Country Garaj / Hangar: Tasarım fikirleri & Resimler | homify Country Garaj / Hangar: Tasarım fikirleri & Resimler
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Country Garaj / Hangar: Tasarım fikirleri & Resimler

Kırsal tarz bir garajı kusursuz yapan özellikler nelerdir?

Kapalı garajınızda hobi ve benzeri diğer aktiviteler maksadıyla uzun saatler geçirmeyi planlıyorsanız bu alanı hoşunuza giden, güzel bir stilde dekore etmek doğru bir yaklaşım olacaktır. Kırsal stile sahip bir garaj ya da hangar hem eşyalarınızı depolayabilmeniz için işlevsel özelliklere hem de görsel olarak şık ve davetkar, kulübeyi andıran güzel bir kır evi görünümüne sahip olmalıdır. Eğer geniş bir garaja sahipseniz, bu alana bir bilardo ya da pinpon masası yerleştirebilirsiniz, böylece garaj ev sakinlerinin ve arkadaşlarınızın içinde keyifli saatler geçireceği eğlenceli bir oyun odasına dönüşmüş olur. Küçük bir garaja sahipseniz, kırsal tarza uygun depolama üniteleri ve aksesuarlar yerleştirebilirsiniz; ancak mekanın aşırı kalabalık ve boğucu olmamasına özen gösterin ve günlük kullanmayacağınız eşyalar ile bu alanı doldurmayın. Depolama konusunda ise, metal ya da ahşap malzemeli, yeterli sayıda raf ve üzeri etiketli kutular edinmelisiniz.

Kırsal tarza sahip bir garaj ya da hangar oluşturmak için, hem yapının malzemelerini hem de içinde kullanılacak olan mobilya ve aksesuarların stillerini göz önünde bulundurmalısınız. Kırsal tarz bir dekorasyona ahşap mobilyalar ve eğer mümkünse, harman tuğla yüzeyler çok yakışmaktadır. Üstelik kırsal tarz bir garaj için büyük paralar harcamaya da gerek yok! Bütçeniz fazla yüksek değilse dahi dekoru basit ve sade tutarak harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Garaj depolama  fikirlerini ve ilhamı nerede aramalıyım?

Çoğu kimse kapalı garaj alanından kullanmadığı eşyaları depolamak amacıyla faydalanıyor. Ancak hakikaten de işlevli ve bir o kadar da şık bir garaj oluşturmak istiyorsanız, depolamayı planladığınız eşyalarınızı gözden geçirmeli ve kullanma ihtimalinizin düşük olduğu parçaları elden çıkarmalısınız. Dağınıklığa ve kalabalığa neden olan eşyalar ile dolu olmayan bir depo insanın kendisini daha hafif hissetmesini sağlar! Bu tür büyük işlere girişmek bazen oldukça zor olabilir ve insan işe nereden başlayacağına bir türlü karar veremez. Böylesi bir durumda önceden araştırma ve plan yapmak doğru bir adım olacaktır. Üstelik yeni fikirler ve ilham için nereye bakmanız gerektiğini bilirseniz, işiniz çok daha kolaylaşır. En güzel fikirler için dergileri karıştırabilir, kişisel bloglardan faydalanabilir, hatta arkadaşlarınızın ve diğer insanların evlerinden güzel fikirler çıkarabilirsiniz. Aradığınız fikre ulaşmanın en kolay yolu ise tam olarak burası, yani homify sayfalarıdır. homify sayfalarında yer alan filtreler sayesinde, aramalarınızı daraltabilir ve nokta atışı yaparak görmek istediğiniz türdeki örnekleri kolayca bulabilirsiniz. Böylece ilginizi çekmeyen başka örnekler arasında boğulup kalmaz ve ihtiyacınız olan türde fikirlere hızlıca ulaşabilirsiniz. Aradığınız türde fikir ve ilham kaynaklarını bulmak için kategorilere ve alt kategorilere bakmanız da işinizi kolaylaştıracaktır.

Nasıl kırsal tarzda bir garaj oluşturabilirim?

