Country Fitness Odası:Tasarım Fikirleri ve Fotoğraflar | homify Country Fitness Odası:Tasarım Fikirleri ve Fotoğraflar

Country Fitness Odası:Tasarım Fikirleri ve Fotoğraflar

Kırsal tarz bir fitness odasını kusursuz yapan özellikler nelerdir?

Kırsal tarz bir fitness odası sizi evde egzersiz yapmak için motive edebilmelidir; o gün canının egzersiz yapmak istemiyorsa bile! Kırsal tarzda dekore edilmiş bir fitness odası sizi hem konforlu hissettirmeli hem de egzersiz yapmak için ihtiyaç duyduğunuz o gücü yakalamanızı sağlamalıdır. Bu dekorasyon tarzı, diğer tarzlar ile kıyaslandığında oluşturması en basit tarzlardan biridir çünkü kırsal tarz dekorasyon oluşturmak için yüksek teknoloji ürünü fitness ekipmanına pek ihtiyaç duyulmaz ve bunun sonucunda da dekorasyonun maliyeti oldukça düşer.

Küçük bir bütçeniz varsa yapabileceğiniz en iyi şey, pahalı spor aletleri satın almak yerine, bir-iki yoga matını yerleştirebileceğiniz bir alan açmak ve bir an önce egzersiz yapmaya başlamaktır. Kırsal tarzda döşenmiş bir fitness odasını mükemmel yapmak için gerekli birkaç unsur daha vardır; örneğin mekanı ferah ve aydınlık bir hale getirmek için gerekli olan aydınlatma sistemleri! Ayrıca, ezgersizlerinizi yaparken faydası olacak diğer başka unsurlar da bulunmaktadır: Geniş bir ayna ve önüne yerleştirilecek destekleyici bir bar gibi.

Kırsal tarz fitness odası fikirleri ve ilham kaynakları

Kırsal tarza sahip bir fitness odası oluşturmak için ilhamı çok uzaklarda aramanıza gerek yok! Kırsal tarz son derece popüler bir dekorasyon tarzı ve tüm dünyada oldukça yaygın bir şekilde kullanılmakta. Kırsal tarza sahip bir fitness odası yapmak için bakmanız gereken ilk yer tabi ki internet. İnternet üzerinden birçok kişisel dekorasyon bloguna ulaşabilir ve elbette homify sayfalarından da onlarca farklı fikir ve ipucu bulabilirsiniz. Kırsal tarza sahip bir fitness odası oluşturabilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz fikir ve ilhama kolayca ulaşabilmeniz için homify ekibi olarak var gücümüzle çalışıyoruz! homify sayfalarında gezerken, arama filtrelerini kullanarak yalnızca görmek istediğiniz stilde olan örneklere ulaşabilirsiniz. En beğendiğiniz fotoğrafları , oluşturacağınız bir "Yeni Fikirler" albümünde toplayabilir, bu albümü istediğiniz şekilde adlandırabilir ve eklediğiniz fotoğraflarda tam olarak neyi beğendiğinizi fotoğrafların yanında yer alan metin kutusuna not alabilirsiniz. Böylece ileride fikir albümünüze baktığınızda, bir fotoğrafı o albüme neden eklediğinizi, fotoğrafta hoşunuza gidenin ne olduğunu kolaylıkla hatırlayabilirsiniz. Kırsal tarzda bir fitness odasına sahip olmak demek en beğendiğiniz dekorasyon stiline sahip bir odada egzersiz yapma imkanı demek; üstelik ister yüksek teknoloji ürünü fitness ekipmanı ile isterse de yalnızca basit bir yoga matı ve sağlık topu ile... Kırsal tarz bir fitness odası aynı zamanda sıcak ve samimi bir atmosfere de sahip olmalı ki soğuk kış aylarında dahi egzersiz yapmak için bir motivasyon yaratsın. Eğer kırsal tarz bir fitness odası oluşturmak istiyor ancak yüksek teknoloji ürünü fitness ekipmanının maliyeti konusunda tereddüt yaşıyorsanız, daha uygun fiyatlı alternatiflere de yönelebilirsiniz. Ayrıca, semtinizde bulunan bir spor salonuna giderek en çok hangi ekipmanın kullanıldığı konusunda işin uzmanından bilgi alabilir ve satın alacağınız spor malzemelerini bu doğrultuda tespit edebilirsiniz.

Kırsal tarza sahip bir fitness odasını nasıl oluşturabilirim?

