Modern Yemek Odaları Yazıları Fikir & İpuçları | homify Modern Yemek Odaları Yazıları Fikir & İpuçları

Modern Yemek Odaları Yazıları Fikir & İpuçları

Yemek odası duvarları için uygulanabilecek 10 dekorasyon fikri

Yemek odası; evin diğer odaları kadar önemli bir oda olmasının yanında yemek saatlerinde yemeğin bir ziyafete dönüşmesini sağlayan özelliklere de sahiptir. Evin yapısına göre bağımsız birer oda olarak yer alan yemek odaları kimi evlerde mutfağın veya…

12 Ocak, 2019

Dekorasyonda kullanılacak yeşil rengin 14 tonu

Natürel renkler, iç mekanda huzur veren bir atmosfer oluşturmanızı sağlar. Ferah ve iç açıcı bir atmosfer oluşturmak için yeşil tonları ile kombinasyon yapacağınız renklerle yaşam alanlarnı huzurlu ve ferah kılabilirsiniz.

05 Ocak, 2019

Mix and match sandalyeleri nasıl kullanacağınıza dair 8 örnek

Sandalyeleri değiştirmek, ev dekorasyonunu güçlendirmek adına harika bir başlangıç noktası olabilir. Masa sandalye takımını tamamen yenilemek büyük bir yeniliktir, ama cüzdanınızı yorar.

04 Ocak, 2019

Nötr renk tonlarıyla her eve yakışan 10 gri halı modeli

Halılar, günümüzde stillerine ve malzemelerine göre ayrılırlar. Yün halılar, olefin halılar, polyester halılar, ipek halılar, akrilik halılar ve naylon halılar mevcuttur. Dekorasyona uygun stillerde de modern tip halılar, klasik ya da geleneksel halı…

21 Aralık, 2018

Aydınlatma ünitelerinde enerjiden tasarruf etmek için 8 ekonomik çözüm

Aydınlatma sistemlerinde enerji tasarrufu sağlamak ekonomik açıdan avantaj sağlar. Dünyadaki enerji tüketimi bakımından tasarrufun sağlanması ise kaynakların tüketimini azaltır ve uzun ömürlülük sağlar.

30 Kasım, 2018

Konut ve işletmeler için 14 manzaralı duvar kağıdı örneği

Manzaralı duvar kağıtları dekorasyonda kullanıldığında, yalın çizgilerle doğallık hakim olur. Aranılan niteliklerde doğayı davet eden, huzur veren bir atmosfer oluşturmak kolaylaşır.

27 Kasım, 2018

2019 mobilya renkleri ve trendleri

Dekorasyonda mobilya trendlerinde dönemsel olarak yenilikler olur. Form ya da renklerin değişiklik gösterdiği mobilyaların tasarımından renklerine birçok kombin alternatifi mevcut.

20 Kasım, 2018

Somon rengi kullanarak yapabileceğiniz ev dekorasyonu fikirleri

Dingin bir atmosfer oluşturmak için yumuşak renk tonlarını dekorasyonda kullanabilirsiniz. Pastel renk tonları yumuşak renkler arasındadır. Somon rengi ise açıktan koyuya uzanan renk tonları ile ev dekorasyonuna sıcaklık katar.

16 Kasım, 2018

Dekorasyonda mermer kullanım alanları ve çeşitleri

Mermer, uzun yıllar dekorasyonda kullanılagelen güzel ve doğal bir malzemedir. Pencere önü denizlikten mutfak tezgahlarına birçok alanda sıklıkla kullanılır. Zengin doku ve renk alternatifleriyle her eve yakışacak mermer tonları mevcuttur.

14 Kasım, 2018

Ankara'dan çocuk odası tasarımları

Konut tasarımları, bünyesinde oturma odalarından yatak odalarına birçok yaşam alanını kapsar. Çocuk odası tasarımı  ise keyifli bir iştir. Fonksiyonel ve estetik unsurları bir araya getirmek gerekir.

