Ticari dekorasyon yazıları Fikir & İpuçları

İlgi Çekici Bir Cafe Dekorasyonu İçin Uygulamanız Gereken 16 Fikir

Bir cafe açmaya karar verdiğinizde hem para kazanmak hem de insanların güzel vakit geçirmesini sağlamak isterseniz. Bununla birlikte cafe işine girenler işletme sahipleri, insanların mekanla ilgili ilk izleniminin yiyecek ve içecek lezzetiyle alakalı…

22 Haziran, 2021

Verimli kullanım alanları sunan açık ofis örnekleri

Çalışma odası ve ofisler, profesyonel bir şekilde tasarlanmadığında çalışanlarının verimi istenilen düzeyde olmayacaktır. Bu nedenle açık ofis tasarımları iş verenler tarafından tercih edilmektedir.

14 Mart, 2021

Dükkan tasarımları artık bildiğimiz gibi değil

Dükkan sahipleri artık bildik tarzlardan uzak, farklı konseptlere yönelerek müşterilerine daha çekici mekanlar yaratmaya teşne hale geldiler. Eskiden her çeşit dükkanın kendine ürün skalasına has tipik bir görünümü vardı, artık bu durum değişti.

12 Mart, 2021

Apartman dairesi işyeri olabilir mi? Kurallar ve en güzel örnekler!

Günümüzde çok katlı binaların en alt katı dükkan veya mağaza olarak inşa edilmektedir. Bina zemin katlarında geniş dükkanların ve mağazaların bulunması apartman altı dükkan yönetmeliği ile belirli kriterlere bağlanmıştır.

05 Aralık, 2020

​Küçük ofisler nasıl dekore edilmeli? 12 modern örnek

Ofisler ve iş yerleri dekorasyonu zor olan alanların başında gelmektedir. Ofis dekorasyonu ve ofis tasarımları yaparken kapılar, pencereler, masa ve sandalye takımları, ofis koltukları gibi çok sayıda detaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

02 Aralık, 2020

Sri Lanka'da süper lüks bir otel odası dekorasyonu

İnşaat sektöründe yaşanan büyüme yerel ve küresel anlamda bir dizi olumsuz faktöre rağmen hız kesmeden sürüyor. Asıl sevindirici olan durumsa yurtdışına yalnızca büyük inşaat projeleriyle değil küçük ve orta ölçekli mimari ve iç mimari firmalarımızın…

25 Eylül, 2020

Mimari fotoğraflara yatırım yapmanız için 10 sebep!

Müthiş bir teknoloji çağında yaşıyoruz ve artık herkesin elinde her an kullanabileceği bir kamerası var. İstediğimiz zaman gördüğümüz her şeyin fotoğrafını cep telefonlarımızla çekebiliyoruz.

17 Eylül, 2020

Verimli bir iş yerinin olmazsa olmazı: Akustik tasarım

Bugünün iş dünyasında artık açık ofisler oldukça yaygın. Açık ofislerde verimli bir çalışma düzeni sağlamak da aslında oldukça zordur çünkü hem birlikte çalışılabilecek hem de her çalışanın kendini rahat hissedebileceği bir ortam yaratabilmek gerekir.

14 Eylül, 2020

Her mekana uygun muhteşem mobilya tasarımları

Mobilyalar hem evlerin hem de ticari mekânların dekorasyonunda çok önemli bir yere sahiptir. Hatta denilebilir ki mobilyaların olmadığı bir ortamda dekorasyondan söz etmek dahi imkânsız hale gelir.

09 Eylül, 2020

Akustik tasarımla okullarda uğultuya ve gürültüye son!

Özellikle mağazalar, açık ofisler, okullar, oteller, hastaneler gibi kalabalığın bir arada bulunduğu iç yaşam alanlarında en önemli şeylerden biri de akustik tasarımdır. Doğru bir akustik ses yalıtımı ve düzeneği olmayan bir iç mekanda sürekli uğultu…

20 Ağustos, 2020