Deniz konseptli kafe için renk önerisi | homify

Deniz konseptli kafe için renk önerisi

Serkan Acar Profil resmi/Şirket logosu Serkan Acar
516 Görüntüleme3

Merhabalar arkadaşlar,

Fotoğraflarda göreceğiniz, denize sıfır olan ve adı da Deniz Kafe olan mekanımız için yenileme yapmayı düşünüyorum. Büfe ahşaptan ve dışını tamamen boyayarak dikkat çekici olmasını, kafe vurgusunu yapabilmesini istiyorum. Yoldan geçenler maalesef taksi durağı vb zannediyor. Kot farkı dolayısıyla önünden defalarca geçip kafe olduğunu bilmeyenler bir hayli fazla. Üst katımızı denizci konseptinde yeniledik ancak girişimiz dikkat çekmiyor maalesef.

Nasıl bir renk ve/veya aksesuar önerirsiniz?

Cevaplar

• ilkyaz.uysal Profil resmi/Şirket logosu ilkyaz.uysal

Muhtemelen birçok kişi mavi ya da yeşil önerecektir fakat bir bütünlük yerine aykırılık ile dikkat çekmeyi deneyebilirsiniz. Koyu bir mor ve morun çeşitli tonlarını kullanarak istediğiniz dikkati çekebileceğinizi umuyorum. Daha farklı minderler ve ilgi çekici birkaç aksesuar kullanabilirsiniz. Günümüzde insanlar fotoğrafa da çok önem veriyor.Bir köşeye tamamen farklı bir dekorasyon yaparak orayı fotoğraf köşesi haline getirebilirsiniz. Bu sayede sırf fotoğraf için gelecek bir kesim olacaktır.

• prodak mimarlık mühendislik tic. san. ltd. şti Profil resmi/Şirket logosu prodak mimarlık mühendislik tic. san. ltd. şti

Öncelikle girişteki bank ve sandalyeyi kaldırarak başlayabilirsiniz. Sonraki aşamada branda sökülerek daha düzenli bir tabela olabilir bu iki işlem bittikten sonra koyu kahve görüntüsünden kurtulup özellikle bahçe girişine vurgu yapacak şekilde renklendirme yapmanız daha mantıklı olur birde yapı girişi ile bahçe girişi arasında görsel sunumlu bir menü dizaynı müşteriye hem mekanın ne olduğunu hatırlatırken hemde aklına yeme içme fikrini düşürecektir. özetle renkten ziyade tema düşünmeniz gerekli oradaki hava ve manzara gerisini halleder

• Taş Ev Borem Proje Ltd Şti Profil resmi/Şirket logosu Taş Ev Borem Proje Ltd Şti

Merhaba,Öncelikle girişte görülen metal aksam ahşap ile değiştirilmeli veya kaplanmalı bence, direklerde kırmızı köy tuğlası (Harman Tuğla)kullanılabilir.

kulübedeki Ahşap kirli beyaz eskitme yapılabilir, mavi ve tuğla rengi ile leke dengesi kurulabilir

koltuklarbeyaz boya eskitme

minderler renkli

mavi, turuncu ve yeşil gibi