Ankastre mutfaklar: ilham veren görseller

 1. yücel partners – S&E Esnafoglu Evi: tarz Ankastre mutfaklar
 2. SEVDE KASA İÇ MİMARLIK – Dobruca Villaları Mutfak: tarz Ankastre mutfaklar
 3. Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
  Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
 4. DİZAYNer® | Mutfak – ARTUR EVİ MUTFAK PROJESİ: tarz Ankastre mutfaklar
 5. novum dekor – mutfak: tarz Ankastre mutfaklar
  Ad
 6. DİZAYNer® | Mutfak – ARTUR EVİ MUTFAK PROJESİ: tarz Ankastre mutfaklar
 7. Beşiktaş Mutfak – High Gloss Kapak, Granit Tezgah - Rezidans Mutfağı: tarz Ankastre mutfaklar
 8. Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
  Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
 9. Beşiktaş Mutfak – High Gloss Kapak, Granit Tezgah - Rezidans Mutfağı: tarz Ankastre mutfaklar
 10. Beşiktaş Mutfak – High Gloss Kapak, Granit Tezgah - Rezidans Mutfağı: tarz Ankastre mutfaklar
 11. Sonraki Mimarlık Mühendislik İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. – MA Evi. Tasarım ve Uygulama Projesi Sonraki Mimarlık 2018. MA House designed and applied by Sonraki Architecture: tarz Ankastre mutfaklar
 12. VERO CONCEPT MİMARLIK – Kalafatoglu Marina Residence: tarz Ankastre mutfaklar
 13. Sonraki Mimarlık Mühendislik İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. – AE Bulvar Rezidans Dairesi Konsept Projesi -Sonraki Mimarlık 2018 : tarz Ankastre mutfaklar
 14. Nuevo Tasarım – Ankara Çay yolu Duru Irmak Sitesi Projesi: tarz Ankastre mutfaklar
 15. Nuevo Tasarım – Ankara Çay yolu Duru Irmak Sitesi Projesi: tarz Ankastre mutfaklar
 16. Nuevo Tasarım – Ankara Park Vadi Ev Projesi: tarz Ankastre mutfaklar
 17. Nuevo Tasarım – Ankara Park Vadi Ev Projesi: tarz Ankastre mutfaklar
 18. yücel partners – S&E Esnafoglu Evi: tarz Ankastre mutfaklar
 19. yücel partners – S&E Esnafoglu Evi: tarz Ankastre mutfaklar
 20. novum dekor – mutfak: tarz Ankastre mutfaklar
  Ad
 21. novum dekor – mutfak: tarz Ankastre mutfaklar
  Ad
 22. KÜÇÜKTAŞ MÜHENDİSLİK İNŞAAT – HATAY ARSUZ YEŞİLKÖY VİLLALARI RESTORASYON: tarz Ankastre mutfaklar
 23. KÜÇÜKTAŞ MÜHENDİSLİK İNŞAAT – HATAY ARSUZ YEŞİLKÖY VİLLALARI RESTORASYON: tarz Ankastre mutfaklar
 24. Design Hub interiors by Çise Mısırlısoy İç Mimar – Apartman Dairesi: tarz Ankastre mutfaklar
 25. REYHAN MUTFAK I BANYO I DEKORASYON – VİLLA TADİLATI OVAAKÇA: tarz Ankastre mutfaklar
 26. REYHAN MUTFAK I BANYO I DEKORASYON – VİLLA TADİLATI OVAAKÇA: tarz Ankastre mutfaklar
 27. REYHAN MUTFAK I BANYO I DEKORASYON – VİLLA TADİLATI OVAAKÇA: tarz Ankastre mutfaklar
 28. REYHAN MUTFAK I BANYO I DEKORASYON – VİLLA TADİLATI OVAAKÇA: tarz Ankastre mutfaklar
 29. REYHAN MUTFAK I BANYO I DEKORASYON – VİLLA TADİLATI OVAAKÇA: tarz Ankastre mutfaklar
 30. REYHAN MUTFAK I BANYO I DEKORASYON – ANAHTAR TESLİM VİLLA TADİLATI: tarz Ankastre mutfaklar
 31. fatih beserek – mutfak: tarz Ankastre mutfaklar
 32. Nunu Yapı Mimarlık – Meşe Kaplama Mutfak : tarz Ankastre mutfaklar
 33. Nunu Yapı Mimarlık – Meşe Kaplama Mutfak : tarz Ankastre mutfaklar

