Country/ Kırsal Çalışma Odası Dekorasyonu ve Fotoğrafları | homify Country/ Kırsal Çalışma Odası Dekorasyonu ve Fotoğrafları
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Country/ Kırsal Çalışma Odası Dekorasyonu ve Fotoğrafları

Kırsal tarz bir çalışma odasını kusursuz yapan nedir?

Evinizde bir home office oluşturmak, ayırabileceğiniz bir odanız varsa harika bir imkandır. Evden çalışan bir insansanız ya da ev ortamında sıklıkla çalışmanız gerekiyorsa kendinize ait sessiz ve sakin bir çalışma odasının olması, daha üretken çalışmanızı sağlayacaktır. Bir home office'iniz olursa, hem evinizin tüm konforuna hem de bir büronun sağladığı tüm imkanlara sahip olursunuz. Kusursuz bir home office için evin ayak altı olmayan, sessiz bir kısmını seçmek çalışmalarınızın verimli olması için son derece önemlidir.

Kırsal tarzda bir çalışma odası kırsal tarz mobilyalardan ve dekoratif aksesuarlardan oluşur. Kırsal tarz dekorasyon ister yalnızca bir odada, örneğin evinizin çalışma odasında uygulayın isterse de evinizin tamamında, mekanlarda sıcak ve samimi bir hava oluşturmak için idealdir.

Kırsal tarz home office fikirlerini ve ilham kaynaklarını nereden bulabilirim?

Kırsal tarz bir home office ya da çalışma odası fikirlerini bulabileceğiniz birçok yer vardır. Kendi araştırma tarzınıza bağlı olarak, internetten dekorasyon sitelerini gezebilir ya da eşiniz, dostunuz ve çevrenizdeki diğer insanların evlerinden ve ofislerinden aradığınız ilhamı bulabilirsiniz. homify sayesinde dünyanın dört bir yanından iç mimar ve dekoratörlerin kırsal tarzda yaptıkları tasarım örneklerine kolayca ulaşma imkanına sahipsiniz. homify sayfalarında yer alan binlerce örnek, oluşturmak istediğiniz kırsal tarz bir home office için size ilham kaynağı olacak, en güzel fikirleri verecektir.

homify sayfalarında bulduğunuz kırsal tarz çalışma odaları ve home office örneklerini oluşturduğunuz yeni fikirler albümünde toplayabilirsiniz. Üstelik yeni fikirler albümüne eklediğiniz bir örnekte tam olarak neyi beğendiğinizi de fotoğraflar yanında konumlanan metin kutusuna not alabilirsiniz. Evinizin tasarımını planlarken bu özellik büyük bir kolaylık sağlayacaktır!

Çalışma odamı kırsal tarza dönüştürmek için neler yapmalıyım?

Kırsal tarz çalışma odaları oluşturmak için birkaç farklı seçenek vardır.  Çalışma odasındaki en önemli mobilya parçalarının başında bir çalışma masası gelir; çalışma masanızı kırsal tarzda seçerseniz, oluşturmak istediğiniz görünüm için iyi bir adım atmış olursunuz. Kırsal tarz bir çalışma odası davetkar görünmelidir ki tüm gününüzü bu mekanda çalışarak geçirmek isteyebilesiniz! Kırsal tarz bir çalışma odasını oluşturmak için verilebilecek en önemli ipuçlarından biri de doğal gün ışığından faydalanabileceğiniz bir dekorasyon yapmanızdır. Unutmayın ki kırsal tarza en çok yakışan çerçeve türü ahşap olanlardır, dolayısıyla ahşap çerçeveli büyük pencereler çalışma odanız için mükemmel olacaktır.

Home office'inizi akşam vakti kullandığınız zamanlarda ise iyi bir aydınlatmaya ve çalışma masanız üzerinde bir lambaya ihtiyacınız olacak. Kırsal tarz bir çalışma odasına uygun mobilyalar arasında ise kareli döşemeye sahip bir koltuk, ahşap bir çalışma masası ve çalışma sandalyeniz için desenli kumaştan bir minder olabilir. Şık ve sade bir görünüm için duvarlarda açık renkleri tercih etmelisiniz. Kırsal tarzdaki dekoratif aksesuarlar yardımıyla ise ofisinizi renklendirebilirsiniz.

Kırsal tarzdaki çalışma odam için hangi duvar rengini seçmeliyim?

Çalışma odası duvarlarının koyu renkli olması dikkat dağıtıcı olabilir. Rahat ve konsantre bir şekilde çalışabileceğiniz bir ofis ortamı yaratabilmek için açık, yumuşak renk tonlarını seçmelisiniz. Sakinleştirme özelliği olan açık renkler home office duvarları için ideal olacaktır. Çalışma odanıza arzu ettiğiniz renkleri ise kırsal tarz aksesuarlar kullanarak getirebilirsiniz.

