Modern Banyolar İçin İlham Veren Fikirler & Resimler

 1. ANTE MİMARLIK – Ali T. Villa - Urla: tarz Banyo
 2. Uğur RİCA İÇ MİMARLIK – Banyo Tasarımı / Bathroom: tarz Banyo
 3. Banyonuzla ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
  Banyonuzla ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
 4. 50GR Mimarlık – Emre Çolak evi: tarz Banyo
 5. GOLD YAPI DEKORASYON - İÇ MİMARLIK TASARIM VE PROJE – Gold Yapi Banyo: tarz Banyo
 6. INdesign – INdesign: tarz Banyo
 7. Duygu Solaker – Ebeveyn Banyosu: tarz Banyo
 8. Banyonuzla ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
  Banyonuzla ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
 9. VERO CONCEPT MİMARLIK – Altındağ Prestij-1 Konutları: tarz Banyo
 10. Sonraki Mimarlık Mühendislik İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. – MA Evi. Tasarım ve Uygulama Projesi Sonraki Mimarlık 2018. MA House designed and applied by Sonraki Architecture: tarz Banyo
 11. homify: tarz Banyo
 12. SKY İç Mimarlık & Mimarlık Tasarım Stüdyosu – Bodrum Villa Projesi: tarz Banyo
  Ad
 13. MİMAR TUĞBA ÖZKILIÇ – Narlıdere Konut Projesi: tarz Banyo
 14. FA - Fehmi Akpınar İç Mimarlık – Banyo - Türk Hamamı: tarz Banyo
 15. PRATIKIZ Mimarlık/ Architecture – Aker Evi- Antalya: tarz Banyo
 16. GO Design İç Mimarlık – N.D. Koşuyolu Villa Projesi: tarz Banyo
 17. VERO CONCEPT MİMARLIK – Symphony Villa - Güzelbahçe İzmir: tarz Banyo
 18. ALİSSİ TASARIM STÜDYOSU – KES / VİLLA: tarz Banyo
 19. BUUN MOTTO ARCHITECTS – ATLAS TERAS | Mersin | Turkey  : tarz Banyo
 20. Boz yapı inşaat tasarım ve mimarlık – Yaptığımız işler: tarz Banyo
 21. kübra meltem doğan – hepsivilla.com: tarz Banyo
 22. Duygu Solaker – Misafir WC: tarz Banyo
 23. Deniz Gökçe Mimarlık ve İnşaat – Banyo | Bathroom: tarz Banyo
 24. Konseptia Mimarlık Dekorasyon – Banyo Projeleri: tarz Banyo
 25. FA - Fehmi Akpınar İç Mimarlık – Banyo - Türk Hamamı: tarz Banyo
 26. ANTE MİMARLIK – Hande E. Konut: tarz Banyo
 27. ALİSSİ TASARIM STÜDYOSU – KES / VİLLA: tarz Banyo
 28. homify: tarz Banyo
 29. FA - Fehmi Akpınar İç Mimarlık – Banyo - Türk Hamamı: tarz Banyo
 30. Gökhan BAYUR – VİLLA WOX: tarz Banyo
 31. Monarch Mutfak – B5: tarz Banyo
 32. VERO CONCEPT MİMARLIK – Villa Balıkesir: tarz Banyo
 33. HEBART MİMARLIK DEKORASYON HZMT.LTD.ŞTİ. – Tarık Meydancı Eci: tarz Banyo

Modern banyo

Banyolar, her gün kullandığımız alanlardan biri olduğu için önemi bizim için takdir ettiğimizden çok daha fazladır. Her gün elimizi yıkadığımız ve günün yorgunluğunu atmak için bir duş alıp rahatladığımız banyolar aynı zamanda temizlik işlerini giderdiğimiz bir alandır. Bu nedenle hijyenik olması gerekir. Kısacası banyolar, temizlik ve konfor için modern bir sığınak vazifesi görür.

