Tropik Tarz Bahçe Tasarım Fikirleri & Resimler | Homify Tropik Tarz Bahçe Tasarım Fikirleri & Resimler
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Tropik Tarz Bahçe Tasarım Fikirleri & Resimler

Evinizin bahçesini düzenlerken klasik bir peyzaj tasarımı yapabileceğiniz gibi tarzınızı yansıtan bir bahçe tasarımı da yapabilirsiniz. Eğer aykırı bir bahçe tasarımı yapmak isterseniz tropikal bir bahçe peyzajı tasarımı ile evinizde harika bir bahçeye sahip olabilirsiniz. Tropikal bahçelerin klasik bahçelerden farkı dört mevsim yeşil kalabilmesi ve tropikal bitkilere ev sahipliği yapmasıdır. Klasik bahçelerde yer alan bitki ve  ağaçlar dışında tropikal iklime özgü bitki ve ağaçlar yer alıyor. Ayrıca tropikal iklimlerin en belirgin bitkisi olan bambu kamışları hem mobilya hem de bitki olarak bahçe içinde bulunuyor. Kuzey Amerika ülkeleri ve  Kuzey yarım küre de görülen  tropikal iklimin etkilerini bahçenizde hissetmek, bahçenize yeni bir tarz kazandırarak evinizin değerini katlamak ve kendiniz için özel bir dinlenme alanı yaratmak için tropikal bir bahçe peyzajı yaparak farkınızı ortaya koymalısınız.

Bahçe dekorasyonlarında yer alan mevsimlik bitkiler, yıllık bitkiler, taş, ahşap gibi malzemeler ve diğer aksesuarlar ile yapılacak bir tasarım yerine tropikal meyveler veren tropikal iklim bitkilerinin kullanıldığı bambu kamışlarının canlı bitkiler ve aksesuar elemanları olarak kullanıldığı tropikal bahçe  tasarımı yapmalısınız. Maliyet ve uygulama kolaylığını göz önüne alındığında klasik bir bahçe uygulamasından daha avantajlı olan tropikal bahçeler aynı zamanda görsel olarak da klasik bahçelerden daha farklı ve daha görsel bir bahçeye sahip olma imkanı sunuyor. Bahçe peyzajı uygulamasının  zorluklarını göz önüne aldığınızda daha kolay inşa edilebilen, daha kısa süre de bahçe peyzajını yapabileceğiniz tropikal bahçe türlerinden birini seçerek evinizin bahçesine uygulayabilirsiniz. Dört mevsim yeşil kalan ve görselliği ile görenlerin hayranlığını kazanacağınız bahçe  peyzajı için  ahşapların yoğun olarak yer aldığı, yıllık bitkilerin bir arada şık bir uyum sergilediği tropikal bahçe  tasarımlarını tercih etmelisiniz.

Bahçe Tasarımları 

Tropikal bahçe uygulamalarında ön plana çıkarılan bahçe malzemelerinin başında bambu kamışları gelmektedir. Yeşil bambu kamışları ile kurutulmuş bambu kamışlarının bir arada kullanıldığı, bahçenin doğal aksesuarları olarak göze batmayan ve tropikal bahçe uygulamasının görselliğini, doğallığını artıran  bambular dışında tropikal iklime özgü ağaçların ve mevsimlik bitkilerin yer alması da bahçenin dört mevsim yeşil kalan, görselliği ve doğallığı ile göz kamaştıran ve özel zemin döşemeleri ile insanları büyüleyen bir bahçeye sahip olmak artık size kalıyor. 

Genellikle lüks rezidans bahçelerinde ve lüks villa bahçelerinde gördüğünüz ve maliyetlerinin devasa olduğunu düşündüğünüz tropikal bahçe modelleri aslında oldukça uygun maliyetlere sahip. Bahçe zemininde özel yürüyüş yollarının yer aldığı, yürüyüş yollarının kenarlarında tropikal bodur bitkilerin veya bambu kamışlarından yapılmış korkulukların bulunduğu,  tropikal iklime özgü meyve ağaçlarının ve sarmaşıkların yoğun olarak bulunduğu  yeşil bir tropikal bahçe ile evinize ferahlık ve doğallık kazandırabilir, nefes alacağınız bir bahçe uygulamasını çok uygun maliyetlere yapabilirsiniz. 

Birbirinden özel peyzajlar ve çok etkileyici tasarımlar ile oldukça geniş bir bahçe tasarım çeşitliliğine sahip olan tropikal bahçe modelleri, ülkemizde görülen iklimlerden farklı bitkilere ve ağaçlara sahip olduğu için farkınızı rahatlıkla ortaya koyabilir, tropikal iklime özgü meyve ağaçları ile evlerinizde harikalar yaratabilir, tropikal meyvelere para vermeden sahip olabilirsiniz. 

