Ticari dekorasyon yazıları Fikir & İpuçları | homify Ticari dekorasyon yazıları Fikir & İpuçları

Ticari dekorasyon yazıları Fikir & İpuçları

Apartman dairesi işyeri olabilir mi? Kurallar ve en güzel örnekler!

Günümüzde çok katlı binaların en alt katı dükkan veya mağaza olarak inşa edilmektedir. Bina zemin katlarında geniş dükkanların ve mağazaların bulunması apartman altı dükkan yönetmeliği ile belirli kriterlere bağlanmıştır.

05 Aralık, 2020

​Küçük ofisler nasıl dekore edilmeli? 12 modern örnek

Ofisler ve iş yerleri dekorasyonu zor olan alanların başında gelmektedir. Ofis dekorasyonu ve ofis tasarımları yaparken kapılar, pencereler, masa ve sandalye takımları, ofis koltukları gibi çok sayıda detaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

02 Aralık, 2020

Sri Lanka'da süper lüks bir otel odası dekorasyonu

İnşaat sektöründe yaşanan büyüme yerel ve küresel anlamda bir dizi olumsuz faktöre rağmen hız kesmeden sürüyor. Asıl sevindirici olan durumsa yurtdışına yalnızca büyük inşaat projeleriyle değil küçük ve orta ölçekli mimari ve iç mimari firmalarımızın…

25 Eylül, 2020

Mimari fotoğraflara yatırım yapmanız için 10 sebep!

Müthiş bir teknoloji çağında yaşıyoruz ve artık herkesin elinde her an kullanabileceği bir kamerası var. İstediğimiz zaman gördüğümüz her şeyin fotoğrafını cep telefonlarımızla çekebiliyoruz.

17 Eylül, 2020

Verimli bir iş yerinin olmazsa olmazı: Akustik tasarım

Bugünün iş dünyasında artık açık ofisler oldukça yaygın. Açık ofislerde verimli bir çalışma düzeni sağlamak da aslında oldukça zordur çünkü hem birlikte çalışılabilecek hem de her çalışanın kendini rahat hissedebileceği bir ortam yaratabilmek gerekir.

14 Eylül, 2020

Her mekana uygun muhteşem mobilya tasarımları

Mobilyalar hem evlerin hem de ticari mekânların dekorasyonunda çok önemli bir yere sahiptir. Hatta denilebilir ki mobilyaların olmadığı bir ortamda dekorasyondan söz etmek dahi imkânsız hale gelir.

09 Eylül, 2020

Akustik tasarımla okullarda uğultuya ve gürültüye son!

Özellikle mağazalar, açık ofisler, okullar, oteller, hastaneler gibi kalabalığın bir arada bulunduğu iç yaşam alanlarında en önemli şeylerden biri de akustik tasarımdır. Doğru bir akustik ses yalıtımı ve düzeneği olmayan bir iç mekanda sürekli uğultu…

20 Ağustos, 2020

Adım adım kafe tasarımı

İç tasarım söz konusu olduğu zaman en uzmanlık isteyen alanlardan biri de konsept ticari tasarımlardır. Hem marka değerini yansıtacak, hem söz konusu ticari işletmenin prestijini koruyacak, hem de müşteriler için çekici ve etkili bir tasarım ortaya k…

14 Ağustos, 2020

Plaza ve ofisler için merdiven modelleri

Plazalar, ofisler, mağazalar gibi ticari iş yerlerinin iç mimari tasarımlarındaki ana unsurları listeleyecek olursak, merdivenler ilk sıralarda yer alacaktır. Çok katlı iç mekan tasarımlarının ayrılmaz parçalarından biri olan merdivenler, yapı içinde…

07 Ağustos, 2020

Yeni nesil efektli ve dokulu duvar kaplamaları

Duvar dekorasyonu yıllar içinde en çok değişen ve gelişen tasarım alanları arasında yer alıyor. İç mekânlarda kullanılan çeşitli duvar dekorasyon uygulamaları sürekli olarak güncelleniyor.

05 Ağustos, 2020