Akdeniz Banyolar İçin İlham Veren Fikirler & Resimler| homify Akdeniz Banyolar İçin İlham Veren Fikirler & Resimler

Akdeniz Banyolar İçin İlham Veren Fikirler & Resimler

 1. DETAY MİMARLIK MÜHENDİSLİK İÇ MİMARLIK İNŞAAT TAAH. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. – Bathroom Project: tarz Banyo
 2. Dem Dizayn – Avcılar Kuaför Tasarımlarımız: tarz Banyo
 3. Banyonuzla ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
  Banyonuzla ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
 4. 41 Yapı Bodrum – Project 3: tarz Banyo
  Ad
 5. SKY İç Mimarlık & Mimarlık Tasarım Stüdyosu – Taş Ev Projemiz ( Kazıklı - Muğla ): tarz Banyo
 6. Sia Moore Archıtecture Interıor Desıgn – Ramadan Majlis - Abu Dhabi / BAE: tarz Banyo
  Ad
 7. Evidize - Şenel Güzel – Karacabey Drama Mahallesi Mutfak Banyo Tadilatı: tarz Banyo
 8. Banyonuzla ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
  Banyonuzla ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
 9. Evidize - Şenel Güzel – Karacabey Drama Mahallesi Mutfak Banyo Tadilatı: tarz Banyo
 10. Evidize - Şenel Güzel – Karacabey Drama Mahallesi Mutfak Banyo Tadilatı: tarz Banyo
 11. Evidize - Şenel Güzel – Karacabey Drama Mahallesi Mutfak Banyo Tadilatı: tarz Banyo
 12. Evidize - Şenel Güzel – Karacabey Drama Mahallesi Mutfak Banyo Tadilatı: tarz Banyo
 13. Tefenni Villas – Tefenni Villas: tarz Banyo
 14. Tefenni Villas – Tefenni Villas: tarz Banyo
 15. Tefenni Villas – Tefenni Villas: tarz Banyo
 16. Tefenni Villas – Tefenni Villas: tarz Banyo
 17. Tefenni Villas – Tefenni Villas: tarz Banyo
 18. Tefenni Villas – Tefenni Villas: tarz Banyo
 19. KÜÇÜKTAŞ MÜHENDİSLİK İNŞAAT – HATAY ARSUZ YEŞİLKÖY VİLLALARI RESTORASYON: tarz Banyo
 20. KÜÇÜKTAŞ MÜHENDİSLİK İNŞAAT – HATAY ARSUZ YEŞİLKÖY VİLLALARI RESTORASYON: tarz Banyo
 21. KAYALAR AHŞAP KERESTE ÜRÜNLERİ – Ahşap bungalov kütük ev: tarz Banyo
 22. Ebru Erol Mimarlık Atölyesi – YARBASAN TAŞ EVLERİ: tarz Banyo
 23. Ebru Erol Mimarlık Atölyesi – YARBASAN TAŞ EVLERİ: tarz Banyo
 24. Onn Design – BAZI BANYO PROJELERİMİZ.. : tarz Banyo
 25. Onn Design – BAZI BANYO PROJELERİMİZ.. : tarz Banyo
 26. Onn Design – BAZI BANYO PROJELERİMİZ.. : tarz Banyo
 27. Onn Design – BAZI BANYO PROJELERİMİZ.. : tarz Banyo
 28. Onn Design – BAZI BANYO PROJELERİMİZ.. : tarz Banyo
 29. Onn Design – BAZI BANYO PROJELERİMİZ.. : tarz Banyo
 30. Onn Design – BAZI BANYO PROJELERİMİZ.. : tarz Banyo
 31. Onn Design – BAZI BANYO PROJELERİMİZ.. : tarz Banyo
 32. Onn Design – BAZI BANYO PROJELERİMİZ.. : tarz Banyo
 33. Onn Design – BAZI BANYO PROJELERİMİZ.. : tarz Banyo

Hepimiz, banyolarımızda ferah bir esinti, dinlendirici bir iç dizayn ve renkleri ile insana mutluluk veren bir dekorasyon olmasını isteriz. Banyolar genel olarak diğer yaşam alanları için ayrılan odalardan küçük ve geometrik olarak farklı geometrilere sahiptir. Bir banyo için en önemli etken; iç açıcı renklere sahip olması ve yerleşimin, dizaynın doğru bir şekilde yapılmasıdır. 