Maliyet  hesapları 

Tropikal bahçe uygulamaları için maliyet hesapları yaptığınızda klasik bahçeler ile benzer maliyetlere sahip olduğunu göreceksiniz. Klasik bir bahçe ile tropikal bir bahçe arasındaki maliyet farkı sadece tropikal bitki ve ağaçlardan oluşmaktadır. Klasik  bir bahçe de kullanacağınız aksesuarlar ve özel taş döşemelerin maliyetleri ile tropikal bitkiler ve bambuların maliyetleri birbirlerine çok yakındır. Burada esas maliyet kalemi tropikal bahçe modelleri konusunda uzman olan peyzaj mimarları oluşturmaktadır.

Eğer bir peyzaj mimarından yardım almadan bahçe düzenlemesi yapacaksanız  homify bahçe modelleri sayfasını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Tropikal bahçe peyzajı hakkında tüm detaylara sahip olabileceğiniz bahçe modellerini inceleyerek  evinizde mükemmel bir tropikal bahçe uygulaması yapabilir, peyzaj mimarına ücret ödemeden oldukça uygun maliyetlere tropikal bahçe uygulaması yapabilirsiniz. 

Tropikal bir bahçe için doğru aksesuarlar 

Klasik bir bahçe de kullanmayı düşündüğünüz bahçe aksesuarlarını tropikal bahçe içerisinde kullanabilir veya özel aksesuarlar ile bahçe uygulamasını destekleyebilirsiniz. Tropikal bahçe içinde bambulardan ve tropikal iklime özgü bitkilerden yararlanabilir, bodur uzun yıllık bitkileri kullanabilir, yeşil çim yerine tropikal sarmaşıklar tercih edebilir,  bahçe oturum alanları dışında kalan alanları özel renkli taşlar ile bezeyebilir,  küçük bir akarsu veya su kaynağı oluşturarak tropikal bahçe uygulamasını sonlandırabilirsiniz.

Tarzınıza göre  farklı aksesuarlar da tercih edebilir, bahçe peyzajı için ayırdığınız bütçeyi aşmadan çok etkileyici ve farklı bir tropikal bahçeye sahip olabilirsiniz. Tropikal bahçe uygulamaları içinde en fazla kullanılan aksesuarlar arasında; özel bitki türleri, özel saksılar, bambu türü kurumu ağaçlar, özel renkli taş türleri,  yıllık tropikal ağaçlar gibi farklı aksesuarlar yer alıyor.   

Tropikal bir bahçe için uzman yardımı 

Tropikal bahçeler için birbirinden özel bahçe uygulamalarını inceleyerek fikir edinebilirsiniz. Bu yöntem ile bütçenizi artırmadan bir bahçe uygulaması yapabilirsiniz. Eğer bu yöntem dışında bir yöntem izlemek istiyorsanız profesyonel bir yardım alarak tropikal bahçe uygulamaları konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış olan bir peyzaj mimarından yardım alabilirsiniz.

Tropikal bahçe uygulamaları konusunda tecrübe kazanmış, tropikal iklim bitkilerini ve ağaçları hakkında detaylı bilgilere sahip olan bir uzman size mükemmel bir bahçe tasarımı yapacak ve evinizin kusursuz bir bahçeye sahip olmasını sağlayacaktır. Tropikal bahçeler; ülkemizde pek tercih edilmeyen bahçe türleri oldukları için bir uzmandan yardım alınması ve  bahçe projesinin doğru ellere bırakılması  doğru bir tercih olacaktır. 

Tropikal bir bahçe için uzman yardımı almak bahçe bütçenizi artıracaktır. Ancak bu nokta da peyzaj mimarının size sunacağı fikirler ile bütçenizde değişiklik olacaktır. Bir peyzaj mimarı özellikle tropikal bitkiler ve tropikal bahçe uygulamalarından kullanılan malzemeler ile ilgili olarak detaylı bilgilere sahiptir. Bu konuda size yardımcı olacak ve en uygun maliyetlere sahip malzemeleri seçerek size avantaj sağlayacaktır.  

Bahçe oturum alanları 

Klasik bahçeler gibi tropikal bahçe uygulamalarında da bahçe oturum alanları tasarlanabilir. Bu nokta da dikkat edilmesi gereken tropikal bahçe içinde tropikal bitkilerden yapılmış mobilyaların yer alması ve bahçe ölçüleri ile orantılı bir oturum alanı tasarımı yapılmasıdır. Bir uzmandan veya bir peyzaj mimarından yardım aldığınızda bu konuları size detaylı olarak anlatacak ve tasarım hakkında size bilgiler verecektir.

Bahçe oturum alanları taş zeminler üzerine yapılabileceği gibi ahşap zeminler üzerine de yapılabilir. Burada en önemli detay  bahçe içinde kullanılan malzemelerin bütünlük oluşturması ve uyumlu olmasıdır. Tropikal bahçeler için kullanılacak malzeme seçimi ve tropikal bitkiler ile doğru bir oran oluşturması için homify bahçe uygulamalarının yer aldığı bahçe modellerini sayfasını inceleyerek tropikal bahçeler için oturum alanı modelleri hakkında bilgi edinmelisiniz.