Garaj / Hangar İçin Tasarım Fikirleri & Resimleri

Garaj
Mükemmel bir garaj, arabanızı park edebileceğiniz, evinizin fazlalık eşyalarınızı depolayabileceğiniz ve ihtiyacınız olan her şeyi kolayca bulabileceğiniz bir yerdir. Bu ev sahiplerinin çoğu için bir realite değildir. Harika bir garaja sahip olmak, genellikle ilk kez ev sahibi olanların aklında arka plandadır. İyi tasarlanmış bir garaj düzenli depolama alanına sahip olduğunuz ve eski lastiklere ihtiyaç duyduğunuzda ya da eski bir bisikleti bir yığının dip noktasından çıkarmanız gerektiğinde gerilmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Eğer garaj inşası konusunda nereden başlanılacağı konusunda emin değilseniz o zaman bir mimar ya da tasarımcı ile iletişim kurmak faydalı olacaktır. Bu profesyoneller evinizi değerini artırmak için belli dokunuşlar ekleyebilirler; bunlar ilk defa ev sahibi olan biri tarafından fark edilmeyebilir. 

Garajda depolama ile ilgili esin kaynakları ve fikirler 

İşlevsel bir garaja sahip olmak için kendiniz için en iyi seçenekleri bulmanız için zaman ayırıp, çaba sarf etmeniz kayda değerdir. Estetik açıdan memnun eden ve işlevsel bir garaja sahip olmanız gelecekte olabilecek hayal kırıklığından korunmanız için en harika yoldur. Eğer garajınızda iyi depolama çözümleriniz varsa o alanı her zaman karanlık tutup her defasında oradaki dağınıklıkla yüzleştiğinizde sinirli hissetmektense alanınızı sıklıkla kullanmanız çok daha olasıdır. Uygun raf yerleşimi ve kutular, duvara yerleştirilmiş dolaplar gibi basit fikirler ciddi anlamda yardımcı olabilirler. Homify ile birçok farklı garaj fikirlerini görüntüleyebilirsiniz. Baktığınız garajların en beğendiğiniz stile uygun olduğundan emin olmak için filtreleme seçeneğini kullanarak öncelik vediğiniz tarzların resimlerini görüntüleyebilirsiniz. Fotoğrafları bir kataloğa kaydetmek tüm esin kaynaklarını bir yerde saklamak için harika bir yol olacaktır. Beğendiğiniz her fotoğrafta tam olarak neyi beğendiğinizi hatırlamak için resimlere not düşebilirsiniz. 

Garajımı nasıl kurmalıyım? 

Garajınızın genişliğine bağlı olarak, kurulum için yüzlerce farklı yol var. Eğer çok geniş bir garajınız varsa o halde ceket kancalarından raflara ve hatta basketbol potası gibi seçeneklere kadar birçok farklı depolama seçeneklerine sahip olmak harika bir yoldur. Ancak, eğer daha küçük ya da makul ölçüde bir garajınız varsa en kolay erişilebilir duvar boyunca yeteri kadar rafın olması iyi bir seçenek olacaktır. Garajınız içinde yeteri kadar ışığın olması da faydalıdır böylece her şeyi bulmak kolaydır. Eğer bir arabanız varsa alan ölçümünü kesin olarak yapmanız gerektiğini unutmayın. Arabanız rahat bir şekilde sığmayacağı bir garaja sahip olmak oldukça sinir bozucu olabilir. 

Bir garaj ne kadara mal olur? 

Bir garajın maliyeti içine elektrik ve aydınlatma sistemi olup olmadığına ve hatta üzerinde birçok işçi ve çalışan olsa da daha çok onun ne kadar büyük olmasını istediğinize bağlı olarak değişebilir. Eğer sert bir zemininiz varsa bu seçeneğin daha ucuz olacağını fark edeceksiniz. Ancak, garajınızı ne için kullanacağınıza bağlı olarak güçlendirilmiş bir zemin ya da farklı bir malzeme bile seçebilirsiniz. Eğer depolama üzerinde harcama yapmaya niyetliyseniz bir şey almadan önce en iyi markaları ve seçenekleri araştırmak faydalıdır. Eğer şimdi böyle bir harcama yaparsanız uzun vadede çok para biriktirebilirsiniz. 

Garaj inşa ederken neyi göz önünde bulundurmalıyım?   

Bir garaj inşa ederken, göz önünde tutulması gereken birçok şey vardır. Garajınızın bir eve ya da farklı bir binaya bitişik olmasını tercih eder miydiniz? Ya da evinizin arkasında veya önünde olmasını? Depolama ve boyama tercihleri ile ilgilenmeye başlamadan önce garajınız için en işlevsel seçenekleri düşünmelisiniz. Bir mimar ile çalışmak estetik açıdan memnuniyet veren ve çok amaçlı bir garajınızın olduğunu garantilemek için en iyi yoldur. Yıllar boyu tecrübe ve çalışma ile donanmış profesyoneller olduklarından bir mimarın işi ucuz olmayacaktır. Ancak, eğer inşanız ile ilgili olarak nereden başlanılması gerektiğini bilmiyorsanız ve planlama iznine ihtiyacınız olacağını düşünüyorsanız o halde onlar size en çok yardım edebilecek kişilerdir. Bir kez garajınız inşa edildiğinde boya ve dekorasyon yapılıp yapılmayacağını düşünmek isteyebilirsiniz. Eğer bu konuda zaman harcamazsanız o zaman bu belki de değerli bir girişim olmayabilir. Ama eviniz ne kadar iyi görünürse daha iyi bir fiyata satma olasılığınız o kadar fazladır ve bu daima akılda tutmaya değerdir. 

