Kırsal Çocuk Odası: İlham Veren Tasarımlar & Resimler | homify Kırsal Çocuk Odası: İlham Veren Tasarımlar & Resimler
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Kırsal Çocuk Odası: İlham Veren Tasarımlar & Resimler

Country tarzı çocuk odası dekorasyonu fikirleri ve örnekler

Çocuk odalarını dizayn etmek herhangi bir başka yaşam alanını dizayn etmekten hiç şüphesiz ki çok daha eğlenceli ve keyif vericidir çünkü ne de olsa çocuklarımız evlerimizin neşeleri ve mutluluk kaynağı. Ama çocuk ve bebek odalarının dekorasyonları her ne kadar bir hayli eğlenceli ve mutluluk verici bir süreç olsa da aynı zamanda da oldukça zorlu ve dikkat edilmesi gereken bir süreç çünkü çocuklarımızın sağlıkları bizim için her şeyden tabii ki çok daha önemli ve bu doğrultuda da onlar için en sağlıklı, geliştirici ve faydalı ama aynı zamanda hem onları hem de bizi en fazla mutlu edecek dekorasyon modelini oluşturmaya ve uygulamaya çalışıyoruz. Tüm bu nedenlerden ötürü aslında her aşamada daha da zorlaşan çocuk odası dekorasyonlarını kusursuz bir şekilde hayata geçirebilmek için şüphesiz ki ilk olarak çocuk odası tasarımımız için bir tarz belirlememiz gerekiyor. Bunu yaparken de çocuğunuzun fikrini almanız ve onun karakter özelliklerine ve ilgi alanlarına uyumlu bir stil seçmeniz en doğrusu olacaktır ve işinizi de büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. 

Eğer evinizin genelinde country tarzı bir dekorasyon ve estetik anlayışı hakimse çocuğunuzun da bu estetik anlayışı için büyüyerek sıcak ve samimi dekorasyonlardan hoşlandığını söyleyebiliriz. Çocuk odaları aynı zamanda çocuğunuz için son derece kişisel ve özel alanlar olduğu için bu kişiselliği sağlayabilecek olan tarz olarak da country tarz öne çıkıyor. Ayrıca country tarzın en önemli özelliklerinden biri olan doğal malzeme kullanımı da çocuğunuzun gelişiminde olumlu yönde katkıda bulunacaktır. Country tarz denilince akla gelen ilk görüntünün genellikle yetişkinlere yönelik desenler, renkler ve tasarımlar olduğu doğru; ama bu çocuk odaları için bu tarzın ideal bir stil olmadığı anlamına da gelmez. Country tarz çocuk odası dekorasyonlarına uyarlandığında son derece sıcak, samimi ve neşeli bir atmosfer yaratıyor. Pastel renkler, ahşap malzemeler, çiçekli desenler country tarzlı çocuk odası dekorasyonunda kullanabileceğiniz tasarım unsurlarının başında geliyor. Ancak unutmayın ki çocuk odası için desen ve renk seçerken mutlaka çocuğunuzun da fikrini sormalı ve ona içinde mutlu olacağı bir yaşam alanı yaratmay hedeflemelisiniz. Kırsal stil olarak da adlandırabileceğimiz country tarz dekorasyonları çocuk odalarına uyarlayabileceğimiz ki kusursuz bir şekilde bebek odaları için de uygulayabiliriz. Bebeğinizin dünyadaki ilk yıllarını sıcak, samimi ve doğal bir atmosfer içinde geçirmesini istiyorsanız country tarza sahip bebek odası takımları tercih etmek harika bir fikir!