Ankastre Mutfak

  Ankastre mutfak;  hazır mutfak türleri arasında  bir mutfağın işlevsel ve fonksiyonel özelliklerini ön plana çıkaran, minimum alandan maksimum verim elde etmenizi sağlayan ve estetik olarak mükemmel tasarımlara sahip olan mutfaklardır. Modern mutfak tasarımı , modern dolaplar ile ankastre mutfak  tasarımları bir arada harmanlanarak   mutfak dekorasyonlarının  yapılacağı odanın geometrisi ile uyumlu bir şekilde tasarlanabilir. Bu durum modern mutfak dekorasyonun kolay bir şekilde yapılmasını ve ankastre mutfaklar ile şık ve fonksiyonel mutfaklara sahip olmanızı sağlar. Bu doğrultuda en iyi sonucu almak için bir mutfak planlayıcısı ile çalışmanız tavsiye edilir.   

Ankastre mutfaklar ve dahili mutfağı nasıl kurabilirim?   

Ankastre mutfaklar; monte edilmeden önce modüler tezgah ve dolaplar ile birlikte  tasarlandıkları için  çok kolay bir şekilde monte edilebilir ve mutfak içinde tüm alanların dekorasyon içerisinde kullanılmasını sağlar. Ayrıca küçük mutfaklara sahip evler için bilgisayar destekli çizim programları kullanılarak tasarım yapıldığı için küçük mutfaklar geniş birer mutfak veya yaşam alanı haline gelir. Ankastre mutfaklar dahili mutfak ile birlikte dekore edildiğinde gömme dolaplar, modern dolap tasarımları yemek yeme alanı ve mutfak adası gibi unsurlar  bir arada dekore edilebilir. Bu durum size çok daha fazla alan kazandıracak ve geniş bir hareket alanı sağlayacaktır. Ankastre mutfak kurulumları diğer mutfak türlerine göre  daha kolay kurulum yapılabilen,  kolay ve pratik bir şekilde monte edilen, hazırlık aşaması fazla süre almayan,   size en fazla muhafaza alnını sağlayacak şekilde kurulum yapılabilen, geniş mutfak tezgahlarına sahip olabileceğiniz mutfaklardır. Tasarım aşamasında modern mutfak dolapları, çekmece ve küçük dolapların yanında özel raflar ve aydınlatma sistemleri ile desteklenebilen   mutfağınıza modernlik ve zarafet kazandıracağınız mutfaklar  olarak ankastre mutfaklar son yılların en fazla rağbet gören mutfaklardır.    

Ankastre bir mutfağın Avantaj ve Dezavantajları   

Ankastre mutfaklar avantajları ve dezavantajları ile sizlere hem kolay ve estetik bir mutfağa sahip olma şansı sunar hem de olumsuz yönleri ile size zorlu bir süreç yaşatır.  Modern mutfak tasarımı yaparak ankastre mutfakların  basit kurulum ile kurulabilen ve kısa sürede mutfak dekorasyonu yapmanızı sağlayan mutfaklar olmasını sağlayabilirsiniz.. Bu özelliklerinin yanında istediğiniz zaman demonte edip tekrar kurulum yapabilirsiniz.  Estetik açıdan baktığınızda görsel olarak oldukça estetik ve zarif bir görüntüye sahip olan ankastre mutfaklar renk uyumu ve dekor uyumu ile de göz kamaştırır. Mutfakların büyük elektronik cihazları olan buzdolabı ve fırın gibi cihazlara özel olarak yer ayırabileceğiniz ankastre mutfağın düzeni ile uyumlu bir şekilde yerleşim yapabileceğiniz ankastre mutfaklar  bütünlük açısından da sizlere mükemmel bir mutfağa sahip olma imkanı sunuyor. 

