Mutfak Fikir & İpuçları | homify Mutfak Yazıları Fikir & İpuçları

Mutfak Yazıları Fikir & İpuçları

Somon rengi kullanarak yapabileceğiniz ev dekorasyonu fikirleri

Dingin bir atmosfer oluşturmak için yumuşak renk tonlarını dekorasyonda kullanabilirsiniz. Pastel renk tonları yumuşak renkler arasındadır. Somon rengi ise açıktan koyuya uzanan renk tonları ile oturma odasından banyo dizaynına her odada ev dekorasyo…

18 Şubat, 2021

Doğallığı ile mutfağınıza keyif veren 12 ahşap tezgah

Mutfak dekorasyonlarının vazgeçilmezleri olan mutfak tezgahları, mutfağın estetiğine katkı sağlayan ve kusursuz, fonksiyonel mutfaklar oluşmasını sağlayan unsurlardır. Mutfak tezgahları için akrilik mutfak tezgahları, membran mutfak tezgahları, merme…

07 Şubat, 2021

Bu tezgah üstü fayanslarını her yerde göremezsiniz: 7 örnek

Mutfaklarımızın süsleri olan fayanslar; ışıltıları ve renkleri ile dekorasyona canlılık veren detaylardır. Mutfak fayansları özel olarak üretilen döşeme malzemeleri olduğu için seçerken zorlanabilirsiniz.

06 Şubat, 2021

Ada tipi mutfak modelleri: 10 şahane fikir!

Mutfağınızı daha fonksiyonel bir şekilde kullanmak için mutfak adası tercih edebilirsiniz. Mutfak üniteleri olarak bilinen mutfak adası modelleri aynı zamanda mutfağın daha fonksiyonel özelliklere sahip olmasına yardımcı olur.

02 Şubat, 2021

Mutfakta bir oturma alanı mı istiyorsunuz? İşte Türkiye’den 12 fotoğraf!

Açık mutfaklar, ev hanımları için özel yaşam alanlarıdır. Mutfak içinde yer alan oturma alanları hem günlük yaşam alanları olması açısından hem de mutfağın dekoratif bir alan olması açısından çok önemlidir.

01 Şubat, 2021

Daha kullanışlı bir mutfak için kopya çekebileceğiniz 45 mutfak dolabı

Ev dekorasyonunda fonksiyonellik açısında en çok dikkat edilmesi gereken mekan mutfaktır, çünkü bu mekan evin çalışma alanı olma özelliğine de sahip. Mutfak yemek hazırlığı, pişirme ve temizlik gibi işlerin yanı sıra, çok farklı yapılarda ve miktarda…

25 Ocak, 2021

Mutfakta parke mi yoksa fayans mı daha avantajlı?

Mutfağınızı dekore ederken en önemli bölüm olan zeminler için kullanılacak malzeme seçimi oldukça zordur. Mutfak da parke olur mu yada fayans kullanmak avantajlı mı soruları uzun yıllardır sorulan sorular arasında yer alır.

25 Ocak, 2021

Ada mutfak yaptırmadan önce bilmeniz gereken her şey

Geniş mutfakların vazgeçilmezleri olan ada mutfak modelleri aynı zamanda mutfağınızın daha özel olmasını sağlayan bölümlerdir. Banyo mutfak aksamları için tasarımlar yapılırken ada mutfak modelinin türüne göre seçimler yapılmalıdır.

24 Ocak, 2021

Set üstü ocak seçerken dikkat etmeniz gereken her şey

Mutfağınızı dizayn ederken mutfak tezgahı veya mutfak adası üzerinde yer alacak set üstü ocak, set üstü fırın detayına dikkat etmeniz çok önemlidir. Özellikle küçük mutfak dekorasyonlarında kullanılan ocak üstü davlumbaz ve aksesuar detayları mutfağı…

23 Ocak, 2021

Lake mutfak dolaplarının avantaj ve dezavantajları

Her ev hanımı parlak yüzeylere sahip lake mutfak dolabının mutfağında yer almasını ister. Özellikle küçük mutfak dekorasyonlarında estetiği ile avantaj sağlayan lake mutfak modelleri birçok açıdan avantaj sağlıyor.

23 Ocak, 2021