Country tarzı çocuk ve bebek odaları oluşturmak isteyenler için her yerde ilham verici örneklerle karşılaşmak mümkün: Dekorasyon ya da çocuk dergileri, kitaplar, bloglar ve pek tabii ki kendinizin ve çocuğunuzun hayalleri. Ayrıca homify sayfalarında da yüzlerce country stil çocuk ya da bebek odası dekorasyonu arasından beğendiğiniz örnekleri online bir fotoğraf albümü olarak kullanabileceğiniz, size özel fikir yazılarınıza kaydedebilir ve bu örnek resimlerle ilgili kendiniz için dekorasyonunuzu oluştururken kullanmak üzere küçük notlar da düşebilirsiniz.

Country tarzlı bir bebek odası nasıl olmalı?

Kusursuz bir country tarzlı bebek odası tasarlamak için öncelikle bebek odası takımları, mobilyalar ve odadaki boş alanları özenli bir şekilde dizayn etmeniz gerekir. Country tarz açık renkler ve ahşap mobilyaların dekorasyonda hakim olduğu bir tarzdır ve evinizde yer alan country tarzını bebek odası tasarımında da devam ettirmek için bebek odası tasarımında da bu özellikleri kullanmalısınız. Fonda açık renklerin ve ahşap bebek odası takımlarının ve mobilyaların olduğu bir dekorasyonda bebeğinizin ilgisini çekecek duvar resimleri ve renkli oyuncaklar da harika görünecektir.

Country tarz dekorasyonlarda kullanılan ahşap mobilyalar her ne kadar daha ucuz malzemeli mobilyalara nazaran ekonomik olarak bütçenizi daha fazla zorlasa da bebeğinizin sağlığı açısından da en ideal tercih olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Country tarzı bebek odalarının bir diğer estetik özelliği ise pek tabii ki iç açıcı ve ferah bir atmosfere sahip olması ve mobilya kalabalığı ile yorucu bir ortam yaratılmamasıdır. Açık renk duvarlar, ahşap bir beşik ve renkli oyuncak ve aksesuarlarla şahane bir country bebek odası yaratabilirsiniz.

Country tarzlı bir çocuk odası nasıl olmalı?

Eğer hem çocuğunuzun içinde mutlu olacağı hem de estetik olarak sizi tatmin eden country tarzı bir çocuk odası yaratmak istiyorsanız ama nereden başlayacağınızla ilgili kafanızda soru işaretleri varsa, bu soru işaretlerine cevap bulabileceğiniz en doğru adres tabii ki homfy sayfalarıdır. homify sayfalarında tarzınıza ve zevkinize uygun, aynı zamanda çocuğunuzun da bayılacağı yüzlerce farklı country tarzı çocuk odası örneği ile karşılaşacaksınız. Bunun yanı sıra homify ana sayfasının üst menüsünde yer alan Dergi sekmesine tıklayarak uzman yazarlarımızın konuyla ilgili ipuçları ve dekorasyon tekniklerini sizlerle paylaştığı ayrıntılı ve aydınlatıcı yazılara ulaşabilir ve ilham verici fikirler edinebilirsiniz. Ayrıca eğer çocuk odanızın dekorasyonunda profesyonel kişilerden yardım almak ve kusursuz bir yaşam alanı yaratmak istiyorsanız homify sayfalarındaki örnekleri inceleyerek bu konuda uzmanlaşmış profesyonellerle de iletişime geçebilirsiniz.

Country tarzı bir genç odası nasıl olmalı?

Genç odası olarak da adlandırdığımız ergenlik dönemindeki çocuklar için dizayn edilen odalarda dikkat edilmesi gereken en önemli şey çocuğunuzun odasının onun özel alanı olabilecek şekilde tasarlanmasıdır çünkü özellikle ergenlik dönemlerinde çocuklar hem tek başlarına hem de arkadaşlarıyla birlikte odalarında oldukça fazla vakit geçirirler. Ergenlik dönemindeki çocuğunuz için country bir tarz yaratırken onun en sevdiği renkleri kullanmalı, dağınıklığı önleyen çekmece ve dolaplar tercih etmeli, derslerine konsantre olmalarını sağlayacak bir çalışma köşesi oluşturmalı ve rahat ve sağlıklı bir yatak tercih etmelisiniz.

