Oturma Odası Fikir & İpuçları | homify Oturma Odası Fikir & İpuçları

Oturma Odası Fikir & İpuçları

Salon için avize modelleri: 15 örnek fotoğraf

Aydınlatmalar; bir evi muhteşem gösteren detaylardır. Özellikle salon ve yemek odası gibi yaşam alanlarında kullanılacak modern avize modelleri evinizin konforunu ve değerini artıracaktır.

27 Ocak, 2021

Aynen kullanabileceğiniz 40 palet fikri

Yeni dekorasyonunuz için ihtiyaç duyacağınız mobilya ve eşyaları her zaman satın almak zorunda değilsiniz. Elinizde bulunan bir takım eşyaları yenileme ya da farklı eşyalara dönüştürerek değerlendirme şansınız da var.

26 Ocak, 2021

Oturma odasına heyecan kazandıracak 13 farklı tekstil ürünü

Evin en fazla titizlenilen odası olan ve aile olarak en fazla zaman geçirilen yaşam alanı olarak kullanılan oturma odalarını dekore ederken birçok detayla ilgilenmek durumunda kalırsınız.

24 Ocak, 2021

Duvar rengi olarak tercih edilebilecek 12 modern gri tonu

20. yüzyıla damgasını vuran ressamlardan biri olan Vasiliy Kandinskiy, “renk, ruhu doğrudan etkileyen bir güçtür” demişti. Sanatçı bunu yalnızca tuval üzerinde sanat eserine dönüşen renkler için söylemiyordu elbette.

23 Ocak, 2021

Dekorasyonda kullanılacak yeşil rengin 14 tonu

Yeşil renk, canlı dekorasyonların ve vintage tasarımların vazgeçilmez rengidir. Dekorasyon içinde kullanacağınız yeşil tonları hem birer geçiş rengi hem de vurgulamak istediğiniz objeleri veya mobilyaları ön plana çıkarmak için size yardımcı olacaktı…

28 Aralık, 2020

Küçük salonlar için fonksiyonel yemek masası modelleri

Mutfak ve salonlarda yer alan yemek masaları oda ile orantılı ölçülerde seçildiğinde harika dekorasyonlar yapmanızı sağlar. Yemek masası modelleri farklı tasarımlara sahip olmakla birlikte temel olarak yemek odasının ana mobilyaları olarak kullanılma…

21 Aralık, 2020

Daha temiz bir ev için hangi renkleri tercih etmeliyim

Bütün günü temizlik yaparak geçirseniz bile, dönüp baktığınızda hiçbir yer temizlenmemiş gibi görünebilir. Çabuk tozlanan ve tozu çok belli eden mobilya ve döşemeler bir evin en büyük düşmanıdır.

17 Aralık, 2020

Pantone 2021 yılının rengi: Aydınlatan Sarı & Hakiki Gri

Küresel çapta renk otoritesi kabul edilen ve tasarım, moda, reklamcılık, baskı ve dekorasyon gibi pek çok alanda trendleri belirleyen Pantone Renk Enstitüsü, her sene olduğu gibi bu sene de yılın rengini duyurdu.

11 Aralık, 2020

Rustik stil hakkında doğru ve yanlış bilinenler nelerdir?

Dekorasyon akımlarından biri olan rustik tarz, rahatlığın ve doğallığın simgesi haline gelmiştir. Rustik ne demek, rustik nedir, rustik dekorasyon nasıl yapılır diye düşünenler için; tamamen doğal ürünler kullanılarak, rahat ve salaş dekorasyon fikri…

09 Aralık, 2020

Oturma odasında kullanılması gereken renkler: 10 örnek fotoğraf

Oturma odasını dekore ederken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlarından bir tanesi kullanılan renkler ve bu renklerin birbiri ile uyumudur. Dekorasyon esnasında tüm parçaları dikkate almalı, duvarlar ve zemin gibi geniş alanların rengini mobilya…

08 Aralık, 2020