Mutfak Dolabı Düzenleme Fikri: Folyo ve Streç Filmler İçin Raf Yapımı [Depolama] | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Mutfak Dolabı Düzenleme Fikri: Folyo ve Streç Filmler İçin Raf Yapımı [Depolama]

nalan_mucella Profil resmi/Şirket logosu nalan_mucella

Materyaller

  • Karton gıda kutusu
  • Makas
  • Kaplama kağıdı
  • Çift taraflı bant
  • Tükenmez kalem
  • Cetvel

Tanım

Mutfağınız için düşük maliyetli depolama ve mutfak düzenleme çözümleri mi arıyorsunuz? Eğer öyleyse tam yerine geldiniz. Çünkü bu projede neredeyse sıfır maliyetle ve yalnızca 6 malzeme kullanarak mutfağınız için harika bir mutfak dolap içi düzenleyici yapacağız. Streç film ve alüminyum folyo gibi rulo ürünleri koyabileceğiniz basit ama çok faydalı olabilecek bu raf projesi özellikle küçük mutfaklar için çok kullanışlı olabilir. Üstelik bu dolap içi düzenleyici tasarımını yarım saatten kısa bir sürede ve kolayca yapabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Masraf
20 dakikaZorlukOrta

Adım 1: Malzemeleri toplayın

Öncelikle bütün malzemeleri topladığınızdan emin olun ve bunları bir masanın üstünde bir araya  getirin.

Adım 2: Kutuyu kesin

Bu iş için mısır gevreği kutusu veya benzer boyuttaki herhangi bir karton kutuyu kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz kutunun bir tarafını resimde görüldüğü gibi kesip açarak işe başlayacağız. Kutunuzun mutfaktaki ruloların sığacağı kadar geniş olmasına da dikkat edin. 

Adım 3: Kaplama kağıdınızı ölçün

Kutunuzu kaplama kağıdı üzerine yerleştirin ve kutunun tamamını kaplayacak kadar genişlikte bir alanı kenarlarda yeterli payı da bırakarak işaretleyin. Ardından işaretli yerlerden dikkatli bir şekilde kesin.

Adım 4: Kağıdı kutuya yapıştırın

Kaplama kağıdınızın yapışkanı üzerindeki folyoyu acele etmeden dikkatlice sıyırın ve kutunun tamamını kaplayacak şekilde yapıştırın. Yapıştırırken kabarcıklar oluşması halinde bunları cetvelle ilerleterek giderebilirsiniz. Kaplamayı yaptıktan sonra kutunun açık tarafında fazladan birkaç santimlik kağıt açıkta kalmış olmalı. İlk ölçüm ve kesimi yaparken de buna dikkat edin.

Adım 5: Fazla kağıdı içe kıvırın

Kaplama kağıdının fazla kısmını kutunun  içine doğru kıvırarak dikkatli bir şekilde yapıştırın. Böylece kutunuzun iç kısmı hiç görünmeyecek ve her tarafı aynı şekilde kaplandığından daha temiz bir görüntü oluşacak.

Adım 6: Çift taraflı bantı yerleştirin

Kutunuzun duvara yapışacak tarafına iki paralel şerit halinde çift taraflı bantı yapıştırın. Ardından kapalı yüzündeki folyoları da çıkarın ve güçlü bir şekilde bastırarak duvara veya mutfak dolabınızın  iç yüzeyine yapıştırın. Daha hassas bir yerleşim için dilerseniz su terazisi de kullanabilirsiniz.

Adım 7: Rulo rafınız kullanıma hazır!

Dolap içi düzenleyiciler özellikle küçük mutfaklar için hayat kurtaran basit ama etkili çözümlerdir. Kolayca yapabileceğiniz bu rulo rafı da bunlara iyi bir örnek. Streç film ve alüminyum folyo rulolarınızı da yerleştirdikten sonra bu şık dolap düzenleyiciyi kullanmaya başlayabilirsiniz!

Bu projeyi beğendiniz mi?

Yorumlar