Yalnızca 5 Adımda: Doğal Tütsü Çubukları Nasıl Yapılır? | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Yalnızca 5 Adımda: Doğal Tütsü Çubukları Nasıl Yapılır?

melis_rose89 Profil resmi/Şirket logosu melis_rose89

Materyaller

  • Sevdiğiniz otlar
  • Pamuk iplik
  • Makas
  • Buhurluk

Tanım

Ev yapımı oda kokusu tarifi arıyorsanız sizin için çok iyi bir fikrim var! Doğal tütsü çubukları yalnızca evinize muhteşem kokular yaymıyor aynı zamanda ortamı kötü enerjilerden arındırıyor, sakinleştirici bir atmosfer yaratıyor ve meditasyon ya da yoga gibi rahatlatıcı aktivitelerde konsantrasyonunuzu geliştirmenize yardımcı oluyor. Elbette doğal oda parfümü olarak kullanabileceğiniz bu tütsü yapımında seçeceğiniz bitkiler oldukça önemli, bu yüzden amacınıza uygun bitkilere yönelmenizi öneriyorum. Bu tütsü çubuklarını tek bir bitki ile hazırlayabilirsiniz veya birkaç bitkiyi bir araya getirebilirsiniz. Ben kendim için zihinsel netlik sağladığı ve ruh halinde dalgalanmaları dinginleştirdiği için biberiye, güçlü bir sakinleştirici etki yarattığı için lavanta ve kötü enerjileri uzaklaştıran adaçayını bir arada kullanmayı tercih ettim. Bu bitkilerin doğal olduğunu ve herhangi bir işlemden geçmediğini hatırlatmakta fayda var. Oda kokusu nasıl yapılır? sorusuna cevap arıyorsanız, siz de aktarlardan satın alacağınız doğal bitkilerle bu tarifi deneyebilirsiniz.

Masraf
30 dakikaZorlukKolay

Adım 1: Ev yapımı oda kokusu için bitkilerinizi seçin

Niyetinize göre bitkileri seçin. Organik olarak yetiştirilen ve herhangi bir kimyasal işlemden geçmemiş doğal bitkileri kullanmaya çalışın.

Adım 2: Bitkileri kesin

Seçtiğiniz bitkileri yaklaşık 10-15 cm boyutunda kesin. Bir pamuk ipi kullanarak bir araya getirin ve bağlayın. Bu adımda, sertliği sağlamak için ipi bitkilerin etrafında sık bir şekilde dolamanız önemli, bu şekilde tütsü çok daha iyi yanacaktır.

Adım 3: Tütsünün doğal şekilde kurumasını bekleyin

Ev yapımı oda kokusu olarak kullanacağınız tütsü çubuklarını havadar bir yerde kurumaya bırakın. Yaşadığınız bölgenin iklimine bağlı olarak kuruma süresi değişiklik gösterebilir, ancak yaklaşık iki hafta içinde yanmaya hazır olacaklardır. Yaprakların tamamen kuruduğunu fark ettiğinizde tütsüleriniz kullanıma hazırdır. İşte bu doğal ve mis kokulu oda parfümü yapımı bu kadar kolay. 

Adım 4: Evinizin enerjisini temizleyin

Tütsüyü yakarken bir buhurluk ya da tütsü kabına ihtiyacınız olacak. Buhurluğu herhangi bir yanıcı malzemeden uzak, güvenli bir yüzeye yerleştirin. Tütsüyü yakmak için bir kibrit kullanın ve ilk düğümün bağlandığı yerden başlayın. Yaktığınız tütsüyü kaba bırakmadan önce iyice yanmasını bekleyin. Sürekli sönmemesi için bu gerekli. Evinizin enerjisini temizlemek istiyorsanız elinizde tütsü ile tüm odaları dolaşmalısınız ve bunu yaparken negatif enerjinin dışarı çıkabilmesi için tüm pencereleri açık bırakmalısınız. Bundan sonra tütsüyü buhurluğun içine koyun ve yanması için bırakın. 

Adım 5: Tekrar yakmak için tütsüyü saklayabilirsiniz

Hazırladığınız tütsü çubuğunun tamamını bir seferde yakmak istemiyorsanız, yeterli olduğunu düşündüğünüzde çıkarabilir ve gelecekte yeniden kullanmak üzere saklayabilirsiniz. Elbette tütsüyü saklayacağınız yere koymadan önce tamamen söndürdüğünüzden emin olun. Herhangi bir kazayı önlemek için her zaman buhurluğun üzerinde bırakmanız çok daha güvenli olacaktır.

Bu projeyi beğendiniz mi?

Yorumlar