Harry Potter Temalı Asa Kalem ve Snitch | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Harry Potter Temalı Asa Kalem ve Snitch

Dilay Altıner Profil resmi/Şirket logosu Dilay Altıner

Materyaller

  • Kurşun Kalem
  • Boya
  • Sıcak Silikon
  • Pet Şişe
  • Kozalak
  • Oje(tercihen)
  • ip (tercihen)

Tanım

Yazın uzun geceleri film izlemeye doyamayanlar için film temalı bir kendin yap projesi yaptım. Çoğumuzun hayranı olduğu Harry Potter Temalı Kalem ve Snitch.

Masraf
30 dakikaZorlukKolay

Adım 1: Harry Potter Asa Kalem - Silikon ile form verme

Kalemlerinizi Harry Potter daki asalara dönüştürmeye ne dersiniz? Tek ihtiyacınız kurşun kalem ve silikon tabancası.

Çalışacağımızın alana bir altlık serip kalemimizi yavaş yavaş döndürerek kalemin arkasına silikon sürmeye başlıyoruz. İlk başta uç kısımda biraz döndürüp sonra tabancayı yavaşça aşağıya kaydırarak dekoratif sarmal kısmı elde etmiş oluyoruz. Silikonu sıkarken de kurumasını beklerken de kalemi yavaş yavaş döndürmeyi ihmal etmeyin. Sarmal tabakıyı oluşturduktan sonra asanın uç kısmını oluşturacak şekilde silikon bir tabaka oluşturuyoruz kalemimizin ucunda. Yine kurutmaya bırakıyoruz.

Adım 2: Harry Potter Asa Kalem - Boyama

Silikon kısım kuruduktan sonra geriye boyama kalıyor. Ben direkt akrilik boya ile boyadım sonra da dayanıklılığını artırmak için üzerinden beyaz tutkal ile geçtim. Kaleminiz kullanıma hazır :)

EXPECTO PATRONUM ✨

Adım 3: Snitch

Snitch için ilhamımı doğadan aldım. Sabah yürüyüş yaptığım bir sırada yerde duran kozalaklar bana ilham oldu.

Pet şişenin ağzına yakın kısmına kanat şekli çizerek kestim ve ojeyle boyadım. Kozalaklar kendiliğinden parlıyorlardı onlara ekstra bir işlem yapmadım.

Adım 4: Snitch

Dilerseniz kozalakların aralıklarına bir ip bağlayarak snitch'lerinize uçuyor efekti vererek havada asılı kalmalarını sağlayabilirsiniz.

Bu ve daha fazla proje için bloğuma buradan, İnstagram hesabıma da buradan ulaşabilirsiniz.

Bu projeyi beğendiniz mi?

Yorumlar