Ağaç Dallarından Yıldız Yapımı | Kendin-Yap Ev Dekoru: Adım Adım | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Ağaç Dallarından Yıldız Yapımı | Kendin-Yap Ev Dekoru: Adım Adım

Mehmet Çekiç Profil resmi/Şirket logosu Mehmet Çekiç

Materyaller

  • Aynı uzunlukta 5 ağaç dalı
  • İp
  • Makas
  • Misina
  • Kristal dokulu bir doğal taş (isteğe bağlı)

Tanım

Beş köşeli yıldız bugün süsleme olarak en çok kullanılan ev dekorlarından biri. Bu yıldız şekli tarihler ve kültürler boyunca kullanılmış. Pentagram adı da verilen bu beş köşeli yıldız sembolü evrensel olarak birlik ve sonsuzluk anlamına da geliyor. Bu nedenle de eski çağlardan beri evleri korumak için kapıların ya da yanına yerleştiriliyor. Eski inanışlara göre pentagram yıldızının koruyucu ve birleştirici etkisini arttırmak için merkezine de bir kristal yerleştirilmiş. Bugün bu yıldız şekli pek çok farklı şekillerde evlerimizi süslemek için kullanılıyor. Doğal ağaç dallarından yapacağımız bu beş köşeli yıldız dekoru ise evinize muhteşem bir rustik doku katacak. Makrome tarzı el yapımı süslerin yanında da harika duracaktır. Üstelik bu yıldız yapımı çok kolay ve hiç vaktinizi almayacak.

Masraf
40 dakikaZorlukKolay

Adım 1: Dalları toplayın

Dalları toplayın ve gerekirse aynı boyutta olacak şekilde kesin. Elbette tam olarak aynı uzunlukta olmak zorunda değil çünkü rustik ve benzersiz görünmesi gerekiyor. Aşağı yukarı aynı boyutlarda olması bu görünümü elde etmek için yeterli olacak.

Adım 2: Dalları yıldız şekli oluşturacak şekilde konumlandırın

Dallardan süs yapmak oldukça kolay çünkü kendiliğinden rustik bir dokuları var. Topladığınız dalları beş köşeli bir yıldız oluşturacak şekilde bir masanın üzerinde, resimdeki gibi konumlandırın. 

Adım 3: Dalları bağlayın

İpi kullanarak dalların uçlarını bağlayın. Dalların gevşememesi için çok sıkı ve sağlam bağlamanız gerekiyor.. İki sağlam düğüm atın ve artan ipi kesin. Yıldızın diğer uçları için de aynı işlemi tekrarlayın.

Adım 4: Kesişen noktaları yapıştırın

Yıldız dekorunuzun daha sağlam olması için dalların birbirleriyle kesişen kısımlarını yapıştırıcı ile sabitleyin. Bu süsü duvara, bahçenize ya da tavana asacağınız için sağlam olması önemli çünkü hafif ve kırılgan bir obje olacak ve rüzgardan ötürü dağılmasını önlemek için iyi yapıştırmanız gerekiyor. Bunun için de kuvvetli bir yapıştırıcı kullanmanızı öneriyorum. 

Adım 5: Yıldız süsünüzü asın

Yıldızı istediğiniz yere asmak için misina kullanın. Merkeze bir kristal yerleştirecekseniz de misina ile üst köşeye bağlayabilirsiniz. Kristal dokulu taşlardan turmalin, kaplan gözü ve kırmızı jasper taşı kullanabilirsiniz.

Bu projeyi beğendiniz mi?

Yorumlar