Country çocuk odası tasarımları için ipuçları

Country çocuk odası tasarımlarında dekorasyon oluşturulurken atlanmaması gereken noktalar var: Örneğin doğallığın ön planda olduğu samimi ve sıcak bir ortam yaratmak istiyorsanız o halde konforlu yataklar ve country bir dekorasyon stili sizin için en uygunu demektir. Country bir çocuk odasının mutlaka ferah bir atmosfere ve doğal malzemeden imal edilmiş mobilya ve çocuk odası takımlarına sahip olması gerekiyor; bunun için de mobilya kalabalığından kaçınmalı ama aynı zamanda da düzenli bir ortam sağlayacak ve dağınıklığı önleyecek yeterli dolap ve çekmece ünitelerini mutlaka bulundurmalısınız. Mobilyaları ahşap malzemelerden tercih etmeniz de doğallık açısından gerekli olan tasarım unsurlarından biri. Elbette renk seçimlerinin de odada hem sıcak ve samimi hem de ferah ve iç açıcı bir doku yaratacak şekilde tercih edilmesi gerekiyor.

Country tarzı çocuk odaları için hangi duvar renkleri tercih edilmeli?

Bu soruya cevap verebilmek için mutlaka çocuğunuzun tercihlerini de göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin çocuğunuz açık ve nötr renklerden mi hoşlanıyor yoksa canlı tonlardan ve hareketli desenlerden mi? Duvarlarında şık bir duvar kağıdını mı daha çok sever yoksa odasının poster, afiş ve resimlerle kaplı duvarları mı olmalı? Yani çocuk odası dekorasyonu oluşturulurken evin diğer yaşam alanlarındaki tarz ve dekorasyona uyumlu bir dizayn oluşturmalısınız elbette ama bunu yaparken de aynı zamanda çocuğunuzun seveceği bir stil oluşturmalısınız. Çocuğunuzun sevdiği ve sevmediği şeyleri göz önünde bulundurmak elbette country bir çocuk odası dekorasyonunda olması gereken tek kriter değil. Çocuğunuz için country bir dekorasyon oluşturmaya karar verdiyseniz çocuğunuzun yaş aralığına ve cinsiyetine göre, onun gelişiminde olumlu etki yaratacak faktörleri güvenliği de hesaba katarak bir araya getirmeniz, sağlıklı bir uyku düzeni sağlayacak bir yatak odası ortamı ve odaklanmasını sağlayacak ve dikkatini toplayabileceği bir çalışma alanı yaratmanız şart. Örneğin 5 ila 12 yaş arasındaki çocuğunuz için temalı duvar kağıtları oldukça ilgi çekici, eğlenceli ve sağlıklı bir uyku ortamı yaratıyor. Bu yaş aralığındaki çocuklar için oyun alanında ise kontrast yaratan canlı renkler tercih edilmeli. Ergenlik dönemindeki bir çocuk için dizayn edilen çocuk odalarında ise daha minimalist unsurların olduğu country bir dekor daha uygun olacaktır; örneğin çiçek desenleri ya da doğal motiflerden oluşan nötr renklerin ağırlıklı olduğu duvar kağıtları.

Country tarzı çocuk odaları için hangi zemin döşemeleri tercih edilmeli?