Geleneksel tasarımlar ile dekore edilen banyolar yerine artık günümüzde modern akımlar tercih edilmekte ve Akdeniz banyo modelleri oldukça fazla rağbet görmektedir. Akdeniz banyo dekorasyonlarında öncelik sadeliğe ve çok renkliliğe verilmekte ve evin en renkli en sade odası banyolar olmaktadır. 

Banyoların ölçüleri ve geometrileri  Akdeniz banyo modellerinde yapılan yerleşim planları ve seçilen banyo mobilyaları ile arka plana itilmekte,  banyonun dekoratif ve dinlendirici görüntüsü ön plana çıkarılarak boyutlarının küçüklüğü dezavantajı ortadan kaldırılmaktadır. 

Ev hanımlarının ve evde yaşayan diğer sakinlerin en fazla önem verdiği detay olan banyonun dinlendirici ve huzur veren bir oda olmasıdır. Dekorasyon uzmanları bir banyoyu dekore ederken bu önceliklere dikkat ederek renk seçimleri yaparlar. Mobilya seçimlerinde de aynı durum söz konusudur. 

Bir banyonun tüm mobilyalarını seçerken öncelikle banyonun tasarımına ve ferahlık yaratan renklere bakılarak seçimler yapılır. Ayrıca banyo içinde yerleşimler de çok önemlidir.  Seçilen mobilyalar Akdeniz banyo modellerinde sadeliği ve zarafeti ön plana çıkaracak renkli modeller arasından seçilerek tasarıma dahil edilir.  

Akdeniz  banyo modellerinde özel aydınlatmalar da söz konusudur. Özel bir tasarım yapılarak banyo alanının doğal olarak aydınlatılmasına yardımcı olacak bir tasarım ile  şık bir aydınlatma yapılır. Özel aydınlatma banyo içinde aynı zamanda destekleyici bir unsur olarak da görev yapar. 

Banyo Tasarımları 

Akdeniz banyo modelleri tasarımları hem bulundukları bölgenin yerel özellikleri göz önünde bulundurularak hem de Akdeniz ikliminden kaynaklı dekorasyon özellikleri göz önünde bulundurularak tasarımlar yapılır. 

Öne çıkan tasarım planları arasında özel tasarımlara sahip banyo mobilyaları kullanılarak yapılan banyo tasarımları, sadeliğin ve minimalizmin ön planda olduğu renkli tasarımlar, beyaz renkli mobilyaların ve minimalist yaşam tarzının sembolize edildiği tasarımlar, özel aydınlatmaların kullanılarak aydınlık ve ışıl ışıl banyoların oluşturulduğu tasarımlar, doğal gün ışığı ile aydınlatılmış ferah iç mekanlara sahip banyo tasarımları, Akdeniz ülkelerine özel olarak yapılmış yerel ve kültürel özelliklerin ön plana çıkarıldığı banyo tasarımları gibi oldukça zengin bir çeşitliliğe sahip tasarımlar yer alır. 

Akdeniz bölgesinde yer alan ülkelerin banyo modellerinin incelenerek sentez olarak  tasarlanan ve her bir banyo modelinden bir parça barındıran banyo modelleri de Akdeniz banyo modelleri arasında yer alır. Eviniz için bir banyo tasarımı seçecekseniz mutlaka kişisel zevklerinizi ve tarzınızı yansıtan, oldukça renkli ve ferah bir iç ortama sahip, oda ölçüleri ve geometrisine göre seçilmiş banyo mobilyaları ile yapılmış bir dekorasyon modeli tercih etmelisiniz.  

Yapacağınız tercih için zorluk çekmeyecek yüzlerce banyo modeli içinde dilediğiniz gibi özel ve ferah bir banyo modeli seçerek evinizde Akdeniz ikliminin esintisini yaşatacaksınız.       

Renkler ve esintiler 

Banyo içinde tercih edilecek renkler insan vücudunu dinlendirecek, insana huzur verecek ve insan psikolojini pozitif yönde etkileyecek renkler olmalıdır. Akdeniz banyo modelleri bu konuda sizi fazlası ile tatmin edecek bir renk kartelasına sahiptir.  Bir banyo için tercihe dilecek ne kadar renk varsa Akdeniz banyo modelleri bu renklere bezenmiş şekilde tasarlanmıştır. 

