Tuvalet Kağıdı Rulosuyla Doğada Çözülebilir Saksı Yapımı | 9 Adımda | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Tuvalet Kağıdı Rulosuyla Doğada Çözülebilir Saksı Yapımı | 9 Adımda

Mehmet Çekiç Profil resmi/Şirket logosu Mehmet Çekiç

Materyaller

  • Tuvalet kağıdı ruloları
  • Plastik tepsi
  • Toprak
  • Tohumlar
  • Su

Tanım

Tohumlarınızı toprağa ekmek istiyorsunuz ama plastik saksı almak istemiyor musunuz? Peki nihayetinde çöp kutusuna gidecek bir şeyi kullanarak kendi tohum başlangıç ​​saksınızı yapmaya ne dersiniz? Evet, tuvalet kağıdı rulolarından bahsediyorum. Tuvalet kağıdı rulosundan saksı tepsisi yapmak için biten tuvalet kağıtlarının rulolarını saklamaya başlayın. Genel olarak tuvalet kağıdı ruloları, biyolojik olarak parçalanabilir geri dönüştürülmüş karton kağıttan yapılır. Bu rulolarla tohumlarınızı filizlenmesi için toprakla buluşturabilir ve filizlendirdikten sonra toprağa ekebilirsiniz. Zamanla karton çözülür ve toprağın bir parçası olur ve bitkiniz gelişmeye başlar.

Masraf
15 dakikaZorlukKolay

Adım 1: Malzemeleri toplayın

Tuvalet kağıdı rulosundan saksı yapmak için önce karton saksılarınızı üzerine koymak için bir tabana ihtiyacınız olacak. Ben eski bir plastik tepsi kullanıyorum. Çöp sahasına göndermekten kaçınmak için her türlü ambalajı, özellikle plastik olanları yıkamayı ve yeniden kullanmayı her zaman seviyorum.

Adım 2: Tuvalet kağıdı rulolarını katlamaya başlayın

Tuvalet kağıdı rulosunun ucunun bir tarafını katlayın. Katlanmış kısım, tuvalet kağıdı rulosunun yaklaşık yarısını kaplamalıdır.

Adım 3: İkinci katlama

İlk katlama sonrasında yandan resimdeki gibi bir kez daha katlayın.

Adım 4: Üçüncü kat

Sonra ilk kıvrımın karşısına denk gelen bir sonraki tarafı katlayarak tekrarlayın. 

Adım 5: Dördüncü kat

Ve kalan kısımda son katlamayı yapın. Size yardımcı olması için parmaklarınızı tuvalet kağıdı rulosu açıklığının diğer tarafından sokabilirsiniz.

Adım 6: Adım 6: Karton saksıları bir tepsiye yerleştirin

Tuvalet kağıdı rulosu saksılarını plastik tepsiye yerleştirin. Tepsi çok sığ ise, hepsini bir iple bağlayabilirsiniz, böylece hepsi düz durur.

Adım 7: Toprağı yerleştirin

Bir kaşık yardımıyla toprağı biyolojik olarak parçalanabilen saksılara yerleştirin. Başlangıç ​​tohumunun yaklaşık ¾'ünü kompost ve toprak karışımı ile doldurmalısınız. Toprağı sıkıştırmayın çünkü tohumlarınızın çimlenmesi için alana ihtiyacı vardır.

Adım 8: Tohumları ekleyin

Tohum ekmeye ne zaman başlayacağınız, yetiştirmek istediğiniz bitkinin türüne bağlı. Ancak genel olarak tohum ekmek için en iyi mevsim ilkbahar mevsimidir.

Adım 9: Tohumların üzerini kapatın

Tohumların üzerine sadece üzerini örtmek ve korumak için ince bir toprak tabakası koyun. Toprağı nemli tutmak için sulayın. Büyüyen tohumlar biraz sabra ihtiyaç duyar, ancak bitkiniz bahçeye ekilebilecek kadar büyüdükten sonra, bir delik açın ve tuvalet kağıdı rulosunu oraya yerleştirin. Kağıt toprakta biyolojik olarak parçalanacaktır. İşte tuvalet kağıdı rulosundan geri dönüşüm tohumluklarınız hazır bile!

Bu projeyi beğendiniz mi?

Yorumlar