Eğer sıfırdan bir ev inşa ediyorsanız, tamamen zevkinize hitap eden kırsal tarz bir fitness odası oluşturma lüksüne de sahipsiniz demektir. Kırsal tarzda olan bir fitness odası egzersiz yapmanızı motive etmek amacıyla davetkar bir atmosfere sahip olmalıdır! Bu nedenle ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir alan oluşturmanız çok önemli. Odanın boyutlarından duvarların rengine kadar birçok unsuru göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Eğer yüksek teknoloji ürünü olan fitness ekipmanına ayırabileceğiniz bir bütçeniz varsa, fitness odanızın tüm bu malzemenin rahatlıkla sığacağı büyüklükte olmasına dikkat etmelisiniz.

Eğer yeteri kadar geniş bir alana sahipseniz, fitness odası dekorasyonunuza egzersiz DVD'lerini saklayabileceğiniz ahşap mobilyalar ve bir de televizyon ekleyebilirsiniz. Evinizin inşaatı bittikten sonra, kırsal tarz dekorasyonunuzu mükemmel bir hale getirmek için birçok ipucu ve yaratıcı fikirden faydalanabilirsiniz.

Kırsal tarz fitness odamın duvarları ne renk olmalı?

Kırsal tarza sahip mükemmel bir fitness odasının duvar rengi sizi egzersiz yapmaya motive etmeli! Duvarlar açık renk badanalı ve davetkar bir görünüme sahip olmalı. Eski tipteki kırsal dekorasyonda yer alan teknolojik fitness ekipmanı kötü bir görünüme neden olabilir, o nedenle açık renkli, ferah ve modern bir kırsal tarz tercih etmekte yarar var. Eğer evinizi sıfırdan inşa ediyorsanız harman tuğla duvarları da tercih edebilirsiniz. Bu tür duvarlar kırsal tarz ile çok iyi uyum sağlıyor; ancak evi sıfırdan inşa etmiyorsanız ve yalnızca tadilat yaparak kırsal tarzda bir fitness odası oluşturacaksanız, bu seçeneğin uygulanması zor olabilir. Kırsal tarza sahip bir fitness odası için bir başka güzel fikir ise, bu alanda kullanabileceğiniz değişik cila tonlara sahip doğal ahşap yüzeylerdir. Ahşap, fitness odasının samimi ve çekici görünmesini sağlayacaktır.

Fitness odası için ne tür zemin kaplaması seçmeliyim?

Kırsal tarz bir fitness odasının zemini sağlam ve kaydırmaz bir malzeme ile kaplı olmalıdır, özellikle ekipmanınız fazla ise! İster ahşap zeminleri tercih edin isterse seramik ya da laminant, beğenilerinize uygun olarak birçok farklı çeşit zemin kaplaması bulabilirsiniz. Seçiminizi yaparken bütçenize dikkat etmelisiniz; ancak birkaç yıl içerisinde beğenmeyip değiştirmek zorunda kalacağınız bir ürüne de yönelmemelisiniz. Ayrıca zeminin yüzey dokusuna ve darbelere dayanıklılığına da dikkat etmelisiniz. homify sayfalarında PVC zeminden mantar zemine ya da laminant zemin çeşitlerine kadar birçok parlak fikir bulabilirsiniz. Yeter ki oluşturmak istediğiniz tarza karar verin!

Ne tür fitness ekipmanına ihtiyacım olacak?

Doğru fitness ekipmanını seçmek oldukça uzun bir süre alabilir. Düşünmeniz gereken en önemli şey bu fitness odasını hakikaten kullanıp kullanmayacağınıza karar vermek, dolayısıyla belki de hiç kullanmayacağınız bir ev tipi gym alanı için dünyanın parasını harcamamak. Eliptik bisikletten kondisyon küreğine, yaygın olarak kullanılan birçok farklı egzersiz aleti var ve yeterli bir bütçeye sahipseniz, kırsal tarzdaki dekorasyonunuza rağmen son derece çağdaş bir fitness odasına sahip olabilirsiniz. Fitness ekipmanınızı seçerken ne tür egzersizlerden hoşlandığınızı da göz önünde bulundurmalısınız; örneğin koşmaktan hoşlanmıyorsanız yoga matı ve egzersiz topu sizin için daha iyi seçenekler olabilir.

Boş bir odayı fitness odasına nasıl dönüştürebilirim?