Evinizin genel dekorasyonu içinde kullandığınız renkler banyo dekorasyonu içinde ana renk olarak veya renklerden biri olarak kullanılabilir. Böylece dekorasyon içinde kullanılan renklerde bütünlük sağlanmış olacaktır. Akdeniz banyo modelleri için söylenebilecek bir diğer özellik de banyo içinde kusursuz bir kontrast oluşturulmasıdır. 

Bir uzman veya iç mimar tarafından tasarlanan bu modeller hayranlık uyandıracak kadar kusursuz, insanı tatmin edecek kadar güzel bir renk kontrastına sahiptir. Bu renklerin bir arada kullanılması evinizde Akdeniz esintilerinin oluşmasına, banyonuzun içinde  bahar esintisi hissetmenizi sağlayacaktır. 

Maliyet  hesapları 

Banyo dekorasyonlarında maliyeti etkileyen en önemli etken banyonun ölçüleridir. Geniş bir banyo dekore edecekseniz tüm duvarlar, zemin, banyo içinde kullanılacak malzemeler de ölçüler ile doğru orantılı olacaktır. Eğer küçük bir banyo dekore edecekseniz maliyet oranınız da ölçüler oranında düşecektir. 

Bu hesap  tablosu içinde özel tasarımlara ve özel aydınlatmalara sahip olan banyolar yer almaz. Eğer özel bir tasarım yaparak ihtişamı ve görselliği üst düzeyde bir banyo dekorasyonu yapacaksanız  maliyet hesabınız mutlaka değişecektir. Bu nedenle maliyet hesabınızı tamamen tasarımınıza göre yapmalısınız. 

Orta ölçülere sahip bir banyonun dekorasyonu için maliyet hesabı yapmak gerekirse  banyo mobilyaları için ve duvar dekorasyonları için 5000 TL gibi bir bütçe ayırmanız gerekecektir. Akdeniz banyo modelleri ortalama olarak bu bütçelere dekore edilebilir. Eğer banyonuz daha küçük ölçülere sahipse bu bütçe azalacak daha büyük ölçülere sahipse ölçüler oranında artacaktır. 

Profesyonel yardım 

Banyo dekorasyonu için mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız. Bir iç mimar veya iç dekorasyon uzmanından yardım almanız banyo dekorasyon maliyetini artıracağı için uzmandan yardım almak yerine dekorasyon konularında sizlere ücretsiz olarak danışmanlık yapan ve size sunduğu binlerce dekorasyon modeli ile  çeşitlilik sunan homify sitesini ziyaret etmelisiniz. Homify banyo dekorasyonları sayfasını ziyaret ederek Akdeniz banyo modelleri ve diğer akımlardan esinlenerek tasarlanmış olan banyo modellerini bir arada bulabilir, tarzınıza ve banyonuza en uygun banyo tasarımını evinizde uygulayabilirsiniz. 

Akdeniz  bölgesine özgü renkler ile dekore edilen  banyo modellerini inceleyerek en ince ayrıntısına kadar fikir edinebilir, bir uzmandan yardım almadan profesyonel bir yardım almış olursunuz. Bu yöntem ile banyo dekorasyon bütçenize ekstra bir yük yüklemeden şık bir Akdeniz banyo modeli dekorasyonu yapabilirsiniz. Eğer bütçe konusunda sorun yaşamam diyorsanız mutlaka bir iç mimar veya iç dekorasyon uzmanından yardım almalı, banyo ölçüleri ve banyo geometrisine göre bir tasarım yaparak tarzınıza uygun renklerin kullanıldığı Akdeniz esintilerini banyonuza getirecek şık ve zarif olduğu kadar dekoratif ve çok renkli bir banyoya sahip olabilirsiniz. 

Çok sayıda rengin bir arada olduğu renkli, sadeliği ile size mutlu ve huzurlu bir banyo imkanı sağlayan Akdeniz banyo modellerini Akdeniz yatak odası  tasarımları içinde tercih ettiğinizde ortaya mükemmel bir uyum ve kusursuz bir kontrast ile bütünlük çıkacaktır. Ebeveyn banyosu olarak tercih edeceğiniz  bir Akdeniz banyo modeli Akdeniz yatak odası içinde oldukça zarif olacaktır.