Garaj ya da kulübenizi kırsal tarzda dekore etmek pahalı ve zor bir iş olmak zorunda değil. Yalnızca birkaç parça mobilya ve aksesuar ile yeterli miktarda depolama ünitesi kullanarak kırsal tarz bir garajı kolaylıkla oluşturabilirsiniz; hele ki "Kendin Yap" (DIY) tarzı çalışmalardan hoşlanıyorsanız. Yapmanız gereken ilk şey dekore edeceğiniz garaj için ayıracağınız bütçeye karar vermek. Unutmayın ki, evinizi dekore etmeye karar verdiğinizde bütçenizi önceden belirlemek son derece önemlidir. Ayrıca, ne tür bir kırsal tarzı tercih ettiğinize de karar vermelisiniz; rustik stile yakın bir kırsal tarz mı, minimalist bir kırsal tarz mı yoksa daha geleneksel ve eski tip bir kırsal tarz mı beğenilerinize daha çok hitap ediyor? Daha sonra, garajınızın net büyüklüğünü hesaplamanız gerekiyor; otomobilinizi de bu kapalı garaj alanına park etmek için yeterli alana sahip misiniz yoksa garajı yalnızca depolama amaçlı kullanmayı mı planlıyorsunuz? Tüm bu kriterleri göz önüne aldığınızda, göreceksiniz ki garajınızı yeniden dekore etmek hiç de zorlu bir çalışma olmayacak, üstelik  dekorasyon sürecinin de gayet zevkli geçebileceğini fark edeceksiniz!

Kırsal tarz bir garaj kaç paraya mal olur?

Kırsal tarz bir garajın maliyeti garajın büyüklüğüne ve dekorasyon için yapacağınız seçimlere bağlıdır. Dekorasyon aşamasına hatta tasarım aşamasına geçmeden önce bütçenizi belirlemiş olmanız çok önemlidir, zira alacağınız kararlarda bütçeniz de önemli bir kriter oluşturmaktadır. Seçtiğiniz malzemeye de bağlı olarak, kırsal tarz bir garaj ya da kulübe oldukça pahalı bir yatırıma dönüşebilir. Kusursuz bir kırsal tarz garaj, kapıdan pencere doğramalarına, zemin ve  tavan kaplamasından mobilya ve dekoratif aksesuarlara kadar oldukça yoğun bir biçimde doğal ahşap kullanmaya imkan verir, bu da masrafı yükseltebilecek başlıca kalemdir.

Kırsal tarz garajınız için büyük bütçeler ayırmak istemiyorsanız, daha uygun maliyetli seçenekler ve farklı fikirler için homify sayfalarını gezmeyi ihmal etmeyin. Göreceksiniz ki, homify sayfalarında birçok farklı fikrin yanı sıra, "Kendin Yap" (DIY) tarzı seçenekler de yer almakta. Halihazırda inşa edilmiş, eski bir garajın yeniden dekore edilmesi ya da bu garajın sıfırdan inşa edilmesi de maliyeti etkileyecek faktörlerin başında gelmektedir.   

Kırsal tarz bir garaj inşa ederken nelere dikkat etmeliyim?

Kırsal tarz bir garaj ya da kulübeyi sıfırdan inşa ettirmeyi planlıyorsanız, öncelikle yapmanız gereken şey bağlı olduğunuz yerel belediyenizden gerekli belgeleri temin etmek. Daha önce böyle ya da buna benzer bir ruhsat başvurusunda bulunmadıysanız ve bu konuda tecrübesizseniz, bir mimar ile çalışmakta büyük fayda var, zira bir mimar gerekli olan tüm işlemler konusunda tecrübe sahibi olacaktır. Hoşunuza giden, tatmin edici bir tasarım elde ettiğinizde inşaata gönül rahatlığıyla başlayabilirsiniz; yeter ki mimarınız ile yaptığınız görüş alışverişlerinde net olun ve ne tür bir kırsal tarz garaj istediğinizi tam olarak belirtin. Kırsal tarz garajınızın kusursuz olması için, malzeme olarak mümkün olduğunca ahşap doğramalar, ahşap kirişler ve imkan varsa harman tuğla duvarlar kullanın. Kırsal tarz garajınızın evinize göre nasıl konumlanması gerektiğini de göz önünde bulundurmanız gerekiyor, örneğin garajı sık kullanmayı planlıyorsanız evinize yapışık bir vaziyette ve evin içine doğrudan bir geçişe sahip olması doğru olacaktır; böylece soğuk havalarda garajdan eve geçmek için dışarı çıkmak zorunda kalmazsınız.

Garajdaki depolama alanını nasıl düzenlemeliyim?

