Oturma Odası Fikir & İpuçları

İstanbul’dan dış ve iç mekanları 3D modellenmiş apartman tasarımı

Modern şehirler büyüdükçe ve geliştikçe modern kentlerin iskeletleri sayılabilecek apartman mimarileri de çeşitlenmeye ve pek çok farklı model ve estetik özellikte apartmanlar oluşmaya başladı.

21 Ocak, 2019

Salon dekorasyonunda koyu renk duvarlar kullanmanın 12 yolu

Duvar boyalarının, daha doğrusu duvarlarda kullanılan renklerin de ev dekorasyonuna dair hemen her şey gibi bir modası vardır. Bu moda zaman içinde değişir, yeni trendlerle, yeni akımlarla farklı noktalara evrilir.

13 Ocak, 2019

Konya'dan 3D modellenmiş açık mutfak ve salon tasarımı

Modern bir konut dizayn edilirken, çok amaçlı kullanım olanakları sunan açık plan projeler rağbet görüyor. Küçük mutfaklar yerine açık plan tasarımıyla daha geniş ve ferah bir atmosfer oluşturmak mümkün.

11 Ocak, 2019

İstanbul'dan duvar kağıdı tasarımları

Duvar dekorasyonları yaşam alanlarının dokusunu baştan aşağı değiştirebilen, odaların tarzını vurgulayan ve karakterini belirleyen oldukça önemli tasarım unsurlarıdır. Duvar dekorasyonu denilince de akla elbette ilk olarak duvar kağıtları geliyor.

06 Ocak, 2019

Dekorasyonda kullanılacak yeşil rengin 14 tonu

Natürel renkler, iç mekanda huzur veren bir atmosfer oluşturmanızı sağlar. Ferah ve iç açıcı bir atmosfer oluşturmak için yeşil tonları ile kombinasyon yapacağınız renklerle yaşam alanlarnı huzurlu ve ferah kılabilirsiniz.

05 Ocak, 2019

İstanbul Göktürk'te bir gayrimenkul geliştirme projesi

Konut projelerinde gayrimenkul değerini arttırmak hem kullanıcılara hem de ev sahiplerine kazanç sağlar. Bu yazımızda, İstanbul'un gözde bölgelerinden biri olan Göktürk'te yer alan göz alıcı bir daire projesini ele aldık.

31 Aralık, 2018

İç mekanlar için birbirinden şık merdiven tasarımı örnekleri

İç mekanlar için merdiven modelleri farklı gruplara ayrılır. Yapısal nitelikleriyle iki kollu merdiven, tek kollu merdiven ya da döner merdiven, yarım döner merdiven ve düz merdiven olarak ayırabilirsiniz.

26 Aralık, 2018

Dekorasyonda açık renk halı kullanımı

Halılar, ev dekorasyonunun oldukça önemli ve aynı zamanda bir o kadar işlevsel parçalarıdırlar. Özellikle sonbahar ve kış aylarında işlevleri daha da belirginleşen halılar, evlerimizin sıcak kalması, zeminden gelen soğuğun kesilmesi, çeşitli kir ve t…

24 Aralık, 2018

Dekorasyonda spot lamba kullanımı için 10 örnek

İç mekan aydınlatmada sıklıkla kullanılan spot lamba modelleri, konutlarda dekoratif amaçlı ve işlevsel odaklı kullanılmaktadır. Asma tavan aydınlatmaları, raf aydınlatma, giyinme odası ve mutfak aydınlatmaları, banyo dolapları ve dekoratif nişler gi…

23 Aralık, 2018

Dekorasyonu şenlendiren desenli ve renkli 10 minder

Salonlar, hem günün sonunda ayaklarımızı uzatıp dinlendiğimiz hem de konuklarımızı ağırladığımız bir mekandır. Bu nedenle her evin en şık bölümünün salon olması hiç şaşırtıcı değildir.

22 Aralık, 2018