Yemek Odası Fikir & İpuçları

Dekorasyonda mermer kullanım alanları ve çeşitleri

Mermer, uzun yıllar dekorasyonda kullanılagelen güzel ve doğal bir malzemedir. Pencere önü denizlikten mutfak tezgahlarına birçok alanda sıklıkla kullanılır. Zengin doku ve renk alternatifleriyle her eve yakışacak mermer tonları mevcuttur.

14 Kasım, 2018

Ankara'dan çocuk odası tasarımları

Konut tasarımları, bünyesinde oturma odalarından yatak odalarına birçok yaşam alanını kapsar. Çocuk odası tasarımı  ise keyifli bir iştir. Fonksiyonel ve estetik unsurları bir araya getirmek gerekir.

10 Kasım, 2018

​İstanbul’dan yemek odası tasarımları

İster tek başına bir oda isterse büyük bir salonun bir parçası olsun yemek odaları, çocukların ev ödevlerinden geniş aile kutlamalarına kadar her şeyi barındıran çok amaçlı mekanlardır.

09 Kasım, 2018

İstanbul Atakent'te Avrupa Konutları'ndan örnek daire uygulaması

homify'da konut projeleri ve mimarlık firmalarının tasarım çalışmaları oldukça ilgi görüyor. Bu yazımızda ise modern ve şık dizayna sahip konut projelerine yer verdik. İsanbullu firma olan Este Mimarlık, 2013 yılında kurulmuş.

06 Kasım, 2018

Salon dekorasyonunda vitrin nasıl kullanılır? İlham verecek 10 dekorasyon fikri!

Ev dekorasyonunda en özenilen alanlar salonlardır. Nitekim konukların ağırlandığı özenilen oturma alanları buradadır. Uygulanacak stil ve tarza göre ev dekorasyonuna kişisellik katabilir, daha şık ve özenli bir görünüm oluşmasını sağlayabilirsiniz.

29 Ekim, 2018

Ayna kullanarak yapabileceğiniz 11 şık dekorasyon önerisi

Aynalar, dekoratif ya da işlevsel amaçlı her evin ihtiyacıdır. Bu yazımızda ayna kullanarak yapılabilecek birbirinden farklı dekorasyon önerilerine yer verdik. Aynanın olmadığı bir ev düşünülemez.

19 Ekim, 2018

Kış temizliği nasıl olmalıdır? Kışa hazırlık için yapılması gerekenler

Kış ayları yaklaşıyor. Peki kışa hazır mısınız? Soğuk hava koşulları, kapalı mekanları daha kullanışlı hale getiriyor. Evi kışa hazırlamak ise plan yapmak ve detaylı temizlik gerektirebilir.

16 Ekim, 2018

Soğuk hava sızıntılarına karşı pencerelerde ısı yalıtımı için yapılması gerekenler

Havalar soğumaya başladığında temeli ihtiyaçlardan biri olan ısı kaybı problemini çözmek gerekir. Pencereler ise ısı kaybının sıklıkla rastlandığı alanlardır ve bu alanları izole edecek bazı çözümler mevcut.

06 Ekim, 2018

Pastel renkleri kullanarak yapabileceğiniz dekorasyon önerileri

Güne başlarken nasıl bir evin nasıl atmosfere sahip olduğu, renkler, dokular ve kısaca dekorasyonla ilgilidir. Dingin bir atmosfer arayanlar için ev dekorasyonunda renk tonlarıyla huzur veren örnekler ilham verebilir.

04 Ekim, 2018

Ev döşemek için ne kadar bütçe ayırmak gerekir?

Evlenecek çiftler, yeni bir eve taşınanlar veya eski dekorasyonunu yenilemek isteyenler için en önemli noktalardan biri elbette bütçe ayarlamasıdır. Ev kurmak pek çok açıdan oldukça zor, zahmetli ve yorucu bir süreç ancak böyle bir işe girişirken en…

03 Ekim, 2018