Gübre | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3
Modern Bahçe Kirchner Garten & Teich GmbH Modern

Gübre ve Gübrelemek

Gübre ve Gübrelemek

Gübreleme konusunda ihtiyacınız olan fikirlerine yüzlerce örnek arasından ulaşabilir, bahçenizi güzelleştirmek için ilk adımları ataıp, profesyoneller ile iletişime geçmeye başlayabilirsiniz!
Gübreleme konusunda ihtiyacınız olan fikirlerine yüzlerce örnek arasından ulaşabilir, bahçenizi güzelleştirmek için ilk adımları ataıp, profesyoneller ile iletişime geçmeye başlayabilirsiniz!

Gübre nedir, ne işe yarar?

Toprağı daha verimli duruma getirmek amacıyla toprağa karıştırılan her türlü hayvan dışkısı, bitkisel ya da kimyasal maddeye gübre adı verilir. Bitkilerin büyümek ve yaşamak için azot, fosfor, potasyum, kalsiyum, magnezyum, kükürt, demir, mangan, bakır, çinko, bor ve bazı hallerde de molibden gibi elementlere ihtiyaçları vardır. Bunlar arasında azot, fosfat ve potasyum en önemlileridir. Gübreler bitkilerin büyümesi için gerekli gıdayı içeren maddelerdir. Her ne kadar toprak ve su bu gıdanın büyük bir kısmını sağlamak için yeterli olsa da toprak bazen bazı gıdalar bakımından fakir olabilir. Bu durumda toprağın gübre ile takviye edilmesi gerekir.

Gübre neden önemlidir?

Güzel bir bahçeye sahip olmak ve bahçenin devamlılığını sağlamak için bahçenin periyodik olarak bakımının da yapılması gerekir. Bitkiler toprağa ve suya ihtiyaç duyarlar ve gerekli besinlerini bu şekilde alırlar. Ancak bazen, bitkinin topraktan alması gereken besinler sürekli aynı yere yapılan ekimler sonucu ya da suların sürüklemesi nedeniyle azalır ve bitkiler yeterince büyümezler. Bu durumda, toprağa dışarıdan besin takviyesi yapmak gerekir. Gübreler doğal ve yapay olarak iki ana gruba ayrılır: Doğal gübreler en çok kullanılanıdır ve hayvanlardan sağlanırlar. Ahır gübresi olarak da adlandırılan sığır, koyun, at dışkıları bir süre bekletilerek içindeki atık maddelerle toprağa katılır. Yapay gübreler ise sıvı ve katı olarak hazırlanırlar ve içlerindeki yoğun etkin maddelere göre adlandırılırlar.

Gübre ve bahçe bakımıyla iligili detaylı bilgileri nerede aramalıyım?

Böyle bir soruya verilebilecek en doğru cevap, aradığınız tüm bilgileri size sunabilecek düzeyde onlarca peyzaj firması barından homify sayfaları olacaktır. Türkiye'den ve dünyadan binlerce profesyonelin gübre ve bahçe bakımı ile ilgili sayfalarını inceleyebileceğiniz homify'da en beğendiğiniz, size en uygun örnekleri kendinizin oluşturacağı 'Yeni Fikirler' albümüne kaydedebilirsiniz. Arzu ederseniz, resimlerin yanına notlar alabilir, o örneği tam olarak neden beğendiğinizi belirtebilirsiniz. Böylece daha sonra ihtiyacınız olduğunda bahçe bakımı ve gümreleme konularını derlediğiniz albüm elinizin altında olur. Ayrıca, ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu düşündüğünüz gübreleme ve bahçe bakımı yapan peyzaj firmaları ile homify üzerinden kolayca irtibat kurabilir, bu profesyonellerden detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!