Şu ana dek saydıklarımız banyonun işlevsel özellikleridir. Kullanışlı olmasının yanı sıra banyo dekorasyonu evimizin görünümü doğrudan etkiler. Modern görünümlü banyo, basit ve temiz bir his yaratır. 

Bir banyoyu modern tarzda tasarlamak için geometrik şekil ve desenler, temiz çizgiler, minimalist renkler gibi çeşitli unsurlar bir arada veya tek başına kullanılabilir. Aydınlık, renkli, sofistike ve heybetli olabilen modern banyolar bu nitelikleriyle alan sınırının çok ötesindedir. Modern tarzda dekore edilmiş bir banyo rahatlatıcı ve çağdaş bir etki sağlar.

Modern bir banyo tasarlarken nelere dikkat edilmeli? 

Sade, basit ve net çizgiler modern tasarım için temel bir kuraldır. Banyo ünitesi dışında kalan açık alanı eşyaların dağınıklığından uzak tutmaya özen gösterin. Temizlik malzemeleri ile kişisel eşyaları gizlemek için dahili raf veya dolap kullanın. 

Banyonuzda bulunması gereken her türlü malzeme için mutlaka bir depolama çözümü bulun. Rahat ve temiz bir banyo için bu tür eşyalar açıkta bırakılmamalıdır. Ancak depolama için kullanacağınız raflık veya dolaplar banyodaki hareket alanını kısıtlamamalıdır. Dolayısıyla gereksiz malzemeleri banyonuzdan çıkarmalısınız. 

Banyonuzu sade ve derli toplu tutmakla birlikte modern stilden ödün vermemek için geometrik şekiller kullanabilirsiniz. Duvarlar da banyo dekorasyonunda önemli bir yer kaplar. Bu nedenle arka plana desen veya renk katarak dinamizm kazandırabilirsiniz.

Modern bir banyo için hangi malzemeler tercih edilmeli? 

Modern stil, doğru malzemeleri seçmekle alakalıdır. Bu nedenle karar verdiğiniz fayans modeli, çağdaş ve yeni malzemelerden yapılmalıdır. Sadece seramik veya porselen karolarla sınırlı kalmak zorunda değilsiniz. Modern bir tasarım için parlak ve göz alıcı metal ya da cam gibi görünen fayansları dahil etmeyi deneyin. Banyonuza modern bir tarz katmak amacıyla duvar ve zemin için seçebileceğiniz kaplama malzemelerinden bazıları şunlardır:

Metalik fayans : Metalik fayans dekoratif açıdan duvarlara vurgu yaparak göz alıcı özellikleriyle banyonuzu aydınlatır. Fırçalanmış paslanmaz çelik görünüm, duvarlara temiz ve modern bir etki sağlar. Daha yenilikçi bir tasarım istiyorsanız duvarlara oksitlenmiş bakır renkli fayans katmayı deneyin. 

Cam fayans: Çağdaş bir banyo tasarımı için cam fayans kullanarak çarpıcı bir duvar kaplaması elde edebilirsiniz. Cam fayanslar genellikle mozaik biçiminde kullanılırlar. Porselen seramik: Porselen karolar, yıllarca modern ve yeni görünecek şekilde tasarlanmış olup klasik desenlileri de mevcuttur. Banyo duvarı haricinde duşakabinin içi veya zeminde porseleni rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Modern bir banyoda küvet nasıl olmalı? 

Banyonuzda standart veya klasik bir küvet seçmenin dışında daha çağdaş bir stil katmak için bağımsız küvetleri tercih edebilirsiniz. Bağımsız küvet, başlı başına modern bir tarz yaratmaya yeterlidir. Ancak dekorasyonda dengeyi sağlamak önemlidir. Bu nedenle küveti stratejik olarak dekorasyonda odak noktası olacak bir konuma yerleştirebilirsiniz. 