10 Kasım, 2018

Yemek odaları, günümüzde klasik bir fikir gibi görünse de, modern yemek odalarının yükselişe geçtiği de bir gerçek. Modern yemek odaları, modern tarza uygun parçalarla dekore edilmiş; karmaşadan uzak ve minimal çizgilerle süslenmiş odalar olarak karşımıza çıkıyor. Yemek odası fikri ve modern dekorasyonu birleştirmek istiyorsanız; Homify dergi yazılarında yemek odası dekorasyonuna ve modern stile dair birçok bilgi ve fikri bulabilirsiniz. Modern yemek odalarında, yemek odası denilince akla gelen “Klasik” çizgiden çıkmak için renklerden ve özel tasarımlardan yardım alabilirsiniz. Renk kullanmaktan korkmayın; modern dekorasyonda siyahın bile büyük bir yeri olduğunu unutmayın. Yemek masasından sandalyelere, modern büfe ve vitrin fikirlerinden aksesuar seçimine kadar modern bir yatak odasında olması gereken her doğru parçayı bulabileceğiniz dergi yazıları istediğiniz yemek odasını yaratırken yardımcınız olabilir.

Modern Yemek Odasında Hangi Aksesuarlar Kullanılır?

Modern bir oda yaratırken en önemli şey doğru aksesuarları seçebilmektir. Doğru mobilyalar yanlış aksesuarlar nedeniyle uyumsuz ve karmaşık bir görüntüye neden olabilir. Homify dergi yazıları arasında bulabileceğiniz modern aksesuar yazıları arasında yer alan birçok fikre göre; modern dekorasyon için en uygun aksesuarlar detaylardan arındırılmış, minimalist ve keskin çizgili tasarımlardır. Yemek odanızda modern şamdan ve mumları, modern perde ve halıları, doğru bir aydınlatmayı tercih etmeniz düzenli ve bütün görünecek bir yemek odası oluşturmanız için doğru adım olacaktır. Hangi aksesuarı tercih edeceğiniz konusunda Homify dergi yazılarından yardım alabilir, “Yemek Odası Tasarımına Farklı Örnekler” gibi yazılardan tasarım modellere göz gezdirebilirsiniz. Hangi yemek odası takımını hangi aksesuarlarla kombin edebileceğinizi yazılardaki ipuçlarıyla görebilir, birçok farklı yemek odasını yazılardaki görseller sayesinde ziyaret ederek farklı dünyalara konuk olabilirsiniz.

Küçük Evler İçin Yemek Odası Alternatifleri Nelerdir?

“Yemek odası” kelimesi bütün bir odayı çağrıştırsa da, evinizde yeterli alanınız yoksa onu “Yemek bölümü”ne de dönüştürebilirsiniz. Çoğu evde yemek odası için ayrı bir oda oluşturmak oldukça zor ya da birçok kişi yemek odası fikrini klasik bulabiliyor fakat Homify yazılarında karşınıza çıkabilecek modern fikirler sayesinde yemek odası evinizin en sevdiğiniz bölümü olabilir. Oturma odanızda ya da mutfağınızda küçük bir yemek bölümü oluşturabilir ya da bir odanızı yemek odasına dönüştürürken onu daha etkin kullanabileceğiniz eğlenceli bir odaya dönüştürebilirsiniz. Örneğin; Homify yazılarında bulabileceğiniz birçok ekstra odayı yemek odanıza ekleyerek yemek yenilmeyen zamanlarda da kullanabileceğiniz bir oda yaratabilirsiniz. “Modern Yemek Odası Modelleri”ne göz gezdirerek bu odada neler yapabileceğinize karar verebilirsiniz.

Doğru Yemek Masasını Nasıl Seçebilirim?

Yemek masası seçimi oldukça karmaşıktır. Bu konuda yardıma ihtiyacınız olabilir. Doğru bir masa seçerken odanın genişliğinden alacağınız modelin boyutlarına ve detaylarına, odanın içinde kullanacağınız diğer aksesuarlardan o masayı kaç kişinin kullanacağına kadar birçok aklınıza gelemeyebilecek detayı öngörmeniz gerekebilir. Aklınıza gelmeyecek birçok detayı size hatırlatarak doğru bir yemek odası oluşturmanız ve doğru yemek takımını seçmeniz için yanınızda olacak Homify, dergi yazılarında size yardım edecek birçok fikre yer veriyor. Homify dergi yazıları arasında bulabileceğiniz “Modern Ahşap Yemek Odası Takımları” gibi yazılardan modern dekorasyona uygun modelleri görürken, sizin için en doğru masanın hangisi olduğuna karar verirken size yardımcı olabilecek “Doğru Yemek Masası Nasıl Seçilir?” yazısıyla ideal masayı seçebilirsiniz.