Kullanmadığınız odanın zemin ve duvarları halihazırda istediğiniz özelliklere sahipse bu odayı fitness odasına dönüştürmek oldukça kolay olacaktır. Odaya biraz çeki düzen vermek ve ihtiyacınız olan ekipmanı yerleştirmek bu odada egzersiz yaparak zaman geçirmeniz için yeterli olacaktır. Kullanılmayan, boş odanın büyüklüğü, içine hangi ekipmanı yerleştireceğiniz, tam teşekküllü bir fitness odası mı yoksa daha basitle yetineceğiniz basit bir fitness odası mı olacağı konusunda belirleyicidir. Ayrıca müzik sistemi ve televizyon gibi diğer teknolojik ürünler konusunda da karar vermelisiniz. Eğer fitness odasına dönüştüreceğiniz odanın geniş pencereleri varsa, ekipmanınızı bu pencereye bakacak şekilde koymanız doğru olacaktır. Kullanılmayan, yalnızca misafir için açılan odalara bazen günler boyunca giren çıkan olmaz ancak böyle bir odayı fitness odasına dönüştürürseniz, bu oda günlük kullanıma açılmış olur. Misafirleriniz de geldikleri zaman oturma odasında uyuyabilir!

Evdeki gym için hangi tarzı seçmeliyim?

Evinizi sıfırdan kendiniz inşa ettiriyorsanız, yıllar sonra da zevkinize hitap eden ve beğenmeye devam edeceğinizden emin olduğunuz bir mimari tarzı tercih etmeniz oldukça önemlidir. Bu nedenle, son kararı vermeden önce tüm seçenekleri incelemekte fayda var. Çok fazla seçenek arasından karar vermek oldukça zor bir eylem olabilir, bu nedenle homify sayfalarında yer alan arama filtrelerini kullanarak yalnızca ilginizi çeken örnekleri bir araya toplayabilirsiniz, böylece kafa karışıklığına neden olacak diğer modelleri görmek zorunda kalmazsınız. Aşağıda, homify sayfalarında bulabileceğiniz diğer en popüler fitness odası seçeneklerinden bazılarını görebilirsiniz.

Modern tarz fitness odası

İçinde uzun vakit geçirmekten zevk alacağınız bir oda oluşturmak çok önemlidir ve modern tarzdaki fitness odanız da tam olarak bu şekilde dekore edilmelidir. İçerisinde güncel teknolojik ürünler, ahşap kaplama zemin ve parlak renklere boyanmış duvarlar olmalıdır. Bu odaya canlı bitkiler, su sebili ve bir televizyon da ekleyebilirsiniz. Modern tarz dekorasyon için nötr renklerde mobilya ve dekoratif aksesuarlar seçmelisiniz, ayrıca bir adet de odanın yıldızı olacak, dikkat çekici, dekoratif bir unsur kullanabilirsiniz.

Rustik tarz fitness odası

Rustik tarza sahip ev tipi gym alanı oldukça geniş olmalı ve davetkar görünmelidir. Ayrıca, aydınlatma sistemi de son derece kuvvetli olmalıdır. Eğer dans ediyorsanız ya da jimnastik yapıyorsanız duvar boyunca geniş aynalara ve bu aynaların önünde, egzersizleriniz esnasında kullanacağınız destekleyici bir bara ihtiyaç duyabilirsiniz. Alanınız yeteri kadar genişse, eski tip rustik dekorasyonunuza konstrast oluşturacak şekilde yüksek teknoloji ürünü parçalar da kullanabilirsiniz.

Klasik tarz fitness odası

Klasik bir tarza sahip olan fitness odası pahalı ve lüks bir görünüm sağlamalıdır; aslında gerçekten öyle olmasa bile! Klasik tarzda dekorasyon yaparken bütçeye her zaman için dikkat etmekte fayda var, zira maliyet bir anda tahminlerin çok üzerine yükselebilir. Klasik tarzda fitness odasına en çok yakışacak şey, geniş pencereler ve sade ancak şık bir atmosferdir. Bu alan zarif olmalı fakat aynı zamanda ihtiyacınız olan teknolojik ekipmanı da barındırmalıdır. homify sayfalarında yer alan klasik tarzda dekore edilmiş ev tipi gym alanlarını ve fitness odalarını inceleyebilir, zevkinize en uygun olan örneklerden yola çıkarak klasik tarza sahip kendi fitness odanızı oluşturabilirsiniz.