Çocuk odası için zemin döşemesi tercihi yapılırken öncelikli olarak çocuğunuzun odanın içindeki aktiviteleri hesaba katılmalıdır. Bu aktivitelerin türü ve yoğunluğuna göre yer döşemesi yüzeyinin cinsi ve yumuşaklığı belirlenebilir. Örneğin çocuğunuz boya ve resim yapmayı çok seven doğuştan sanatçı ruhlu bir çocuksa açık renkli halı ya da halıfleks tercih etmek sizin için bir kabusa dönüşebilir. Bu durumda kolay yıkanabilen ve kir tutmayan halı modelleri ya da kolay temizlenebilen yer döşemesi modelleri tercih etmelisiniz. homify sayfalarında country tarzı çocuk odaları için de oldukça zengin yer döşemesi seçenekleri ve hangi zemini tercih etmeniz gerektiğine dair aydınlatıcı yazılar da bulabilirsiniz. Örneğin ahşap rabıta zeminler kaygan olmamaları, kırsal ve doğal görünümleri ve koyu renkli ve kolay temizlenebilen seçenekleriyle country tarzlı çocuk odaları için en ideal yer döşemesi seçeneklerinin başında geliyor. Ama eğer çocuk odası için dizayn ettiğiniz odada yerler fayanssa ve değiştirme imkanınız yoksa o halde zemini kolay temizlenebilen ve çocuğunuzun sağlığı için de kir tutmayan özelliklere sahip geniş ve yumuşak bir halıyla kaplamalısınız.

Çocuklar için en uygun tarz hangisi?

Çocuk odası dekorasyonlarında çocuğunuzun zevkine göre dizaynlar üretmek ve tarzlar tercih etmek çocuğunuzun odasında daha mutlu olmasını sağlayacaktır. Çocuk odasının evinizin diğer yaşam alanlarıyla uyumlu olması ve aynı zamanda çocuğunuzun özel alanı olmasını sağlamak zor değil!

Endüstriyeltarzlı çocuk odaları

Endüstriyel tarzlı çocuk odaları her ne kadar çok yaygın bir tercih olmasa da, yine de çocuğunuzun ve sizin zevklerine bağlı olarak harika bir seçenek olabilir. Daha ağırbaşlı ve teknolojiyle ilgilenen ergenlik çağındaki çocuklar için uygun olan bu tarzda metalik renkler ön planda olmalı. Endüstriyel tarzlı bir çocuk odası dekorasyonu yaratırken tavana yerleştirilmiş aydınlatma sistemleri kullanarak odayı çok daha aydınlık ve ferah bir hale getirerek çocuğunuz için sağlıklı ve ferah bir çalışma alanı yaratabilir ve tarzın estetik özelliklerini ön plana çıkarabilirsiniz.

Rustik tarzlı çocuk odaları

Rustik stil, çocuk odalarına samimi ve sıcak bir his verebilmek için harika bir tercih. Sıcak renkler, çiçekli desenler ve modern bir yerleşimle pozitif enerjisi yüksek çocuk odaları yaratmak istiyorsanız o halde rustik tarz tam size göre demektir. homify sayfalarında size ilham verebilecek pek çok rustik çocuk odası dekorasyonu örneği bulabilirsiniz. Rustik tarzı çocuk odası dizaynı yaratmanın en önemli püf noktalarından birinin doğal ışıktan maksimum düzeyde faydalanmak olduğunu aklınızdan çıkarmayın; rustik bir çocuk odası için geniş pencereler harika bir fikir. Elbette rustik stilin olmazsa olmazlarından bir diğeri de dizaynda ahşap unsurların baş rolde olmasıdır.

Minimalist tarzlı çocuk odaları

Minimalist stil, düzenli ve temiz görünümü ve modern estetiği ile ev sahipleri arasında en çok tercih edilen tarzlardan biri olarak öne çıkıyor. Ancak bu aynı zamanda dağınık bir çocuğunuz varsa çocuk odası için bu tarzın pek de kullanışlı bir tercih olmayacağı anlamına geliyor. Ancak çocuk odası dekorasyonunda minimal bir tarz yaratmak istiyorsanız bunu bol depolama alanı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Eğer tam olarak nasıl bir minimal tarz tercih edeceğinize karar veremiyorsanız homify sayfalarındaki yüzlerce örnek dekorasyona göz gezdirebilir ve beğendiklerinizi size özel fikir sayfanıza kaydedebilirsiniz.