Kırsal tarz bir home office oluştururken atmosferin dinlendirici ve sade olmasını hedeflemelisiniz. Sıcak renk tonları kırsal tarz dekorasyona çok güzel uyum sağlamaktadır, dolayısıyla açık renkler ile toprak ya da kızıl tonlarındaki sıcak renkleri dengeli bir biçimde kullanarak bir miktar koyu rengi de çalışma odanıza sokmuş olursunuz.

Home office'nizin duvarları için değerlendirebileceğiniz bir diğer seçenek ise kırsal tarza uygun desenleri olan bir duvar kağıdı olabilir. Ancak, duvar kağıdı yaptırmaya karar verirseniz tüm duvarlarınızı kaplamak yerine yalnızca bir duvarı kaplamayı tercih edin zira desenli bir duvar kağıdı ile komple kaplanmış çalışma odası boğucu bir görüntü verebilir.

Kırsal tarzdaki çalışma odamın zeminini nasıl bir malzeme ile kaplamalıyım?

Zemin kaplama konusunda çok fazla seçenek mevcut. Birçok farklı zemin kaplaması kırsal tarz dekorasyon için uygun olabilir, bu nedenle nihai seçiminiz kendi zevk ve beğenilerinize kalmış. Örneğin, doğal ahşap zeminler kırsal tarz için dekorasyon için son derece uygun ve yaygın. Eğer zeminlerinizde doğal ahşap parkeyi tercih ederseniz, bunu kırsal dekorasyona uygun halı ve kilimlerle birlikte kullanarak samimi ancak tarz sahibi bir mekan oluşturmuş olursunuz.  Ahşap zemin mekana profesyonel bir hava kazandırırken halı ve/veya kilim de sıcak bir atmosfer yaratır. Eğer işe nereden başlamanız gerektiği konusunda şüpheleriniz varsa işin uzmanı bir mimar, iç mimar ya da dekoratör ile görüşmenin faydasını görebilirsiniz. homify Profesyoneller sayfasından birçok  uzmana kolayca ulaşabilirsiniz. Yine aynı sayfa üzerinde aramalarınızı daraltabilir ve yalnızca yaşadığınız bölgede konumlayan uzmanlar ile irtibat kurabilirsiniz.

Çalışma odanız için uygun bir diğer zemin kaplaması ise seramik karolardır, hele ki doğru renk seçimi yaptığınız takdirde kırsal tarz dekorasyona mükemmel uyum sağlayabilirler. Rustik bir görünüm elde etmek için turuncu, sarı gibi sıcak renkleri ve elbette toprak tonlarını tercih edebilirsiniz.

Kırsal tarzdaki çalışma odama ne tür mobilyalar koymalıyım?

Home office için zaruri olan bazı mobilya parçaları vardır. Ofisiniz için olmazsa olmaz bu parçaları satın aldıktan sonra, eğer yeteri kadar geniş bir alana sahipseniz seçenekleriniz tercihlerinize de bağlı olarak çok daha fazla olabilir. Kırsal tarz home office dekorasyonu için büyük, masif ahşap bir çalışma masası harika bir seçim, ancak şunu göz önünde bulundurmak lazım ki, masif ahşap bir masa oldukça pahalı da bir seçim. Dolayısıyla, daha uygun fiyatlı seçeneklere yönelebilir ya da kampanya ve indirimleri takip edebilirsiniz.

Home office'te kullanılabilecek diğer mobilya çeşitleri ise konforlu büro sandalyeleri ve koltuklardır. Koltuk ve kanepeler ofisinizde rahat, samimi  bir hava yaratır, tabi tüm bu mobilyaları koyacak yeterli alana sahipseniz. Öte yandan, home office'inizin fazla rahat ve konforlu olmamasına da dikkat edin çünkü böyle bir ortam çalışmayı güçleştirebilir! Çalışma odanızın büyüklüğünü hesaplayıp bütçenizi de belirledikten sonra mobilya alışverişini yapmak doğru bir adım olacaktır. homify'da yer alan seçenekleri değerlendirmeyi de unutmayın!

Home office'imi kırsal tarzda dekore ederken bilmem gereken belirli kurallar ve ipuçları var mı?

Home office'inizi kırsal tarzda dekore derken göz önünde bulundurmanız gereken birçok nokta bulunmaktadır. Dekorasyonu sıfırdan başlayarak yapacaksanız, dikkat etmeniz gereken ayrıntı miktarı da artacaktır, dolayısıyla planlamanızı önceden yapmanız çok önemlidir.