Geleneksel küvetler çoğunlukla oval şekildedir. Modern bir küvet için ise sabit bir şekle bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Dikdörtgen veya yuvarlak bir model kullanabilirsiniz. 

Modern bir banyo için hangi renkler seçilmeli? 

Doğru renk düzenini seçerek banyonuza modern bir görünüm kazandırabilirsiniz. Örneğin tamamen beyazlara bürünmüş bir banyo, modern bir stili aktarmanın kolay bir yoludur. Tek bir renk kullanmak odanın çizgilerini öne çıkarır ve tasarıma önem verir. Eğer tek renk kullanmak fazla basit durursa yüksek kontrastlı bir görünüm deneyin ve birbirlerine karşı oynayan iki tamamlayıcı renk kullanın. 

Örneğin turuncu ile pembe  ya da gri ile mavi tonları kullanarak etkileyici bir görünüm yaratabilirsiniz. Tasarıma yüksek kontrast eklemek için kırmızı ve pembe gibi sıcak renkleri yeşil ve mavi gibi daha soğuk renklerle eşleştirmeyi deneyin.

Modern bir banyo için uygun olan desen ve şekiller nelerdir? 

Modern bir banyo tasarımı, yaratıcılığınızı ifade etmenin ve evinize en yeni bir görünüm vermenin şık bir yoludur. Banyo, fonksiyonel ve rahat hissettirmelidir, ancak aynı zamanda görsel olarak çekici olmalıdır. Modern bir tasarım oluşturmak için renk ve malzeme kadar desen ve şekil tercihi de önemli rol oynar. 

Banyo için herhangi tarza ait olmayan, her dönem popüler olan bir desen seçerseniz daima çağdaş bir tarz elde etmiş olursunuz. Örneğin siyah beyaz karo seramikler zamansız bir görünüme sahiptir, modern banyolar için rahatlıkla seçilebilir.

Siyah beyaz ikilisine ek olarak banyoya hareketli bir görünüm vermek için iki veya daha renk tonuna sahip fayanslar kullanın. Örneğin kare şeklinde bir fayans karmaşık şekiller yerine daha basit ve kullanışlıdır.

Hafif renk değişimleri bile banyonun daha canlı görünmesini sağlayacaktır. Modern tarzı en iyi yansıtan şekil ise basit geometrik desenlerdir. Süslü ve çok detaylı tasarımlar, eski moda ve göz yoran bir kalabalık yaratır. 

Tüm alana keskin, aerodinamik bir görünüm kazandırmak için düz çizgileri olan seramikleri temiz çizgilerle yerleştirmeyi deneyin. Basit tutmak yalnızca modern görünmekle kalmaz, aynı zamanda kullandığınız malzemelerin kalitesini ve güzelliğini vurgular. 

Modern bir banyo için kullanılacak aksesuarlar nelerdir? 

Modern stil basit, zarif unsurlar ve  iyi yerleştirilmiş aksesuarlarla doğrudan ilgilidir. Temiz, basit ve güzel bir banyoyu başarıyla tasarlayabiliyorsanız, uzun süre seveceğiniz bir alan olduğundan emin olun. Bunun için bazı aksesuarlardan yararlanabilirsiniz. Banyo aksesuarları içinde bazı tasarım eşyaları diğerlerinden çok daha modern görünür. 

Siz de banyonuz için doğru öğeleri tercih etmelisiniz, zira banyonuzun ne kadar çağdaş görüneceğini belirleyecek önemli bir faktördür tamamlayıcı eşyalar. Banyonuza tarz katmak için sade bir ayna yerine çerçevesinde veya bizzat aynanın şeklinde geometrik form bulunan modeller tercih edin. 

Raflara küçük beyaz çiçek saksıları koyun, organik ve ferah bir hava yaratın. homify’da modern banyo ilgili dergi yazılarımıza göz atabilir;  Modern banyo modelleri ve Evinizin havasını değiştirecek 10 modern banyo fikri başlıklarında ilham verici örnekler bulabilirsiniz.