The west modern havuz çalık konsept mimarlık modern | homify
<
The West Modern Havuz Çalık Konsept Mimarlık Modern
<
The West Modern Havuz Çalık Konsept Mimarlık Modern
<
The West Modern Havuz Çalık Konsept Mimarlık Modern

The West projemiz Adana Seyhan'da. Adını Adana'nın en batı noktalarından birinde bulunmasından dolayı İngilizce'de batı anlamına gelen West kelimesinden aldı. Tasarımımızda sadelik ön planda olduğu için projenin ismi de tek kelimeden ibaret oldu.

Proje, oldukça yoğun çok geniş ve uzun bir bulvar üzerinde yer almaktadır. Bu bulvar mağaza ve iş yerlerinin sıralandığı, büyük bir AVM'nin yer aldığı bir aks. Ticari aks olan bir bulvarda yer alığı için de bulvara yakın kısmında sadece ticaret işlevli ayrı bir blok oluşturuldu. Toplam alanı 4500 m² olan bu blok oluşturulurken insanlar içeri çeken davetkar bir avlu tasarlandı. Bu avlu sayesinde blok içinde yer alan her bir iş yeri canlı bir yaya trafiğine hizmet vermiş olacak. Avlu, su öğesi ve yeşil öğelerin arasındaki oturma birimleri ile donatılıp, sıcak yaz aylarında dahi keyifle kullanılmaya elverişli getirildi.

Ticaret işlevli blokun hemen arkasında ise konut işlevli tek bir blok tasarlandı. Bu blok ticaret blokundan yüzme havuzu işlevi de gören büyük bir su öğesi ile net bir şekilde ayrıldı. Konut bloku, formu gereği kendi içerisinde farklı yüksekliklere sahip olsa da, en yüksek noktası 24 kata ulaşmaktadır. Aralarında loft dairelerin de yer aldığı farklı büyüklük ve tiplerde toplamda 76 daire adet yer almaktadır. Dairelerin bir kısmı geniş bir açıklığa sahip olan bulvar kısmına, bir kısmı da bolca güneş ve rüzgara sahip olacak şekilde güney cepheye hakim olacak şekilde yerleştirildi. Böylece aslında bütün daireler avantajlı bir cepheye sahip olmuş olacak.

Projede ayrıca her daire başına bir araçtan daha fazla otopark imkanı sağlayacak 2 katlı bir kapalı otopark, spa bölümü, açık yüzme havuzu ile modern şekilde tasarlanmış peyzajında spor sahası, çocuk oyun alanları ve çeşitli peyzaj donatıları yer almaktadır.
Daha fazla fotoğraf
Yorumlar