Kırsal tarz bir çalışma odasında samimi ve konforlu bir ortam yaratmak önceliğiniz olmalı, hele ki bu mekanda uzun saatler geçirmeyi planlıyorsanız. Özellikle de doğru bir oturuş pozisyonunu sağlayacak kaliteli bir büro sandalyesine yatırım yapmanız son derece önemli.

Çalışma odalarındaki bir diğer önemli unsur ise mekanın tarzına uygun depolama üniteleridir. Dağınık bir büro ortamında çalışmak son derece dikkat dağıtıcı olabilir, bu nedenle dosyaları ve benzeri diğer ofis malzemelerini depolayabileceğiniz dolap ve raf türü mobilya parçaları mekanı derli toplu tutmak açısından zorunludur. Bilgisayarınızı, telefonu ve el altında tutmanız gereken dosyaları yerleştirmek için geniş bir çalışma masası edinmeniz de aynı derecede önemli.

Kırsal tarz home office'imde ne tür aksesuarlar kullanmalıyım?

Kırsal tarzda dekore ettiğiniz çalışma odasında kullanabileceğiniz aksesuar çeşidi oldukça fazladır, bu  nedenle tercihlerinizdeki tek kriter sizin kendi beğenileriniz olmalıdır. Home office'inizde uzun saatler geçireceğiniz için, bu mekanın dekorasyonu hem molalara uygun olmalı  hem de çalışmak için motivasyon sağlamalı. Tüm bunlar için uygun aksesuarlar ise size ilham verecek resimler, posterler ve tablolar olabilir. Modern tarzın aksine, kırsal tarz dekorasyon aksesuar kullanımına son derece elverişlidir. Sandalyeniz için uygun, güzel desenli bir minder de işe yarayacaktır!

Aydınlatmanın da doğru bir şekilde yapıldığından emin olun. Kırsal tarza uygun desenli perdeler de home office ortamı için uygun olacaktır. Çalışma odanıza biraz daha renk katmak istiyorsanız, canlı ya da yapma çiçekler de kullanabilirsiniz.

Peki ya çalışma odam çok küçükse?

Küçük bir çalışma odası, içine konforlu bir kanepe ya da bir televizyon düzgün bir şekilde sığamayacağı için çalışmaya aslında çok da elverişli olabilir çünkü böylece konsantrasyonunuzu bozacak mobilya ve eşyalar azalır. Eğer home office için ayırdığınız oda küçükse, bu alanı yalnızca günlük olarak kullandığınız eşyalar ile dekore etmelisiniz. Elbette minderler, halı veya kilim gibi aksesuarlar kullanabilirsiniz ancak önceliğiniz çalışma masası ile konforlu bir çalışma sandalyesinde olmalı. Ayrıca yeterli düzeyde depolama alanı oluşturmaya da özen göstermelisiniz. Duvarlarınızı beyaz ya da açık renklere boyamak da alanı olduğundan geniş göstermek açısından önemlidir. Kırsal tarzdaki küçük home office çalışma odanızı her zaman derli toplu tutmayı unutmayı!

Home office'im için seçebileceğim diğer dekorasyon stilleri nelerdir?

İster tüm evinizin dekorasyonu için olsun isterse de yalnızca home office için, seçebileceğiniz birçok farklı stil bulunmaktadır. Eğer çalışma ofisinizin evin diğer kısımların ayrı bir atmosfere sahip olmasını tercih ediyorsanız, bu alanda farklı bir dekorasyon stili oluşturmak iyi bir fikir olacaktır. Son kararınızı vermeden önce göz önünde bulundurabileceğiniz birkaç dekorasyon fikrini aşağıda bulabilirsiniz.

Modern tarz home office

Modern tarzda dekore edilmiş home office sade ve düzenli bir görünüme sahip olur. Modern tarzdaki çalışma odasının aydınlatmasına önem vermelisiniz; hem pencerelerden gelecek olan doğal gün ışığına hem de suni aydınlatmaya. Modern tarzdaki bir çalışma odasında sağlam bir çalışma masası, dikkat çekici bir çalışma sandalyesi ve elbette kitap rafları bulunmalıdır. Modern tarz dekorasyon sade bir görünüme sahip olduğu zaman şık durmaktadır.

Rustik tarz home office

Rustik tarzda dekore edilmiş bir home office'te ahşap mobilyalar kullanılmalı, atmosfer sıcak ve davetkar olmalıdır. Bu atmosferi konforlu sandalyeler, minderler ve kilimler ile sağlayabilirsiniz. Rustik tarz dekorasyona yumuşak renkler çok iyi uyum sağlamaktadır.