Mobilya Yazıları Fikir & İpuçları

Tarza, odaya ve kullanım alışkanlıklarına göre kanepe modelleri

Kanepeler, kendileri gibi birkaç başka mobilya unsuruyla birlikte, evlerimizin merkezinde bulunan ve en sosyal yaşam alanları olan oturma odalarının en önemli unsurlarını oluşturur.

11 Aralık, 2018

Farklı tarzlarda kanepeler için 13 şık renk seçeneği

Kanepeler oturma odalarının en önemli mobilyasıdır diyebiliriz. Evin sosyal olarak merkezinde yer alan oturma odalarının odak noktasında bulunan ve ailemiz ve arkadaşlarımızla, kimi zaman da tek başımıza TV karşısında günün stresini atıp dinlenerek e…

08 Aralık, 2018

Yatak odanızda lake mobilya tercih etmek için 9 neden!

Mobilya seçimlerinde en önemli faktörlerden biri de pek tabii ki malzeme çeşididir. Farklı malzemeler, yaşam alanlarında farklı atmosfer ve dokular oluştururlar ve hepsinin kendine göre avantaj ve dezavantajları vardır.

03 Aralık, 2018

Seyir zevkine düşkün olanlar için televizyon koltuğu modelleri

Teknoloji tarihinde ev yaşantısını değiştiren ve dönüştüren en önemli icatlardan biri 1923 yılında İskoç mucit John Logie Baird tarafından İngiltere’de icat edilen televizyondur elbette.

26 Kasım, 2018

2019’a damgasını vuracak 12 renk!

Dekorasyon modası ve trendleri de tıpkı giyim modası gibi her geçen gün biraz daha değişiyor ve her geçen yıl yeniliklerle hayata karışıyor. Her sene bir önceki seneden bir şeyler alarak ve bir sonraki seneye doğru ilerleyerek dönüşen ve gelişen mobi…

26 Kasım, 2018

Kese kağıdı renkleri kullanarak yapılabilecek 8 dekorasyon fikri

Kese kağıdı rengi, natürel renk tonları olan kahverengi tonlarından biridir. Doğal renkler, dekorasyonda huzur veren bir atmosfer oluşturur. Yalın çizgilerle sakin ve sıcak bir atmosfer oluşturmayı düşünüyorsanız kese kağıdı rengi tonları ilginizi çe…

24 Kasım, 2018

Keyifli ve şık bir dekorasyon için sallanan sandalye modelleri

Geçmiş zamanlardan bugüne her zaman keyifli bir dinlenme yeri olarak evlerde yer bulan sallanan sandalyeler konforlu ve keyifli yapılarıyla en davetkâr mobilyalardan biri. Tarihsel olarak, sallanan sandalyelerin kökleri 18.

24 Kasım, 2018

Ceviz rengi ve dokusunun öne çıktığı dekorasyon önerileri

Mobilya yapımında kullanılan onlarca farklı ağaç cinsinden söz edebiliriz. Hatta ülkemizin sınırlarından çıkıp dünyada mobilyaların üretildiği ağaç türlerini saymaya kalksak bu sayılar daha da artacaktır.

23 Kasım, 2018

Şömine verimliliğini artırmak için ipuçları

Soğuk gecelerde sizi ısıtacak sıcak ve davetkar bir atmosfer yaratmak istiyorsanız şömine yaptırmayı düşünmelisiniz. Zaten bir şömineniz varsa sorun yok, ancak bu keyfi yaşamak için mutlaka yerleşik bir şömine olması gerekmez.

22 Kasım, 2018

Dekorasyonda indigo mavisi kullanmanın 10 farklı yolu

Canlı, karizmatik ve koyu tonuyla öne çıkan ve son yılların en gözde tonlarından biri olan indigo mavisi isminde bile şık bir ambiyansı barındıran, zamanın ötesinde bir estetik etkiye ve stillere yayılan bir zenginliğe sahiptir.

22 Kasım, 2018