Ankastre mutfakların bir diğer özelliği de entegre mobilyalar için ideal mutfaklar olmasıdır. İstediğinizde yemek masası veya mutfak adasını birleştirebilir istediğiniz zaman entegre mobilyalar demonte ederek farklı bir alana yerleştirebilirsiniz. Tasarım  çeşitliliği ve tarzınıza uygun tasarım yapabilme özelliği de avantajları arasında yer alan ankastre mutfaklar  istenilen boyut ve ölçülerde tasarlanıp imal edilebilir.  Mutfak tezgahı üzerinde muhafaza ettiğiniz mutfak gereçlerini  istediğiniz gibi yerleştirebileceğiniz ankastre mutfaklar yirmi dört saat düzenli bir mutfağa sahip olmanızı da sağlıyor.   Ankastre mutfaklar   ile dekore edeceğiniz modern mutfaklar her zaman diğer mutfaklardan daha yüksek kurulum maliyetlerine sahiptir. Özel tasarımlar ve özel ölçülere sahip mutfak dolapları maliyeti her zaman yüksek tutar. Ankastre mutfaklar için gerekli olan bakım ve onarım işlemleri diğer mutfaklara göre daha zorlu olacaktır. Yerleşik bir ankastre mutfak için onarım işlemleri mutfağın tamamını boşaltmanıza neden olabilir. Mutfak içinde kullanacağınız teknoloji ile  ankastre mutfaklar için dezavantaj oluşturur.  Modern mutfak tasarımı içinde yer alan mutfak ekipmanları dışında yer alan elektrik tesisatı gibi kablo yığınları  ankastre mutfaklarda gizlenmesi ve korunması gereken tesisatlardır. Maliyet açısından bakıldığında tasarım  türüne göre maliyetleri  normal mutfaklara göre daha yüksek olur.    

Ankastre mutfak malzemeleri  

Ankastre mutfaklar tasarlanırken kullanılacak malzemelerde seçilmelidir. Mutfak içinde neme, ısıya dayanıklı, korozyona karşı direnci yüksek olan uzun ömürlü malzemeler olan melamin, ahşap, backsplash, sert ağaç türleri olan meşe ve çam, granit, mermer, alüminyum malzemeleri kullanılarak modern mutfak tasarımı yapılmalı, gömme dolaplar gibi özel mutfak dolapları için dayanıklı malzemeler seçilmelidir. Bu malzemeler ile yapılan ankastre mutfak ürünleri hem şık ve estetik bir mutfağa sahip olmanızı sağlayacak hem de uzun ömürlü ve dayanıklı bir ankastre mutfak  ile evinizi çok şık bir şekilde dekore etmenize yardımcı olacaktır. Mutfak tezgahları için granitler, mutfak dolapları için çizilmez dayanıklı sert ağaçlar,  birleştirme çıtaları olarak da alüminyumlar tercih edilerek uzun ömürlü mutfaklar hayata geçirilmelidir.   

Ankastre ve dahili mutfak dekorasyonları   

Modern mutfak tasarımı yapılırken ankastre mutfaklar ve dahili mutfaklar bir arada dekore edilecek şekilde tasarlanabilir.  Bu şekilde yapılacak bir dekorasyon sizlere modern  mutfak alanı ile yemek alanını bir arada dekore etme imkânı sunar.  Ayrıca açık mutfak şeklinde yapılacak bir mutfak dekorasyonu ankastre mutfaklar ile daha özel hale getirilebilir. Yemek hazırlanma işi çok pratik bir hale geleceği gibi yerleşik bir mutfak masası aynı zamanda yemek masası olarak da kullanılacaktır. Ankastre mutfaklar ve dahili mutfakları bir arada dekore ederken çok geniş renk kombinasyonları kullanarak modern mutfak tasarımı hayata geçirilebilir,  yaratıcı tasarımlar ile mutfağın bir renk cümbüşü olması sağlanabilir.  Pencere ve kapı alanlarını birleştirerek yapacağınız dahili bir mutfak dekorasyonu içinde ankastre mutfak kurulumu yaparak muhteşem bir mutfağa sahip olabilirsiniz.     

 Ankastre aletler için dolaplar

 Ankastre mutfaklar  tasarlanırken mutfağın geometrisine uygun olacak şekilde tasarlanacağı için ihtiyaç duyacağınız tüm dolapları ve diğer mutfak ünitelerini da tasarlayabilirsiniz. Size uygun dolapları mutfak içinde en verimli şekilde yerleştirerek geniş ve kullanışlı bir mutfağa sahip olursunuz. Modern mutfak tasarımları içinde yer alan gömme dolaplar ile birlikte ankastre mutfaklar içinde yer alan dolaplar buzdolabı gibi büyük içinde özel alanlar bırakılarak tasarlandığı için mutfağın işlevsel olduğu kadar estetik bir mutfak olmasını da sağlayacaktır. Fırın gibi elektronik cihazlar ankastre mutfak dolapları içinde bir bütünün parçası gibi duracaktır. Ankastre mutfaklar ve dolaplar mutfağınızın bir düzene sahip olmasını sağlayacağı gibi mutfak içinde her zaman kendiliğinden oluşacak düzene ve nizama da sahip olacaktır. Ayrıca modern dolaplar her zaman kolay bir şekilde temizleneceği için mutfağınızı temizlemek çok vaktinizi almayacaktır.