| homify
Kategori Seç
Kendin Yap Ev Dekorasyon
Salon Dizaynı

Merhabalar

Yeni bir eve çıkıyorum ve evimi elimden geldiğince güzel dizayn etmek istiyorum. Ev batı cephesine bakıyor güneş tam olarak karşıdan batıyor. Resimlerde görüldüğü gibi mutfagın turuncu ve salonda bir duvarın siyah olması çok hoşuma gitti bunlara dokunmak istemiyorum ama genel olarak evin boyasını yenileyeceğim. Salonda ne renk tavsiye edersiniz? Ben genel olarak sarı rengi düşünüyorum. Mutfagın rengini değiştirilmesinide düşünebilirim eğer güzel fikriniz varsa.

Ayrıca evin dekorasyonu hakkındada bilgilerinizi almak isterim. Mutfagı salonla bağlayan yerde duran ahşap aparat çıkabiliyor. Onu mutfak tarafına doğru çevirip salona doğru bir masa uzatmayı düşünüyorum mesela. Koltuk yerleşimleri hakkında görüşlerinize açığım. Tv ünitesi benim için önemlidir boş zamanlarımda genel olarak playstation oynadığım için güzelce dizayn etmeliyim. Siyah duvarı tv tarafı olarak düşünüyorum ama koltukların karşıda olması mesafeyi çok uzatabilir ekranla oturan kişi arasında. Bu konuda fikirlerinize açığım. Ayrıca vintage tarzı eşyalar her zaman hoşuma gitmiştir 80-90lar arası.

Bu sitede gezerken paletlerden (geri dönüşümlü) eşya yapımlarını farkettim. Önceden görüp pek üstüne düşmediğim bir durumdu ama yapılanları gördükçe ilgimi çekti. Bu konularda gerekli materyallerim ve az biraz becerim vardır. Ama aklımda ki soru paletlerden yapacağım bir koltuk rahat olur mu? Bu mindere bağlıdır büyük ihtimal ama deneyimleyen biri varsa görüşlerini almak isterim. Teşekkürler.

Emre Toktay
70 Görüntüleme0
GİRİŞ ANTRE DEKORUNU NASIL YAPABİLİRİM ?

İyi günler.

evimde giriş antre dekor için yardım istiyorum. alanımda giriş kapısı, pencere var ve açık bir alandır. yani salona ve mutfağa giriş koridoru vardır. yardımlarınız için teşekkür ederim

neclanemer
452 Görüntüleme1
Oturma odamı nasıl dizayn edebilirim?

Merhaba,

ince uzun olarak bir odam var. Ama nasıl detaylandıracağımı bilmiyorum. Sizden yardım rica ederim.

gulbenkuzu62
450 Görüntüleme2
Duvar taşı rengini nasıl seçerim?

​Doğal ahşap rengi TV ünitesi aldık. Arkasındaki duvarı taş kaplatmak istiyoruz. Ne renk yaptıralıyız acaba? 

(koltuklarımız yeşil, perdeler kahverengi. Ahşap yoğunluklu eşyalarınız var.. ) 

sirin.celiker
386 Görüntüleme2
Perde ölçüsü nasıl alınır?

​Duvara yakın pencere bölümleri dışarıya yatay 10 cm daha fazla uzunlukla alınması gerekir. Bu perde en hesabının birinci maddesidir

Perde yükseklik hesaplanırken en az perde mermer ya da pencere betonunun bitimi esas alınmalıdır. İsteğe göre kalorifer ya da taban boyu uzatılabilir.

Orta pencere bölümü metal ya da ahşap pencere gövdesinin bitiş mesafelerinden hesaplanarak perde en boyuna eklenir Lütfen ​tıklayınız.

Armoni Perde Tasarım
844 Görüntüleme0
Açık mutfak için tavsiye

Evimizde açık bir mutfağımız var. Uzun zamandır bu şekilde kullanıyoruz. Artık salon kısmıyla biraz ayrılsın istiyoruz. Fakat çok da büyük bir alanımız yok. O nedenle mutfaktaki alanımızı daraltacak bir çözümden de kaçınıyoruz. Mutfakla salonu ayırmak için bir fikir verebilirseniz çok seviniriz. Şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.

Mehmet Çekiç
309 Görüntüleme1
Kullanışsız balkon

Merhaba

Ekli resimdeki balkonumuz sadece ön cepheden açık olup sol tarafındaki bina duvarının ileriye doğru uzanmasından ötürü sol açısı tamamen kapalıdır. Yani ancak başımızı sağa doğru uzatınca açık alanı görmekteyiz. Ön taraftan oldukça iyi güneş almaktadır. 

Ancak amacına uygun olmadığı için atıl durumda depo alanı veya havalandırma boşluğu gibi kullanmak istemiyoruz. 

Bu balkonu nasıl daha işlevsel bir hale getirebiliriz.

Yardımlarınızı ve önerilerinizi rica ederiz.

olcayozer82
86 Görüntüleme1
Az aydınlık olan odamın dekorasyonu için fikirler arıyorum

​Herkese merhaba, bir odam var yere kadar penceresi var ama çok güneş aldığı söylenemez. Burayı hobi/çalışma odası gibi değerlendirmek istiyorum. Daha aydınlık ve keyifli bir oda olması için önerilerinizi bekliyorum.

ha_yildirim
181 Görüntüleme0
Salon dekorasyonu önerisi

​Salonumla mutfağım arasında yarım bir duvar var. Bu kısmı tamamen mi kaldırmalıyım yoksa olduğu şekilde nasıl bir dekorasyon oluşturabilirim. Önerilerinizi rica ediyorum. 

zeyno_b
190 Görüntüleme1