homify Dergi

​Mdf ve sunta arasındaki fark nedir?

Mobilyalarda kullanılan malzemelerin başında gelen suntalar ve mdfler kolay şekillenebilen malzemelerdir. Bu nedenle mobilyalarda en fazla kullanılan ahşap malzemeler olmuşlardır.

20 Ocak, 2021

Kendin-yap: Evde parafinsiz mum yapımı!

Bir ev aksesuarı olarak veya romantizmin sembolü olarak kullanılan mumlar her evde mutlaka yer alan özel unsurlardır. Renkleri ve desenleri ile oldukça hoş görünen mumları hazır olarak satın alabileceğiniz gibi evde de yapabilirsiniz.

20 Ocak, 2021

Mutfak dolabı modelleri: Akrilik mi membran mı?

Bir mutfağın görünümünde kapılar ve pencerelerden mutfak tezgahlarına varana kadar pek çok önemli tasarım unsuru bulunur. Mutfak dolapları ise yalnızca mutfaklarımızın en önemli parçaları değil, aynı zamanda evimizin genelindeki en önemli depolama al…

20 Ocak, 2021

En güzel örneklerle dekorasyon rehberi: Bebek odası nasıl tasarlanır?

Bir bebek odası hazırlamak dünyanın en eğlenceli, mutluluk veren ve tatmin edici deneyimlerinden biri ama aynı zamanda bazen göz korkutucu da olabiliyor; özellikle de eğer işe nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız.

20 Ocak, 2021

Yatak ölçüleri ile ilgili standartlar ve dekorasyona uygun yatak modeli seçimi

Günün önemli bir kısmı uykuda geçer. Yatak satın alırken ebatlar göz önünde bulundurulmalıdır. Dekorasyondaki konumu ve yatak odası dizaynında uygulanacak stil ya da tarzın yanı sıra, kullanıcı ihtiyaçlarını esas alan yatak tasarımları burada ön plan…

19 Ocak, 2021

​Bahçenize yaptırabileceğiniz 10 havuz modeli

Havalar ısındıkça havadar alanların kullanımı artar. Yaz aylarından güneşe maruz kalan bünyeler için bir ferahlama alternatifi ise yüzmektir. Konut projelerinde bahçe alanı eğer uygun ise havuz modelleri inşa edilebiliyor.

19 Ocak, 2021

Ahşap ev maliyetleri ve yapım teknikleri

Ev inşa etmeden önce maliyet hesabını profesyonel bir şekilde yapmalısınız. Ahşap ev modelleri başta olmak üzere en doğru ev tipini seçmeli, kullanılacak malzemeleri ve detayları titiz bir şekilde hesaplamalısınız.

19 Ocak, 2021

Konteyner ev yaptırmak isteyenlerin bilmesi gereken 9 önemli ayrıntı

Yakın geçmişin en önemli mimari gelişimlerinden biri de herkes için ulaşılabilir ekonomik koşulları, betonarme evlere göre daha ekolojik ve çevreye zararsız yapısı, yenilenebilir esnek ve modern tasarımları ve taşınabilir modülerlikleriyle süper hızl…

18 Ocak, 2021

İnşaat planlarıyla birlikte 10 şahane müstakil ev projesi

Kim şöyle ferah, lüks ve büyük bir villada yaşamak istemez ki? Bugünkü yazımızda size proje ve planlarıyla birlikte hayallerinizi süsleyecek kadar güzel 10 şahane villa projesini tanıtacağız.

18 Ocak, 2021

Dış cephe boyası örnekleri: 34 model fotoğraf

Evinizin, iç dekorasyonu kadar dış cephe dekorasyonu da çok önemlidir. Dış cephe dekorasyonları hem evinizi daha zarif göstererek sizi muhteşem bir şekilde temsil eden hem de evinizin değerini artıran dekorasyonlardır.

18 Ocak, 2021