Mutfak Fikir & İpuçları | homify Mutfak Yazıları Fikir & İpuçları

Mutfak Yazıları Fikir & İpuçları

Daha kullanışlı bir mutfak için kopya çekebileceğiniz 45 mutfak dolabı

Ev dekorasyonunda fonksiyonellik açısında en çok dikkat edilmesi gereken mekan mutfaktır, çünkü bu mekan evin çalışma alanı olma özelliğine de sahip. Mutfak yemek hazırlığı, pişirme ve temizlik gibi işlerin yanı sıra, çok farklı yapılarda ve miktarda…

25 Ocak, 2021

Mutfakta parke mi yoksa fayans mı daha avantajlı?

Mutfağınızı dekore ederken en önemli bölüm olan zeminler için kullanılacak malzeme seçimi oldukça zordur. Mutfak da parke olur mu yada fayans kullanmak avantajlı mı soruları uzun yıllardır sorulan sorular arasında yer alır.

25 Ocak, 2021

Ada mutfak yaptırmadan önce bilmeniz gereken her şey

Geniş mutfakların vazgeçilmezleri olan ada mutfak modelleri aynı zamanda mutfağınızın daha özel olmasını sağlayan bölümlerdir. Banyo mutfak aksamları için tasarımlar yapılırken ada mutfak modelinin türüne göre seçimler yapılmalıdır.

24 Ocak, 2021

Set üstü ocak seçerken dikkat etmeniz gereken her şey

Mutfağınızı dizayn ederken mutfak tezgahı veya mutfak adası üzerinde yer alacak set üstü ocak, set üstü fırın detayına dikkat etmeniz çok önemlidir. Özellikle küçük mutfak dekorasyonlarında kullanılan ocak üstü davlumbaz ve aksesuar detayları mutfağı…

23 Ocak, 2021

Lake mutfak dolaplarının avantaj ve dezavantajları

Her ev hanımı parlak yüzeylere sahip lake mutfak dolabının mutfağında yer almasını ister. Özellikle küçük mutfak dekorasyonlarında estetiği ile avantaj sağlayan lake mutfak modelleri birçok açıdan avantaj sağlıyor.

23 Ocak, 2021

9 başlıkta mutfak tezgahı karşılaştırması

Tezgahların mutfakların görünümüne büyük etkisi vardır. Bu etkiyi güçlendirmek için mutfak tezgahının rengi, dokusu, malzemesi ve şekliyle mutfağın diğer bileşenleriyle uyumlu olması önemlidir.

22 Ocak, 2021

Mutfak tezgahı için granit mi, mermer mi tercih edilmeli?

Mutfak tezgahları yemek hazırlıklarının yapıldığı, pişirim işlemleri için gerekli olan araç ve gereçlerin yer aldığı, rengi, dokusu ve estetiği ile mutfağa zarafet kazandıran alanlardır.

22 Ocak, 2021

Kırmadan dökmeden değişim: Fayans nasıl boyanır?

Islak hacimlerde su yalıtımı ve estetik görünümü nedeni ile kullanılan fayanslar zamanla nem ve farklı etkenlerden dolayı aşınır ve rengini kaybeder. Özellikle banyo aksesuarları için aşınmış ve rengini kaybetmiş fayanslar olumsuz etkenlerdir.

21 Ocak, 2021

Mutfak dolabı modelleri: Akrilik mi membran mı?

Bir mutfağın görünümünde kapılar ve pencerelerden mutfak tezgahlarına varana kadar pek çok önemli tasarım unsuru bulunur. Mutfak dolapları ise yalnızca mutfaklarımızın en önemli parçaları değil, aynı zamanda evimizin genelindeki en önemli depolama al…

20 Ocak, 2021

Mutfakları daha estetik gösterecek 14 mutfak lavabosu modeli

Evinizi dekore ederken yaşam tarzınıza göre mobilya ve aksesuar seçersiniz. Dekorasyonun ana unsurları olan mobilyalar dışında detay olarak görülen ancak yaşam alanlarını farklı kılan aksesuarlar da var.

18 Ocak, 2021