Garaj depolama alanını optimize etmek için ipuçları 

Eğer garajınızı iyi organize edilmiş bir yer yapmak için zamanınız ve bilginiz yoksa o halde bir iç mimar ile çalışmayı düşünebilirsiniz. İç mimarın işi bir odanın iç hacim ölçüleri ile ilgili çalışmalar yapmaktır bu da eviniz içinde depolama ile ilgili konularda birçok yenilikçi fikirlere sahip olabilecekleri manasına gelir. Eğer zaten ev inşanızda çalışan bir iç mimarınız varsa iş devam ederken garajınız ile ilgili soruları sormanız harika bir fikir olabilir. Ancak, eğer sadece garajınızı temizliyor ve kendinize ayıracak boş zaman bulabiliyorsanız işi kendiniz yapmanız kolay olabilir. Uygun dolaplara ve raflara sahip olmak alanın düzenli ve toplu görünmesi için en iyi yoldur. Her kutuya ya da rafa etiketler koymak her şeyin nerede olduğunu hatırlamanız için de en harika yöntemdir. Bisiklet kafesleri bisikletleri birbirine yaslamak zorunda kalmayacağınız için kayda değer bir yatırımdır. 

Bir garajı dönüştürürken nelere dikkat edilmeli 

Tüm dönüşümlerde olduğu gibi, eğer yapılması gereken işe yakından dikkat göstermezseniz maliyet hızlıca yükselebilir. Yatak odalarından oyun odalarına ya da banyolara kadar birçok dönüşüm seçeneği mevcut. Ne istediğinize dair açık bir fikre sahip olmak her şeyin birlikte geldiğine emin olmak için en iyi yoldur. Düşünülmesi gereken önemli bir nokta garajınızın evinizle nerede bitişik olduğudur. Eğer evinizden uzağa kurulmuş bir garajınız varsa o halde uzak olmasından dolayı oradaki alanı kullanmanız olağan dışı olabilir. Ancak, eğer garajınız evinizin arkasında ise, evin içine daha çok ışık da getirmesini sağlayabilecek mutfağa ya da yemek odasına dönüştürmek gerçekten harika bir fikir olabilir. 

Garaj dönüştürme fikirleri    

İnternet üzerinde birçok garaj dönüştürme fikirleri var. Homify ile, kararınıza yardımcı olacak farklı seçenekler bulmak kolay. Garajınızı dönüştürürken ilk adımlardan biri garaj kapılarınıza ne yapacağınıza karar vermektir. 

Garaj için daha fazla stiller 

Eğer garajınızı evinize ait olmayan her şeyi atabileceğiniz bir yerden çok işlevsel bir alan olarak kullanmaya niyetliyseniz belki de evinizin akışına uyacak bir tema veya tarz yaratmanız iyi bir fikir olacaktır. Modern bir tarz ya da karışık bir atmosfer tercih etseniz de bir garaj evinizin geri kalanı kadar bir tarza sahip olabilir. Özel bir amaçla kullanmak sizin orada daha çok zaman geçirmenizi istemenize bile sebep olabilir. Eğer garajınızı sadece arabanız için kullanıyor ve bütün garajı tek tarzda kullanma taraftarı değilseniz veya garajınız yoksa belki de daha iyi bir seçenek bahçe hangarı inşa etmek olabilir. Bahçe hangarları aletlerinizi saklayabileceğiniz aynı zamanda rahatlamak için de kullanabileceğiniz harika yaşam alanları olabilir. 

Modern garaj 

Modern garaj için seçenekler sınırsız. Geniş bir alan kendi modern dokunuşlarınızı eklemek için de harikadır. İster garajınızı daha modern ve ilginç göstermek için çok fazla cam kullanın ya da ister sadece beyaz ya da parlak olmayan duvarlar ile olabildiğince sade bırakmaya çalışın, homify modern bir ev yaratmaya sıra geldiğinde yüzlerce farklı fikir sunuyor. Beton bir garaja sahip olma seçeneği endüstriyel tarz ve modern tarzla birleştirebileceğimizden iyi olabilir. 

Eklektik garaj 

Eklektik garaj tarzı seçmek, ilginç bir ışıklandırma, farklı garaj kapıları ya da depolama ve bisikletler için ilginç duvar sehpaları ile olsun kişiliğinizi sergilemeniz için harika bir yöntemdir. Farklı renkler kullanmak karışık bir hava vermek için parlak bir fikirdir. Modern tarzın tersine oda biraz dağınık görünse de sorun olmayacağından bu tarz da bir aile için oldukça iyi olabilir. 

Kırsal tarzda garaj 

Bu tarz ile tahtadan yapılmış bir kırsal garajın en iyi seçenek olduğunu anlayabilirsiniz. Tahtadan yapılmış garajların yararları dekorasyona başlamadan önce bile onların oldukça kırsal tarzda olmalarıdır. Garaj zemininin seçimi bu tarz için değiştirmesi pahalı olacak bir tahta tema ile veya çok uyumlu olmayacak sert bir zeminle devam etmek istemenize bağlı olarak bazen zor olabilir.