Garajın öncelikli kullanım amaçlarının biri de depolama olmalıdır. Kırsal tarz garajınız için, sahip olduğunuz alanın büyüklüğüne de bağlı olarak, ahşap raf ve dolaplar uygun olacaktır. Depolama konusunda oldukça fazla sayıda fikir bulabilirsiniz; örneğin bütçenizi zorlamadan depolama olanaklarına bakıyorsanız plastik kutular sizin için en iyi çözüm olabilir. Garaj alanınıza depolama ünitelerini monte etmeye başlamadan önce, depolamayı planladığınız tüm eşyalarınızı gözden geçirmekte ve kullanma ihtimalinizin fazla olmadığı düşündüklerinizi elden çıkarmakta fayda var. homify sayfalarında, duvara monte edilen raf ünitelerinden kutulama çeşitlerine kadar yüzlerce farklı depolama fikri bulabilirsiniz. Kırsal tarz bir garaj içinde vakit geçirmekten hoşnut olacağınız bir mekan olmalı. Dağınık ve karışık bir ortam garajınızda geçirmek isteyeceğiniz zamanı azaltmak istemenize neden olabilir; dolayısıyla tüm depolama seçeneklerini incelediğinizden ve garajınız ve ihtiyaçlarınız için en doğru olanını seçtiğinizden emin olmalısınız.  

Kırsal tarz bir garajı odaya nasıl dönüştürebilirim?

Kapalı garajınızı bir odaya dönüştürmeyi planlıyorsanız, yararlanabileceğiniz yüzlerce güzel fikir bulabilirsiniz! Eğer garajınızı bir oyun odasına dönüştürmeyi düşünüyorsanız, konforlu ve davetkar bir atmosfer yaratmak için kırsal tarz en uygun stillerden biri olacaktır. Bütçeniz fazla yüksek değilse dahi, eski mobilyalarınızı kullanarak güzel ve kullanışlı bir kırsal tarz kulübe oluşturabilirsiniz. Örneğin eski, geniş bir kanepeyi kırsal tarza uygun desenlere sahip bir battaniye ile süsleyebilirsiniz. Eğer sessiz bir çalışma odasına ihtiyacınız varsa, kapalı garajınızı bir home ofise dönüştürmek de harika bir fikir olabilir!  Eski, ahşap bir çalışma masasını yerleştireceğiniz kapalı garajınız, pahalı bir home ofis ortamına şahane bir alternatif olacaktır!

Garajınız için diğer dekorasyon fikirleri

Aile bireylerinin ve arkadaşlarınızın içinde bolca zaman geçireceği bir garaj ya da kulübe ortamı oluşturmak istiyorsanız, kırsal tarzın size uygun olup olmadığına kesin bir karar vermelisiniz. Bu kararı vermeden önce, homify sayfalarını gezerek diğer seçenekleri de görmenizin faydası olabilir. İyi bir araştırma yapmadan son kararınızı vermeyin! Modern tarz garajı nasıl oluşturabilirim?

Modern tarz bir garaj dekorasyonunda sade ve şık depolama üniteleri gerekir. Mekan minimalistik ve sofistike bir atmosfere sahip olmalıdır. Zevklerinize bağlı olarak, modern tarz bir garaj için çok fazla sayıda fikir ve ipucu seçeneği bulunmaktadır. Örneğin, renkli ve modern bir tarz tercih ediyorsanız, bu seçenek de oldukça iyi sonuçlar verir. Modern tarz bir dekorasyonun son trendlere uygun olması gerekir, dolayısıyla sık sık dekor değiştirmek isterseniz, bunun maliyeti de oldukça yüksek olacaktır. Ancak modern tarz bir garaj için yapmanız gereken esas şey, doğru renkleri ve doğru depolama ünitelerini seçerek sade bir dekorasyon oluşturmaktır.

İskandinav tarz garajı nasıl oluşturabilirim?

İskandinav tarzı bir garaj şık, sade ve konforlu olmalı, içinde vakit geçirmek keyif vermelidir. İskandinav tarzı bir garaj dekore etmek için modern tarzdaki gibi stile sıkı sıkıya bağlı kalmanıza gerek yok. Farklı renkleri ve desenleri bir arada kullanarak harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Duvarlarınızı beyaz, zemin kaplamanızı ise nötr renklerde seçmeniz yeterli. Yüzlerce muhteşem fikir ve ipucu için homify sayfalarındaki örneklere göz atmayı unutmayın!

Eklektik tarz garajı nasıl oluşturabilirim?

Eklektik tarz bir garaj kendi beğenilerinizi ve hatta karakterinizi ortaya çıkaracak ve sizi yansıtacak bir dekorasyondur ve aynı nedenden olayı dekorasyon süreci de oldukça keyifli olacaktır! Ahşap kirişler, değişik desenler ve cesur duvar renkleri seçebilir, eğer yeterli alana sahipseniz, garajınıza bilardo ya da pinpon masası yerleştirebilirsiniz. Eklektik tarz aileler için de oldukça uygundur çünkü olası seçenekler açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Ayriyeten, kapalı garaj alanını müzik odası, ev sineması ya da oyun odası olarak döşemek isteyenler için de eklektik tarz en uygun dekorasyon stillerinden biridir.