, 2018

Restorasyon ile ilgili bilinmesi gerekenler

Tarihi çok eskilere dayanan, yüzyıllık yapıların günümüzde yenilenmesi ve özgün hallerine göre yeniden inşa edilip, yıkılan bölümlerinin tamamlanması işlemine restorasyon, restore etmek ( yenilemek ) adı verilmektedir.

07 Kasım, 2018

İstanbul Çekmeköy'de modern villa dekorasyonu

Huzur veren bir yaşam için konut tasarımında sıcak bir atmosfer oluşturmak isteriz. Villalar, şehir yaşamını seçenler için apartman dairelerine nazaran bazı avantajlar sunar. Konfor ve estetik unsurların bir araya geldiği villa projeleri farklı still…

19 Ekim, 2018

Soğuk hava sızıntılarına karşı pencerelerde ısı yalıtımı için yapılması gerekenler

Havalar soğumaya başladığında temeli ihtiyaçlardan biri olan ısı kaybı problemini çözmek gerekir. Pencereler ise ısı kaybının sıklıkla rastlandığı alanlardır ve bu alanları izole edecek bazı çözümler mevcut.

06 Ekim, 2018

Kat irtifakı ve kat mülkiyeti hakkında bilmeniz gerekenler

Düğününüz yaklaşıyor ve evinizi düzmeye başlamak için ev arayışına çıktığınızda veya yeni bir ev satın alarak hayatınıza yeni bir evde devam ettirmek istediğiniz çoğunlukla karşınıza çıkan kat irtifakı teriminin ne olduğunu merak ediyorsunuz.

05 Ekim, 2018

Mimari projenin çizimi ve çizim aşamaları

Hepimiz ev sahibi olmak ve kendi evimizde hayatımızı sürdürmeyi hayal ederiz. Birikimlerimizi yatıracağımız evin projesi, yaşı, mevcut durumu, lokasyonu gibi özellikler hayati öneme sahip konuların başında yer alır.

23 Eylül, 2018